Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  470 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczow

 

Udalo mi sie dzis upolowac na niemieckim ebay'u 2 nowe zabawki ze stajni Sansui:

- wzmacniacz AU-X 911DG

- tuner TU-X701

 

Oba teoretycznie w idealnym stajnie.

 

Czytalem troche o wzmacniaczu juz w sieci, dodatkow mam tez AU-517 + TU717.

Czego moge spodziewac sie po nowym zestawie, zwlaszcza jak oceniacie sam wzmacniacz?

 

Zestaw ma grac w drugim pomieszczeniu stad zakup.

 

Pozd

 

Jasiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Szanowny Jasiek raczy poczytać forum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Naprawdę nasz naród jest tak ..... Co drugi post i proszę o to samo ... Naprawdę myślę o tym by wątek zlikwidować - ile razy można dorosłym ludziom powtarzać to samo ???? Czy naprawdę tak ciężko zrozumieć po co jest ten wątek ???? Przez przeszło 90 stron na łamach tego wątku była niezliczona ilość informacji na temat 911-ki ! Także w kontekście starych konstrukcji ! Dostaniesz to sam ocenisz czego się można spodziewać a jak się bardzo zapragniesz dowiedzieć wcześniej to zadasz sobie trud i zamiast "Faktu" albo (co gorsza) "GALI" poczytasz forum ....

 

Szanowni koledzy !

 

Nie dziwcie się mojej reakcji. Prowadzenie wątku miało ściśle określony cel - nie miała to być kopia setek innych mających na celu chrzanienie o d....e Marynie i przekonywanie, że moja racja jest "najracjejsza" Starałem się wraz z gronem bardziej doświadczonych kolegów przybliżyć wam legendarną markę która (całkiem możliwe, że już niebawem) ma szansę odrodzić się na rynku . Zwrócić uwagę na warte uwagi modele i przybliżyć ich specyfikację. Przyświecała mi jedna idea - nadzieja na wpisy kolegów którzy opiszą swoje wrażenia (i tylko takie wpisy !) Ewentualnie zapytania o modele nieopisane ale skądinąd omawiane na innych forach jako warte uwagi ... Tymczasem większość wpisów niemerytorycznych dotyczy spraw czysto ezoterycznych typu : kupiłem i czego się mam spodziewać ............ Abstrahuję od faktu, że wpis tego typu jest nic nie wnoszącym ale irytuje mnie coś innego - przy świadomości faktu iż wątek ma tyle stron dany forumowicz pyta o coś mając za nic fakt, ze na tych kilkudziesięciu stronach ktoś poświęcił swoje wolne chwile na to by podzielić się nabytymi doświadczeniami i wiedzą .... Ja to nazywam zwykłym brakiem szacunku natomiast przeciętny Polak .... hmmm problemu nie tylko nie widzi ale co gorsza ... nawet nie rozumie ..........

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie życie. Dopiero przeczytanie całego wątku daje obraz, że wszystko już było i temat sięgnął sufitu, zatem sprowadzanie go w dół (tak do połowy powiedzmy) budzi u Ojca mentora sprzeciw.

A gdzie miejsce na emocje? Kupiłem i jak gra? Zanim delikwent poczyta, to już sam będzie mógł się o tym przekonać, bo paczka dojdzie.

Proponuję zbanować wszystkich - tak dla porządku - he he he.

pozdrawiam i można to skasować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Soli jeśli dobrze rozumiem...

 

Kupujesz bo innym sie podoba ??? Jak możesz pytać innych o swoje osobiste emocje ???Oczywistym jest, że dopiero konfrontacja z urządzeniem w realnych warunkach da odpowiedzi na nurtujące pytania. Wątek miał przybliżyć w możliwie najbardziej merytoryczny sposób ogólne cechy , proporcje i sposób prezentacji urządzeń i myślę, że to zostało osiągnięte. Z całym szacunkiem ale np. "Potop" też oceniasz po paru wersach i okładce czy streszczeniu obcej Ci osoby ??? ...

