Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  470 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Klubowiczom z Czubsim i Janem na czele oraz Forbkowi za wiadomość. Teraz będę czekał na przesyłkę. Jeśli jesteście zainteresowani to póżniej zdam relację jak zakup ze Szczególnego Sklepu przebiega na drodze z Japonii do UK. W końcu wielu z forumowiczów mieszka prawdopodobnie na Wyspach. Ja zainteresowany jestem bardzo jak nowy nabytek zagra z Infinity Renaissance 80. Wiem, że stan wzmacniacza nie jest idealny ale za to cena dobra. Jednocześnie bardzo proszę o wszelaką pomoc jeśli będzie mi potrzebna. Czy ktokolwiek porównywał dżwięk B- 2101 z 907i? Daję 100% że Czubsi i Jan. Wiem, że tego nie lubicie . Wiem, że pewnie gdzieś to się przewinęło. Wiem jednak, że nie było to bezpośrednio opisane. Pozdrawiam wszystkich i proszę o ewentualną radę i pomoc w przyszłości.

 

PS. Wszystkim zainteresowanym polecam modyfikację C-2102 opisaną tutaj http://myoldvintagehifi.blogspot.co.uk/2010/10/sansui-c-2102.html Oczywiście nie mam dostatecznego porównania ale po tych przeróbkach pre brzmi naprawdę dobrze.

Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

B2101 jest rzeklbym taka sobie- oczywiście w kontekście urządzeń marki Sansui ! Względem konkurecji jest to propozycja conajmniej ciekawa ! 907i jest w zględem B2101 :

 

- bardziej kolorowa (B2101 gra w porównaniu matowo i bez wyrazu - trudno się dziwić skoro tam są naprawdę słabe kondy ...)

- bardziej precyzyjna (B2101 - lekkie rozmycie)

- ładniejsza !

- bardziej energetyczna (B2101 mimo, że to końcówka to ma slaby timing i typowe cenione cechy dobrych Sansui ledwie w nim raczkują)

- bez porównania buduje klimat - to już rasowy wzmacniacz high-end a już napewno jego początek !

 

Reasumując ! Dobry nabytek - będziesz zadowolony - inaczej się zdziwię :-)

 

 

Szczemirek !

 

Ten moding to strasznie "syczący" jest .... Lubisz syczenie z głośników ???

Panasoniki i cala reszta to wyraźnie w kierunku podwyższania wysokich rejestrów ... Jak dla mnie - nigdy nie pozwolę sobie na takie zabiegi - z calym szacunkiem ale Sansui to nie jest platforma do realziowania swoich pomysłów na zasadzie - bo sprawdziły się gdzie indziej ....

 

Taka modyfikacja kompletnie zmieni charakter tego pre - no chyba, że o to chodzi ....

 

Do recapingu Sansui użyć powinno się tylko i wyłącznie kondensatorów odpowiadających sygnaturą oryginałowi czyli : Silmic, Nichicon KG,FG (ewentualnie kZ - w malej ilości i tylko na zasilaniu), brązowe nippon Chemicon z serii AWD lub AVG AXG itp. Żadnej dowolności !

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten moding to strasznie "syczący" jest ....

Czubsi! Dziękuję za odpowiedż. Staram się być dobrym uczniem i dlatego parę razy przeszedłem to i Audiokarma forum wzdłuż i wszerz baczną uwagę zwracając na Twoje rady. Dlatego też u mnie są Silmici, Nichicony. Ba, można nawet trafić na u-cony.

 

 

 

r8az.jpg

Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

o to już inna historia !

 

Czytam czasem audiokarmę i w sumie chłopaki mają tam naprawdę blade pojęcie. Są w punkcie gdzie my byliśmy z 5 lat temu ... Chciałem im tą drogę skrócić ale chyba było to za dużo jak dla niektórych ... Najlepiej oswajają się z nową wiedzą Norwegowie, Australijczycy i Serbowie. Również kolega zGrecji ma dobre podejście i konkretną wiedzę - to jednak nadal cząstka tego co dzieje się u nas ... Nie czarujmy się - nasze forum to taran wiedzy na temat najlepszych Sansui i tych najmniej znanych ! Zachód nieśmiało ale dość regularnie tu zagląda !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, udało mi się kupić w końcu tu-x701. Na tej samej antenie, a w zasadzie kawałku druta 301i, który użytkowałem ma lepszy poziom sygnału ale już dźwiękowo to jest inna liga.

Jedynym problemem jest wyświetlacz, który nie świeci za jasno i przy zapalonym świetle w pokoju jest prawie niewidoczny. Czy to już świadczy, że umiera, czy może być to wina kondensatorów w zasilaczu. Czy dobrym pomysłem będzie wymienienie ich wszystkich? Może ktoś poratować service manualem?

