Skocz do zawartości
IGNORED

Wielkopolski Test ABX


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.05.2022 o 10:33, iro III napisał:

...a kto nie rozróżniał?

...gdyż zapomniałem? 😜

Weź przestań. To do mnie pytanie? 
    Nawet jakbym nie słyszał drugiej partii, to po pierwszych dźwiękach od początku słyszę, że to alt. 
    Naprawdę myślisz, że odróżnienie dwóch kabli to też taka bułka z masłem? ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, przemak napisał:

To do mnie pytanie? 

Nie, to było do jeeza.

4 minuty temu, przemak napisał:

Naprawdę myślisz, że odróżnienie dwóch kabli to też taka bułka z masłem? ?

Naprawdę, to teraz mylisz mnie z kimś zgoła innym, gdyż ja nigdy nie odróżniłem dwóch różnych kabli.

Wręcz mogę poczuć się obrażony taką supozycją! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, iro III napisał:

Nie, to było do jeeza.

To nie jest odpowiedź, tylko link do posta. Tak działa forum, nie moja wina 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, przemak napisał:

To nie jest odpowiedź, tylko link do posta. Tak działa forum, nie moja wina 😉

We wpisie nr. 3867

grzecznie zacytowałem jezza i odpisałem.

Skąd zamieszanie z "Twoją osobą" (😉), doprawdy nie mam pojęcia.

 

 

P.S. ok zaglądając do linka, wyjaśniłem sobie.

Ale co stresa za posądzenie o hipotetyczne słyszenie kabelka się najadłem to moje 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2022 o 13:16, frank1 napisał:

Reakcja była entuzjastyczna do momentu powiedzenia prawdy co jest podłączone do systemu

Kwintesencja audiofilii.

Nagroda "Złotego Ucha" wędruje do pana X!

😁👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, iro III napisał:

Naprawdę, to teraz mylisz mnie z kimś zgoła innym, gdyż ja nigdy nie odróżniłem dwóch różnych kabli.

Wręcz mogę poczuć się obrażony taką supozycją! 

Was dwóch należałoby dożywotnio zbanować na AS.

Wszyscy tu kable słyszą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2022 o 12:48, Grzegorz7 napisał:

Myślę, że dla znawcy gatunku są rozróżnialni. Szczególnie w muzyce improwizowanej. 

Są rozróżnialni, jak ktoś potrafi rozróżnić...??? Ale tego trzeba się nauczyć.

Co jest kluczowym elementem słuchacza w odbieraniu muzyki, oprócz melodii i harmonii jak jest ona oczywiście obecna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Chicago napisał:

Są rozróżnialni, jak ktoś potrafi rozróżnić...??? Ale tego trzeba się nauczyć.

Co jest kluczowym elementem słuchacza w odbieraniu muzyki, oprócz melodii i harmonii jak jest ona oczywiście obecna?

Nóżka tupie kawałek dobry - nóżka nie tupie kawałek zły. Jak komuś kabel zaburza ocenę dobroci kawałka to szczerze współczuję.

-----

23 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Was dwóch należałoby dożywotnio zbanować na AS.

Wszyscy tu kable słyszą...

1. Zbanować wszystkich niesłyszących.

2. Obwieścić, że każdy słyszy.

Hmmm... dość hitlerowsko-stalinowska jest to metoda wykazania racji w dyskusji, ale za to wysoce skuteczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szymon1977 napisał:

Nóżka tupie kawałek dobry - nóżka nie tupie kawałek zły

Nóżka tupie, kawałek kabla dobry, nóżka nie tupie, kawałek kabla zły.🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szymon1977 napisał:

1. Zbanować wszystkich niesłyszących.

2. Obwieścić, że każdy słyszy.

wystarczy odrobina ograniczonego zaufania do siebie

skoro Ty nie słyszysz to nie znaczy , że inni muszą mieć podobnie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

skoro Ty nie słyszysz to nie znaczy , że inni muszą mieć podobnie 🙂

Nie przeczę. Ba! Ja słyszę zmiany nawet... gdy sprzętowo nic nie zmieniam: raz nóżka tupie przy Metallice, a raz przy Slayerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Ajothe napisał:

