Skocz do zawartości
IGNORED

Wielkopolski Test ABX


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jar1, 4 Paź 2009, 22:37

 

Nie tak...,chlopak pomylil sie.

" Po wyrownaniu poziomow glosnosci w cd-ikach...." Przeciez one graly na jednym wzmaku, na ktorym poziom mozna przeciez ustawic dowolnie, wg uznania sluchaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek, 4 Paź 2009, 22:41

 

Lutek, chłopie, jak Ty po 20 latach łojenia na basie w zespole na estradzie, jak piszesz, masz się doszukać subtelności na sopranach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie robi... Tylko nastaw sie, ze po przeczytaniu mojego skromnego wpisu, mozesz spoznic sie jutro do pracy. On jest dla wytrwalych :-)))

Uffffffffffff.....juz wreszcie koncze te pisanine... Wolalem w tym czasie muzyki posluchac. Ja tu od kiedy siedze i dzieciole w te klawisze - zamiast krotko napisac: gralo tak samo - a chlopaki dali mi pare fajnych plytek :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1, 4 Paź 2009, 22:44

 

>Lutek, 4 Paź 2009, 22:41

>

>Lutek, chłopie, jak Ty po 20 latach łojenia na basie w zespole na estradzie, jak piszesz, masz się

>doszukać subtelności na sopranach?

 

He...he... Tylko dlaczego - jak czasem jakas wokalistka daje sybilantami i proponuje sluchaczom goszczacym u mnie, ten nieciekawy aspekt zlagodzic przelacznikiem regulacji charakterystyki, to odpowiadaja: Lutek nie ruszaj..., tak jest dobrze. :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>He...he... Tylko dlaczego - jak czasem jakas wokalistka daje sybilantami i proponuje sluchaczom

>goszczacym u mnie, ten nieciekawy aspekt zlagodzic przelacznikiem regulacji charakterystyki, to

>odpowiadaja: Lutek nie ruszaj..., tak jest dobrze. :-)))

 

Znaczy się jesteś naprawdę spaczony :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zreszta..., juz stary jestem, gluchy... nie wierzcie mi. Ale za to Piopio, to mlodzieniec jeszcze i ma sluch co najmniej jak ten piesek z "Amused To Death", co to jak tylko uslyszy swierszcze, to juz szczeka

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w "Amused To Death" to nawet kota usłyszałem ;-) To tylko moje przemyślenia proszę się nie sugerować. Nie pamiętam, która to była minuta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1, 4 Paź 2009, 22:58

 

>Znaczy się jesteś naprawdę spaczony

 

Spaczony, bo nie lubie sybilantow, czy o te przelaczniki chodzi ? To nie moja wina, ze producent takie zaprojektowal :-)

Spoko..., choc czsami przydatna rzecz, to w nowych obudowach chyba cala zwrotke zamkne w srodku i zmostkuje styki przelacznikow dla pozycji neutralnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mata co chceta...

Dozwolone tylko dla wytrwalych czytelnikow :-)

 

Opowiesc pt. "Dlaczego one graja tak samo ? "

A ja Panstwa na razie zegnam..., ale pewnie jeszcze przed snem tu zajrze czy sie jaka wojenka nie rozpetala :-)

 

Przede wszystkim podziekowania dla XYZPawla za chec przyjazdu do mnie w celu przeprowadzenia tych testow. Szczegolne podziekowania i wyrazy uznania dla Piopio - jechal smochodem grubo ponad 400 km w jedna strone - wstyd Poznaniacy i okolica, ze nawet nie bylo nikogo chociaz do obserwacji :-)))

Co do dzisiejszych testow, to - w zasadzie - wynikow spodziewalem sie sporo wczesniej. Pisze:... "spodziewalem sie", a nie:... " bylem pewien", poniewaz nie wiedzialem, co wyniknie z porownan tanszych wzmakow z Accu. Mam za soba juz troche tego typu porownan wzmakow i cd-ikow, ale wszystko w cenach (za nowe) do 10 kzl, jedynie juz mi byl wczesniej znany wynik testow: cd-ik Rotel RCD 971 - Accu DP500. Proponujac przeprowadzenie testow u mnie, nie chcialem nic na ten temat pisac i niczego sugerowac, bo nie dosc, ze dwaj obserwatorzy nie przyjechali, to jeszcze Piopio by sie wystraszyl i wymyslil jakas przyczyne swojej nieobecnosci, lub po prostu nie zglosilby sie jako chetny do bezposredniego udzialu.

