Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  470 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, janvideo24 napisał:

Królewski Gramofon SANSUI LENON SR-211G 24K Docisk/Vinyl/Automat!

1 900 zł  ogłoszenie z O... Proszę bardzo, tak się robi z g-na super sprzęt. Nie wart nawet złotówki, plastikowe g.

Omijajcie szerokim łukiem. To świadczy jak na marce robi się kokosy. Nie wszystko jednak złoto, co się świeci. Druga sprawa. Jak zauważyłem, jest sporo ogłoszeń z miasta Grodzisk Mazowiecki, jednak poroszę nie kojarzyć ze mną. Już tam nie mieszkam i nie sprzedaję sprzętu.

Pozdrawiam.

Jan

Rzeczywiście w Grodzisku Ktoś też ma nietuzinkową ofertę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, janvideo24 napisał:

Królewski Gramofon SANSUI LENON SR-211G 24K Docisk/Vinyl/Automat!

1 900 zł  ogłoszenie z O... Proszę bardzo, tak się robi z g-na super sprzęt. Nie wart nawet złotówki, plastikowe g.

Omijajcie szerokim łukiem. To świadczy jak na marce robi się kokosy. Nie wszystko jednak złoto, co się świeci. Druga sprawa. Jak zauważyłem, jest sporo ogłoszeń z miasta Grodzisk Mazowiecki, jednak poroszę nie kojarzyć ze mną. Już tam nie mieszkam i nie sprzedaję sprzętu.

Pozdrawiam.

Jan

Takie tłumaczenie jest podejrzane. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2022 o 10:25, czubsi napisał:

A ja tak noworocznie jeszcze Życzę wszystkim kolegom aby San-sui było mniej ...

Te życzenia spełniają się, jak widzę, za twoją własną sprawką. 

Usuwanie swoich wpisów coś pomoże? One są ciągle dostępne w necie! 

Dlaczego usuwasz moje odpowiedzi na te wpisy? 

Na https://audiokarma.org/ sa ciągle dostępne te, które tam umieściłeś, na temat wysokich modeli Sansui, a których teraz wstydzisz się, a z zachwytem, umieszczasz fotki. 


 Co do kabelków napiszę tylko, że złocone - twoje, czy nie - moje, kable jednak są  wykonane ze srebra. Moje grają bardzo neutralnie. Na pewno mocno odstają, na PLUS, w stosunku do różnych firmowych, dostępnych na rynku, za niebotyczne kwoty! Firmowe grają "skrzecząc" i "piszcząc" ostro tam, gdzie moje wykazują niesamowitą harmonię dźwięków, jednocześnie porządkując scenę. 

Ważny jest użyty materiał, jego należyte przetworzenie, opakowanie, np. osłona bawełniana i podwójny ekran. Złocenie twoich może mieć podobny rezultat, jak srebrzenie, czy cynowanie miedzianych. 

 

@ janvideo24

W świetle powyższego zdarzenia jak wyglądają twoje pretensje, że poprawiałem swoje wpisy. Do czego mam prawo! 

Ja ich nie usuwam, bo .... coś w nich jest nie tak. 

Co do azjatyckich producentów i rynków:

Moim zdaniem za "chwilę" przykryją one europejskie i amerykańskie swoimi doskonałymi wyrobami. 

Wystarczy obejrzeć i posłuchać. 

 

Zwracam uwagę na niesamowitą jakość nagrania. A jest to nagranie nie na krążku CD, a na youTube. Wystarczy puścić na swoim sprzęcie. Niejedna "kopara opadnie". 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, san-sui napisał:

Te życzenia spełniają się, jak widzę, za twoją własną sprawką. 

Usuwanie swoich wpisów coś pomoże? One są ciągle dostępne w necie! 

Dlaczego usuwasz moje odpowiedzi na te wpisy? 

Na https://audiokarma.org/ sa ciągle dostępne te, które tam umieściłeś, na temat wysokich modeli Sansui, a których teraz wstydzisz się, a z zachwytem, umieszczasz fotki. 


 Co do kabelków napiszę tylko, że złocone - twoje, czy nie - moje, kable jednak są  wykonane ze srebra. Moje grają bardzo neutralnie. Na pewno mocno odstają, na PLUS, w stosunku do różnych firmowych, dostępnych na rynku, za niebotyczne kwoty! Firmowe grają "skrzecząc" i "piszcząc" ostro tam, gdzie moje wykazują niesamowitą harmonię dźwięków, jednocześnie porządkując scenę. 