 

Nie mam na celu budzić negatywnych emocji staram się raczej utrzymać stan pewnej etyki. Panowie , jeśli kolega, który nabył 911-kę ma czas zapoznać się z innymi forami a naszego najwyraźniej nie czytał zbyt dlugo to o co w tym wszystkim chodzi ???? 99 % siedzi przed kompem i czyta to co inni tworzą zarywając swój wolny czas (często i nocki) przewalając tony sprzętu, testując najróżniejsze kombinacje, lutując i skrobiąc referaty ... w imię czego się pytam ???? właśnie ... po to tylko by jeden z drugim nie wtapiał swoich ciężko zarobionych pieniędzy w nietrafione zakupy !

 

Nie ma co ciągnąć oczywistego .... Wróćmy do tematu.

 

W ostatnim czasie trwały intensywne działania zmierzające do oceny 907XR po dokonaniu modyfikacji w kierunku (a nawet znacznie dalej) AU-07. Z perspektywy czasu i dokonanych odsłuchów śmiało mogę stwierdzić, że w pełni rozumiem dlaczego najdroższe modele różniąc się jedynie kilkunastoma rezystorami i paroma pomniejszymi zmianami względem modeli bazowych

grają najlepiej ! Zawsze negowałem zasadę - droższe części = lepszy dźwięk. To tak nie działa jednak w przypadku Sansui i tego konkretnego schematu konsekwencja utrzymania jednolitości (na odpowiednio wysokim poziomie) przynosi zaskakująco dobry efekt ! Tak więc Panowie - im więcej Rikenów w układzie tym lepiej ! Nie idźcie we wnioskach zbyt daleko bo to nie sprawdza się na zasadzie : a wsadzę same Sinkohy czy Audio Note tantal i będzie git ! .... otóż nie ! Riken zostal zastosowany bo dokładnie przemyślano jaki będzie to mialo wpływ na efekt soniczny w połączeniu z taką a nie inną kombinacją innych części !

 

Slusznie zauważono wcześniej, że w kwestii kondensatorów Sansui stosowało mixt Nichicona KG gold z Silmic alpha oraz super gold. Oba typy kondensatorów świetnie się razem kompensują dając w efekcie świetny balans tonalny i swobodę. Jednolita rezystancja oparta na (wydawałoby się niedoskonałych rezystorach węglowych) Rikenach przyniosła świetną barwę i masę na wspaniale przygotowanym do tego podlożu. Tak więc nie jest żadnym przypadkiem to, że Sansui zastosowało Riken a nie coś innego ! Wielu ocenia węglowe rezystory jako niedoskonałe do zastosowań audio ale na miłość boską Riken z tolerancją 1 % w zmiennych warunkach termicznych itp. jakie panują w trakcie pracy wzmacniacza zachowuje stabilność porównywalną z dobrymi "metalowcami"czy "tantalami" przy zachowaniu świetnych cech własnych jak niespotykany koloryt i ciepło ! Czasami dziwię się teoretykom, że wrzucają wszystko do jednego wora ....

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soli 1.

Właśnie wróciłem do kraju po dłuższej nieobecności. Wyobraź sobie, że nie pisałem jak do tej chwili nic w wątku po powrocie. Wpierw przeczytałem to co napisano kiedy mnie nie było. Lubię Sansui i wiele z Pawłem - Czubsim , wymieniamy poglądów i wiele robiliśmy i pewnie robić będziemy w kwestii Sansui. Nie na miejscu więc jest ironia ,,ojca założyciela. Notabene założycielem nie jest Paweł a kolega Discomaniak 71. Wracając do tematu, Paweł masę energii i swojego wolnego czasu poświęca właśnie Sansui. Jest nawet oddzielny wątek o modernizacji Sansui 911 do wyższego pułapu sonicznego. Trudno więc się dziwić, że jest poirytowany pytaniem typu. Mam to i to, teraz kupiłem to i to i jak to zagra, czy dobrze zrobiłem. Zagra dokładnie tak jak gra, a zakup już dokonany. Pytanie więc po fakcie. Odpowiedź zaś jest na tych 91 stronach wątku. Była wielokrotnie - WIELOKROTNIE - udzielana. Sorry , mnie też to rusza, tyle, że ja świeżo po prawie dwu miesięcznych wojażach w Wietnami i ciut na luzie jeszcze jestem. Wracam jednak do rzeczywistości. Czytanie nie boli. Poświęcić tylko trochę czasu trzeba. Czasem warto, można głupich zakupów nie narobić. W przypadku Sansui też można złe zakupy zrobić. Można dać się omanić wpisom sprzedawców, którzy opisują każdy model Sansui jako audiofilski, najlepszy itp. Powodzenia. Kup sobie AU-X201 - audiofilski wzmak i podobny CD. Wybacz. To nawet w budżetówce lipa jest. Każdy ma na swoim koncie sieczkę i to taka sieczka.