Jako, ze od dosc dawna mysle o tym, czy mozna u mnie jeszcze w jakims zakresie poprawic brzmienie inna elektronika, porownalem pare wzmakow i cd-ikow z moimi Rotelami.

Juz wczesniej mialem o tych porownaniach napisac, ale chcialem jeszcze przedtem potestowac jakies klocki z wyzszej polki cenowej.

 

Z cdi-kow byly to:

1 Meridian 506.20

2 CEC TL 51XZ

3 Przetwornik CEC DX71mkII - Rotel jako transport i sam Rotel

4 Przetwornik Benchmark - bodajze DAC1

4 Docet Lector 0.6 - tego chce jeszcze raz sprawdzic jak bedzie okazja, bo bylo to dawno i nie wyrownane poziomy..., gral ciszej.

5 Audionet ART V2

6 Accuphase DP500

 

Wzmaki, to:

1 Phatos One - hybryda

2 ITube Valve Amp - malenka, ladnie wykonana, 13-to watowa hybryda za jedyne1450 zl. He...he.., otwieram karton, a tam komplety kabli wraz i IC. To jeszcze nic..., moim oczom ukazaly sie biale rekawiczki a na spodzie kartonu pod kabelkami, porzadny, delikatny, gruby pedzel - taki, jakiego kobiety uzywaja do pudrowania twarzy :-)

3 Wielki klocek DIY - hybryda

4 Sun Audio SV2A3 - 3,5 watowa lampa w single-ended

5 Sun Audio SV2A3 z oddzielnym zasilaczem - klon DIY

6 Audiolab 8000S

7 Sugden A21a - w klasie A

8 NVA AP20 ok 25W - niski model ( 400 GBP )

9 Accuphase E308

10 Musical Fidelity kW250S - znacznie drozszy od Accu

 

Jak do tej pory, nie ma zadnego uzasadnienia, abym zmienial cd-ika..., chyba ze ze wzgledow estetyki.

Co do wzmakow rowniez. Szczegolnie dzisiejsze testy utwierdzily mnie w tym przekonaniu, ze wzgledu na wystep w roli glownej Accu i MF

Sadzilem i mialem nadzieje, ze porownujac dzisiaj ze znacznie wyzsza polka cenowa uzyskam jeszcze lepsze brzmienie moich kolumienek..., niestety tak sie nie stalo.

Przeprowadzane juz od dluzszego okresu czasu przeze mnie testy, szczegolnie wzmakow - bo te powinny wprowadzic wieksze zmiany - wykazaly, ze kazdy z powyzej wymienionych porownywany z Rotelem gra - na ucho ludzkie - na tyle tak samo... i to w kazdym aspekcie dzwieku, ze nie da sie ich odroznic nawet w testach jawnych i oczywistym jest, ze nie bylo sensu przeprowadzac slepych. Malenki NVA AP20 kontra Accu rowniez. Oczywiscie dotyczy to rowniez dzisiejszych porownan cd-ikow - Rotela RCD971 z Accu DP500.

Roznice, z jakimi sie kiedys spotykalem miedzy wzmakami dotyczyly tylko jakosci, impulsu, itp. basu, szczegolnie z trojdroznych kolumn o niskiej efektywnosci - max 85dB - na Scan Speakach. Ale to wiadomo z jakich wzgledow. Na takich kolumnach nie mozna oczywiscie przeprowadzac testow wzmakow dotyczcych przeroznych innych aspektow dzwieku..., np Sun Audio SV2A3 3,5W, kontra Accu czy tez "Piopio-wy" Musical Fidelity KW250S o mocy 250W przy 8 omach. Zrozumialym jest zatem - i takie byly zalozenia testow - ze nalezalo uzyc kolumn o wiekszej skutecznosci, aby tani, maly wzmacniaczyk rowniez je napedzil swobodnie pod wzgledem pradowym i aby jakosc basu w stosunku do wzmaka z wysokiej polki nie budzila zastrzezen.

Widze, ze zadajecie szereg roznych szczegolowych pytan. Nie wiem doprawdy kiedy na nie odpowiem (moze Pawel..., Piopio), bo mase roznych zaleglosci w domu i w pracy - brak czasu na pisanie, ktore na dodatek wolno mi idzie. Zapewne rowniez Piopio obrzernie napisze co i jak i umiesci troche fotek - miedzy innymi bedzie mozna zobaczyc przelacznik z wpietymi wtykami. Prosze o wyrozumialosc dla Piopio. On ma grubo ponad 400km do domu i mogl nawet jeszcze nie dojechac. Byc moze, ze bedzie tak zmeczony, ze pisanie przelozy na jutro.