Ważny jest użyty materiał, jego należyte przetworzenie, opakowanie, np. osłona bawełniana i podwójny ekran. Złocenie twoich może mieć podobny rezultat, jak srebrzenie, czy cynowanie miedzianych. 

 

@ janvideo24

W świetle powyższego zdarzenia jak wyglądają twoje pretensje, że poprawiałem swoje wpisy. Do czego mam prawo! 

Ja ich nie usuwam, bo .... coś w nich jest nie tak. 

Co do azjatyckich producentów i rynków:

Moim zdaniem za "chwilę" przykryją one europejskie i amerykańskie swoimi doskonałymi wyrobami. 

Wystarczy obejrzeć i posłuchać. 

 

Zwracam uwagę na niesamowitą jakość nagrania. A jest to nagranie nie na krążku CD, a na youTube. Wystarczy puścić na swoim sprzęcie. Niejedna "kopara opadnie". 

 

 

 

 

To prawda...rzeczywiście puszczając YT przez przyzwoitego daca fajnie się tego słucha i są przy okazji teledyski gratis..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San - sui jedno pytanko - "normalny" jesteś ? tak szczerze pytam ... Ja usuwam swoje wpisy ???? A może to moderator sam tak z siebie, co ??? Musisz udowadniać wszem i wobec, że z tobą jedyna polemika to "w pysk i nie pytać ????"

Ten wątek od początku miał to do siebie, że założył go nie ten co powinien a kwestia moderacji to tylko tego konsekwencja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym zapomniał, odnośnie YT. Jak koledzy mają jakość z tego tworu, to współczuję jednak serdecznie . Jakość tam jest jednak koszmarna i wszystko gra wykastrowane. Owszem, korzystam by przesłuchać jak dany wykonawca gra, rodzaj muzyki, i tyle. Jakość żadna. Ale ponieważ mój ulubiony oszołom ma sprzęt taki jaki ma to i słyszy jak mu jego złomy grają. A ja na szczęście mogę słuchać to co lubię w jakości o milion procent lepszej. Jednak każdy ma to co chce, więc słuchaj pan, słuchaj. Jedyna okazja. Ja nie muszę, po pierwsze stać mnie na pliki w najwyższej rozdzielczości lub płyty z Japonii. Jakość ich wydań powala. Druim pod względem jakości tłoczenia jest Wielki Brat zza wody, ale tu już nie wszystko wychodzi dobrze. U nich zależy od realizacji i wytwórni.  Koledzy, nie obrażajcie się, nie każdy to słyszy, ja słyszę, i wiem jaka jest różnica, ale nie każdy ma nawet takie oczekiwania i to też rozumiem, niektórzy wolą słuchać, nie zawsze muzyki a więcej ściany dźwięku, ale co mi tam. Dwa, nie każdy lubi detaliczność i szczegóły w muzyce. Mnie cieszy wszystko i taki muzyczny plankton też, jak ktoś nie musi słyszeć wybrzmień talerzy, rozumiem, jego decyzja, ja poznaję markę tależa, nie wszystkie, ale wiele. Mnie to sprawia radość. Chcę  słyszeć czy gitarzysta ma szlifowane czy nie struny, chcę słyszeć bas i odróżniać od stopy perkusji. wiedzieć czy gra kontrabas czy bas, nie lubię muzyki instrumentalnej, bo nie ma w niej rzycia muzyka i zaplanowany rytm . Jest wyjątek, lubię Yello i Borisa Blanka i bardzo mi się podoba jego nowa płyta z Malią. Jednak nawet w Yello za najlepszą uważam płytę z konceru w Berlinie. Tam grają z sekcją dętą, perkusistą i kongistą, gitara solowa, tu ich granie wchodzi w ludzki wymiar, nie tylko syntetyzery. Lubię jazz i Marcus Miller z jego basem jest mistrzostwem świata, Patricja Barber też . Ale lubię muzykę klasyczną. Wszytko co dobrze nagrane warte jest posłuchania, niestety złe realizacje nawet najlepszych muzyków nie cieszą mnie, brak finezji, ściana dźwięku czy bas okrojony przez limitery zabijają radość ze słuchania. Może i słyszę inaczej, sorry, ale nikomu tego nie wciskam na siłę. To samo piszę o Sansui, tak jak gra, jak się pozycjonuje w jakości, wybrzmieniach. Paweł dobrze wie ile sprzętu odsłuchałem, mając go miesiącami u mnie w domu. Kilka godzin słuchania u kolegi na strychu nie ma znaczenia,

Udanych odsłuchów na Naszym ukochanym sprzęcie.