Czy myślisz, że jak napiszesz, kupiłem AU-X201 jak to zagra , miałem HK jakiś tam, to zagra lepiej bo kupiłeś i teraz pytasz ? Chyba nie. Jeżeli jednak oczekujesz, że ,,ojciec założyciel ,, poklepie Cię po główce i najwyżej ukoi Twój smutek po nieudanym zakupie, to się mylisz. Napisze, trzeba było przeczytać wątek a nie robił byś głupot. To by było na tyle odnośnie Twojego wpisu. Ironiczny i tyle a ironia tak z dobrego, czystego serca Polaka...

Nic dodać nic ująć, wiem , że już jestem w kraju. Nie ma to jak bezinteresowność.

Miłego dnia Kolego. Baw się dobrze.

Ja zaś też bawię się dobrze. Jak by co zaś, jak masz mi chęć odpisać i poniekąd bezinteresownie odpowiedzieć.

Proszę oszczędź sobie. Możesz nie zdążyć i mój wspólnik raczek cię wyręczy. Ja cieszę się każdym dniem jaki mam i umilam sobie muzyką. Sansui jest jedną z moich ulubionych marek i serwuje mi wiele radości ze słuchania muzyki. Bezinteresiowne zaś ,,wtrącenia,, mam szczerze ...

I niech tak już zostanie.

 

Wszystkich zaś Kolegów Sansujomaniaków pozdrawiam i witam po dlugiej nieobecności.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No nie powiem, objechaliscie mnie rowno jakbym nie wiem co zrobil.

Tylko pytanie, trzeba bylo zignorowac a nie sie wytrzasac.

A jak dobijecie do 500 podstron albo 1000 to tez nie pozwolicie zapytac...?trzeba bedzie kazdy temat skrupulatnie przeanalizowac? A moze gdzies tam miedzy setkami wierszy ojciec zalozyciel wtracil cos o moim modelu.

Niewazne.

W koncu to nie jedyne forum.

Pozd tych ktorych nie rozzloscilem

Jasiek

 

 

 

Witam

 

No nie powiem, objechaliscie mnie rowno jakbym nie wiem co zrobil.

Tylko pytanie, trzeba bylo zignorowac a nie sie wytrzasac.

A jak dobijecie do 500 podstron albo 1000 to tez nie pozwolicie zapytac...?trzeba bedzie kazdy temat skrupulatnie przeanalizowac? A moze gdzies tam miedzy setkami wierszy ojciec zalozyciel wtracil cos o moim modelu.

Niewazne.

W koncu to nie jedyne forum.

Pozd tych ktorych nie rozzloscilem

Jasiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Zgadza się belfer - liczę jednak na to, że znajdzie się choć jeden taki co nie odpyskuje a po prostu przyzna rację co napewno zaprocentuje i dla niego i dla innych ...

 

P.s.

 

Kolego jasiek a wiesz, że jest taka funkcja szukania po słowie ??? Wyłowią się tylko wpisy o tym co Cię interesuje prawda ???

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie nie ma się co denerwować takie pytania były i będą, nie dziwcie się, że ktoś pyta o to samo po raz 10-ty, przebicie się przez 90 stron wątku to już wyczyn, z czego 80 stron wątku dla gościa nie jest interesujące, ponieważ jest o wymianie elementów albo np o 907-kach na które stać nieliczne grono posiadaczy Sansui.

Oczywiście można jak Czubsi za każdym razem reagować emocjonalnie ale czy jest sens?

 

A może stworzyć listę powiedzmy 40 wzmacniaczy i końcówek od "najgorszej" do najlepszej wg waszej wiedzy i odsyłać za każdym razem takiego pytającego do odpowiedniej strony?

 

Czubsi ile by Ci zajęło stworzenie takiej listy z krótkim jednozdaniowym opisem każdego wzmacniacza......myślę ze nie więcej niż 2 godz. przy Twojej wiedzy praktycznej i teoretycznej.

Pomyśl czy nie warto.

