Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  470 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czubsi

(Konto usunięte)

johnyfazer !

 

Ja nic nie mówię ale czekam na Twoje wrażenia z odsłuchu alpha707DR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! oczywiście na łamach forum ........... (ja wiem jak gra ale wiara tylko się domyśla oszukując , że to żadne halo ...) Ja wiem, że 707DR kupiona za 3500 to szalona okazja nie dziwi zatem ocena, że 707XR za 5500 jest strzałem we właściwym kierunku ! Mimo, że lubię DR (bardziej oczywiście 907 bo to świetnie wyważony wzmacniacz z brakiem podkolorowań , efektów specjalnych itp. a przede wszystkim szalenie uniwersalny dla każdego !!!!) to XR stanowi mocny krok do przodu ! ... Dla tych co wiedzą jak bardzo różni się np. AU-X901 od alphy 707DR polecam skonfrontować się z jakąś 907 :-) zakładam kolejny szok :-) No a gdy już to ogarniecie to wyobraxcie sobie zmodowaną 907 na poziom grubo przekraczający AU-07 - to właśnie codziennie włączam po pracy ...

 

p.s.

 

Przepraszam - zabrzmiało to strasznie narcystycznie ale nie potrafię oddać skali różnic w inny sposób za pomocą słów ...

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dwa dni temu ugościł mnie kolega Achim z T.Gór .Bardzo sympatyczny człowiek , bardzo dziękuję za gościnę i jeszcze raz dziękuję Pawłowi za ten kontakt. Wreszcie pierwszy raz w życiu posłuchałem "alphy" w tym wypadku 707DR z podpiętymi Acoustic Energy Radiance 3 .Chciałem wiedzieć i być pewny że ubytek sporej kasy z kieszeni którą trzeba wysupłać na alphę 907 zrekompensuje mi w pełni różnicą w odsłuchu .Punktem odniesienia był posiadany przezemnie modowany AU-G99x. Generalnie oczekiwałem "przepaści" bo różnica w kasie pomiędzy oboma wzmakami to "przepaść" .Pomysłałem że jak 707 mnie zadziwi to z 907 może być już tylko jeszcze lepiej. Zabrałem ze sobą mojego wzmaka dla porównań. Zaczeliśmy od "alphy" i po minucie czy dwóch .....heh, no cóż spojrzałem wstydliwie na swojego wzmaka i po prostu odpuściłem . Tu nie ma co porównywać, nie było sensu nawet męczyć się z przepinaniem kabli itd. Przepaść jaka dzieli oba wzmaki jest tak wyraźna jak porównanie dnia z nocą. To nie są różnice których się szuka tylko praktycznie w każdym aspekcie są nader widoczne.To już jest inna klasa reprodukcji dźwięku, rzekłbym bezkompromisowa. Myślałem że poprawiony u mnie bas jest na prawdę dobry ale alfa robiła z basem co chciała ,uderzenia w punkt ,momentalne wygaśnięcia i jego potęga od najniższych głośności to sprawia ogromne wrażenie. Góra ... zadziwiła mnie znakomita szczegółowość i seperatywność dźwięków , odsłuch perkusji słychać idealnie jak dla mnie ,każde nawet najlżejsze muśnięcie pałeczką po talerzach .... , w aug 99x to nie osiągalne, wokal też miód. Całość daje bardzo dynamiczne granie ....Nie mieliśmy dużo czasu wpadłem tylko na kilkadziesiąt minut ,troszkę jazzu,japońskiego "plumkania" i inne klimaty ale to wystarczy abym nabrał pełnego przekonania że mam na prawdę dobrego wzmaka ale....... niestety koło alphy bym go postawił w znacznej odległości ,to jest zupełnie inny wymiar.Mam pełną odpowiedź na podstawowe dla mnie pytanie : czy warto dokładać tak dużo kasy aby posiadać alphę ?- odpowiedź jest prosta i nie mam żadnych wątpliwości. Jedyne co pozostało bez odpowiedzi, to jak w takim razie gra 907 i jak brzmią inne modele ? Na forum móżna poczytać o różnicach ale nie ma to jak osobiście posłuchać :) .Poczekam cierpliwie ,może wreszczie doczekam się swojej szansy i stanie u mnie jeden z tych znakomitych wzmacniaczy .Pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez johnyfazer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Dzięki johnyfazer !