Edytowane przez stench
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2022 o 12:08, janvideo24 napisał:

Ale ponieważ mój ulubiony oszołom ma sprzęt taki jaki ma to i słyszy jak mu jego złomy grają. (....) 

Paweł dobrze wie ile sprzętu odsłuchałem, mając go miesiącami u mnie w domu. Kilka godzin słuchania u kolegi na strychu nie ma znaczenia, 

Proste pytania:

Ile czasu słuchałeś i porównywałeś, obok siebie!!, w tym samym czasie i na tych samych źródłach, kablach i przetwornikach, zestawy:

1) C-2105 z kolejno B-2102MV, B-2103MV, B-2105MV, B-2301L?

2) C-2301 z kolejno B-2102MV, B-2103MV, B-2105MV, B-2301L?

3) 2 różne CD (lampizowany i Ayon + te same kable) naprzemiennie kolejno łączone bezpośrednio z B-2102MV, B-2103MV, B-2105MV? 

Jeżeli takich porównań nie robiłeś godzinami, tygodniami, w dodatku w różnym czasie i na różnych zestawach, to o czym właściwie piszesz? Piszesz bajki, a w nich swoje wyobrażenia, nastroje itd .... z przed lat. Pamięć zawodna jest. 

Podsumowując. Ponieważ nie zniżę się do twoich "wynużeń". Nie śmiałbym o kimś coś takiego napisać (w stylu @czubsi) i zostawić - ku pamieci!

Zacytauję ciebie: 

W dniu 12.01.2022 o 12:08, janvideo24 napisał:

 Mam odniesienie w wyrobach tej marki i tu nadworny pajac może sobie pisać co chce, bajki są dla dzieci, mnie ich nie wciśnie. Dla mnie oszołom jest oszołomen i zawsze nim będzie bo to nie jest do uleczenia, nawet nie da się zaleczyć a to, ten osobnik ma w genach już pewnie. 

Nie wstydzisz się!?  

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam.

1 - porównywanie zestawów.  Nigdy nie robię tego tak jak piszesz. Czemu, bo zwykle jest to masa pracy a nie widzę powodu. Takie przewalanie sprzętu sobie a muzom. Zwykle porównuję dwa zestawy. Porównanie robię zwykle przez tydzień. Nie znaczy to, że w czasie , kiedy jakiś wzmacniacz dopiero zgrał się z resztą toru, test się już kończy. Nie. Przykład B 2102MV do B 2103MV. Jeden i drugi wzmacniacz - końcówki mocy, mam -i to już parę lat. Porównałem je kiedy tylko kupiłem B 2102MV. Właściwie to miałem taką myśl, by słabszy sprzedać a lepszy miał zostać. Myk tkwi w drobiazgach. B 2102MV jest czarny a B 2103MV złoto-miodowy. Od wielu lat mam jako źródło, CD Esoterica. Tak się składa, że miałem również czarnego i była taka myśł, by może złożyć czarny zestaw. Esoterica czarnego i srebrnego nie porównywałem między sobą. Jako modele tej samej marki grają tak samo, ale napisałem to, bo czepliwy jesteś więc ta uwaga ma znaczenie. Kiedy obie wyżej opisane końcówki były już dostatecznie długo zgrane z kolumnami i źródłem, porównałem sobie jak grają na tych samych kablach, kolumnach i tych samych utworach.  Wyciągnąłem wnioski i tyle. Później nie porównywałem już B 2102MV do innych sprzętów. Porównywałem B 2103MV do innych sprzętów. Czemu, bo tak jak w motoryzacji, jak porównasz Fiata 126 do 125, to wiesz jakie są różnice i nie ma sensu - podkreślam - sensu robić ponownie porównania słabszego modelu Fiata do innego modelu . Słabszy Fiat cudownie nie stanie się lepszy od np. Skody Octavi. Można porównać Skodę do Fiata 125 i wiadomo jak ma się to do Fiata 126 bez głupiego porównywania znów 126,  Skoda.  Porównywanie  jednocześnie 126, 125 i Mercedesa nie ma sensu, jak lepszy model danej marki jest lepszy to gorszy nie pobije też wspomnianego Mercedesa.  Metodologię mamy chyba z głowy nadworny bajko pisarzu.  Jedyne porównanie na raz trzech zestawów zrobiłem niedawno z prostego powodu, Były ( nadal są ) na tych samych tranzystorach a w różnych aplikacjach i tak jakoś miałem na to ochotę.

