Skocz do zawartości
IGNORED

AWX series by STX


dolphin123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kapelli nie wiem kto co Ci powiedzial ale lepsze jest to ze uwierzyles i rozpowiadasz brednie ;) post wyzej powinien wszystko rozjasnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość _avw_

(Konto usunięte)

Zobacz najpierw jakie wyrównanie ma kopułka gdwk 10/80/26 ze Siest, potem wygłaszaj opinie porównując do tej węglowej stx. Kopułka stx jest za ciężka, traci wcześnie efektywność promieniowania i ma spadek powyżej częstotliwości rezonansu. I tak odcięta jest dość wysoko w tym FX 300, a mimo tego widać dołek powyżej średnich i uwypuklenie najwyższych częstotliwości. Na tej podstawie przypuszczam, że muliła i brakowało jej efektywności, dlatego takie podciągnięcie pasma. Tu by się jakiś lepszy seas przydał, nawet coś bez komory rezonansowej z wysoką efektywnością.

 

Zwrotnica FX300 nie wzbudza zaufania. 2.5 drogi robione jest na 8 omowych głośnikach. Ja bym na takich 15 omowych robił układ 2 drożny będą mniejsze problemy fazowe. No i te głośniki AWX chwaliły się wyrównaną charakterystyką przenoszenia tonów średnich, należy tę zaletę wykorzystać. Jeśli rzeczywiście ona jest, bo ze zwrotnicy widać, że albo jej nie ma albo konstruktor nie wierzył, że są. Zastosowano skomplikowane zwrotnice 3 rzędu i układy rezonansowe. Jak to nie będzie muliło, to uwierzę w cuda.

 

W podanym wątku na audio hobby nie ma porównania seasa do stx. Nic tam porównawczego nie widzę. Są tylko wnioski takie same jak moje czy innych przypuszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_avw_ no i co z tego ze wg CIebie "Kopułka stx jest za ciężka, traci wcześnie efektywność promieniowania i ma spadek powyżej częstotliwości rezonansu" jak i tak kopulka AWX gra duzo duzo lepiej od tej ze siest ? Zakup sobie i posluchaj. Dwa ze nie jest to weglowa kopulka...

Czy przydalby sie seas to kwestia gustu. Mi srednio pasuja metalowe kopulki, musza byc pozbawione swojego charakteru gry abym chcial dluzej tego sluchac. No ale na audiohobby projekt masz na 27TBFC/G i 18AWX, wystarczy przeczytac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trzy nie wiem skad czytasz takie bzdury ale 2,5drogi zrobione jest na 15ohm glosnikach!

Cztery, jak Ci sie nie chce to po prostu nie zabieraj za watek na audiohobby, bo na pewno jest tam porownanie zrobione, malo tego sa nawet zdjecia- tez ich nie widziales ?;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość _avw_

(Konto usunięte)

dolphin123, 12 Mar 2010, 13:12

 

>_avw_ no i co z tego ze wg CIebie "Kopułka stx jest za ciężka, traci wcześnie efektywność

>promieniowania i ma spadek powyżej częstotliwości rezonansu" jak i tak kopulka AWX gra duzo duzo

>lepiej od tej ze siest ?

 

Nie, jeśli nie masz niedosłyszenia wysokich częstotliwości. Własnie posłuchaj, bo większosc z opisów które spotkałem na forum zmierzało do tego że jak kopuka muliła to pisali że gra dobrze i jedwabiście. przećwiczyłem temat na drogich i na tanich kopułkach które weryfikowałem odsłuchowo po przeczytaniu peanów na ich temat. Zawsze mi sie to potwierdzało po obejrzeniu wykresów i następnie posłuchaniu w zestawach te "świetnie brzmiące" dynaudio, morele, visatony w najtańszych wersjach tak się podobały bo były mocno wytłumione, brakowało szczegółów. Wtedy recenzent pisał że mają "ładną barwę" ;-)

 

>Dwa ze nie jest to weglowa kopulka...

 

O której mówisz? Mam na myśli tę: http://www.stx.pl/mx-140.html "włókno węglowe impregnowane" tak jest napisane. Włókno węglowe, kevlar, nomex nadaje się gorzej na kpułki niż np. jedwab bo jest cięższe

 

>>Czy przydalby sie seas to kwestia gustu. Mi srednio pasuja metalowe kopulki,

 

Seas produkuje też kopułki tkaninowe. A i te aluminiowe są własnie pozbawione swojego charakteru. Co mnie akurat nie pasuje.