 

Korzystając z chwili przedstawię Wam temat który spędza sen z oczu wielu użytkowników Sansui i nie tylko ... mianowicie budowę przełącznika selektora (!)

 

Szukając na necie znajdziecie jedynie male miniaturki a to nikogo nie przekona do operacji oczyszczenia tego ustrojstwa ! Jeśli ktoś nie jest cierpliwy, precyzyjny i bardzo delikatny w działaniu to niech tego nie rusza !!!!! Błąd skończy się nieodwracalnym uszkodzeniem a tego nigdzie niestety nie dostaniecie .....

post-15679-0-44789900-1386504470_thumb.jpg

post-15679-0-45728900-1386504483_thumb.jpg

post-15679-0-99541500-1386504494_thumb.jpg

post-15679-0-09045200-1386504503_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za recenzję.

 

Byłem kilka razy u Czubsiego i to co potrafią zrobić z dźwiękiem 907-ki jest nie do opisania.

 

To trochę tak jakby chcieć porównać auto z silnikiem 1.6L, 4 cylindry z drugim w którym siedzi cudo 5,6L V8.

Ci co jechali/słyszeli wiedzą w czym rzecz.

 

Taki wzmacniacz/samochód ma zawsze "z górki" nigdy się nie męczy i nie straszne mu są żadne "obciążenia".

 

Podpinasz kolumny pierwsze z brzegu i po paru sekundach już wiesz co to za sprzęt.

 

Różnica między słabymi kolumnami a dobrymi na tych wzmacniaczach jest wielka jak kanion w Kolorado.

 

To doskonała konstrukcja do testowania przed zakupem, wzmacniacz - baza, "na całe życie".

 

Usłyszysz i już się zakochałeś od pierwszego usłyszenia.

 

Już nie mogę się doczekać na następny odsłuch dopieszczonej 907ki w którą Paweł włożył grubo ponad 1500zł w postaci kilkudziesięciu Rikenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki johnyfazer !

 

Korzystając z chwili przedstawię Wam temat który spędza sen z oczu wielu użytkowników Sansui i nie tylko ... mianowicie budowę przełącznika selektora (!)

 

Szukając na necie znajdziecie jedynie male miniaturki a to nikogo nie przekona do operacji oczyszczenia tego ustrojstwa ! Jeśli ktoś nie jest cierpliwy, precyzyjny i bardzo delikatny w działaniu to niech tego nie rusza !!!!! Błąd skończy się nieodwracalnym uszkodzeniem a tego nigdzie niestety nie dostaniecie .....

 

takie "cuda" to nie tylko w sansui... :)

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów miłośników dobrego brzmienia i myśli technologicznej Sansui"a.

Długo szukałem,i myślę że przez dłuższy czas od tego odpocznę na rzecz delektowania się muzyką.O tuż na mojej półce zagościła Alpha 707L Extra . Zdaję sobie sprawę że nie jest to flagowy model ale ja póki co czuję się spełniony.Wreszcie muzyka rozlała się po moim pokoju-testuję już prawie miesiąc a mimo to,przy każdym starcie jestem oczarowany pięknem,wielobarwnością,delikatnością i niesamowitą głębią brzmienia.Ciągle zaskakują mnie nowe ,,smaczki " i szczegóły pojawiające się nagle na dobrze już osłuchanych płytach...obiema rękoma wpisuję się do klubu.

Adolfino dzięki za zaszczepionego bakcyla, Czubsi za korespondencje i naświetlenie pewnych tematów.