2- porównania B 2103 a B 2301 L robiłem  kiedy posiadany B 2301L był już ograny tygodniami w moim systemie.

3- Porównania 2301L a B 2302 podobnie.  Oba porównania z dedykowanymi pre i bez.

4- B 2103 do B 2105 też.

Porónania były dokonywane na tym samym sprzęcie  - kolumnach, kablach, źródłach . Wnioski są , były i będą te same. Jako osoba związana z muzyką - grałem na fortepianie. Nie gram z kilku powodów. Brak aktualnie fortepianu, czasem ochoty. Jest jeszcze kiulka mało istotnych. Mam wykształcenie powiązane z audio ale nie tylko takie. Porównania dokonywałem na moich , posiadanych jednocześnie sprzętach. Co należy podkreślić, robiłem je też z dedykowanymi pre, o ile takie dany model ma. Zestaw B 2103 MV do B 2105MV też tak robiłem. Też w tym samym zestawie  kabli , źródła i głośniklów.  Nawet teraz mogę to zrobić , bo nadal mam prawie wszystkie opisane sprzęty. Jedynie nie mam już C 2105 i B 2105MV. Jako zestaw naj mniej mi osobiście pasujący muzycznie. Nie czytać i nie rozumieć zły, ale dosłownie mniej mi osobiście pasujący nie jest w moim zbiorze. Owszem, ostatnimi czasy poczynione zostały zmiany w moim okablowaniu, czy kolumnach, ale nadal posiadam zarówno poprzednie kolumny jak i zestawy kabli. Poszerzyłem też posiadane źródła sygnału audio. Ale poprzednie nadal mam. Fakt czarnego Esoterica sprzedałem.  

 Ayon to cała gama lampowych CD i nieliczne tranzystorowe. Analizy modeli nie dokonam tu, bo mało mnie interesują. Porównałem swego czasu 07 do 03 bodaj, wnioski wyciągnęłem i zakończyłem temat Ayona. Źródło nie dla mnie, jakoś przeciętna a brzmienie jakie zaoferował Esoteric dla mnie lepsze. Nie mam zamiaru dyskutować też, że lampizowanie to bajeczny gral dla źródeł. Napiszę jedno. Lampa to lampa, ma swoje plusy i minusy. Jest kilka wątków na tym Forum na ten temat. Wątek o Sansui nie jest do tego miejscem. To, że lubisz zrobić śmietnik z każdego wątku  nie jest dla mnie ważny o ile nie robisz z tego. Masz może jakiegoś esoterica- jak nie nie, nie masz punktu odniesienia do dyskusji ze mną na ten temat. Porównywałem bezpośrednio Ayona i Esoterica, kiedy miałem je oba w moim zestawie. Wystarczająco długo, by nie pomylić się co do nich. Nie piszę ogólnikowo a na podstawie porównań. Owszem model 07 nie był najwyższy, ale i DV 50 też nim nie jest. Najważniejsze jest dokonanie wyboru, tak jeden z nich mi pasuje, zostaje.  Ja taki wykonalem i mam to co mam. Mogę się jednak odnieść do gradacji modeli Esoterica bo mam jeden z jalepszych, jak nie najlepszy, z napędów tej marki

Wracając do tematu. masz ochotę zarzucić mi, że nie robiłem czegoś w porównaniach tak, by były one niewiarygodne ? Nie ma takiej opcji. Najwyżej nie robiłem ich wszystkich jednocześnie, bo nie ma to sensu, kiedy klasyfikację ustaliłem w porównaniach jeden do jednego, to porównania  znów do modeli w dół klasyfikowanego nie mają senu. Dwa jak masz ochotę zarzucić mi, że nie mam jakiegoś to się koleś mocno oszukałeś. Mam nadal większość. Poza wspomnianym B/C 2105MV, których posiadanie mnie nie kręci. O dziwo mam B 2102MV ale z prozaicznego powodu. Jest to dla mnie ewentualny dawca na tranzystory, jak mój 2103 by miał awarję. Kupiłem go za psie pieniądze i grzechem było by takiego dawcę sprzedawać. Pozostałe mam bo chcę mieć i już. Podobają mi się jak grają, wyglądają. Ot i tyle.

