Skocz do zawartości
IGNORED

Heavens Gate->Silence Cable->Bazodrut


Cocine

Rekomendowane odpowiedzi

Arek__45:

 

>No to popatrzmy co kiedys kosztowalo , taki ok 70 000 zl dzis nawet za 25 000 brak chetnych

 

I w czym niby problem? Dziwi cię, że używany sprzęt audio tanieje? Hmm, skoro circa 1/3 ceny nowego to ma być niska cena za sprzęt używany, to co powiesz na oferty sprzedaży wiekowego hi-endu za 1/5 ceny pierwotnej? Albo 1/10, lub jeszcze taniej?

 

W główce się nie mieści? ;-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Miałem okazję przesłuchać zarówno sieciówki jak i interkonekty XLR. Sieciówka moim zdaniem lepsza niż XLR. Obydwa kable istotnie różnią się brzmieniowo zarówno od wyrobów Heavens Gate a w szczególności od Silencable. HG nawiązywało brzmieniem do koncepcji NBS, Silencable był bardziej osłodzony, a Bazodruty grają jeszcze inaczej. Stylistyka brzmieniowa wysokich modeli Nordosta, referencyjna szybkość i kontrola dźwięku. W konsekwencji podobne jak u Valhalli wady; odchudzenie i pewna sterylność na średnicy. Do moich ARC niespecjalnie pasuje. Na czymś cieplejszym i wolniejszym będzie OK. Myślę, że dobrze zagrają z jakże na tym forum uwielbianymi urządzeniami Accuphase, ponieważ zredukują większość ich mankamentów:-) Jak ktoś bliżej zainteresowany tematem proszę pisać na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

witam szanownych kolegów .

po latach milczenia i nie udzielania się na forum postanowiłem naskrobać kilka słów jako osoba potencjalnie zainteresowana tym wątkiem .jest to mój pierwszy wpis na forum wiec zacznę od faktu ,że bazunia = bazodrut .to co chciałbym przekazać ujmę w kilku chronologicznych punktach.

 

1.heavens gate audio - przed wieloma laty poszukując najlepszego okablowania do prywatnego systemu pobrałem do testu set ultra silence . po kilku dniach zostałem dystrybutorem tej niemieckiej firmy . trwało to kilka lat ....

2. po kilku latach owocnej współpracy niemiecki producent zmienił ofertę i nazwę na silence cable a ja podjąłem się dalszej dystrybucji tych wybitnych drutów.niestety wskutek fatalnej polityki cenowej i niesolidności w/w firmy postanowiłem zakończyć współpracę i wziąć sprawy w swoje ręce .

3.wykorzystując 30 letnie doświadczenia ze sprzętem audio i 10 letnią specjalizację w sprzedaży ekstremalnego okablowania rozpocząłem pracę nad stworzeniem autorskich kabli .badania i próby trwały ponad dwa lata . wzorem i punktem odniesienia były między innymi kable kondo serii ksl-lp,ksl-lpz ,sieciówka electraglide epiphany ,sieciówka shunyata anaconda i kilka innych zacnych drutów .

4.efektem moich wysiłków stały się BAZODRUTY . poprawiane i modyfikowane przez następny rok wyparły z mojego systemu ulubione a w/w kable.

marka ta obejmuje wszystkie moje wyroby kablowe a jej nazwa stanowić ma antidotum na obcojęzyczne przymiotniki typu reference , signature itp.jestem przekonany,że nie najważniejsza jest nazwa produktu a jego jakość . mnie i moich kolegów rozśmiesza i zapada w pamięć .a to wydaje mi się ważne i satysfakcjonujące .

5.proszę zatem nie podtrzymywać przy życiu teorii spiskowych ,którymi bawiłem się przez ostatnie lata czytając na tym forum powielane plotki. rozwiewając mam nadzieję mit piwnicznej produkcji heavens gate i silence cable zapraszam do osobistego zapoznania się z bazodrutami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-30903-026967800 1288128888_thumb.jpg

post-30903-050719100 1288128985_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

WITAM SZACOWNE GRONO ZŁOTOUCHYCH

Tak się składa że nie dalej niż wczoraj miałem osobisty kontakt z BAZĄ czyli panem Wiesławem

Do mojej ,jak ja to określam "muzycznej dziury", domu w spokojnej sennej okolicy zawędrował Pan Wiesław uprzejmie dostarczając mi mój kolejny KAPRYS w postaci elektrostatów AUDIOSTATICA które pozwoliłem sobie od Pana Wiesława drogą kupna nabyć.