 

Sam chętnie bym poczytał i nie musiałbym, Ci zadawać tego typu pytań na priv (jak ostatnio) a Ty byś się nie wkurzał :)

 

pzdr.

Artcar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój Czubsiemu i wytężcie trochę swoje fałdy.

 

Tu jest największy spis modeli Sansui dostępny w internecie dla tych co umieją pytać wujka Google:

 

http://audio-heritage.jp/SANSUI/index.html

 

A dla tych co im się nie chciało uczyć japońskiego polecam :

 

http://translate.google.com/

 

Należy tłumaczyć z japońskiego na angielski, wtedy traci się najmniej treści i każda inteligentna osoba zrozumie kontekst, przydaje się elementarna znajomość języka technicznego.

 

Zasada jest bardzo prosta - czym nowszy model i wyższa cena w roku premiery tym lepszy sprzęt.

 

Sansui to bardzo solidna marka i uczciwie wyceniała swoje produkty.

Nie sprzedawali "audiofilskiego powietrza" za tysiące $.

 

Należy poszukać jeszcze stron które pokazują jakim japońskim modelom odpowiadają te europejskie i już jesteście w domu.

 

Oczywiście to wszystko można znaleźć na stronach Naszego Klubu.

Polecam lekturę do poduszki tak po 5-10 stron dziennie i wnet znajdziecie swoje odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

 

Proszę nie pytajcie o sprzęt który ma tylko "znaczek" Sansui i kosztuje na Alledrogo mniej niż 1000zł w przypadku wzmacniacza i mniej niż 400zł w przypadku CD.

 

Szkoda Waszego czasu a przede wszystkim pieniędzy.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s.

Polecam również stronę na której powinien zarejestrować się każdy miłośnik używanego sprzętu audio:

 

http://www.hifiengine.com/library/Sansui.shtml

 

Po ściągnięciu serwisówki dla danego modelu można szybko zweryfikować przynajmniej jego parametry względem obecnie posiadanego, a tym samym mieć świadomość czy to krok w tył czy w przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soli 1.

Nie na miejscu więc jest ironia ,,ojca założyciela. Notabene założycielem nie jest Paweł a kolega Discomaniak 71.

 

Czołem.

Nic takiego nie napisałem kolego. Znam dobrze cały ten watek i poprzedni, przed założeniem klubu, więc na swoje potrzeby wiem wystarczająco - i pytań nie zadaję (bo raczej nic nie wniosę nowego) a błędów staram się nie popełniać. Smuci mnie jednak sytuacja, w której osoba nieobeznana ze swoistą "etykietą" tego klubu zadaje zwykłe pytanie (wszak jest to FORUM MIŁOŚNIKÓW...) i zamiast zwykłej odpowiedzi (bynajmniej nie od Pawła, który powinien był wychować już następców) zostaje zrównany z podłogą.

Przykra taka propagacja idei Sansui.

 

Dodam także dla porządku, że nic jeszcze nie kupiłem ze znaczkiem Sansui (choć mam chęć na Alphę) a wątek śledzę z uwagą bo jest bardzo interesujący. Zwłaszcza Pawła poczynania z lutownicą.

 

A żart o zbanowaniu wszystkich? Czasem się coś wymsknie, ale żeby tak od razu? mnie? prądem?

 

zdrowia życzę (i luzu!)

cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pygar

 

To jest tylko propozycja która może chociaż w części rozwiązać problem pytań typu co lepiej kupic Sansui XXX czy YYY, oczywiście nie pominiemy pytań mam Nad-a i czy Sansui XXX będzie lepszy.

 

Te pytania głownie pochodzą od nowych użytkowników lub początkujących w Sansui, ja przeczytałem to forum już ze 3 razy i wciąż mam wiele pytań odnośnie mniej popularnych modeli.

 

Pomyślałem, że mógłby to zrobić Czubsi bo ma chyba największą wiedzę w temacie, jak ktoś inny się czuję na siłach i ma ochotę zrobić takie zestawienie to jak najbardziej.

 

To już jak uważacie, może by coś pomogło.