 

 

Moze z mojej strony jeszcze tylko wyjasnienie, co do przelacznika. On nie moze miec zadnego wplywu na identyczne granie - skadinad zawsze swietne z tych kolumn (potwierdzone przez wielu juz goszczacych u mnie sluchaczy). Przelacznik "przerzuca" tylko te same kable glosnikowe z jednego wzmaka na drugi, lub z jednej pary kolumn na druga - przy porownywaniu takowych. On po prostu zastepuje zbyt dlugie przelaczanie tych kabelkow recznie. Innymi slowy: to tak, jakbysmy przecieli kabelki i wstawili w te przerwe wylacznik. Tylko - blagam Was - nie piszcie, ze to styki w przelaczniku powoduja, ze to wszystko tak pieknie i identycznie gra - styki sa identuczne dla jednego wzmaka jak i dla drugiego.

 

I jeszcze jedno: Porownujac rozne klocki, jest to tak robione, ze po prostu ustawia sie natezenie dzwieku raczej na wyczucie..., np na jednym i na drugim wzmaku na godzine 9:00, slucha sie jednego, a nastepnie przelacza kabelki na drugi. Niestety wzmaki przy tak ustawionych pokretlach graja z rozna glosnoscia - dzisiaj np. na Rotelu trzeba bylo pokretlo w stosunku do Accu ustawic o okolo 3-4 mm w innym miejscu, a np. jak testowalem te mala hybrydke, to aby grala z taka sama glosnoscia jak Rotel na godzinie 9:00, pokretlo jej musialo byc ustawione az na 11:30. Nie majac zadnego przyrzadu (np. decybelomierza), nie da sie ustawic takiej samej glosnosci. Natomiast dysponujac takim przelacznikiem, mozem np. z pilota powtarzac - powiedzmy - dwa..., trzy razy pierwsze slowa wokalisty z jednego wzmaka, a nastepnie po blyskawicznym przelaczeniu, to samo z drugiego i korygowac natezenie dzwieku wzmaka az do uzyskania na tyle rownych poziomow, ze przestaja one byc rozroznialne..., tzn. nie rozroznialne poziomy dzwieku przez wszystkich uczestnikow. Innymi slowy, wszyscy sa zgodni, ze klocki graja z takim samym natezeniem. Dopiero wowczas przystepujemy do testow..., no i jak sie okazuje, nie tylko natezenia dzwieku sa nierozroznialne :-)

 

A co do kabli i porownan - juz bez przelacznika, bo takim i bez dodatkowych par identycznych kabelkow, przelaczac w mgnieniu oka sie nie da - to ja juz lepiej nie bede pisal.

Chodzi o ten glosnikowy za 16 - 17 kzl !!! - kontra Jamo Flat po 10 zl/m :-)))

 

Pozdrawiam wytrwalych czytelnikow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Przepraszam naprawdę, ale to są jakieś jaja, jedynym wyjściem są mało przejrzyste kolumny i ew. presja Pawła. Nigdy się z tym nie zgodzę i mało tego przyrzekam że jeśli tylko Lutek mnie zaprosi, lub zechce się spotkac u mnie to przekonamy się jak jest.

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Panowie, o taki efekt właśnie chodziło !!!

Ile razy na forum oferowałem wysłanie niedowiarką swoje kable na własny koszt. Czemu nikt nie skorzystał ??? Testowałem kable o których nic nie wiedziałem, w różnych cenach i zawsze słyszałem różnicę, wiadomo że głośności nie dotykałem, tak samo reszty.

Robert

Ps. Bardzo żałuję że nie było mnie tam dziś, chciałbym zobaczyc i usłyszec te cuda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton, 4 Paź 2009, 23:33

Zgadza sie..., to sa jaja... A ja chce lepszy wzmak i cd-ika z wyzszej polki cenowej, aby jeszcze lepiej gralo, a anee ani rusz nie chca. Przykro mi, ale na to nie poradze.

 

No przeciez napisales do mnie, ze niewiele brakowalo, a przyjechalbys na te odsluchy i w odpowiedzi dostales do mnie zaproszone. Ale ja juz nie bede targal kompletu Accu. Kregoslup mi nawala i po tym transporcie mnie boli - to mowie powaznie. Bedziesz musial cos swojego przywiezc.

