Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  472 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Bumpalump napisał:

Idealna baza do zbudowania bdb zasilacza dla Japonskiego sprzetu

 

Aż zazdroszczę w pozytywnym tego słowa znaczeniu 

Ja również! 
Korci mnie żeby spróbować czegoś innego niż obecny zasilacz na bazie Fanuc 1,1kVa.
Ty Majster wiesz najlepiej, bo składałeś ten zasilacz.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Bumpalump napisał:

Idealna baza do zbudowania bdb zasilacza dla Japonskiego sprzetu

 

Aż zazdroszczę w pozytywnym tego słowa znaczeniu 

tylko że to u Chińczyka wyprodukowane. Nie wiadomo czy materiały takie jak w starsze trafo. Włesnie jakies listwy, złacza Fanuca tam były,może i trafo też jest bo nie było czasu dobrze zaglądnąć i wykręcic. Tak sie rozochociłem że jak bede miał czas to jutro zrobie przegląd magazynu:)) U mnie w sieci teraz 242V .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, olq napisał:

(…)

U mnie w sieci teraz 242V .

U mnie podobnie, zależy od pory dnia.

Fanuc ma odczep 240v i daje radę. Nie grzeje się i na wyjściu mam niewiele ponad 100V.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wygrzebałem jeszcze takie coś. 

Po lewej Tamura 1,5kV made in China ,po prawej jakiś Swallow -1kV madein Japan.

Wiszę szwargowi 2 flaszki deptanki na covid;)  Wieczorem podepnę do sieci na odczepach  240V- zobaczymy ile pokaże wtórne.

 

P1050008.JPG

P1050009.JPG

Edytowane przez olq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olq podłączyłeś trafa? Jakie napięcia na uzwojeniach wtórnych?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, misiek x napisał:

Ja nie wymieniałem.

Ja również nie ruszałem przewodu zasilającego.
 

@olq 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olq @san-sui 

Szanowny Kolega Marek @bkeram na łamach klubu zamieszczał zdjęcia przewodu zasilającego bodaj Sansui B2302.

Taka dyskusja o wymianie i jakości sieciówek już się odbyła i zgodnie doszliśmy do wniosku o bardzo dobrej jakości przewodów. Przy czym uzgodniliśmy, że to przemyślany element projektu i tak inżynierowie to zrealizowali. 

O polaryzacji i wpływie zgodności fazy na wzmacniacze Sansui również była mowa (kropeczka na pinie).

Swoją drogą jeśli ktoś wymienił fabryczny przewód, to chętnie taki przygarnę i będę miał do trafa…

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, san-sui napisał:

Wysokie modele Sansui mają bardzo dobre kable zasilające. Wtyki nap. (faza) oznaczone są kółeczkami. 

No i kolejny wpis z du..... Człowieku jak nie wiesz to zamilcz !!!! Akurat jest dokładnie odwrotnie .... Co do kabla zasilającego również nie ruszałem gdyż oryginał naprawdę trzyma poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli zasilających również nie ruszałem i chyba nie zamierzam. Trochę korci mnie wymiana nw 2105 ale po wymianie terminali głośnikowych mam wątpliwości czy warto.

W 2105 wymieniłem terminale na identyczne z nazwy WBT 0735 (chyba nie pomyliłem cyferek). Niby z wyglądu prawie takie same, tyle że akceptują widły i to był główny powód wymiany. Co do dźwięku to mimo wszystko charakter nieco inny. Biorę pod uwagę że jeszcze się wygrzeją. Ogólnie charakter przesunął się trochę w górę i w rozdzielczość. Stare gniazda grały bardziej gęsto, ciepło i grubiej na basie i niskiej średnicy. 2105 nadal gra bardzo podobnie ale z większą rozdzielczością, z większą "lupą" w nagraniach.

To samo w 2302, tutaj zmieniłem na najlepsze w teorii co się dało według mnie, czyli WBT 0702.11 Signature Gold. Tutaj zmiana na plus, bas zrobił się bardziej konturowy, kontrolowany ale kosztem ciut mniejszej ilości. Natomiast rozdzielczość, gładkość, barwa, przestrzeń na ogromny plus. Ogólnie musiałem wprowadzić drobne korekty w zwrotnicach kolumn żeby "dociążyć" dźwięk.