 

>Trzy nie wiem skad czytasz takie bzdury ale 2,5drogi zrobione jest na 15ohm glosnikach!

 

W pomysle STXa. 2,5 drogi robi się najczęsciej na 8 omowych żeby cewki w zwrotnicy nie miały wielkości transformatorów wysokiego napięcia ;-) 2.5 drogi zawsze ma większe problemy fazowe niż 2 drogi symetryczne. Doucz się trochę jak juz chcesz lansować tego STXa.

 

>Cztery, jak Ci sie nie chce to po prostu nie zabieraj za watek na audiohobby, bo na pewno jest tam

>porownanie zrobione, malo tego sa nawet zdjecia- tez ich nie widziales ?;)

 

"porównanie" jak pan "zdzisio" mówi że to mu się podobało w STX a tamto mu się podobało w Seas. Takie porównania możesz poczytać w kolorowych tygodnikach dla zniewieściałych menów typu "LOGO" i obejrzeć w programie "Gadżet" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość _avw_

(Konto usunięte)

I jeszcze to dolphin, że układy rezonansowe dzałają w szersym zakresie niż częstotliwość dostrojenia. Można je stosować w celu eliminacji pików rezonansowych poza pasmem przepustowym filtru. Jak sie je stosuje do korekcji charakterystyki brzmienie wychodzi nieciekawe. Tym dziwniejsze że podobno te STXy mają bardzo małe zniekształcenia i gładką charakterystykę a mimo tego projektant wstawił pułapki w każdyej gałęzi filtru. Posłuchaj czegoś, poeksperymentuj, wtedy zrozumiesz o co chodzi.

 

Aluminiowe kopułki seasa tak jak napisał bawolek też nie brzmią "metalicznie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz o porównaniu kolumn, które zrobiłem bo sam wyzej powiedziałeś, że patrzysz na pomiar sluchasz kopułki i już wszystko wiesz. Zaznaczyłem w opisie, że było to subiektywne porównaie dwóch gotowych kolumn, kytórego z resztą staram się unkiać.

 

Dodatko zmierzyłem obie kolumny, niestety na innych warunkach więc nie opublikowalem pomiarów porównawczych. To co słychać miało odzwierciedlenie w różnicach konstrukcyjnych i pomiarowych - przynajmniej ogólnych tendencjach znieksztalceń nielinowych i charakterytyk filtrów, nie mówię o szczegółach, bo tak jak wspomniałem warunki były odrobinę inne.

 

To właśnie pomiary i charkterystyki przetworników, filtrów, układów rezonansowych, czy obódów są dla mnie podstawą przy ewaluacji zarówno kolumn jak i przetworników. Ciekawe czy w LOGO też mierzą kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. całkowity brak tolerancji niektórych osób jest przykry. Wystarczyło, ze raz otworzyłem się na odrobinę subiektywizmu i napisalem coś na temat brzmienia, a już osoba o podejściu "ortodoksyjno technicznym" podzrzuca porównanie z tanią gazetką dla laików.

 

Nawiasem mówiąc w świetle Twoich własnych wypowiedzi zakrawa to na hipokryzję. Nie zamierzam też w żden sposób się z Tobą dalej spierać, zwykle w ogóle opuszczam sobie takie rzeczy ale tym razem jakoś nie wyszlo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak szczegółów z kopułek Dynaudio to wierutne brednie. Ale niektórzy tak mają, że jak im nie ssssyczy, to szczegółów nie słyszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość _avw_

(Konto usunięte)

@ Krs 47, coś pomyliłeś albo ja nie zrozumiałem z tym brakiem tolerancji, chyba masz na myśli McGyvera, który jak kogoś nie próbuje poniżyć to nie odgadnie jaki ma autorytet :-)

 

Subiektywnie zmierzyłeś obiektywne parametry w zupełnie innych warunkach wiec ich nie zrobiłeś na prawe, czyli zrobiłeś tak jakby. W oparciu o tak jakby pomiary skonstruowałeś opinię na zasadzie: może lepszy, może gorszy; ten mi się podoba, ale tamten też. I dobrze niech będzie, każdy ma swoje upodobania i może nich opowiadać z różnym sensem.