Przy okazji tej przemiłej wizyty,a jakże ,zostałem przez Pana Wiesława zaproszony do świetnej i niecodziennej ZABAWY "dotknięcia" efektu jaki wprowadzają do systemu kable sieciowe (dodam tylko że do tej pory jak większość kolesi ze środowiska PRO podchodziłem do takich "rewelacji" dość sceptycznie,już sam fakt porządnego okablowania sygnałowego mojego systemu na którym pozwalam sobie pracować od czasu do czasu powodował uśmiechy moich szanownych kolegów z branży)

Od 25 lat jestem zawodowym muzykiem zajmującym się również dokonywaniem nagrań, w szczególności muzyki klasycznej, z dużym dystansem a właściwie przymrużeniem oka podchodzącym do wypowiedzi typu "kabel sieciowy zmienił diametralnie oblicze systemu"

Pan Wiesław w szczególnie ujmujący i niewymuszony sposób prezentując zalety kompletu swoich przewodów RZUTEM NA MATĘ wyprowadził mnie z błędu w którym tkwiłem od lat (przewód sygnałowy i głośnikowy owszem ale do diabła nie sieciowy ma wpływ na dżwięk)kropkę nad i stanowiły absorbery drgań które również mój przemiły gość miał w swojej ofercie

WNIOSKI:

Do cholery z tym gdzie co jest wykonywane ,bo jeśłi działa i to wcale nie gorzej niż produkty zachodnie,a kosztuje ułamek ceny zagranicznej konkurencji to komentaż wydaje się być zbyteczny

Nie dla napisu na pudełku nabywa się tego typu produkty tylko dla ściśle określonych efektów sonicznych

Sposób przeprowadzania prezentacji przez Pan Wiesława był profesjonalny i rzeczowy (być może zbyt często naprowadzał ,wręcz sugerował na co zwrócić uwagę w celu dostrzeżenia ewidentnych w moim odczuciu bardzo pozytywnych dla dżwięku zmian co niektórzy mogliby odebrać jako próbę robienia wody z mózgu, ale należałoby przyjąć że takie techniki zwyczajnie pomagają w przypadku próby NAWRACANIA na dobrą ścieżkę "niewiernych" ze złotą kartą visa w garści w których upatrywałbym gro nabywców tego typu KOSZTOWNYCH akcesoriów do swojego wymuskanego świecącego marmurami i polerowanymi do granic możliwości frontami sprzętów salonu

PODSUMOWUJĄC

Oby więcej TAKICH ludzi którzy w prosty ,skuteczny sposób bez żadnych zobowiązań ,przecierają szlaki i walczą z przyjętymi schematami przy tej okazji uczciwie zarabiając (zbyt wiele razy zetknąłem się w świecie audiofilskim na ordynarne oszustwa i chęć zarobku za wszelką cenę albo w drugą stronę "koleś który nie zostawi u nas majątku to dla nas nie TARGET"

żeby pozytywnie nie ocenić postawy Pana Wiesława

POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Redaktor, 21 Paź 2009, 13:35

>I jeszcze co to jest Bazodrut, bo w całym internecie występuje tylko w tych dwóch wpisach na AS.

 

W wyszukiwarce Audiostereo można znaleźć kolejne dwa wpisy moją uczynione ręką (wątek:http://www.audiostereo.pl/ABSOLUTOR___preamp_liniowy_A__Markowa_58152.html).

 

"Bazodrut" został wpięty do systemu w czasie krakowskiego odsłuchu (sobota, ok.14-tej). Ewidentnie pomógł "Absolutorowi" zapanować nad prezentowanym tam sprzętem. Użyłem zarówno sieciówek jak i interkonektu tej firmy. Grałem na "bazodrutach" także w swoim systemie. Więcej dołu, lepsza krawędź basu, czyste i przyjemne w słuchaniu soprany. W mojej opinii, nie spotkałem dotąd równie rewelacyjnych kabli. Tym bardziej się cieszę, że wystawiamy się wspólnie na tegorocznym Audio Show.