 

pzdr

Artcar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest największy spis modeli Sansui dostępny w internecie dla tych co umieją pytać wujka Google:

 

http://audio-heritage.jp/SANSUI/index.html

 

A dla tych co im się nie chciało uczyć japońskiego polecam :

 

http://translate.google.com/

 

Należy tłumaczyć z japońskiego na angielski, wtedy traci się najmniej treści i każda inteligentna osoba zrozumie kontekst, przydaje się elementarna znajomość języka technicznego.

 

http://audio-database.com/SANSUI/index.html

 

I już nie trzeba tłumaczyć z japońskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Widzisz Artcar ... z listą to tak prosto nie jest bo zależy jaki punkt odniesienia miałby służyć za wykładnię merytorycznej przewagi jednego urządzenia nad innym ... Próbowałem zrobić takie coś na wątkach audiokarmy gdzie umieściłem w/g swojego uznania bodaj 25 urządzeń i niedługo było czekać jak 90 % rozjuszonych użytkowników rzuciło się na mnie bo żaden z ich klocków na liście się nie znalazł .... Druga sprawa, że wiele urządzeń zajmowałoby to samo miejsce ale ze względu na zupełnie inne zalety ... Zatem ciężko ( a w zasadzie niemożliwe z praktycznego punktu widzenia ) jest rzetelne usystematyzowanie urządzeń tej marki pod względem jakości dźwięku - jedyne rozsądne rozwiązanie to dotąd czynione wpisy na wątku. Dopiero ich ogarnięcie daje wiedzę w temacie. Niestety tak jak nie da się na skróty wejść na 10 piętro tak i poznać wartości urządzeń na podstawie jednej subiektywnej listy. Nie chcę też dokonywać klasyfikacji niższych modeli bo to natychmiast kolejny raz wpłynie na cennik .... O ceny najwyższych modeli się nie boję bo jest ich na tyle mało, ze ten rynek rządzi się swoimi prawami (na zasadzie chcę kupić to stać mnie na każdą cenę ...)

 

Jestem przeciwny źle pojmowanym emocjom ale zarówno w życiu codziennym jak i na forum walczę z wygodnictwem i postępującą nonszalancją i tak już mi pozostanie ...

Nie lansuję się na tym forum i nie zależy mi na byciu popularnym , chcę być jedynie konkretnym i tego samego oczekuję od innych - nic więcej ...

Myślę, że wystarczy już tego rozdziabywania ... Dorosły człowiek ma to do siebie, ze wyciąga wnioski i idzie dalej - my też tak zróbmy bo jest jeszcze parę rzeczy do odkrycia - właśnie niebawem zabiorę się do największego dotąd projektu - modyfikacji 907MR - Zakres przerasta wszystko co dotąd zostało wykonane ... Efekty tych prac jak zawsze opiszę za pewien czas !

 

Pozdrawiam kolegów i tych co umieją przyjąć po męsku na klatę oraz tych co sie obrażają gdy ktoś zwraca im uwagę ...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Nie chcę też dokonywać klasyfikacji niższych modeli bo to natychmiast kolejny raz wpłynie na cennik .... O ceny najwyższych modeli się nie boję bo jest ich na tyle mało, ze ten rynek rządzi się swoimi prawami (na zasadzie chcę kupić to stać mnie na każdą cenę ...)

...Nie lansuję się na tym forum i nie zależy mi na byciu popularnym , chcę być jedynie konkretnym i tego samego oczekuję od innych - nic więcej ..."

Witam,

Drodzy miłośnicy marki Sansui proszę zrozumieć czubsi-ego i janvideo24 oni są na poziomie dużo wyższym zaangażowania w dziedzinie badań nad marką Sansui. Zajmowanie się i wałkowanie tematu pomniejszych modeli jak np. wspomniany przez janavideo24 au-x201 już ich nie wciąga a klasyfikacja jest rzeczą względną. To co się podoba jednemu nie musi się podobać każdemu. Pisałem o tym już niejednokrotnie. Jeden uważa tylko mercedesa a drugi kocha swojego fiata- malucha. Z kolei co bardzo cieszy i czasem dziwi to, że ludzie nie oglądają się już tak często na ulicy za super samochodami jak za maluchami właśnie:)