Źle, że później na takie opinie powoływać się będą lanserzy raz seasa raz stx. Będą rzucać słowami-kluczami, że ten głośnik i tak gra o niebo lepiej od tamtego. Co znaczy lepiej tego już tłumaczyć nie muszą, wystarczy że powołają się na robotę propagandową odsyłając do twoich opinii, które są wygodne dla każdego. Właśnie to przypomina recenzje prasowe.

 

@ McGyver brak szczegółów w najtańszym dynaudio 28 czy morelu 29 stwierdzi każdy nausznie porównując je z najdroższymi kopułkami dynaudio czy morela. Opowieści o sssyczeniu [ takim wstrętnym nieaudiofilskim zjawisku ] mającym poniżyć tych lubiących syczenie, można łatwo przedyskutować słuchając Sonus Faber Cremona M i Triangle Antal. Triangle wg ciebie ssssyczy oczywiście i ma nieaudiofilski głośnik wysokotonowy który sssyczy. Jeśli ktoś woli poduchę usypiacza spodoba mu się Sonus, jednak wiele osób woli brzmienie Triangle, wśród nich ja.

 

Związek miedzy muleniem głośnika kopułkowego, i jego parametrami jest oczywisty. Uważacie, że konstruktorzy zestawów nie wiedzieli dlaczego w modelach kopułek dynaudio i morela z coraz wyższych przedziałów cenowych robiono wszystko żeby obniżyć masę drgającą, zmniejszyć ilość impregnatu i rozszerzyć pasmo w najwyższej oktawie. Myślicie, że producenci tych kopułek robili tak żeby brać trzy razy wyższą cenę za to samo co już było bezapelacyjnie szczegółowe w tańszych modelach ? Pewnie ta poprawa parametrów była sztuką dla sztuki, bo kupujący lubili więcej płacić za lepsze parametry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_avw_ nie będę dyskutował z Tobą bo to nie ma sensu. Kup sobie siesty i ich sobie słuchaj, patrz na ich piękne wykresy i jeszcze bardziej ciesz się ich dźwiękiem. Ja mam AWXy, zwrotnice zrobił misiomor i jest to jedna z niewielu osób, której z zamkniętyi oczami można zaufać przy projektowaniu zwrotnicy. Wszelkie zarzuty niezgodności fazy są tu wielkim absurdem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dolphin "metalowy" charakter np seasa 27tbfc/g ....to durny mit ;p ...

To zależy jak jest zaapluikowana. Słuchałem go głównie na AS i w bodajże tylko dwóch zestawach nie drażniła mnie jego specyficzna gra. A nie wierzę że w reszcie zestawów była zaprojektowana fatalnie zwrotka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seas wymaga mocnego stłumienia. Zresztą to zależy od akustyki, od sprzętu oczywiście też. Gdy odpowiednio stłumimy to mamy nawet ciepły dźwięk, któremu nie brakuje szczegółów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość _avw_

(Konto usunięte)

Ty, dolphin słuchaj sobie awxów na trzech pułapakach rezonansowych i wmawiaj że to dobre, bo przecież zrobione przez "misiomora". Czy gdyby zwrotnicę zaprojektował inny "żwirek" z "muchomorkiem", to nie miałaby prawa dobrze grać ? Warto dzielić się wrażeniami słuchowymi. Pod warunkiem, że będą to własne wrażenia, zamiast podpierać się zaklęciami internetowych guru.

 

Układ zestawu 2.5 drożny ma z założenia większe problemy fazowe do opanowania niż układ 2 drożny, choćby projektował go święty turecki. W dodatku zrobienie takiego na głośnikach 15 omowych -tych awx, które podobno mają dobre odtwarzanie średniego pasma i jak nic nadają się do prostszych rozwiązań jest efektowną figurą. Nawet jesli z tego powodu zmuli dźwięk, to i tak będziesz się mógł zachwycić "sztuką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w kwestii 2,5way na 15 Ohmowych midwooferach poniekąd zgadzam się z avw. Zdecydowanie lepiej byłoby ich użyć w konfiguracji 2way MTM, korzystając z impedancji wypadkowej 8Ohm, ale nie płacąc za to ceny ogromnych wartości cewek jak w przypadku 2,5way.