W 2302 sieciówki są według mnie z wysokiej półki i chyba nie ma sensu w nie ingerować. W 2105 są chyba słabsze. Ogólnie jeżeli już zmiana to według mnie tylko wówczas gdy ktoś chce się pobawić w korektę dźwięku różnie grającymi kablami. Postawiłbym raczej na złoto w gnieździe i wtykach, bo srebro czy rod może znacznie zmienić oryginalny charakter dźwięku tych wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, czubsi napisał:

No i kolejny wpis z du..... Człowieku jak nie wiesz to zamilcz !!!! Akurat jest dokładnie odwrotnie .... Co do kabla zasilającego również nie ruszałem gdyż oryginał naprawdę trzyma poziom.

Jeżeli na wtykach nie ma kółeczek to jak jest z fazą? "Jest dokładnie odwrotnie ...."? 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co starasz się jak zwykle udowodnić ? Żeś nie głupi ??? ... Prosiłem sto razy nie odzywaj  się jak czegoś nie wiesz bo siejesz na wątku ferment ! Brak oznaczenia na bolcu oznacza (+/fazę) , oznaczenie kółkami oznacza (-/masę) Zrozumiał ? Czy mam to jeszcze jakoś rozrysować ? ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać straszny to był wysiłek odpowiedzieć jak należy?! 

Emocje ..... 

 

Powtarzam: Mam oryginalne wtyki alpha 907 na których nie ma kółeczek. Jak jest z fazą? 

Może po prostu w tych modelach wykorzystujących obwód zbalansowany α-X nie ma to większego znaczenia? 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedzieć tylko sprostować twój "okresowy nietrafiony wychył " .... Nie masz oznaczeń bo:

1) kabel nie jest z 907 a np z modelu niższego bo tam z reguły oznaczeń nie było albo jakiegoś innego "barachła "            

2) jakaś stara "strucla" ta twoja 907 a nie żadna alfa ...
3) Masz wytarte oznaczenia ...

4) To przypadek który dotyczy konkretnie ciebie - może ów kabel tak samo cię trawi jak ludzie z forum i dlatego się zbuntował i kropki schował ??? ...

 

se wybierz ...

W dniu 28.06.2022 o 11:36, san-sui napisał:

Może po prostu w tych modelach wykorzystujących obwód zbalansowany α-X nie ma to większego znaczenia? 

I właśnie przez takie pier.... mam do ciebie taki stosunek (i nie tylko ja ...) jaki mam ... Swoje domniemywania zachowaj dla siebie a nie śmiecisz forum ! Wszystkie alfy 907 , końcówki MOS itd itd maja te zas... kółeczka jakbyś chciał wiedzieć ! ... a sorry !!!! twoja nie ma ...

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, janvideo24 napisał:

olq

Nie kupiłeś B 2103 ?

Nie Janku,na razie nie kupiłem.  Po waszych sugestiach wybrałem  wzmocnienie pasujące pod rodzaj muzyki jakiej słucham i pomieszczenia,B2103 jest w w kręgu zainteresowania. Najlepiej było by mieć kilka modeli w pokoju żeby je porównać jak zagrają u mnie;).

Trochę słabo z tymi gniazdami,jakość raczej marna .Nie mówię że musi być to rodowany Furutech .

Edytowane przez olq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂

Staję się (chyba) miłośnikiem Sansui. Zapewne nie poszczycę się wysokim modelem, ale stałem się posiadaczem ampli 5900Z. Wygląda pięknie. Jak gra? Sam nie wiem, w połączeniu z Quadral Amun wydaje się, że świetnie. Instrumenty wyże i dynamiczne, Wokale i góry zapewne z uwagi na wstęgowy tweeter nie męczy, bas? Wydaje się mięciutki ale jednocześnie punktowy. Co prawda nie mam za bardzo porównania i zdaję sobie sprawę, że na nowo muszę nauczyć się słuchać muzyki. Przechodząc z kina domowego, gdzie głównie słychać nieciekawą górę u dużo niskich tonów, w zestawie stereo nagle brakuję jakby basu i podstawy. Jest on, ale przy jednej piosence wydaje się, że go brakuje, w drugiej zaś sansui pokazuje, że potrafi schodzić bardzo nisko. Cóż. Może właśnie to autor ma na myśli i mam "krzywe" uco przez kino? Wszystko przede mną. Dopiero poznaję ten swiat. Mam nadzieję, że się przekonam 😉 
P.s. Co sądzicie o wyżej wspomnianym modelu 5900z ? 🙂

IMG_20220626_224422.thumb.jpg.990dca1d2f6384f4174679e009920223.jpgIMG_20220626_230611.jpg

IMG_20220627_221435.jpg

Edytowane przez Ardian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.