"Bazodruty" były testowane z sukcesem w wielu bardzo wyszukanych systemach. Zwykle bez najmniejszych wątpliwości wygrywały z kablami najlepszych marek. Wnoszą do systemu prócz słyszalnego (nawet dla laików) polepszenia barwy, niewiarygodne uporządkowanie sceny.

 

Kurw a-to jakiś chory wpis jest,bo oszołomodruty nie dość,że sztywne są i trudne do ułożenia-to jeszcze wpięte w system powodują wielką

degradację brzmienia,a wpiałem tylko sieciówki i zrobiło się nie do zniesienia tzn.bardzo ostro i natarczywie,czyli krew z uszu.

Pitaszyl-Ty chyba jesteś głuchy gość,bo piszesz takie farmakologie.

Oszolomodrut kosztuje rożnie-tzn.co u właściciela stoi na półce właśnie od tego zależy cena.

Gdy u kogoś droższy sprzęt wtedy sieciówki oszołomodruty są drogie...u mnie miały cenę 4000[ratunku,pomocy]!!!

Boże chroń nas przed takimi ludzmi mającymi tak jak cyganie handel obwożny,bo to jakaś straszliwa paranoja jest.

beno69

Ale dowaliłeś chłopie do pieca-aż kafle trzeszczą i fajerki skaczą.....nie mogę już więcej pisać o jakimś oszołomodrucie,bo to jest folklor audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko dac Fikusa brakuje do pełnego wystepu

drummer69 a swoja droga to te hiendowe kable sluchaliscie na hiendowych kolumnach nieco uszkodzonych jak pisze sam bazunia :)magia musiala byc tym wieksza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiostatica nawet nie podpinaliśmy bo jak kolega cir słusznie zauważył należy im się po latach zapewne ciężkiej pracy reanimacja w postaci wymiany folii i ogólnego solidnego przeglądu (po nowym roku jadą do chemnitz do "lekarza" zajmującego się profesjonalnie tego typu przypadkami zainteresowanych odsyłam do strony DIS ELEKTROSTATEN)

DOWAudiostatica nawet nie podpinaliśmy bo jak kolega cir słusznie zauważył należy im się po latach zapewne ciężkiej pracy reanimacja w postaci wymiany folii i ogólnego solidnego przeglądu (po nowym roku jadą do chemnitz do "lekarza" zajmującego się profesjonalnie tego typu przypadkami zainteresowanych odsyłam do strony DIS ELEKTROSTATEN)ALANIE DO PIECA to zupełnie co innego niż to ,co zrobiłem, jedynym moim celem bylo rzetelne opisanie wniosków jakie nasunęły mi się po odsłuchach i kontakcie z Panem Wiesławem

Nie wydaje mi się żeby mój wpis pozytywnie przedstawiający sytuację kogokolwiek dotknął czy dawał powody do rozdrażnienia,dla ścisłości dodam że kabli ani absorberów nie kupiłem choć prawdę mówiąc chętnie absorbery widziałbym u siebie pod gramofonem czy cd-kiem bo najnormalniej w świecie daja efekt czytelniejszy od tego co dotąd testowałem

Każdy sprzęt jest "gdzieś" wykonywany,ostatnimi czasy znaczną część zabawek audiofilskich w pocie czoła składają do kupy małe chińskie rączki niezależnie od złotymi czcionkami wyrytego napisu na puzderku

Czy jakość wykonania oraz uzyskany efekt BAZODRUTÓW różni się od większości produkcji "chińsko usa czy coś tam?????????????????" z nawet dużo droższego przedziału cenowego ??????????? nie sądzę,cena owszem jest inna bo zamiast płacić za rozdmuchane przepełnione debilizmami reklamy w czasopismach ktore właściwie w głównej mierze odpowiedzialne są za to czy produkt jest wogóle dostrzeżony czy nie ,oraz szkatułki wykładane jedwabiem i certyfikaty oryginalności drukowane na czerpanym papierze płacimy TYLKO I WYŁĄCZNIE ZA PRZEDMIOT I TRUD CZŁOWIEKA KTÓRY PODJĄŁ SIĘ WYTWORZENIA ORAZ DYSTRYBUCJI SWOJEGO PRODUKTU

cena jaką proponuje jest względna,dla jednych wysoka dla innych wcale nie,CENA JEST TYLKO WYŁĄCZNIE SPOSOBEM UMOWY POMIĘDZY SPRZEDAJĄCYM I KUPUJĄCYM

Widzę że część forumowiczów tryska jadem ,pytanie tylko zkąd ta niechęć???????????