Dla zainteresowanych parę fotek.

post-43118-0-16553400-1386536622_thumb.jpgpost-43118-0-20145500-1386536660_thumb.jpgpost-43118-0-30856100-1386536754_thumb.jpgpost-43118-0-36459400-1386536772_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dawno nie było o głośnikach Sansui ;)

Zapytam więc: czy ktokolwiek ma doświadczenia, obcował z serią SP-L. Takimi konstrukcjami jak z obrazka poniżej. Widać wpływy współpracy z JBL, czy są warte zainteresowania?

 

stereo%20026.jpg

 

Pozdrawiam, Andrzej

Edytowane przez A_ndy

SANSUI AU-alpha 707DR | SANSUI SP-L550 | SANSUI TU-X711 | JBL L-110 | OPPO BDP-95 | DENON DP-37F + DL110 | FADEL/SEVENRODS/SONUS OLIVA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dawno nie było o głośnikach Sansui ;)

Zapytam więc: czy ktokolwiek ma doświadczenia, obcował z serią SP-L. Takimi konstrukcjami jak z obrazka poniżej. Widać wpływy współpracy z JBL, czy są warte zainteresowania?

 

stereo%20026.jpg

 

Pozdrawiam, Andrzej

 

Jeśli są na przetwornikach od JBL, to można brać w ciemno.

Te ze zdjęcia są bardzo podobne do SANSUI SP-G200.

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SP-L i SP-G to chyba tylko wypusty na różne kontynenty bo wyglądają tak samo?

Głośniki robili sami ale z tego co widać wzorowali się aż miło ;))

 

db59977b7c96ca70ccad743351e82e3f.png

 

13b8788ce4bdfacaffafaf72e898a90f.png

 

Mi to przypomina horny z JBL i alnico :)

 

Pozdrawiam, Andrzej

SANSUI AU-alpha 707DR | SANSUI SP-L550 | SANSUI TU-X711 | JBL L-110 | OPPO BDP-95 | DENON DP-37F + DL110 | FADEL/SEVENRODS/SONUS OLIVA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

slawoy - gratulacje z zakupu AU- Alpha707L Extra to pięknie wykonany wzmacniacz (co od razu rzuca się w oczy) o niesamowitym i wybitnym a zarazem neutralnym brzmieniu. Chyba te pierwsze modele to aż głaskali przy produkcji.

 

walkipaw - chyba chodziło Tobie o amplituner RZ-1000 a to jest model niższy od RZ-2500/ RZ-3500 II, ale praktycznie pod względem funkcji taki sam. Ogólnie bardzo przyjemny amplituner o dość ciepłym i przyjaznym brzmieniu, więc nie dziwę się, że pozytywnie Ciebie zaskoczył, ale uważaj czym wyżej tym lepiej... a choroba Sansui- omania zaczyna się właśnie od takich niby niepozornych modeli. Jak nie masz instrukcji do RZ-2500 pisz na prywata - podeślę.

Pozdrawiam- niro1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam pytanie dosc nietypowe ale zwiazane z Sansui, stad tutaj zakladam watek.

Jeden z moich wzmacniaczy Sansui , ten uzywany w salonie to Au517.

 

Sluzy do sluchania muzyki z CD, vinylu, tunera a takze chcialbym podlaczyc go rowniez do dekodera Nki.

 

No i mam klopot - nie mam juz jak podlaczyc kolejnego zrodla.

AU517 ma tylko wejscia 2xPHONO + AUX + TUNER.

 

Wymyslilem sobie rozwiazanie ze uzyje takich odwrotnych rozgaleznikow cinch (link ponizej) i podlacze pod wejscie AUX jednoczesnie CD oraz dekoder (oczywiscie plan jest sluchac ich pojedynczo).

http://www.amazon.de/SunshineTronic-HighEnd-Cinch-Adapter-1xCinch-Steck-2xCinch-Kupplung/dp/B001QJO3ES/ref=cm_cr_pr_product_top

 

No i tu mam pytanie czy takie rozwiazanie zadzialai co sie moze potencjalnie wydarzyc przy uruchomionym jednoczesnie CD i dekoderze Nki? Wytrzyma to wzmacniacz czy uszkodze go?

Jak inaczej podlaczyc dodatkowe zrodlo?