Nadal jednak uważam twój przypadek za nieuleczalny. Działasz jak oszołom i tak też traktuję twoje wszelkie wpisy. Wracając zaś do Sansuui, gościu, jakie też możliwości masz pisać o tym czy owym sprzęcie w skali swoich wymagań. Hę ? Masz, miałeś lub tylko masz zamiar mieć takie odnośnie tego co wypisałeś tak skrupulatnie u góry swych wypocin? Ja ze swojej strony nie dokonałem bezpośredniego porównania tylko dwu modeli między sobą . Tyczy się to modeli lampowych Au 111 i Au 70 lub B 209 a Au 70. Owszem, słyszałem wszystkie, ale nigdy nie miałem jednocześnie tych modeli. O ile wiem, takie zestawienie może dokonać Kol. Marek B, bo posiada je w swojej kolekcji, co szczerze mu zazdroszczę, ale to taka pozytywna zazdrość bez podtekstów zawiści itp.

Tak więc gościu od semantyki. chciałeś może napisać - g masz, g widziałeś , g możesz ? Tak to mogę ja kolesiu cię podsumować. Takie to spod piaskownicy, ale dyskusja z tobą na tym się zwykle kończy. Dorosły to ty jesteś wiekowo ale nie emocjonalnie, muzycznie to mało mogę napisać, bo mało o tobie wiem. O sprzęcie to masz mierne wyobrażenie bo i nie ma co gadać, jesteś z tych co to jak napisane, to już wierzysz. Nawet nie potrafisz czasem zrozumieć o czym piszesz , ale cytujesz, tokujesz i pianę bijesz a śliniaczka nie zakładasz. Jakoś nie współczuję, choć to uczucie nie jest mi obce. W twoim przypadku , sorry , nie, nie i jeszcze raz nie.

Jakieś następne propozycje ?

Wszystkich pozostałych przepraszam za jałowość dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, janvideo24 napisał:

Wracając do tematu. masz ochotę zarzucić mi, że nie robiłem czegoś w porównaniach tak, by były one niewiarygodne ? Nie ma takiej opcji. u , sorry , nie, nie i jeszcze raz nie.

Podsumowując, twoimi własnymi rękoma tu i teraz napisane, żeby nie było, że ja coś wymyślam. 

1 godzinę temu, janvideo24 napisał:

1 - porównywanie zestawów.  Nigdy nie robię tego tak jak piszesz. Czemu, bo zwykle jest to masa pracy a nie widzę powodu. Takie przewalanie sprzętu sobie a muzom. Zwykle porównuję dwa zestawy.

1 godzinę temu, janvideo24 napisał:

nie robiłem ich wszystkich jednocześnie, bo nie ma to sensu (!!!), kiedy klasyfikację ustaliłem w porównaniach jeden do jednego, to porównania  znów do modeli w dół klasyfikowanego nie mają senu (???).

Hęęęę .... ? 

9 godzin temu, san-sui napisał:

Jeżeli takich porównań nie robiłeś godzinami, tygodniami, w dodatku w różnym czasie i na różnych zestawach, to o czym właściwie piszesz? Piszesz bajki, a w nich swoje wyobrażenia, nastroje itd .... z przed lat. Pamięć zawodna jest. 

Tak też podejrzewałem .....

Porównania wykonane bez .... porównania!? 

Ciekawe podejście. 

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już na marginesie, a propos lampowego grania AU-@907LTD i idąc tokiem pokrętnego postępowania, jak wyżej, porównują 1 do 2, i tyko tak, mógłbym śmiało napisać:

Skoro AU-@907LTD "słodzi" tak samo, jak AU-777A, a, jak niektórzy uważają, ten ostatni nie gra dobrze, nie lampowo, więc jak możesz pytać o lampowe granie AU-@907LTD? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku wiesz ,że wyciągasz fragmenty większej całości i nie piszesz prawdy. To tylko wybrane części które Tobie pasują. Nawet nie przesłuchałeś 1/10 tego co Janek , nie mówiąc już o posiadaniu tego w domu . Naprawdę jesteś bardzo upierdliwym i upartym gościem , który zawsze chce mieć rację. Taki stary tetryk i zrzęda.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, janvideo24 napisał:

Przykład B 2102MV do B 2103MV. Jeden i drugi wzmacniacz - końcówki mocy, mam -i to już parę lat. Porównałem je kiedy tylko kupiłem B 2102MV.