Z kolei jeżeli chodzi o poziom zaawansowania to czubsi jest na poziomie do którego dochodził dzięki swojej pracy i godzinami ślęczenia nad układami, podzespołami itp. w Sansui. Mało tego obecnie jak wskazuje na to temat i Jego wypowiedzi ulepsza konstrukcje które kiedyś sam uważał za doskonałe, więc trzeba zrozumieć gdzie jest on a szczególnie osoby zaczynające swoją przygodę z Sansui. Tym niemniej uważam, że każdy nauczyciel, wykładowca czy tutaj nazwany "ojcem założycielem" i raczej słusznie bez żadnych ironicznych podtekstów, powinien mieć niesamowicie dużo cierpliwości i wyrozumiałości do swoich nazwijmy to uczniów w jakimkolwiek temacie. Takie działania jak usuwanie postów, wypowiedzi oraz zbanowanie zniechęca ludzi i zarazem odpycha od tematu Sansui.

czubsi - proszę wytrzymaj na stanowisku oraz o ile to możliwe uzbrój w cierpliwość, bo kluczem sukcesu jest dialog a czasem i nawet głęboka aprobata. Ile wojen by się uniknęło jakby ludzie umieli się normalnie dogadać, przytaknąć a czasem bezinteresownie uśmiechnąć właśnie. Wiem i nie tylko ja przecież, że poziom Twój jest zupełnie gdzie indziej jak przeciętnego Kowalskiego. Wiedz, że tak to już jest, jak jest uczeń i nauczyciel musi się znaleźć i powinieneś się powoli do tego przyzwyczaić.

Pozdrawiam- nir1

Ps.

AU-X911DG jest już rasowym urządzeniem Sansui godnym polecenia. Sansui AU-X111,201;301 też są wytworem tej samej stajni a im wyżej tym lepiej. Ja osobiście mam Au-X301 i jestem z niego bardzo zadowolony, właśnie testuje go po wymianie kondensatorów, niejako przymuszony do tego co nie lubię, czyli wymiana z oryginalnych na inne- efekt bardzo godny polecenia. Dźwiękowo jak dla mnie kilka półek do góry. Za sprawą rozmów z jednym Panem z Japonii podepnę też odpowiednie źródło cd i ponoć wtedy można się bardzo zdziwić na plus. Jak twierdzi oni w Japonii już dawno to odkryli co potrzeba tym niskim modelom wzmacniaczy w torze do pełni szczęścia jeżeli chodzi o małe pomieszczenia. Napisze dokładnie co z tego wyszło jak się przekonam i potwierdzę czy istnieje i jest coś takiego w ogóle możliwe przy niskobudżetowym/ych wzmacniaczu/ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

niro

 

Parę podobnych sytuacji to trochę za mało żebym się zniechęcił i przekreślił swoje pasje, tak to jest, że bez pługa na przodku reszta nie pojedzie ...

 

Odnośnie japońskich odkryć to nie jest żadną tajemnicą (a ostatnio nawet Pan z serwisu zajmującego się schedą po Sansui w Japonii stwierdził, że mam rację oceniając to co robią japońscy serwisancji tym urządzeniom jako jawna profanacja ...), że przyjęto iż wrzucanie do srodka ton Nichicona FG , KZ , ES przenosi góry ... Nie wiem skąd to uwielbienie do Nichicona ale wiem, że to kondensatory stworzone do toru zasilania i im bliżej sygnału tym gorzej ... W przypadku Sansui jest to zwykła profanacja i totalna zmiana charakteru tego urządzenia. O ile w niskim modelu rozumiem taki zabieg bo natychmiast takie cudo dostaje życia o ile w świetnie zbalansowanym modelu serii 907 jest to dla mnie kompletnym ignoranctwem ... Każdy robi tam sobie jak uważą - ja jestem przeciwny zmienianiu czegoś co jest wykładnią do której dążę ! Sansui od samego początku używało Nichicon (Hitacon) + Silmic (nippon) bo doskonale wiedzieli że te kondensatory w takich proporcjach się kompensują !!!! Co drugi japoński mod sprowadza się do praktyk Pana z amp8 czyli wymiany jak leci na Nichicony ... Daj Boże zdrowie ! ... Ćwiczyłem najróżniejsze kombinacje i jedno wiem napewno - to nie droga w kierunku Sansui ....

 

P.s.

 

Niro !

Wierzę (i mam nadzieję) , że jednak nie o takie praktyki Ci chodziło ?