Bo to jak sprzęt gra zależy od pory dnia 😄

Bo elektrownia dobry prąd sprawiedliwie po wszystkich audiofilach w różnych porach rozdziela. A gdyby ten dobry w akumulator złapać? A gdyby na Forum sprzedać? "Akumulator ładowany 29 lutego, następna okazja dopiero za 4 lata"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2022 o 18:04, Grzegorz7 napisał:

Podgrzałem sobie jakiegoś takiego radiatora mocą 200W. Bez przesady. Po najdalej kwadransie jest w miarę ustabilizowana temperatura. A swoją drogą przykład Sławka to przypadek ekstremalny. 

Gryphon Essence

"it was eventually addressed in detail during a joint Skype conversation with Skov and Gryphon's chief designer, Tom Møller.

"It's optimized for high bias," Møller responded. "All our products are. If you put the Essence in low bias, the sound quality will almost certainly go down. It's not terribleyou can listen to background music and so onbut when you want to listen seriously and switch to high bias, it will reach the best temperature in a half-hour or so. If, on the other hand, you turn the monoblocks on from cold, you will have to wait an hour at least. If you start from cold and give them a couple of hours in high bias, they will perform great, and if you give them even more time, they can open up a little bit more.""

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, slawek.xm napisał:

Gryphon Essence

"it was eventually addressed in detail during a joint Skype conversation with Skov and Gryphon's chief designer, Tom Møller.

"It's optimized for high bias," Møller responded. "All our products are. If you put the Essence in low bias, the sound quality will almost certainly go down. It's not terribleyou can listen to background music and so onbut when you want to listen seriously and switch to high bias, it will reach the best temperature in a half-hour or so. If, on the other hand, you turn the monoblocks on from cold, you will have to wait an hour at least. If you start from cold and give them a couple of hours in high bias, they will perform great, and if you give them even more time, they can open up a little bit more.""

 

U mnie w monoblokach na obudowie raptem 47 stopni po dłuższym czasie ale te pół godziny to jednak za krótki czas co by się temperaturowo w środku wszystko ustabilizowało na korzyść dźwięku.

Przypominam że powietrze ma jednak słabe właściwości odbierania i oddawania ciepła i to jest przyczyną że w środku elementy elektroniki w różnym czasie dochodzą do temperatury która jest stabilna-constans po dłuższym niż 0,5 godziny czasie

Związki chemiczne a za tym również elektrolity zwiększają wraz z temperaturą swoją aktywność chemiczną. Takie kondensatory elektrolityczne w wyniku rozszerzalności cieplnej elektrolitu wypełniają kondensatory w większym stopniu a  za tym poprawia się ich funkcjonowanie

 

Żeby to wszystko się jednak poprawiło potrzebny jest czas na stabilizację temperaturową

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawek.xm i @ASURA

Procesy bezwładności nigdy się nie stabilizują. 

Odważnie powiedziane? 

Krzywa stabilizacji temperatury dąży do pokrycia z prostą "stabilną" gdzieś dopiero w nieskończonym czasie. To fizyka. Oczywiście wcześnie przy zbliżaniu się temperatury zachodzą różne zjawiska, np. fluktuacje wynikające z ruchu cząsteczek. To szum w którym zginie możliwość pomiaru i regulacji. 

Jakie wypłaszczenie krzywej stabilizacji temperatury można uznać za zakończenie procesu wygrzewania? Inaczej; jaka różnica temperatur (miedzy aktualną w urządzeniu a tą ostateczną po wygrzaniu) oznacza ustabilizowanie się temperatur?

Załóżmy, że oczekujemy 1C... Otóż zmienność temperatury w pokoju będzie dużo wyższa. Wystarczy, że ktoś wejdzie i zacznie wydzielać swoje 200W mocy cieplnej... wystarczy otworzenie okna,... wyjście Słońca zza chmur i dogrzanie pokoju... 