Kiedy to było? Jak podejrzewam wieki temu? Na jakim sprzęcie? 

2 godziny temu, janvideo24 napisał:

O dziwo mam B 2102MV ale z prozaicznego powodu. Jest to dla mnie ewentualny dawca na tranzystory, jak mój 2103 by miał awarję. Kupiłem go za psie pieniądze i grzechem było by takiego dawcę sprzedawać. Pozostałe mam bo chcę mieć i już. Podobają mi się jak grają, wyglądają. Ot i tyle.

Jak widać przyznajesz się, że B 2102MV po prostu mało znasz. Nigdy nie porównywałeś do innych i z góry, dawno temu, skwalifikowałeś do byle jakiej kategorii. Zadziałął syndrom "pierwszego wrażenia"?

2 godziny temu, janvideo24 napisał:

Mam nadal większość. Poza wspomnianym B/C 2105MV, których posiadanie mnie nie kręci. 

Może po prostu, po moich wpisach, dotarło - jak zestaw gra? Wow! 

Sądzisz, że tylko tobie wolno coś takiego napisać?

"Pozostałe mam bo chcę mieć i już. Podobają mi się jak grają, wyglądają. Ot i tyle." 

Bo przecież ....

W dniu 12.01.2022 o 12:08, janvideo24 napisał:

Bym zapomniał, odnośnie YT. Jak koledzy mają jakość z tego tworu, to współczuję jednak serdecznie . Jakość tam jest jednak koszmarna i wszystko gra wykastrowane. Owszem, korzystam by przesłuchać jak dany wykonawca gra, rodzaj muzyki, i tyle. Jakość żadna.

Sądzisz że inni tego nie wiedzą, nie słyszą? 

A może "korzystam by przesłuchać jak dany wykonawca gra, rodzaj muzyki, i tyle" lub by łatwiej było zobrazować "coś" na forum? A może dlatego, ze nie liczy się sam dźwięk, nawet marny ale także zwiząane z obrazem wrażenia? 

Liczy się widowisko z tym związane?  Transmisja "na żywo"?  

Ale .... nawet nie potrafisz zadać sobie takich pytań. 

Błędnie sądzisz, że wpisy kończące się, jak niżej, dodają ci prestiżu?

3 godziny temu, janvideo24 napisał:

O - g masz, g widziałeś , g możesz ? Tak to mogę ja kolesiu cię podsumować. Takie to spod piaskownicy, ale dyskusja z tobą na tym się zwykle kończy. Dorosły to ty jesteś wiekowo ale nie emocjonalnie, muzycznie to mało mogę napisać, bo mało o tobie wiem. O sprzęcie to masz mierne wyobrażenie bo i nie ma co gadać, jesteś z tych co to jak napisane, to już wierzysz. Nawet nie potrafisz czasem zrozumieć o czym piszesz , ale cytujesz, tokujesz i pianę bijesz a śliniaczka nie zakładasz. Jakoś nie współczuję, choć to uczucie nie jest mi obce. W twoim przypadku , sorry , nie, nie i jeszcze raz nie.

 

35 minut temu, misiek x napisał:

Człowieku wiesz ,że wyciągasz fragmenty większej całości i nie piszesz prawdy. To tylko wybrane części które Tobie pasują. Nawet nie przesłuchałeś 1/10 tego co Janek , nie mówiąc już o posiadaniu tego w domu . Naprawdę jesteś bardzo upierdliwym i upartym gościem , który zawsze chce mieć rację. Taki stary tetryk i zrzęda.

Czego bronisz? Porównania bez przeprowadzonego porównania? Kompromitacja? Słyszał? Czy nie słyszał? Oto jest istotne pytanie? Porównywał nie porównując - przez analogię? 

 

Co ty wiesz w temacie - czym dysponuję, czy dysponowałem? 

Nic! 

Nie pomyśałeś ale głos zabrałeś. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, san-sui napisał:

Co ty wiesz w temacie - czym dysponuję, czy dysponowałem?