WYJŚCIE JEST PROSTE nie podoba się? nie kupować,jeśli się spodoba KUPIĆ i cieszyć się bądż zgrzytać zębami, POSŁUCHAĆ ZAWSZE WARTO,z mojego doświadczenia wynika że poszukiwanie kabli uniwersalnych to jak szukanie świętego graala ,to co jest objawieniem w jednym systemie w drugim jazgocze i wszystko psuje

ŻYCZĘ WSZYSTKIM I TYM POZYTYWNIE I NEGATYWNIE NASTAWIONYM DO RODZIMEJ PRODUKCJI FORUMOWICZOM SYLWESTROWEJ ZABAWY UDANEJ I SATYSFAKCJONUJĄCEJ PRZYNAJMNIEJ W TAKIM STOPNIU JAK DŻWIĘK REFERENCYJNYCH SYSTEMÓW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beno jestes zadowolony i tego się trzymajmy

proponuje nie walkowac reszty, nie jestes pierwszym klientem,temat jest znany od dawna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe do Bazodruta jako prawdziwego fachowca od kabli audio.Sam od ponad 10-u lat zgłębiam tajniki kabli i im dalej tym wiecej nurtuje mnie pytan.Jezeli to nie jest tajemnica chcialbym sie dowiedziec jakiej czystosci metal jest uzywany do produkcji(gdzie i na jakim spektrometrze był badany),jaką posiada struktue krystaliczna,jaką metodą był rafinowany(elektroliza,topienie strefą w prozni),z kąd pochodzi.Jaki wpływ na brzmienie ma czystosc i struktura krystaliczna (podobno najlepsze na swiecie są kable ze stopu amorficznego)i occ?Czy podczas produkcji-wytapianie,wyciąganie,izolowanie,lutowanie,skrecanie itd.metal nie ulega korozji i dyfuzji(tlen,związki siarki itp.),nie ulega zniszczeniu struktura metalu miedzy ziarnami(przy zginaniu)?Czy po 10-u latach kabel bedzie brzmiał tak samo jak nowy (korozja)?Jaki wpływ na brzmienie ma efekt naskorkowy,izolacja i geometria (ilu producentow tyle teorii)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK cir masz rację świata nie zbawię

ale musiał się szacowny "W" komuś niżle narazić bo widzę że następni w kolejce do kopania się ustawiają

Zaczyna być ciekawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK cir masz rację świata nie zbawię

ale musiał się szacowny "W" komuś niżle narazić bo widzę że następni w kolejce do kopania się ustawiają

Zaczyna być ciekawie

 

benek

nikt tu nikogo nie kopie,bo oszołomodrut wystepuje w wadze lekko-pół-śmiesznej-moja lużna ocena wizualna.

jak masz jego kable to Twoja sprawa-jednak należałoby się zastanowić-co Ja tutaj robię.

może przyjedż do mnie z jego kablami-wtedy się przekonasz o zaletach tych oszołomodrutow-wtedy się może będę musiał zreflektować co do swej

poprzedniej wypowiedzi-na taki krok jest jeszcze mnie stać,nawet na przeprosiny-piszę to żebyś wiedział,bo potrafię odróżnić kable złe od dobrych. Póki co to tylko nadmienię,że przestałem już w audio błądzić-a jak z tym u Ciebie??

Zastanów sie nad moją propozycją......a nóż któryś z nas szybko otrzeżwieje.Najlepszego w Nowym Roku życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIEE NIEEEEEEEEEE

Proszę przeczytać wcześniejsze moje wpisy były one opowieścią o spotkaniu z BAZODRUTEM jednak w zupełnie innej sprawie niż kupno produkowanego przez Pana "W" okablowania

DRUGA SPRAWA wygląda w sposób następujący:Starałem się zawsze z dystansem ogromnym odnosić do kwestii okablowania sieciowego i nadal tak będzie ponieważ REWOLUCJI ono nie czyni w systemie choć slyszlny wpływ in plus jest, w co dotychczas powątpiewałem szczerze

