Skocz do zawartości
IGNORED

USB


Grethort

Rekomendowane odpowiedzi

A dokladnie to taki czarny mam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Na Wasze pocieszenie japoncy tez slysza te kable :-) Ciesze sie ze mi on sie tylko podoba :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 30 Kwi 2010, 19:39

 

>GRADO__Fan, 30 Kwi 2010, 13:25

>>Dlatego jakość kabla USB ma znaczenie dla dźwięku i to słychać.

>

>Kolejny mitoman.

 

Kolejny twardogłowy...

Chwile wcześniej tłumaczyłem dlaczego te różnice słychać. A ja najpierw usłyszałem, a potem dociekałem czemu tak się dzieje.

 

 

 

BuBos18, 30 Kwi 2010, 20:13

 

>Jak czytam niektóre posty to aż mi ciarki po plecach przechodzą. Dane USB są przesyłane w formie

>cyfrowej i nie ma takiego prawa, aby dźwięk był lepszy/gorszy po zmianie kabla. W skrajnych

>przypadkach mogą być artefakty lub zaniki dźwięku.

>Proponuję poczytać, wrócić do przedszkola i nie pisać takich debilizmów.

 

Może wytłumacz nam w jaki dokładnie sposób te dane w formie cyfrowej są przesyłane?

Na poziomie sprzętowym (elektrycznym) oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udowodnijcie że kable USB mają wpływ na dźwięk!!. Może mały ślepy teścik??. NIE??.

 

Zapomniałem że Wasze Złote Uszy są NAJWAŻNIEJSZĄ i NIEPODWAŻALNĄ wyrocznią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) takie sobie cos do poczytania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable cyfrowe nie grają.

Było tyle razy napisane, że kiepski tor teletransmisyjny zrywa transmisje cyfrową (korekcja po stronie odbiornika nie jest w stanie odtworzyć sygnału do postaci identycznej ze źródłem), wówczas można słyszeć dziwne odgłosy (najczęściej trzaski).

Proponowałbym nie chwalić się słyszeniem kabli cyfrowych (rzekomymi różnicami brzmieniowymi); od kiedy trzaski i wyraźne zakłócenia (pełzania i szmery) są brzmieniem?

 

Celowo mówię o całym torze teletransmisyjnym. Jak nadajnik i odbiornik są dobre to jestem w stanie połączyć USB kawałkami drutu kolczastego i zadziała.

Zawsze można zastosować albo lichy kabel albo mieć liche klocki, nie dowodzi to jednak wrażliwości koncepcji USB na kabel, choć tezy można zgłaszać.

 

Głośniki również można połączyć drutem oporowym z żelazka. Zagra. Licho zagra. Czy na tej podstawie stwierdzimy, że koncepcja łączenia głośników ze wzmacniaczami kablem ma wady?. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> HALF_and_HALF

"http://tallboy.blog70.fc2.com/blog-entry-270.html Na Wasze pocieszenie japoncy tez slysza te kable :-)"

 

Tja, bardzo cwany gościu. Podłączył swojego Maca do zewnętrznego Plextora Premium 2 za pomocą kabla Furutecha.

O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że niektórzy podatni na autosugestię złotousi "słyszą" kable USB w przypadku DAC-ów/kart dźwiękowych (działających w trybie "adaptive"), o tyle niepojęte jest dla mnie podłączanie urządzenia pracującego w trybie "asynchronous" (a tak pracują HDD i napędy optyczne) audiofilskimi kablami.

 

 

"http://www.positive-feedback.com/Issue43/ramblings.htm takie sobie cos do poczytania...."

 

...i do pooglądania.