Krótko mówiąc temperatura w normalnie funkcjonującym mieszkaniu fluktuuje o kilka stopni...

Sprzęt ma pracować właściwie podczas zmian temperatury o te kilka stopni...

Te gadanie o wielkim problemie osiągnięcia optymalnej temperatury (długim jego czasie) to mity miejskie. Jeśli tak jest to urządzenia są źle skonstruowane. 

A jak chcemy się bawić w takie ekstremizmy to: w elektronice zachodzi czasami potrzeba stabilizacji temperatury (zegary, generatory, wzmacniacze małych wielkości, czujniki i detektory,...). Stosuje się termostatowanie.

Jaki problem, zamiast czekać 2 godziny na stabilizację podgrzać wstępnie? Nawet ciężkie radiatory da radę wstępnie szybko podgrzać. Za odważnie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Jakie wypłaszczenie krzywej stabilizacji temperatury można uznać za zakończenie procesu wygrzewania? Inaczej; jaka różnica temperatur (miedzy aktualną w urządzeniu a tą ostateczną po wygrzaniu) oznacza ustabilizowanie się temperatur?

ja się tak nie zagłębiam mierzę offset na wyjściu jeśli jest taki jak ustawiłem i nie biega już to znaczy , ze wzmak uzyskał równowagę temperaturową

po dwóch trzech pomiarach już wiem ile muszę czekać na rozgrzanie

nausznie też słychać zmiany dźwięku więc mam dwa źródła wiedzy ile rozgrzewanie może trwać

a przykład z Gryphonem wkleiłem tylko dlatego , że napisaleś iż dwie godziny to sprzęt popsuty 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2022 o 10:38, Grzegorz7 napisał:

Źle skonstruowany. Nieużywalny.

 

Żebyś wiedział! Schemat użytkowania audio wygląda tak: wciskam power, play i słucham. Jeśli po 2 godz. coś się zmienia to znaczy, że wadliwy system traci swoje brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2022 o 11:38, Grzegorz7 napisał:

Źle skonstruowany. Nieużywalny.

 

chcialbym poznac Twoje zdanie w jednej kwestii

najczesciej uklady kompelnetarnych par tranzystorów koncowki mocy sa umieszczane na jednym radiatorze po to by uzyskac rownowage temiczną obu tranów w parze

co sądzisz o umieszczeniu w monobloku tranzystorów typu N na jednym boku a tranzystorow typu P na drugim boku przy takich samych radiatorach

czy takie uklady sa stosowane w praktyce?

i jesli tak to na co warto zwrócic uwagę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawek.xm

Co do zasady w stanie normalnej pracy obie gałęzie komplementarne pracują z takimi samymi mocami. 

Jeśli więc tranzystory mocy mają takie same podkładki, smarowanie, radiator w tych samych warunkach chłodzenia; będą miały zbliżone warunki termiczne. Oczywiście radiatory z gałęziami komplementarnymi na przeciwległych bokach obudowy to ekstremalne rozwiązanie. Wystarczy jakieś "niesymetryczne" ustawienie wzmacniacza i będą się różnie chłodziły radiatory po obu stronach. 

Raczej komplet tranzystorów (oba stopnie komplementarne) na jeden radiator, standard to kanał lewy na jednym, kanał prawy na drugim. Jak jesteśmy purystami to połowa (po połowie każdej gałęzi komplementarnej) na jeden i drugi radiator. Wówczas będą praktycznie jednakowe temperatury tranzystorów w obu kanałach.

Odrębne zagadnienie to stabilizacja BIAS`u. Odpowiedni czujnik (np. tranzystor) gałęzi powinien być przy odpowiadającej mu gałęzi. Bywają po dwa tranzystory czujnikowe na kanał (obie gałęzie komplementarne) ale to wiesz. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.