A co do przejrzystosci kolumn, to jak przyjedziesz to ocenisz. Byc moze Piopio co do tego aspektu tych kolum sie tez wypowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież taki test jest bez sensu :/ Słuchaliście parę sekund jednego kawałka i przełączaliście za chwilę na inny ? Tak to kolumny można se porównać i to jeszcze mocno różniące się charakterem brzmienia. No i jeszcze w teście uczestniczyła osoba która kompletnie nie jest osłuchana z żadnym z systemów :]

Będę powtarzał to w nieskończoność. Posłuchaj waść z miesiąc jednego klocka i potem przełącz na drugi to się przerazisz jak to inaczej gra, podobna sprawa z kablami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiele z tego opisu wynika poza ustawianiem głośnosci ;)...i jak z opisów wunika dobrą atmosferą i zabawą.

 

1. Co z dynamiką

2. Co ze stereofonią?

3. Co z przestrzennoscią

- głębia, gradacja planów itp.

 

...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Lutek.

Ok. emocje pomału opadają...Uff, przyjadę 100% i obiecuję na forum że to nie koniec. Przywiozę coś ze sobą ze sprzętu.

Robert

Ps. Odpisz na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton, 4 Paź 2009, 23:33

 

>Przepraszam naprawdę, ale to są jakieś jaja, jedynym wyjściem są mało przejrzyste kolumny i ew.

>presja Pawła. Nigdy się z tym nie zgodzę i mało tego przyrzekam że jeśli tylko Lutek mnie zaprosi,

>lub zechce się spotkac u mnie to przekonamy się jak jest.

>Robert

 

Mam nadzieję, że nie zabraknie Ci odwagi i weźmiesz udział w takim teście.

Myślę, że dopiero po nim to będziesz zdziwiony. I wtedy będziesz mógł powiedzieć: "Przepraszam naprawdę, ale to są jakieś jaja" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton, 4 Paź 2009, 23:33

>Przepraszam naprawdę, ale to są jakieś jaja, jedynym wyjściem są mało przejrzyste kolumny i ew.

>presja Pawła.

 

Kolumny były odpowiednie tj wysoko efektywne ,czyli nie były wymagającym obciążeniem dla mniej wydajnych wzmacniaczy ,analogiczna sytuacja jest we wzmacniaczach słuchawkowych tj na wysokoomowych wysokoefektywnych słuchawkach na pomiarach i w odsłuchu będą bardzo bliskie do siebie ,ale za to już przy stosowaniu słuchawek niskoomowych różnice będą dosyć dobrze zauważalne ,bo w zależności od wydolności prądowej danego wzmaka będzie się nieco zmieniać wtedy charakterystyka częstotliwości tj będą powstawać wtedy różne odmienne spadki i podbicia , będzie różne przenikanie kanałów ,zniekształcenia itp . Wniosek z tego jest taki że jeżeli podłączony emiter dźwięku (słuchawki ,kolumny) jest mało wymagający od wzmacniacza to różnice będą wtedy mikroskopijne lub nawet i całkiem nie uchwytne ;) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik ABX – komparator:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cóż, wynika z tego że to będzie hit ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

seniortelefono

Jak się jest pewnym że koń to koń a krowa to krowa, to potrafi się je rozpoznac, do tego odwaga nie jest potrzebna. Ew. możesz mówic o słowności, ja słowa dotrzymam.

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie faktycznie łatwe kolumny zacierają większość różnic - jakby były współczesne trumny wymagające przysłowiowej spawary to od razu wyszły by właśnie różnice w dynamice, basie itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy kruczek podczas komercyjnych porównań jest w tym aby dobrać obciążenie tak np słuchawki ,aby ten najtańszy wzmak na nich pewnikiem nie wydalał a co za tym idzie ->odstawał na słuch , przykładowo jeżeli będziemy porównywać kilka różnych wzmaków o bardzo różnej wydajności prądowej na słuchawkach będących łatwym obciążeniem (wysokoomowe) to różnica na nich będzie głównie w zapasie głośności pomiędzy różnymi wzmakami ,ale za to już w sytuacji podłączenia do nich >tylko< słuchawek nisko omowych ,można będzie bez problemu napisać w recenzji że droższy (wydajniejszy=droższa konstrukcja) wzmak gra lepiej ,przemilczając to że na wysokoomowch słuchawkach tej lepszości może wcale niebyć (ale na pewno będzie większy zapas głośności) . to tak w dużym uproszczonym skrócie ;) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.