Ciekawe, że gościowi podłączającemu optyka Wireworld Supernova 5+ Toslink za $129.95 za metr nie przeszkadza, że korzysta z przejściówki za $0.50, która (o ile wierzyć w fakt, że tester słyszy różnice między kablami optycznymi, a nawet USB) powinna przecież zmasakrować dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Positive Feedback rzadko kiedy sa krytyczni :-) Tak jak mowilem mi kable USB podobaja sie ew. nie i z tego sie ciesze :-) W sieciowki jeszcze posrednio uwierze chociaz nie wymaga to nakladow finansowych :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRADO__Fan, 4 Maj 2010, 10:20

 

>Panowie... wierzyć bądź nie, to można w życie po śmierci albo równoległe wszechświaty !

>Takie rzeczy jak kable to się bierze i sprawdza :)

 

Pisz do dupy to Cię osra...

W technice cyfrowej kable nie grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej więc grać w ogóle bez kabli USB i innych "cyfrowych".... skoro i tak nie grają... ;-).

 

S/PDIF grają (przy najmniej do pewnego stopnia, porównywalem HAMA z Saturna z VH Audio Pulsar), USB nie sprawdzałem, ale myślę, że na brzmienie wpływu nie mają. Ale mają, przy dłuższych odległościach na jakość transmisji. Jak będę miał okazję to jednak sprawdzę wg sugestii GRADO_Fan'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BuBos18, 4 Maj 2010, 14:01

 

>GRADO__Fan, 4 Maj 2010, 10:20

>

>>Panowie... wierzyć bądź nie, to można w życie po śmierci albo równoległe wszechświaty !

>>Takie rzeczy jak kable to się bierze i sprawdza :)

>

>Pisz do dupy to Cię osra...

>W technice cyfrowej kable nie grają.

 

 

No właśnie. Jak brak argumentów merytorycznych to się atakuje at persona...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRADO__Fan, 4 Maj 2010, 19:25

 

>BuBos18, 4 Maj 2010, 14:01

>

>>GRADO__Fan, 4 Maj 2010, 10:20

>>

>>>Panowie... wierzyć bądź nie, to można w życie po śmierci albo równoległe wszechświaty !

>>>Takie rzeczy jak kable to się bierze i sprawdza :)

>>

>>Pisz do dupy to Cię osra...

>>W technice cyfrowej kable nie grają.

>

>

>No właśnie. Jak brak argumentów merytorycznych to się atakuje at persona...

 

Nie używaj słów których nie znasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem poco dyskutujecie z Panem Grado o kablach. Przecież wystarczy 20 sekund w googlach żeby wiedzieć kto jest dystrybutorem beresforda i kabli USB belkina.. czy jakoś tak :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON, 4 Maj 2010, 22:01

 

>Nie wiem poco dyskutujecie z Panem Grado o kablach. Przecież wystarczy 20 sekund w googlach żeby

>wiedzieć kto jest dystrybutorem beresforda i kabli USB belkina.. czy jakoś tak :-)

 

Czyli to w zasadzie kończy tą "dyskusję". Nie spodziewałem się, że to sprzedawca kitu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moim Monsterze ktory badz co badz nie kosztuje majatku musialbym sprawdzac cos od Locus Design ew. tego Furutecha. Kupujac kabel taki jak Locus naprawde trzeba miec juz wszystko zapiete na ostatni guzik wlacznie z zapasem lamp na pare lat, nie wiedziec co robic z kasa i naprawde wierzyc w moc zmian brzmienia kablem USB :-) Furutech fajny kabel ale nie az tak zebym odczuwal potrzebe zmiany. Zycie pozagrobowe mozna tez sprawdzic jezeli wiara nie wystarcza :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BuBos18, 4 Maj 2010, 22:06

 

>ALTON, 4 Maj 2010, 22:01

>

>>Nie wiem poco dyskutujecie z Panem Grado o kablach. Przecież wystarczy 20 sekund w googlach żeby

>>wiedzieć kto jest dystrybutorem beresforda i kabli USB belkina.. czy jakoś tak :-)

>

>Czyli to w zasadzie kończy tą "dyskusję". Nie spodziewałem się, że to sprzedawca kitu.