 

Niedługo będę robił pomiary znieksztalceń cewek rdzeniowych, powietrznych i toroidalnych o tej samej wartości. Jestem ciekawy co z tego wyjdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające jest jak _avw_ potrafi wystawiać tak stanowcze opinie nie słuchając takiego zestawu STX.

Tak samo piszę, że w pomyśle STX Stosuje 8 omowe głośniki, no ale przecież tu zastosował 15 omowe. Wiec prawda jest inna. Nie wiem czemu na siłę próbuje tak krytykować te głośniki zupełnie nie mając z nimi kontaktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Krs47 kiedyś ktoś zasiał na forach, że wypadkowa impedancja zestawu 4 omy jest gorsza niż 8 bo amplitunery kd typu Panasonix, Suony i stare Diory nie będą na niej pracować, i thd dla 4om będzie 0,05% zamiast 0, 03% dla 8om. Dla konsumentów internetowej papki to musiała być tragedia!

Dlatego STX wypuścił wersje 15 omowych AWX. Parametry wersji 15 om są gorzej poukładane niż dla wersji 8 om. Te 8-omowe AWX pasowały idealnie do monitora. Zgrabny układ 2,5way mogli na nich zrobić. I jeszcze te rlc powstawiane na każdym głośniku – porażka, jakby konstruktor uwierzył w moc twórczą programu symulacyjnego.

Na 15 omach sensowniej robić 2way MTM będzie lepiej, prościej i taniej.

 

Cewki rdzeniowe do określonych dla nich mocy mogą pracować równie dobrze jak powietrzne. Jednak cewka rdzeniowa o wysokiej indukcyjności i małych zniekształceniach dla dużej mocy też będzie duża i droga. Dla głośnika 15om wymaga około dwa razy większej indukcyjności niż dla 8om. Dla głośnika 15om w 2.5way poniesiemy wysokie koszty na zwrotnicę, za efekt gorszy jak w 2way MTM z mniejszymi cewkami i prostszą zwrotnicą

 

p.s. autor wątku jest żałosny. Dolphin, żeby nie dać pokrzyżować sobie gładkiej lanserki blokujesz rozmówców?? Sądząc po bredniach jakie piszesz na temat, nie słyszałeś nigdy wysokotonowych głośników ze Siest ani tym bardziej metalowych SEASów. Przyłóż się bardziej, bo wygląda jakbyś robił lans "za bezdurno".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_avw_, 12 Mar 2010, 22:10

 

>@ Krs 47, coś pomyliłeś albo ja nie zrozumiałem z tym brakiem tolerancji, chyba masz na myśli

>McGyvera, który jak kogoś nie próbuje poniżyć to nie odgadnie jaki ma autorytet :-)

 

A może tak jakieś merytoryczne argumenty, zamiast tych chamskich wycieczek osobistych, co?

 

>Subiektywnie zmierzyłeś obiektywne parametry w zupełnie innych warunkach wiec ich nie zrobiłeś na

>prawe, czyli zrobiłeś tak jakby. W oparciu o tak jakby pomiary skonstruowałeś opinię na zasadzie:

>może lepszy, może gorszy; ten mi się podoba, ale tamten też. I dobrze niech będzie, każdy ma swoje

>upodobania i może nich opowiadać z różnym sensem.

>Źle, że później na takie opinie powoływać się będą lanserzy raz seasa raz stx. Będą rzucać

>słowami-kluczami, że ten głośnik i tak gra o niebo lepiej od tamtego. Co znaczy lepiej tego już

>tłumaczyć nie muszą, wystarczy że powołają się na robotę propagandową odsyłając do twoich opinii,

>które są wygodne dla każdego. Właśnie to przypomina recenzje prasowe.

 

 

 

>@ McGyver brak szczegółów w najtańszym dynaudio 28 czy morelu 29 stwierdzi każdy nausznie porównując

>je z najdroższymi kopułkami dynaudio czy morela.

 

Zapraszam do stwierdzania nausznego u mnie. mam zarówno D260, Esotara jak i D28. Można podpiąć do tego samego systemu i stwierdzać do woli.

 

>Opowieści o sssyczeniu [ takim wstrętnym

>nieaudiofilskim zjawisku ] mającym poniżyć tych lubiących syczenie, można łatwo przedyskutować

>słuchając Sonus Faber Cremona M i Triangle Antal. Triangle wg ciebie ssssyczy oczywiście i ma

>nieaudiofilski głośnik wysokotonowy który sssyczy. Jeśli ktoś woli poduchę usypiacza spodoba mu się

>Sonus, jednak wiele osób woli brzmienie Triangle, wśród nich ja.

