Jump to content
IGNORED

Jakich radiostacji słuchacie?


dankam

Recommended Posts

Turn on tha radio, nah fuck it turn it off

Fear is your only god on the radio

Nah fuck it, turn it off

Turn it off, turn on tha radio, nah fuck it turn it off

Fear is your only god on the radio

Nah fuck it, your saviour's my guillotine, crosses and kerosene

 

 

ja jak jarex, nie słucham w ogóle radia

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś to radia słuchało się bo programy redagowały osobowości.

Czekało się na programy Manna, Beksińskiego, Wiernika, Pacudy itd...

Mieli coś do powiedzenia, poznawało się dzięki nim kanony, wyrabiał sobie człek gust muzyczny.

Dzisiaj to ..... żal pisać nie ma o czym.

Mariusz.

Link to comment
Share on other sites

Uff, dzięki za te wpisy. Myślałem, że jestem jedynym dziwakiem, który ma po dziurki w nosie polskiego radia :). W domu nie słucham. Jeśli już, to amerykańskie stacje z internetu. Różne - blues, rock, jazz, klasyka.

 

No, jeszcze słucham w samochodzie Trójki (czasami spędzam 7-10 godzin ciurkiem w trasie), ale długo nie wytrzymuję. Albo seplenią, albo ględzą z poczuciem misji. Brr. Tylko Mann i Chojnacki trzymają się jak za starych dobrych lat.

Link to comment
Share on other sites

tak, jak kolega jeden wyżej:

radio LUZ Wrocław.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w eterze też jest we WRO.

bardzo bardzo dobre niektóre audycje muzyczne, bezkompromisowe. oczywiście niektórzy dziennikarze nie są jeszcze super oszlifowani profesjonalnie, ale muzyka się raczej broni.

????

Link to comment
Share on other sites

Lata temu, w PR Wrocław w poniedziałki o 23.00 była audycja "Nocna Audiencja". Uwielbiałem ją słuchać. Tam pierwszy raz usłyszałem Residents, Praxis, Sceleton Crew i mnóstwo innych wykonawców. Tylko potem troszku straszno było zasnąć :)

 

Pozdr.

Arti

Link to comment
Share on other sites

Dwójka, Dwójka i jeszcze raz Dwójka... zero komercji. Muzyka "ciut" ambitniejsza od np. Radia Zet, które muszę znosić w pracy. Prawda jest taka, czasami repertura jest zbyt ambitny jak dla mnie. Jednak prawie każdego dnia mogę usłuszyć coś ciekawego: czy w filharmonii dwójki, czy dawno nie dawno,poranku w Dwójce, źródłach etc. Moja ulubiona ostatnio audycja to słuchaj świata: w zeszyłym roku był odcinek o Sardynii - super, szczególnie koncert w II części audycji.

No a poza muzyką można usłyszec coś o literaturze przez duże L czy teatrze.

Link to comment
Share on other sites

Ja słucham 1 Programu Polskiego Radia - zdarzają się ciekawe reportaże , jest dość kulturalnie i miło. A Przede Wszystkim MUZYKA - choć nie zawsze najnowsza to z reguły ciekawa i serwowana w rozsądny sposób. W pracy mam nieprzyjemność słuchać stacji MOCNO komercyjnych i niestety tylko konkursy typu "jaki kolor ma banan?" i muzyka taka jakby ktoś włączył play-listę w Winampie.

A co najciekawsze aktualnie promowane kawałki zdarzają się prawie o tych samych godzinach codziennie.

Link to comment
Share on other sites

O, ciekawy temat. Ja co prawda jestem jeszcze młody i głupi, ale swoje zdanie też na ten temat chciałem od dawna wykrztusić. Co rano jeżdżę do szkoły i niestety jestem zmuszony słuchać radia - na własnych warunkach nigdy bym go nie słuchał. Nie, że jestem przeciwnikiem ogólnie rozgłośni radiowych, ale chłamu, jako serwują nam ostatnimi latami popularne "czadowe rozgłośnie".

 

Teraz jest już lepiej, osoba wioząca mnie głównie słucha stacji "Złote Przeboje" które w pewnym sensie są alternatywą dla morderczej muzyki pop lansowanej na każdej niemal częstotliwości. Puszcza się tam często kultowe kawałki z dawnych lat, czasami mieszając je z czymś nowszym. Nigdy w każdym razie ucho nie boli, a prowadzący starają się przynajmniej zachować JAKIEŚ granice kultury wypowiedzi i zdrowego rozsądku.

 

Były jednak gorsze czasy, gdy musiałem jeździć z osobą przeżywającą chyba kryzys wieku średniego - non-stop gówna typu "Radio ZET", "RMF FM", "Radio Eska" (brrr...). Darcie się 24 godziny na dobę, konkursy i super-czadowe-numery dla idiotów, muzyka oczywiście tylko ta z zachodnich wyżyn list przebojów, czyli ciągle Rihanny, Madonny czy inne przebojowe lalki "tworzące" w tym samym mrożącym krew w żyłach stylu "łup łup bum bum łup". Na domiar złego, audycje - jeśli tak można to nazwać - prowadzili... ech, szkoda gadać. Jeśli ktoś tego słucha regularnie, to naprawdę, w swej trudno osiągalnej tolerancji - nie potrafię szanować takiej osoby jako osobnika kulturalnego.

 

Zawsze mnie ciekawiła alternatywa, czyli Polskie rozgłośnie krajowe - Jedynka, Dwójka i tak przez was najwyraźniej lubiana Trójka. Naczytałem się historii o starym dobrym Polskim radiu. Cóż, muszę to sobie kiedyś włączyć, póki co - bez przymusu nie zbliżam się do radia na krok, a w swoim samochodzie który już niedługo dostanę, będę słuchał chyba tylko własnej listy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.