Edytowane przez tdziwosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto wyswietlacz jak i szybka przed nim (filtr) sa poprostu pokryte kurzem, wystarczy zdjac plyte czolowa i wyczyscic.

 

Tak jest czasami, ale w tym przypadku to nie to. Byłem pierwszym który zajrzał do środka, idealnie wszystko było i jest czyste.

Zastanawia mnie tylko, że nawet te elementy wyświetlacza, które są używane najrzadziej np. last-2 świecą równie słabo. W porównaniu do tu-x301 lub cd701 jest dwa razy ciemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest w moim Sony S770ES.

 

Od kolegi dowiedziałem się, że przyczyna tkwi w elementach doprowadzających prąd do lampy wyświetlacza.

 

Należy sprawdzić zaśniedzenia na stykach do lampy oraz elementy blisko niej (kondensatory).

 

Tak samo jest w moim Sony S770ES.

 

Od kolegi dowiedziałem się, że przyczyna tkwi w elementach doprowadzających prąd do lampy wyświetlacza.

 

Należy sprawdzić zaśniedzenia na stykach do lampy oraz elementy blisko niej (kondensatory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może lamerskie pytanie, ale wolę się upewnić, bo może mieć ważne dla mnie skutki: gdy w moim au-717 wybiorę rozłączenie pre od końcówek to będę mógł wyprowadzić kablem sygnał z pre-out --> rozdzielnik rca --> do jednej końcówki oraz jednocześnie z powrotem wejście na końcówkę do sansui przez main-in ?

 

Chodzi mi o to, że mając integrę au-717 i dokupując do niej końcówkę będę mógł ją rozdzielić na pre i końcówkę by ją wykorzystać jako pre i jednocześnie końcówkę? Dotychczas miałem osobne pre Arcam 9c z którego sterowałem końcówką w Sansui i osobną końcówka w Arcam, ale sprzedałem Arcamy i chcę wszystko zainwestować w nową końcówkę.

 

Trochę to chyba zagmatwałem, sorry.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Dziwne kombinacje uskuteczniasz ... Na logikę winieneś mieć rozdzielnik rca (z jednego na dwa) wpięte w wyjście pre. Wtenczas zworę robisz do końcówki z jednego wyjscia a adrugiego zasilasz drugą końcówkę (nie próbowałem takich rzeczy i nie wiem jaki to moze mieć skutek (???) Generalnie to tak jak z preSansui zasilić sygnałem dwie końcówki obcą i własną z Sansui. Ja spróbowałbym podpiąć najpierw drugą końcówkę pod wyjście procesor out jeśli takowe jest w 717.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne kombinacje uskuteczniasz ... Na logikę winieneś mieć rozdzielnik rca (z jednego na dwa) wpięte w wyjście pre. Wtenczas zworę robisz do końcówki z jednego wyjscia a adrugiego zasilasz drugą końcówkę (nie próbowałem takich rzeczy i nie wiem jaki to moze mieć skutek (???) Generalnie to tak jak z preSansui zasilić sygnałem dwie końcówki obcą i własną z Sansui. Ja spróbowałbym podpiąć najpierw drugą końcówkę pod wyjście procesor out jeśli takowe jest w 717.

 

Czubsi, dokładnie o to mi chodzi, tyle że przekombinowałem z opisem. Au-717 posiada wyjście pre-out i z niego myślałem dać rozdzielnik do własnej i 'obcej' końcówki. Na logikę powinno pójść, bo przełącznik/rozdzielnik w au-717 prawdopodobnie 'rozpina' / tworzy przerwę w obwodzie łączącym pre z końcówką; ale jednocześnie przecież nie wyłącza żadnego z tych komponentów (chyba).

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim,

Sansui Alpha 907i przyleciała wczoraj. Dzisiaj dotarło zasilanie z Amazonu. Dzisiaj zostało wszystko uruchomione.

Komentarz - K...wa!!! Jak to pięknie gra!

Trzeba będzie jedynie zasilanie wymienić na mocniejsze. To 500W nie wyrabia na niektórych ustawieniach.

Jeszcze jedno - dziękuję Czubsiemu, Janowi i Wszystkim, Wszystkim innym za wszelkie informacje na tym formum. Dzięki Wam dzisiaj moge zacząć słuchać MUZYKI!