Chcialbym aby oba zrodla CD i dekoder byly podlaczone na stale.

 

Pozd i dzieki z gory za sugestie

 

Jasiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rade - sprobuje, jakos mi umknely te TAPE :-)

 

 

 

Input Selector nie ma znaczenia w jakiej jest pozycji, podłącz do jednego z wejść Tape i masz 3 przyciski, wciskaj a na pewno w którymś położeniu zacznie grać ..:) np wciśnij source i tape 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Wpadly mi w oko na niemieckim ebayu kolumny Sansui SP-7500x.

Zastanawiam sie czy warte sa one uwagi?

Znacie ten model?

Najbardziej zaintrygowaly mnie ich duze membrany basow+przelacznik zmiany brzmienia.

Docelowo mialy by grac z:

Au517 lub au-x911dg plus vinyl radio i cd.

 

Ile maksymalnie warto by za nie zaplacic?

 

Pozd

 

Jasiek

Edytowane przez jaroslawkonopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Wpadly mi w oko na niemieckim ebayu kolumny Sansui SP-7500x.

Zastanawiam sie czy warte sa one uwagi?

Znacie ten model?

Najbardziej zaintrygowaly mnie ich duze membrany basow+przelacznik zmiany brzmienia.

Docelowo mialy by grac z:

Au517 lub au-x911dg plus vinyl radio i cd.

 

Ile maksymalnie warto by za nie zaplacic?

 

Pozd

 

Jasiek

 

 

Na 100 % zagrają Ci lepiej niz wszystko inne, wiem bo gram na SP-Z99 podłaczonych aktualnie do AU-alpha707NRA, wcześnie były podpięte min do AU-717. Miód na uszy... Wczesnie grałem na róznych modelach: pioneerach, kefach, jamo czy JMLabCobalt, i daleko im do Sansui. A co do ceny to nie pytaj, bo to już tylko zalezy od szczodrości twego portwela i determinacji w poznawaniu nowego. Pozdrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myslicie jak wypadna w porownaniu z KEFa IQ90 takowe na ten moment posiadam w salonie.

Drugi zestaw gra na jakis starociach i stad szukam czegos ciekawego i chetnie by sprobowal wlasnie Sansui.

 

Kefy sa troche powiedzmy za cienkie :-)

Lubie srednicy miec duzo i troche basu ale najlepiej rozlanego, takiego aksamitnego - napewno nie krotkiego i szybkiego.

 

Pozd

 

Jasiek

 

Na 100 % zagrają Ci lepiej niz wszystko inne, wiem bo gram na SP-Z99 podłaczonych aktualnie do AU-alpha707NRA, wcześnie były podpięte min do AU-717. Miód na uszy... Wczesnie grałem na róznych modelach: pioneerach, kefach, jamo czy JMLabCobalt, i daleko im do Sansui. A co do ceny to nie pytaj, bo to już tylko zalezy od szczodrości twego portwela i determinacji w poznawaniu nowego. Pozdrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myslicie jak wypadna w porownaniu z KEFa IQ90 takowe na ten moment posiadam w salonie.

Drugi zestaw gra na jakis starociach i stad szukam czegos ciekawego i chetnie by sprobowal wlasnie Sansui.

 

Kefy sa troche powiedzmy za cienkie :-)

Lubie srednicy miec duzo i troche basu ale najlepiej rozlanego, takiego aksamitnego - napewno nie krotkiego i szybkiego.

 

Pozd

 

Nie ma co powównywać. BędziePanZadowolony, ale najlepiej jakbyś miał możliwość odsłuchu...

 

 

Jasiek

 

sorry cos nie się źle wkleiło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myslicie jak wypadna w porownaniu z KEFa IQ90 takowe na ten moment posiadam w salonie.

Drugi zestaw gra na jakis starociach i stad szukam czegos ciekawego i chetnie by sprobowal wlasnie Sansui.

 

Kefy sa troche powiedzmy za cienkie :-)

Lubie srednicy miec duzo i troche basu ale najlepiej rozlanego, takiego aksamitnego - napewno nie krotkiego i szybkiego.