 

Slowem wyjaśnienia należy dodać, że w niskim modelu ma to sens bo tam najzwyczajnie wsadzono znacznie gorsze części niż markowe bądź co bądź Nichicony FG czy KZ ! Taka wymiana zatem musi przynieść poprawę i to znaczną !!! Nichicon to bardzo dobre i powszechnie używane kondensatory ale ich użycie musi być czynione z dużym wyczuciem. Jakimś rozwiązaniem jest użycie FG bliżej toru bo są znacznie bardziej neutralne niż twardo i ostro "grające" KZ. ES z kolei to taka wersja FG bipolarna i też jest stosunkowo neutralna ale każdy z Nichiconów jest dość suchy i bezbarwny ! Dlatego właśnie, że kreują dobrą podstawę wzbogacano tor silmikiem aby nadać lekkości ciepła i kolorytu ! Pamiętajcie o tym, że nie gra kondensator tylko jego rozważne użycie !

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AU-X901 na "kup teraz" za 500€ http://www.ebay.de/i...=item35cf1b51e1

 

Tylko odbiór osobisty - zanim coś wrzucisz to dobrze przeczytaj o co chodzi.

Gość mieszka prawie przy samej granicy po drugiej stronie Niemiec.

Np. z Warszawy tylko 1100km w jedną stronę.

 

Dolicz sobie paliwo w obie strony i czas :-)

 

Prawdziwa okazja :-)

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Japonii da sie sprowadzic a z Niemiec nie ? Cene mozna zaproponowac nizsza, a do Düsseldorfu lataja samoloty, nawet z Warszawy. Lot trwa 1,5h...Neuss jest obok...

 

Wez mi to zwizualizuj prosze bo mi wyobrazni chyba nie wystarcza. Daje rade jescze w jedna strone ale z powrotem to juz nie. Taszczyles moze kiedys pudlo 20Kg przez miasto? Bo ja tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Japonii da sie sprowadzic a z Niemiec nie ? Cene mozna zaproponowac nizsza, a do Düsseldorfu lataja samoloty, nawet z Warszawy. Lot trwa 1,5h...Neuss jest obok...

 

Pomarzyć zawsze można ...

Od razu widać że nie latałeś samolotami i nie wiesz jakie można mieć przygody z bagażem, a dwa czy dana linia zabierze taki bagaż w cenie biletu i ile sobie zażyczą za każdy kilogram nadbagażu.

 

Szkoda czasu na dalszą dyskusję.

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pygar ma racje mało opłacalne, nawet jakbyś kupił za 400eu do tego dolicz przelot z 400zł plus koszty dodatkowe na miejscu ok. 100zł pod warunkiem, że nie będziesz musiał nocować. To już Ci wychodzi ok. 2200 o ile będziesz miał bardzo dużo szczęścia i wszystko się idealnie poskłada.

 

Ostatnio na Alledrogo była mod. przez Czubsi za 2550.

 

pzdr.

 

O i jeszcze zapłać w taniej linii za nadbagaż, bo rozumiem że tylko o takiej rozmawiamy.

 

 

To lepiej było się interesować Alpha 707DR która była w kup teraz za 755 EU z możliwością negocjacji i jeszcze gość wysyłał na Niemcy.

Edytowane przez Artcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez mi to zwizualizuj prosze bo mi wyobrazni chyba nie wystarcza. Daje rade jescze w jedna strone ale z powrotem to juz nie. Taszczyles moze kiedys pudlo 20Kg przez miasto? Bo ja tak :)

 

:):) ....hehe...już myślałem że dzisiaj się nie pośmieję przed snem , a jednak :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Glurak.....czy faktycznie uważasz że to trafna riposta z podtekstem ? Daj spokój. Mam leciwą furę wartą jakieś 5000 ale tobie sprzedam za 10000 zł Kupisz? Dołożę lakier do zaprawek, podwiozę pod dom. W przeciągu 2 tygodni na naszym portalu aukcyjnym była wystawiona 901 warta polecenia za 2500 zł dobrze "poprawiona" druga 911 DG za 5000 ale zrobiona na maxa i tylko z nazwy była 911 bo grała jak "alpha",Szukasz daleko i z przygodami i finalnie wcale nie tanio a pod nosem nic nie Widziałeś.Gościu z Berlina - linka który przytoczyłeś kiśnie już z nim baaaardzo długo i kisnąć będzie. Link do aukcji którą dałeś wcześniej nawet jak by była atrakcyjna szkody nikomu nie zrobił bo jest cena "kup teraz", ale zastanów się na przyszłość czy w przypadku atrakcyjnej aukcji z licytacją roztrąbienie tego poczyni więcej szkód czy pożytku dla ewentualnych chętnych.Teraz każdy wie gdzie i jakie są portale aukcyjne i szukając swojej okazji dokładnie je na bieżąco wertuje. Jeśli nie wiesz o czym mówię to rozgłoś wszedzie aukcję o tanim atrakcyjnym przedmiocie na którym bardzo Ci będzie zależało i licytuj ...powodzenia w tanim zakupie życze.