 

To ciekawych rzeczy się można z tych googlów dowiedzieć :) Nawet nie wiedziałem, że jestem dystrybutorem jakichś kabli USB :) To chyba jakaś interpretacja własna ALTONa...

 

Co do DACów to wielka mi sensacja. Wystarczy przeczytać w "o mnie" :) No i o czym to świadczy? Z osobą, która ma doświadczenie nie warto dyskutować, tak? OK :) , nikogo nie warto uświadamiać na siłę, ale czytają to różni ludzie, po to również żeby się czegoś dowiedzieć. Dlatego choćby dla pluralizmu wypada zasiać ziarno wątpliwości wśród tych "prawd objawionych", nigdy nie zweryfikowanych w praktyce.

 

Ja akurat to o czym pisze to sam sprawdziłem i jakbyś troszkę więcej poczytał w wynikach tego googla, to byś wiedział, że daje też innym możliwość sprawdzania i testowania...

 

To by było na tyle z mojej strony. Kto ma chęć się przekonać to to zrobi, a kto nie, bo zna rezultat bez testowania to też dobrze. Tylko niech nie mówi, że coś ma, bądź nie ma znaczenia tylko dlatego, że tak mu się wydaje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnienie teoretyczne napisałem wcześniej, ale zanim zacząłem go szukać to najpierw usłyszałem tą różnicę. Też kiedyś sądziłem, że jak będzie obsługa USB w DACu to problem jakości transportu cyfrowego się rozwiąże, ale tak jednak nie było.

Fakt, że jakość kabla USB wpływa na dźwięk słyszę nie tylko ja, ale też wiele innych osób, które skorzystały z wypożyczenia DACa i np. dwóch kabli USB czy interkonektów cyfrowych.

Warto też przyznać, że w miarę usprawniania sekcji USB, wpływ kabla nie jest już aż tak wielki, ale nadal pozostaje.

 

A jak mieć dowód czarno na białym?

Kupić lub pożyczyć od kogoś kabel z wyższej półki i podłączyć do jakiegoś trochę lepszego przetwornika z wejściem USB i posłuchać.

Pozostaje tylko kwestia cywilnej odwagi czy ktoś będzie ją miał, żeby przyznać, że mógł się mylić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać. Możesz sobie podać rękę z rochem, on jest równie niedouczony jak Ty :) Zatrzymaliście się na technice analogowej i nie dociera do Was, że era cyfrowa to zupełnie co innego, ale cóż. niektórzy są tak mocno zacietrzewieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRADO__Fan nie napisałem tego po to, żeby Cię obrazić czy coś w tym guście. Z kabelkami mogłem naciągnąć, jednak nie raz i nie dwa można wyczytać o dodatkach do beresforda w postaci USB Belkin..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko, że kable już w samej teorii nie powinny być słyszalne bo zanim sygnał cyfrowy dotrze do gniazda usb to pokonuje spory dystans ścieżkami średnicy włosa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drodze ścieżki na płytce, czasami transformator impulsowy dla izolacji galwanicznej i uniknięcia „pętli mas”. Czasami jakiś (szeregowo włączony) rezystor zabezpieczający albo dopasowujący. Sporo tego, a ludziska słyszą kable, zrobione z solidnych linek miedzianych w ekranie. . . Ciekawe.

Jak lichy musi być cały tor transmisyjny aby kable połączeniowe wprowadzały zakłócenia. A na forum słyszy się odwrotną hipotezę, ba stwierdzenie, że kable można usłyszeć tylko na dobrym sprzęcie. Nic bardziej błędnego!

Dobry sprzęt to taki, który w linię jak trzeba wypuści wystarczający prąd do przeładowania szkodliwych pojemności, odbiornik zaś znormalizuje zniekształcone sygnały. Było już o tym wiele razy.

Nie wątpię, że istnieją niezrozumiałe efekty, ale jak podobno wśród nas jest 95% katolików tak na tym forum widać jest również wielu wierzących. Można wierzyć, ale w zaciszu domowych pieleszy. Emanacja wiary na szerokim forum prowadzi do ekstremizmu.