 

Pozd

 

Jasiek

 

W tym wypadku Sansui będzie idealne, bo duża membrana basu ma mały skok i nie "skacze" w obudowie tak jak to ma miejsce w nowoczesnych konstrukcjach na małych przetwornikach.

 

Będziesz miał na nich wrażenie dużego i wszech ogarniającego dźwięku z wybitną średnicą + ładne wysokie z horna oraz dopełniający bass.

 

W tej cenie co podałeś - linka, to są śmiesznie tanie.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment kosztuje 84e ale do konca aukcj jeszcze 2 dni

Szacuje ze do 200e-250e moze dojsc cena plus 30e wysylka czyli razem 280e,

hm... nie za duze za takie staruszki.

1200zl prawie

 

stad pytalem ile warto by zanie maksymalnie dac

 

pozd

 

jasiek

 

 

W tym wypadku Sansui będzie idealne, bo duża membrana basu ma mały skok i nie "skacze" w obudowie tak jak to ma miejsce w nowoczesnych konstrukcjach na małych przetwornikach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Będziesz miał na nich wrażenie dużego i wszech ogarniającego dźwięku z wybitną średnicą + ładne wysokie z horna oraz dopełniający bass.

 

W tej cenie co podałeś - linka, to są śmiesznie tanie.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment kosztuje 84e ale do konca aukcj jeszcze 2 dni

Szacuje ze do 200e-250e moze dojsc cena plus 30e wysylka czyli razem 280e,

hm... nie za duze za takie staruszki.

1200zl prawie

 

stad pytalem ile warto by zanie maksymalnie dac

 

pozd

 

jasiek

 

W audio dobry dźwięk nie ma ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam zestaw SANSUI

B-3000

SE-2000

C-1000

T-1000L

D-3000WR

CD-V1000

P-2000

Orginalna szafa made in Holand

 

Potrzebuje sprzedać taki sprzęt w całości ile mógłbym zażądać pieniędzy za coś takiego, wszystko dziala w 100% w tamtym roku w końcówce mocy byly wymieniane kondensatory.

 

post-48273-0-02794700-1390060896_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 2 miesiące temu na allegro wystawiłem komplet B1000,C1000,CD V1000 i T1000L .Kupiłem to od handlarza niemieckim towarem z "wystawek na giełdzie elektronicznej za śmieszną kwotę i jest to w dobrym stanie. Aukcję wystawiłem od 300 zł i po 4 dniach zdjąłem bo nikt nie licytował a mnie zaczęło podobać się granie CD V1000 więc wstrzymałem się ze sprzedażą. Największa realna oferta kupna poza aukcją była 500 zł z przesyłką na terenie Polski otrzymana od Ukraińca. U Ciebie trochę mocniejsza końcówka mocy ,gramofon cienkawy szału nie ma ,magnetofon sprzedawany "solo" w/g mnie miałby zerowe zainteresowanie chyba że za przysłowiowe "grosze" .Nie sugeruj się kwotami z "allegro" bo są po prostu żenujące /ostatnio za sam tuner T1000 ktoś krzyczał 500 zł i może sobie to w tej cenie sprzedawać do śmierci a potem zabrać do trumny/ Generalnie cały ten komplet nie ma nic wspólnego audiofilskim odsłuchem "sansuj" wyższej półki . Mający o tym pojęcie nie kupi tego a już na pewno nie zapłaci dużo. Nikt ci tego dokładnie nie oszacuje.Wystaw aukcję z ceną minimalną zakrytą i czekaj na propozycje na maila zawsze jakieś są. Taki zestaw najlepiej rynek weryfikuje ,decyzję sam sobie potem podejmiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Panowie, miało być bez linków ale śmiech to zdrowie a okazyjnego zakupu to tym raczej nikomu nie popsuję :) Też się pośmiejcie bo to prawdziwa okazja :)

 

http://tablica.pl/oferta/wzmacniacz-sansui-au-d907-zasilacz-na-110v-w-komplecie-CID99-ID4EXaP.html#bfe158cbcc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.