 

To jest bezczelna manipulacja, podaj mi cytaty z moich wypowiedzi gdzie ja się powołuję na Sonusy Cremona czy Triangle Antal. Nie pisałem o tych kolumnach, więc nie zmyślaj bezczelnie.

 

>Związek miedzy muleniem głośnika kopułkowego, i jego parametrami jest oczywisty. Uważacie, że

>konstruktorzy zestawów nie wiedzieli dlaczego w modelach kopułek dynaudio i morela z coraz wyższych

>przedziałów cenowych robiono wszystko żeby obniżyć masę drgającą, zmniejszyć ilość impregnatu i

>rozszerzyć pasmo w najwyższej oktawie. Myślicie, że producenci tych kopułek robili tak żeby brać

>trzy razy wyższą cenę za to samo co już było bezapelacyjnie szczegółowe w tańszych modelach ? Pewnie

>ta poprawa parametrów była sztuką dla sztuki, bo kupujący lubili więcej płacić za lepsze parametry ?

 

Różnice nie są tak gigantyczne jak chciałbyś je przedstawić. Dotyczą głównie wyrafinowania dźwięku i prezentacji przestrzeni. A mulenie głośnika kopułkowego ma związek przede wszystkim ze sposobem jego aplikacji. Oczywiste jest że kiepskiego głośnika nic nie uratuje, ale równie oczywiste powinno być to, że nawet wybitną kopułkę można zarżnąć kiepską aplikacją. Niestety ta oczywistość nie jest oczywista dla co niektórych. I potem różni mądrale powtarzają historyjki o tym jak to co niektóre kopułki mulą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cewki rdzeniowe do określonych dla nich mocy mogą pracować równie dobrze jak powietrzne."

 

Mam pewne przesłanki, które mówią, że tak nie jest dlatego zamierzam to sprawdzić. Sam dotąd uważałem, że nie ma absolutnie nic złego w porzadnych rdzenówkach, ale mogę być pewny dopiero jak to zmierzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę możliwości jak najobszerniej. Mam rdzeniówkę nawijaną drutem 1.6 i zbyt dużo za nią zapłaciłem. Za powietrzną o takich parametrach zapłaciłby klika razy więcej i chyba woził ją na taczkach. Będę bardzo rozczarowany jeśli się okaże, że dla wymaganej u mnie aplikacji jest wyraźnie gorsza od powietrznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dolphin "metalowy" charakter np seasa 27tbfc/g ....to durny mit ;p ...

To zależy jak jest zaapluikowana. Słuchałem go głównie na AS i w bodajże tylko dwóch zestawach nie drażniła mnie jego specyficzna gra. A nie wierzę że w reszcie zestawów była zaprojektowana fatalnie zwrotka ;)

 

oj dolphin....chyba jednak nie miałeś zbyt dużego doświadczenia z tymi seaskami ;p ...

 

ten seas to doskonaly przyklad, który swietnie w praktyczny sposob zaprzecza powielanym na forach gdzieś zaczytanym opiniom o "metalicznosci dzwieku" ;p

 

ja mam "szmacianą" wersje (czyli 27tdfc) ...ale kiedys był u mnie kolega ze swoimi monitorami na 27tbfc/g z tym samym punktem podziału i podobnym tłumieniem.... i założę sie ze gro ludzi ktorzy pisza o "metalicznosci" ...nie odrózniło by tego szmacianego od metalowego seasa ;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy w stanie mierzyc znieksztalcenia do 0.0031% co jest limitem ADC samej karty Digigram 440 anizeli generatora B&K 1051. Sama karta w trybie petli ma 0.04%. Na ile takie male znieksztalcenia sa istotne lub nie to juz inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie całkiem rozumiem jakie zniekształcenia w cewkach rdzeniowych Krs47 ma na myśli. Na pewno dla określonej mocy i częstotliwości rdzeń cewki nasyca się i jej indukcyjność się zmienia. Istotne w jaki sposób rdzeń przechodzi w stan nasycenia i od jakiej mocy maksymalnej zaczyna mieć to wpływ na indukcyjność. Może się okazać, że ma istotny wpływ już od "pierwszego" dostarczonego wata. Wtedy nie będę pocieszony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>arwas