We wcześniejszych swoich postach również pisałem że jestem czynnym muzykiem i realizatorem więc mam troszkę inne podejście od poszukiwaczy dżwiękowego szczęścia ja tego absolutu szukam biegając po sali koncertowej i szukając odpowiednich mikrofonów oraz sposobu ich optymalnego ustawienia mam dzięki temu BARDZO SPRECYZOWANY POGLĄD na osiągnięcie brzmienia dla mnie IDEALNEGO czyli w jak najmniejszym stopniu różniącego się od oryginału co zawsze staram się uzyskać metodami chmmmmmmmmm jakby to określić EKOLOGICZNYMI bliżej mi również do dżwięku monitorowego niż wygładzonego i uładnionego bo to w moim mniemaniu leżało również u podstaw słuchania muzyki

Swój ukochany system znalazłem (to taki trochę hi end pro) i zamierzam przy nim pozostać co wcale nie zamyka mi drogi do ewentualnych eksperymentów

Wiele zresztą PRAWDZIWYCH studyjnych klocuszków sprzed lat (czego nie można chyba powiedzieć o tym co teraz w studiach na porządku dziennym )trafiło na salony audiofilskie i w moim osobistym mniemaniu pozostają w nich na równi z obecnym hi endem

POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja ,mam okablowanie sieciowe HG us i jak wielu twierdzi i uwaza sa to swietne sieciowki, nie kupilem ich drogo powiem tylko ze w przyzwoitej cenie nie przekraczajacej magicznej cyfry 1000pln kiedys zgadalem sie z Wiesławem i wysłał mi sieciowki swojej produkcji, bylem bardzo ciekawy bo zachwalal je bardzo bardzo , po wpieciu sieciowek stwierdzilem znaczne pogorszenie dzwieku i przez nastepne godziny, dni bylo jeszcze gorzej po powrocie do HG wszystko wrocilo do normy, a po wymianie uwag z Wiesławem stwierdził on ze mam powazne zatory w systemie skoro jego sieciowki sa gorsze niz HG , przyjałem to na klate i nie przejołem sie zbytnio uwagami Wiesława, ufam swoim uszom i poprostu zostawilem co dla mnie lepsze.

Zaznacze jednak ze Wiesław zna sie na rzeczy jest to świetny fachowiec, znawca dobrego sprzetu i dzwieku ,byc moze druty nie wpasowały sie w mój system i tyle

P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 1 Stycznia 2011 - nie na temat
Ukryte przez Fr@ntz, 1 Stycznia 2011 - nie na temat

amores 999

Wniosek z tego taki,że-

-każda Bazunia chwali swojego druciunia)))

ps.Zatory to taka duża wieś pod Pułtuskiem-stąd pochodzi Elżbieta Jakubiak.

Wiesław to świetny fachowiec....tak,tak .....w handlu może i lepszy od Elbika)))pozdrawiam w Nowym Roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

witam wszystkich. tak się składa, że śledzę od początku powstania produkty pod szyldem "bazodrut". nabyłem onegdaj pierwszą wersję sieciówek, z których byłem niesamowicie zadowolony gdyż przepędziły z mojego systemu dotychczasowe ultra drogie i uznane sieciówki. od niedawna jestem użytkownikiem najnowszego wcielenia sieciówek i interkonektów "bazodrut" - wersja de luxe. te kable powalają na kolana!!! skądinąd wiem, że w kraju jest już wielu użytkowników najnowszej wersji. dziwię się, że znając ich wartość soniczną i mając porównanie do najlepszych kabli na rynku nie zabiorą głosu i nie wypowiedzą się na forum. po prostu posłuchajcie tych kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. tak się składa, że śledzę od początku powstania produkty pod szyldem "bazodrut". nabyłem onegdaj pierwszą wersję sieciówek, z których byłem niesamowicie zadowolony gdyż przepędziły z mojego systemu dotychczasowe ultra drogie i uznane sieciówki. od niedawna jestem użytkownikiem najnowszego wcielenia sieciówek i interkonektów "bazodrut" - wersja de luxe. te kable powalają na kolana!!! skądinąd wiem, że w kraju jest już wielu użytkowników najnowszej wersji. dziwię się, że znając ich wartość soniczną i mając porównanie do najlepszych kabli na rynku nie zabiorą głosu i nie wypowiedzą się na forum. po prostu posłuchajcie tych kabli.