Edytowane przez johnyfazer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Lecę szybko zmienić cenę minimalną mej oferty, jak 901 polecana jest za 5900 to ja za darmo swoją chcę oddać. Kolego Glurak, chyba Kolega przegapił aukcję życia !!!

901 to Alpha 707 w pierwszej wersji. Jej plusem - mowa o 901- jest zasilanie na 220-240V. Odnośnie lotów samolotem, tak warto próbować przewieźć ją samolotem. Z opakowaniem ze 25 kg wyjdzie. Jako podręczny nie przejdzie nigdzie. Jako główny w tanich liniach też będzie nadwaga i opłaty za kilogramy. Tanie linie zaś nie są tak do końca tanie. Zwykle lotnisko nie jest tak blisko, dojdą opłaty lotniskowe, a i bilet kupowany na szybko nie jest tani. Jak policzyć, może się okazać, że samochodem wyjdzie podobnie a może i taniej jak doliczyć kłopoty z dojazdem , taksówki, czas i wiele innych czynników. Czy kolega widział jak traktowany jest bagaż na lotnisku. Proponuję zapoznać się , ja ćwizyłem to przed kilkoma dniami. Ciekawa obserwacja. Polecam jednak, jak cały sprzęt będzie to super.

Jak nadmienił Klega Niro, każdy mierzy swoją miarką. Jednak zakup z Berlina za podwójną cenę to już mała przesada.

Polecam więc miłych zakupów. Ja kilka razy pisałem, że nawet zakup z Japonii niesie ryzyko.

 

Pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Może nie powinienem ale usystematyzuję to tak :

 

Obecne ceny warte rozważenia (w kategoriach na dziś dzień) dla popularnych modeli Sansui to w/g mojego uznania (oczywiście stan bardzo dobry i chodzi mi o wizual bo technicznie to nikt oczyma nie stwierdzi ...):

 

AU-X701 - do 1500 zł;

AU-X711 - do 1900 zl;

AU-X901 - do 2500 zł;

AU-X911DG - do 2600 zł;

alpha707DR - do 4000 zł;

alpha707XR - do 5500 zł;

 

Oczywiście można dać w/g uznania więcej ale to są na ową chwilę ceny, które uważam za rozsądne (nie napiszę atrakcyjne bo to już osobista sprawa każdego z osobna) ... Mówimy tu o cenach z dostawą ! Wziąłem pod uwagę potencjał konstrukcji z myślą o odświeżeniu bądź ewentualnym tuningu w przyszłości ...

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Może nie powinienem ale usystematyzuję to tak :

 

Obecne ceny warte rozważenia (w kategoriach na dziś dzień) dla popularnych modeli Sansui to w/g mojego uznania (oczywiście stan bardzo dobry i chodzi mi o wizual bo technicznie to nikt oczyma nie stwierdzi ...):

 

AU-X701 - do 1500 zł;

AU-X711 - do 1900 zl;

AU-X901 - do 2500 zł;

AU-X911DG - do 2600 zł;

alpha707DR - do 4000 zł;

alpha707XR - do 5500 zł;

 

Oczywiście można dać w/g uznania więcej ale to są na ową chwilę ceny, które uważam za rozsądne (nie napiszę atrakcyjne bo to już osobista sprawa każdego z osobna) ... Mówimy tu o cenach z dostawą ! Wziąłem pod uwagę potencjał konstrukcji z myślą o odświeżeniu bądź ewentualnym tuningu w przyszłości ...

 

Bądź co bądź z ceną AU-X911DG to trochę niedoceniłem gdyż 3000 zł to na owy czas wcale nie zaskoczenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.