To Ty nie sluchales wysokotonowego AWX, a nie ja wysokiego ze siest. I nie bedzie mi nikt wmawial co mi sie bardziej podoba:) Zalozylem temat aby podzielic sie swoja konstrukcja a nie po to aby ktos spamowal o wysokim ze siest... Jakbym chcial o nim rozmawiac dawno by sie to pokazalo, wiec prosilbym to uszanowac a nie wywodzic sie na jego temat. (stad zablokowanie _avw_ aby nie bylo dalszej dyskusji)

 

Jesli chodzi o seasa to nie napisalem ze on nie gra- po prostu mi nie przypadl do gustu w konstrukcjach jakie mialem okazje sluchac, tyle.

 

>bawolek

Jak juz napisalem w ostatnim zdaniu. Usher T9950 duzo bardziej do mnie przemawia i oboje wiemy ze prezentuja inna gre. Dokladniej opisal to toma085 i calkowicie sie z nim zgadzam.

 

 

Bardzo szanuje polemike na temat zastosowanych przeze mnie glosnikow, ale Panowie nie zaczynajmy kolejnej bitwy slownej bo nie o to chodzi. 2drogi zrobilem bo bylem ciekawy co te STXy potrafia, pasuje mi ten dzwiek wiec wykonanie 2,5D jest uzupelnieniem minimalnych niedomagan w moim pomieszczeniu na basie. Stad 2m5drogi na 15ohm a nie 2drogi na 8ohm..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolphin proszę Cie nie unoś się bo nie ma czym ...i nie powodu ... poruszyłem tylko twoje sugestie "metalicznosci" seasa... które są ...powielanymi mitami...

 

nie pisalem nic o twoich preferencjach, nikt ci tez nie wmawia co brzmi lepiej/gorzej ....raczej Ty próbujesz wmówić ze coś tam jest lepsze...tylko nie rozumiem czemu :D ...

 

nie rozumiem tez do czego ten tekst z usherem ... ? chyba nie o preferencjach kazdego z nas mial byc ten watek ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisalem o metalicznosci to oburzenie. Ja go tak odbieram i tak to opisuje. T9950 dalem tylko dla przykladu,aby ukazac mniej wiecej moje preferencje sluchowe. I tak piszesz, watek ma zaprezentowac 2,5drogi, nie mam zamiaru nikomu mowic co lepsze co nie, ale wysokotonowy ze siest do mnie nie przemawia w ogole i tyle w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie "powojennych" tweetrów Tonsil do STX ma się tak jak porówanie motyki do chirurgicznego lasera sterowanego mikroprocesorem ;). Porównanie dotyczy zarówno samej daty powstania tych narzędzi/głośników jak i możliwości "wydobywania" niuansów z materiału.

TRZY RAZY zmieniałem tweetery w tych Siesta Tonsil i za każdym razem kupa...kupiona w sklepie autoryzwoanym. Myslałem że może SW coś nie halo ale na inne pomiary zaprzeczały tej tezie.

Zmieniłem nawet na ten najdroższy Tonsil + mała modyfikacja zwrotki i nadal grał badziewiasto. Przed sprzedaniem tych całych Siesta zmieniłem na najtansze GDwk Z STX i co? Własnie to co napisał ktoś wyżej że Siesta i jej tweetery to bardzo słaby punkt. Nawet najtańsze STX-y zagrały bardzo dobrze nawet przy niezmienonej zwrotnicy. Sprzedałem oczywiście na ORYGINAŁACH żeby nowy użytkownik mial pełną satysfakcję bo "jakoś jakośdż się nie zmienia" ... i to chyba główny problem głośników firmy Tonsil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolphin123, krótko o tym - spróbowałbym zastosować porządnego Seasa z wielu dostępnych i zaprojektować zwrotnicę 2-drożną bez kaszaniących rezonatorów. Wtedy zyska to jakiś sens, bo w konstrukcji fx300 takiego nie widać. Tylko mi nie odpisuj że niedostrzegam geniuszu, bo możemy tak okładać się łopatkami w piaskownicy.

 

Angina, pokaż rachunek za wychwalanie STX i robienie czarnego pr konkurencji, i przestań pieprzyć bez pojęcia. Tyle na temat twojego bredzenia, bo dyskusja na poziomie dyletanctwa z audiomanii nie ma najmniejszego sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.