 

 

 

Przecież to wygląda na auto reklame.

Kolega od poczatku śledzi niby poczynania pana Wiesława i ani razu sam na forum wczesniej nic nie dodał od siebie.

Cóż to dopiero wczoraj internet podłączyli i pierwsz myśl to aby zarejestrować się na forum i wychwalic nowe produkty.A wczesniej to nie chciało się czy bo produkty schodziły a obecnie nie? A moze to taka kolezeńska pomoc w promocji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wtrącę. Mam sieciówki bazodruta - pierwszy model, a wcześniej zapoznałem się z modelem drugim.

Udało mi się tanio kupić "jedynki". Porównywałem je do Ansae Muluc SE i oba kable to ten sam poziom. Różnią się od siebie, ale nie można zdecydowanie wytypować faworyta. Myślę, że w zależności od systemu jedne, albo drugie będą trochę lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wygląda na auto reklame.

Kolega od poczatku śledzi niby poczynania pana Wiesława i ani razu sam na forum wczesniej nic nie dodał od siebie.

Cóż to dopiero wczoraj internet podłączyli i pierwsz myśl to aby zarejestrować się na forum i wychwalic nowe produkty.A wczesniej to nie chciało się czy bo produkty schodziły a obecnie nie? A moze to taka kolezeńska pomoc w promocji?

 

no oczywiscie, baza z pewnoscia nie ma nic innego do roboty niz zakladac sobie drugie konto na AS i robic auto reklame....widze ze coponiektorzy maja ostro nasrane w glowach jak widac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie ansae to marketingowa sciema,bazodrut natomiast tchnal w mego kiedys Meridiana nowe zycie! Posluchalem.poslinilem sie,nie kupilem-za drogi dla mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, nigdy nie słuchałem kabli a tym bardziej sieciowek, jednak po ostatniej wizycie Wiesława w moim odsluchowym, usłyszałem taki dźwięk że po jego wyjeździe płakać mi sie chciało..zaczalem od kupna konektów, mam zamiar skompletować i resztę na tyle na ile portfel pozwoli..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable 'grają'. No, może nie tyle grają co ułatwiają bądź utrudniają sygnałowi podróżowanie od jednego klocka do drugiego. Czy dobry kabel może pogorszyć dźwięk...,a i owszem. Pierwsze moje spotkanie z bazodrutami odbyło się przy okazji poszukiwania przedwzmacniacza, pierwsze moja myśl gdy zobaczyłem kabel sieciowy to "gdzie w takim razie jest pudełko z odkurzaczem". Kabel był bowiem sporej średnicy i na szczęście u mnie pogorszył dźwięk w stosunku do tego który używałem. Na chwilę upewniło mnie to w przekonaniu iż hajendowo (rozmiar + cena) nie znaczy wcale lepiej. Potem jednak przyszła pora na zmianę DAC'a. Tym razem jednak, bo i miałem znowu wspomniany kabel, dźwięk stał się lepszy, przyjemniejszy, pełniejszy i co dla mnie ważne urosła scena dźwiękowa. To była przyjemność zamknąć oczy i na słuch wyłapywać położenie instrumentów we wszystkich trzech kierunkach. Oczywiście to nie była zasługa tylko kabla ale postawił on po prostu kropkę nad 'i'. Miałem możliwość także posłuchać interkonektów zarówno w wersji standard jak i deluxe i w tej konfiguracji którą posiadam wypadały one zdecydowanie na plus.

Myślę jednak, że najlepszym jurorem są nasze własne uszy, a skoro pan Wiesław wypożycza swoje produkty do testowania to Ci którzy chcą ich posłuchać nie będą mieli z tym najmniejszego problemu.

Ja osobiście nie jestem ich posiadaczem, najpierw bowiem chcę zamknąć temat mojego toru audio jeżeli chodzi o sprzęt, a potem będę szukał najlepszej kropki nad 'i' jeżeli chodzi o kable.

Osobną sprawą jest kwestia ceny, ale to chyba temat na osobny wątek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wielkiego doświadczenia w sieciówkach. Właściwie pozostawiłem ten problem na deser nie lekceważąc go.

tak się złożyło, że zostałem posiadaczem 3 sieciówkach zrobionych przez Wiesława w wersji de luxe.

na pewno są one o lepsze niż sieciówki Pana Andrzeja z SO, którym też niczego nie brakuje. Tylko takie mam porównanie.