Więcej pragmatyzmu i rozumowego podejścia do otaczającego nas świata. Wyjątki niech będą niczym cuda. Zdarzają się przecież. Wykrzykiwanie swoich domysłów to nic innego jak bałwochwalstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał może ktoś styczność z tym kablem

QED ONE

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BuBos18>>

 

Tak się boisz weryfikacji swoich teorii?

Akurat Rochu ma głowę na karku i spore doświadczenie, więc to żadna ujma ;)

 

ALTON, 5 Maj 2010, 19:37

>GRADO__Fan nie napisałem tego po to, żeby Cię obrazić czy coś w tym guście. Z kabelkami mogłem

>naciągnąć, jednak nie raz i nie dwa można wyczytać o dodatkach do beresforda w postaci USB Belkin..

 

OK, przyjmuję Twoje wyjaśnienie, ale przyznasz, że ton Twojej wcześniejszej wypowiedzi był sensacyjny, ale nie ważne już.

A jak myślisz czemu polecałem lub dawałem gratis kable USB Belkina jeśli nie by to nie miało żadnego znaczenia? Nie po to, że ładnie wyglądają :)

 

Grzegorz7>>

 

Masz sporo racji, ale... Jak widać to wszystko zjawiska analogowe. Kabel sygnałowy niczego nie poprawia, ale może zminimalizować straty/przekłamania/odbicia/zakłócenia i jeśli wyjście cyfrowe jest zrobione na styk, a najczęściej poniżej normy to kabel ma to spory wpływ. Im lepsza jest implementacja, tym znaczenie kabla maleje.

 

Chyba też domieszałeś coś o kablach sieciowych. Owszem, nie wszędzie wpływają tak samo, ale w wielu systemach tak. Mimo tego, że to tylko 2m super kabla, a w ścianie są setki metrów zwykłego drutu, to uzasadnienie wydaje się być dość proste - obniżenie WYPADKOWEJ impedancji.

 

A czemu się mówi, że słychać to na tzw. dobrym sprzęcie? To raczej skrót myślowy. Chodzi o odpowiednią przejrzystość systemu, a głównie chodzi o kolumny/słuchawki, na których słychać będzie zmiany. Zawsze kabel sieciowy na większy amperaż można sobie sklecić samumu i sprawdzić zamiast się naśmiewać...

 

Zawsze liczy się najsłabszy element! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RADO__Fan, 2 Maj 2010, 00:20

 

>Kyle, 30 Kwi 2010, 19:39

>

>>GRADO__Fan, 30 Kwi 2010, 13:25

>>>Dlatego jakość kabla USB ma znaczenie dla dźwięku i to słychać.

>>

>>Kolejny mitoman.

>

>Kolejny twardogłowy...

>Chwile wcześniej tłumaczyłem dlaczego te różnice słychać. A ja najpierw usłyszałem, a potem

>dociekałem czemu tak się dzieje.

 

Bzdury piszesz i lejesz wodę. Jakoś drukuję po kablu USB i nie mam przekłamań tekstu (a ty zakłądasz z góry że są przekłamania których nie można skorygować). Kolejna sprawa to ta "stałość czasowa" - niezły kit ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Chyba też domieszałeś coś o kablach sieciowych. Owszem, nie wszędzie wpływają tak samo, ale w wielu

>systemach tak. Mimo tego, że to tylko 2m super kabla, a w ścianie są setki metrów zwykłego drutu, to

>uzasadnienie wydaje się być dość proste - obniżenie WYPADKOWEJ impedancji.

 

sam to wymyśliłeś czy ci się przyśniło ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Warto też przyznać, że w miarę usprawniania sekcji USB, wpływ kabla nie jest już aż tak wielki, ale

>nadal pozostaje.

 

No jak jeden ma inny opór oplotu ekranującego to inaczej przenosi ładunki/szumy po masie ... a nie "jakość"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.