 

PS. Wiele razy czytałem tutaj negatywne opinie o powodach tak pozytywnych opinii o Sansui. Wiele razy i ja (biję sie w pierś) nazywałem Was w duchu sektą. Od dzisiaj pełne poparcie i zgoda! I przepraszam jeśli byłem niesprawiedliwy w swych osądach. Mam w tej chwili Accu i Sansui i wybór jest prosty. Nawet jeśli przyjmiemy, że Accu to nie jest najwyższy model to Sansui też ma znacznie lepsze. Różnica w tej chwili to - klasa. To wszystko narazie. Pozdrawiam. Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Drogi Mirku ! Masz świetną platformę w domu do uzyskania pełnego - podkreślam - pełnego (!) zadowolenia audio ! Ja w ostatnim czasie milczałem co nie znaczy siedziałem bezczynnie ....

 

Dokonałem wymiany 48 rezystorów na RIKEN w końcówce mocy 907XR. Jaki efekt ??? Ano lepszy niż ich najbardziej spektakularne integry czyli AU-07 i LIMITED ! Panowie ! Potwierdzam w całej rozciągłośći, że im więcej dobrych elementów wpakowanych w ten schemat tym lepszy efekt !!!!! Podstawą jest jednak trzymać się zasady wymiany na części zbliżone sygnaturą brzmienia !!!!!

 

Wielokrotnie wspominałem, że kolejne modele były wzbogacane względem poprzedników i dlatego grały wyraźnie lepiej. Wystarczy zatem wsadzić od razu wszystko i jest po prostu genialnie ... Ciężko jest to opisać słowami ale efekt zachwyca mnie a mnie naprawdę niewiele rzeczy jest w stanie poruszyć :-)!.... Moja Modyfikacja 907XR jest wzorowana na rozwiązaniu AU-07 i B2105 MOS Vintage tyle że ja .... poszedłem dalej :-) Wsadziłem jeszcze 10 Rikenów .... :-) Radek idzie w swoich planach jeszcze dalej bo kolejny projekt robimy na 907MR czyli wszystkie rezystory w końcówce będą Riken albo Amtrans !!!! razem jakieś 50 sztuk na stronę ! Takiego projektu Sansui nie zrobiło bo .... nie zdążyło ! Byli juz blisko w AU-07 i B2105 MOS Vintage ale jeszcze trochę oszczędzili :-) My idziemy na całość ! :-) W ten sposób dorównamy plastycznością dźwięku i budowaniem przestrzeni końcówce B2302 która także oparta jest na samych Rikenach ! My wzbogacając układ Amtransami (nowe wydanie Rikenów !) uzyskujemy jeszcze większą przestrzeń i osadzenie instrumentów w trójwymiarze ! i to wszystko za .... około 1400 zł; na wzmacniacz !!!! :-) Fakt - pracy jest sporo i stres niewyobrażalny ... ale ja szalony jestem i lubię wyzwania ! Byłem ciekawy do jakiego celu zmierzał ten układ. Jak wielu już wie , mam serwisówki wszystkich modeli alpha 907 oraz Limited i AU-07 łącznie z B2105 MOS Vintage zatem miałem wszystkie dane by wyciągnąć konkretne wnioski - tą wiedzą dzielę się z Wami !

 

Cieszę się , że kolejny kolega odkrył swoją nirvanę i życzę dużo przyjemnych doznań. Z Sansui ciarki na plecach nie zależą od ilośći odsłuchań tylko od danego utworu ! Na tych wybranych zawsze (choćby i przy setnym odsłuchu) ciarki pojawią się na bank !

 

907i to wzmacniacz na starym "bogatym" schemacie. Jest w nim potencjał ktory można jeszcze odkryć. W końcu na nim zrobiono AU-X1111 MOS Vintage !!! Dodano końcówki MOS-FET i kilka Rikenów a przecież nikt nie zabrania dać ich więcej prawda :-) Stworzymy w ten sposób kolejny projekt czyli coś na wzór AU-X11111 :-) Śmiem twierdzić, że zachwyci znacznie bardziej niż AU-X1111 MOS Vintage !

 

Mam tylko ból w sercu, zę tak niewielu z Was faktycznie doświadczyło fenomenu modeli 907 no ale przecież wszystko przed nami prawda ? Ja się boje pomyśleć co dalej na mojej drodze audio ??? Nic więcej zrobić się już nie da. Zapewne popróbuję kupić kolejną 907 i wstawić końcówki MOS FET ...

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega odkrył swoją nirvanę

Odkrywa, odkrywa. Wszystko słychać inaczej a to dopiero druga płyta.