 

I żeby było jasne - znam Wiesława może z pół roku, i nie jest moim krewnym.

 

Niewątpliwie Stary Audioflilu powinieneś posłuchać jak to nazwałeś "oszołomodrutów" skoro ich nie słyszałeś a przynajmniej tak wynika z Twojego wpisu.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja słuchania drutów bardzo do mnie przemawia, niestety ze względu na ceny pozostanę przy słuchaniu muzyki. Ile dyskografii Milesa można kupić za takie kable?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz, chyba normalnieją na tym forum. Jeszcze niedawno odpowiedź byłaby w rodzaju - żal mi ciebie, że nie słyszysz ale nie rozciągaj swojej ułomności na pozostałych którzy słyszą - :) :) :)

 

Kiedy zaczynamy słuchać drutów w ścianie ?

 

Kable 'grają'. No, może nie tyle grają co ułatwiają bądź utrudniają sygnałowi podróżowanie od jednego klocka do drugiego.

No faktycznie jak sygnały podróżują po klockach trzeba czegoś co im to wyjątkowo ułatwi.

 

bazunia = bazodrut .to co chciałbym przekazać ujmę w kilku chronologicznych punktach.

Nooo to dobrze, że przynajmniej grasz na skrzypcach. Sądząc jednak po zdjęciu drutów i tych skrzypek, mogą grać równie dobrze bez jednej struny i włosia w smyczku.

 

I w czym niby problem? Dziwi cię, że używany sprzęt audio tanieje?

Jego to nie dziwi tylko to ze coraz mniej "głupich" do wydawania pieniędzy za frajer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich w Blogu.Moje spotkanie z p. Wiesławem i jego produktami zaowocowało szybką wymianą Muluków se na sieciówki Bazodruta.W bespośrednim porównaniu tam gdzie mulukom brakowało naturalności tj.brakowało przestrzeni,dystyngcji instrumentów, delikatności np.legata,barwy i wagi akordów lewej ręki tam B.wprowadzł wszystkie te walory.Te kilka słów jak można się domyślać odnosi się do wrażeń muzyki fortepianowej; w repertuarze klasycznym; podobne spostrzeżnia dotyczą w moim odczuciu również muzyki orkiestrowej,historycznie poinformowanej, jak się to teraz określa jak również jazzu.Zakładając , że w podróży poprzez muzykę kierujemy się w stronę pewngo ideału dzwiękowego subtelnie subiektywnego opartego jednak o nasze doświadczenia, nazwe je " naturalne" a więc wyrastające z obcowania z muzyką żywą, produkt p. Wiesława tak jak ja go odczówam w systemie, pozwala cieszyć się muzyką a co ważniejsze jeszcze, pozwala ją przeżywać w jej naturalności.Uwaga! Nie zaastąpi bywania na koncercie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 4 Lipca 2012 - nie na temat
Ukryte przez misiomor, 4 Lipca 2012 - nie na temat

Witam wszystkich w Blogu.Moje spotkanie z p. Wiesławem i jego produktami zaowocowało szybką wymianą Muluków se na sieciówki Bazodruta.W bespośrednim porównaniu tam gdzie mulukom brakowało naturalności tj.brakowało przestrzeni,dystyngcji instrumentów, delikatności np.legata,barwy i wagi akordów lewej ręki tam B.wprowadzł wszystkie te walory.Te kilka słów jak można się domyślać odnosi się do wrażeń muzyki fortepianowej; w repertuarze klasycznym; podobne spostrzeżnia dotyczą w moim odczuciu również muzyki orkiestrowej,historycznie poinformowanej, jak się to teraz określa jak również jazzu.Zakładając , że w podróży poprzez muzykę kierujemy się w stronę pewngo ideału dzwiękowego subtelnie subiektywnego opartego jednak o nasze doświadczenia, nazwe je " naturalne" a więc wyrastające z obcowania z muzyką żywą, produkt p. Wiesława tak jak ja go odczówam w systemie, pozwala cieszyć się muzyką a co ważniejsze jeszcze, pozwala ją przeżywać w jej naturalności.Uwaga! Nie zaastąpi bywania na koncercie.

 

CZÓWAJ))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.