Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie troche czasu i kilka recenzji minelo od premiery ProAc DT8. Chce przeskoczyc z Chario Pegasus na wlasnie te kolumny. Z jakimi wzmakami laczycie swpje proaci? Gram na Heglu H80 ale kusi mnie Naim Supernait lub Abrahamsen. Podrawiam

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie troche czasu i kilka recenzji minelo od premiery ProAc DT8. Chce przeskoczyc z Chario Pegasus na wlasnie te kolumny. Z jakimi wzmakami laczycie swpje proaci? Gram na Heglu H80 ale kusi mnie Naim Supernait lub Abrahamsen. Podrawiam

u mnie d18 graja z marantzem,a na bristol show ProAc korzystal ze sprzętu moon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon i ProAc to bardzo dobre połączenie, ale z tych co mają 100W na kanał, a nie 50W.

 

Nie jestem pewien, czy popularna lampa uciągnie DT8. To jednak spore paczki są. Trzeba by szukać czegoś na KT120, mam wrażenie.

 

U mnie 4 EL34 w Jolidzie dają radę ale jednak z Response D2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dużo osób porównuje d2 z modelem D28. Na 25m z lampą na 300B bass z 28 był naprawdę spory praktycznie w każdym utworze zaznaczał swoją obecność, D2 miały bass dużo mniejszy,chodź może to kwestia wysterowania poprawnie kolumny. Ktoś gra na 300B z proaciem?

Pozdrawiam.322bb1de8b4f66e685d664d1a3c54a4c.jpgffe4f7c8213e5a53fff3abe2abcab320.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D28 to świetne kolumny, ale z całym szacunkiem, D2 i D18 zagrały w salonie, raczej dobrze zaadoptowanym akustycznie ciut lepszą średnicą i bardziej zwartym basem. D28 miał go oczywiście więcej, ale trochę się rozlewał jednak. Widocznie każdy z tych modeli wymaga innego piecyka - D2/D18 z większym wolumenem na dole, a D28 krótszego, lepiej kontrolowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dużo osób porównuje d2 z modelem D28. Na 25m z lampą na 300B bass z 28 był naprawdę spory praktycznie w każdym utworze zaznaczał swoją obecność, D2 miały bass dużo mniejszy,chodź może to kwestia wysterowania poprawnie kolumny. Ktoś gra na 300B z proaciem?

Pozdrawiam.322bb1de8b4f66e685d664d1a3c54a4c.jpgffe4f7c8213e5a53fff3abe2abcab320.jpg

nie za blisko tylnej sciany stoja d28??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proac rekomenduje lampy. Ja bym sie przychylił do tego.

Tak, do mniejszych modeli pewnie tak, chociaż powinny mieć trochę mocy, ale co w przypadku gdy w każdej kolumnie są dwie węglowe 18-ki....

I tutaj wiele razy słyszałem Proaki z Krellem (starsze serie w klasie A) i to też jest dobra droga, tak myślę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Bardzo zła....

Coś te nowe ProAki idą w dziwną stronę - jak cały rynek High-End...

W tym miesiącu będę słuchał moich z końcówką Krella - mam nadzieję na dużo przyjemności;-)

 

Wyglądają jak jakieś Canton...gdzie to piękno, utracone...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Gdzieś ostatnio ten klasyczny duch estetyki ulotnił się. Szkoda, ale takie są chyba oczekiwania rynku, niestety.

 

Tak, czy owak, mnie się seria K podoba w ciemnych okleinach, a w szczególności ta ze zdjęć, bodaj Ebony. Nie bolą nawet srebrne obwoluty przetworników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, z żalem, sprzedaję swoje Proac Response D2.

Grały pięknie, lecz w moim niewielkim pomieszczeniu odsłuchowym, nawet te monitory dawały zbyt dużo basu przy głośniejszym słuchaniu. W końcu znalazłem takie, które wpasowały się lepiej w akustykę pomieszczenia i już zostaną na dłużej...

Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.

 

Pozdrawiam sympatyków tej zacnej firmy.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, z żalem, sprzedaję swoje Proac Response D2.

Grały pięknie, lecz w moim niewielkim pomieszczeniu odsłuchowym, nawet te monitory dawały zbyt dużo basu przy głośniejszym słuchaniu. W końcu znalazłem takie, które wpasowały się lepiej w akustykę pomieszczenia i już zostaną na dłużej...

Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.

 

Pozdrawiam sympatyków tej zacnej firmy.

Jacek

hej.a jaki metraż ma twój pokój???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, D2 mają już nowego właściciela.

 

Ronaldo9

pokój ma wymiary 5x3,3m, ale sprzęt musi stać na dłuższej ścianie, przy prawym rogu, więc odległość między kolumnami wychodzi około 2m, odl. kolumn od tylniej ściany 30-40cm, odległość do słuchającego - około 2,5m. Pokój w miejscach odsłuchu bardzo podbija bas (nie mierzyłem wartości) i po zmianie monitorów, Harbethy mając mniej niższego basu zagrały zdecydowanie lżej, ale barwnie i precyzyjnie. Ogólnie to nie jestem fanem mocnego basu, po trosze ze względu na wokół mieszkających sąsiadów...

Ale wracając do D2 to do tej pory były najlepszym monitorem jaki miałem ;)

 

Jeszcze raz pozdrawiam klubowiczów

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że Twoje pomieszczenie jest nieco za małe na D2 i nie był to mezalians. Dobrze, że znalazłeś nowe, lepiej wpisujące się w warunki akustyczne kolumny.

 

Ja rownież mam problem z postawieniem czegoś powyżej D2, jezeli chodzi o podstawkowe kolumny do 15 tysięcy zł, a trochę gratów przerzuciłem przez swoje cztery ściany. Jeszcze lepsze i ciekawsze były dla mnie dopiero... Sonusy Faber Extremy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że Twoje pomieszczenie jest nieco za małe na D2 i nie był to mezalians. Dobrze, że znalazłeś nowe, lepiej wpisujące się w warunki akustyczne kolumny.

 

Ja rownież mam problem z postawieniem czegoś powyżej D2, jezeli chodzi o podstawkowe kolumny do 15 tysięcy zł, a trochę gratów przerzuciłem przez swoje cztery ściany. Jeszcze lepsze i ciekawsze były dla mnie dopiero... Sonusy Faber Extremy :)

Tak, D2 to świetny monitor, można go polecić większości, jest bardzo uniwersalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rownież mam problem z postawieniem czegoś powyżej D2, jezeli chodzi o podstawkowe kolumny do 15 tysięcy zł, a trochę gratów przerzuciłem przez swoje cztery ściany. Jeszcze lepsze i ciekawsze były dla mnie dopiero... Sonusy Faber Extremy :)

Extrema to extrema, też nie do małego pomieszczenia...

A ja zastąpiłem Response 2S (moim zdaniem najlepsze monitory ProAca, ale nie do małych pomieszczeń) Piąteczkami i.....pasują;-)

a jak grają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2 mają ładniejsze i jędrniejsze skraje pasma od Response 2S :p

 

Extremy faktycznie dobrze zagrają w pomieszczeniach od 25-30 mkw. Szczerze mówiąc, nic innego nie potrzebuję. Słuchałem ich wielokrotnie, podłączonych do Wadii oraz monobloków Gryphona i urywało d..ę za każdym razem!

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.