 

PS. Jestem w trakcie kompletowania kondensatorów do wymiany. Co jeszcze ? Bardzo prosiłbym o podpowiedzi. Może na pw.mlg8.jpg

Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

tylko parts connexion - sprawdzony ! Jak nie ma wartości w Rikenach to Amtransy ! Pamiętaj ze amtransy są duże i będziesz dlubał w powietrzu ! Dla chcącego nie ma nic trudnego - da się to zrobić estetycznie ! W 907i należy zrobić na początek dość trudną ale bardzo ważną rzecz ! Mianowicie podwójne kondy na desymetryzatorze. Tam są dwie sztuki po 47 uF. Należy dać 4 czyli po dwa zwrócone do siebie minusami (plusy wlutowujemy w miejsca pinów wyjmowanych kondów pojedyńczych)

 

Przyjrzyj się też jakie kondy tu zastosowano w tej roli - to też bardzo ważne !!!!

post-15679-0-24448100-1382709528_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Proszę o możliwość zwrócenia się o pomoc gdzybym sie z czymś zagubił. Jestem bardzo początkującym amatorem. Jednak posiłkując się Twoimi opisami mam nadzieję, że dam radę.

Nadal mam cholerną radość z pierwszych odsłuchów. A przecież zdaję sobie sprawę, że na chwilę bieżącą wszystkie kondy do wymiany. Oczywiście oprócz "beczek".

Niel Young - ostatnia płyta - jak tam pięknie słychać stopkę.

 

jakie kondy tu zastosowano

Chyba Rubycon widzę. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubikony ale te bardzo czarne :-)

 

Mirku jak już trochę się osłuchasz to proszę o małą recenzję zestawu :

 

Sansui 907i + Infinity Re 80

 

Jakieś przykłady opisów w konkretnych utworach/płytach bardzo mile widziane.

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubikony ale te bardzo czarne :-)

 

Mirku jak już trochę się osłuchasz to proszę o małą recenzję zestawu :

 

Sansui 907i + Infinity Re 80

 

Jakieś przykłady opisów w konkretnych utworach/płytach bardzo mile widziane.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

Dziekuje, Oczywiscie, ze cos skrobne. Teraz na szybko moge tylko napisac tylko tyle - to idealny zestaw. Ten Sansui ujawnil ukryte zalety Infinity. Potwierdzam opinie Jana.

Nie moge znalesc na eBay zadnych czarnych Rubyconow.

Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infinity kupiłem na eBay w Luton. Co ciekawe transakcja odbyła się przed zakończeniem aukcji ale sprzedający nie zakończył licytacji. Głośniki osiągnęły dwukrotną wyższą cenę od zapłaconej przeze mnie :)

Gdy wyłączę przycisk TONE, gdy puszczę dżwięk poprzez preampa bezpośrednio na wzmacniacz. Następuje pyk i amp się wyłącza poczym włącza z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STOP !!!!! Łączysz w desymetryzatorze po dwie sztuki 47/50 plusami !!!! Minusy połączonej pary wlutowujesz w miejsca pinów pojdyńczych kondów - to bardzo ważne !!!

Dziekuje Pawle, Naprawde jestes skarbnica wiedzy I chwala Ci za to.

 

PS. Dobrze, ze jestem w pracy bo juz byloby zrobione. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

szczemirek ! Wyłączenie wzmacniacza oznacza raczej problemy z ustawieniem końcówki we wzmacniaczu !!! Czy on się nie grzeje ??? Masz na myśli puszczenie innego pre na końcówkę w 907i ???

 

Ustawiałeś go w ogóle przed odpaleniem ??? (tzn prądy bias itp)

 

Jeśli go nie stroiłeś to Zrób następujące pomiary i podaj wyniki w punktach :

 

Włącz wzmacniacz , ustaw kolumny na "A" (oczywiście bez kolumn podłączonych do wzmacniacza !) przestaw selektor na integrated oraz input "CD" Zostaw go na około 15 minut i :

 

1) podłącz miernik uniwersalny pod zaciski kolumnowe najpierw lewego kanału a potem prawego i zmierz napięcie na ustawieniu pokrętła volume na minimum

2) przy takim samym podłączeniu przekręć pokrętło volume na max i spisz wartości na obu kanałach.

3) ustaw pokrętło na minimum i podłącz dodatni pin miernika pod gnd wzmacniacza czyli np. zacisk masy dla gramofonu (minus niech zostanie w zacisku minus kolumny - najpierw lewej potem prawej) spisz wyniki !!! Wszystkie podane wyniki winny być maksymalnie zbliżone do 0 !!!

 

Potem zajmiemy się resztą. Ustawienie 907I (pre) jest bardzo trudne . Końcówkę stroi się standardowo. Módl się żeby p nie było rozjechane ... Jeśli masz rozjechany wzmacniacz toś Ty go jeszcze nie słyszał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spadają odczyty po dłuższej pracy (bez grania) ?

Z tego co obserwuję to nie. Ale dla pewności pomierzę jeszcze parę razy.

 

Po dłuższym czasie pomiar z pkt. 3 sie zmienił i wyniósł odpowiednio L - 0.30 R - 0.13

Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.