W domu czy w szkole nie nauczyli ?

Zgodnie z zasadami ortograficznymi i językowym savoir-vivre’em wielką literą piszemy zaimki osobowe i dzierżawcze, odnoszące się do osób, do których się zwracamy w listach lub e-mailach. W takich tekstach używamy zatem form: Ty, Tobą, Tobie / Ci, Ciebie / Cię, Twój, Wy, Was, Wam, Wami, Wasz

Nie dość że tetryk i zrzęda to jeszcze niedouczony 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San-sui.

Już Kol. Misiek zauważył. Twoje zwykłe postępowanie, wyrywki wypowiedzi poskładane do kupy w/g twojego widzimisię, wnioski takie jak tobie pasują a sensu i tak nie ma się co doszukiwać bo jak można pisać takie bzdury i jeszcze być posądzanym o rozum. To nie może być.

Mam szceniaka, psa, pies zwierze stadne więc i takie jego zchowania jak i twoje. Ciągle starasz się wykazać zwoją wyższość w stadzie, jak się nie da w tej chwili, bach za parę chwil robisz to ponownie. Koleś, mam to szczerze gdzieś. Cały czas próbujesz mataczyc, kręcić i fałszować. Już nawet swoje pisaniny próbujesz podpiąć na moje konto. Już pisałem, oszołom to oszołom i niczym innym nie będzie. Przykre, że ktoś o sporym bagażu lat  nadal idiot, ale trudno, nie każdy ma szansę zmądrzeć, nawet z wiekiem. Pisz więc miszczu , pisz, wirtualny świat ma to do siebie, że nie ma jak zrobić porządku bo i jak. Nawet nie próbuję. Zarzucasz brak porównań, jakoś kiepsko argumentujesz, bo niby że nie zrobiłem a robiłem. Jednak nie po twojemu to się nie liczy. Problem w tym, że ty koleś nie możesz nawet o takich pomarzyć. Nie masz jak tego dokonać, bo nie masz tego sprzętu o którym piszesz. Jak masz coś, nie masz innego i tak wkoło Wojtek. Pluć to sobie koleś możesz ale na swoje buty a nie na mnie. W bezmiarze swojej głupoty wciąż domagasz się by było po twojemu, choć nie będzie. Nie mając sprzętu wypisujesz o nim trele morele, bo ulotki tak donoszą. OK, to już wiemy, jednak nadal nie jesteś w stanie sam zrobić porównania , które od kogoś wymagasz. Przykład. Jakieś pre Sansui, C 2301 lub 2302 z końcówkami B 2103, 2301L, 2302 z dobrym źródem i kolumnami na dobrych kablach. Oczywiście w jednej chwili . Co Mam przewalać między prawie czterdziesto kilowymi klockami, wypinać, przepinać kable a ty koleś na koniec podsumujesz to krótko , że przecież to nie o to ci chodzilo, bo źródło niby nie takie, może zamiast wideł kable miały banany a może napięcie w sieci się zmieniło. Może trafo nie Acrolinka a jakieś tam. Może lampka wtedy świeciła nie ta albo słuchałem jazu  a nie discopolo . Przecież ty myślałeś to a było innaczej. Ot i taka krótka konkluzja. Chcesz ale jakoś nic poza głupotą nie wychodzi. Chcesz być traktowany poważnie, dorośnij. Nie wiekiem a rozumem i doświadczeniem. To , że kupiłeś wzmacniacz marki Sansui i przeczytałeś pierdylion ulotek,  nadal nie robi z ciebie znawcy. 

Wiesz, krzywdzę mimo woli, choć tego nie chcę, tych , których nie stać na taki zbiór sprzętu Sansui, jaki mam. Wygląda, że się chwalę czy wynoszę nad innych. Nic z tych rzeczy. Bardziej cenię opinię każdego, który ma sprzęt na jaki go stać i wie o nim to co powinien, jakiej jest klasy i jak zagra, niż ciebie, który ma sprzęt z wyzszej półki ale poza nim o wszyskim wie lepiej i więcej. Jednak jak się okazuje, gra mu słoma z buów a nie muzyka. Baw się wokół tej swojej piaskownicy i nadal nie wyrastaj z dziecięcych majteczek. Nawet nie próbuj bo się nie uda. Szkoda czasu na przekonywanie cię do czegoś innego jak łopatka, wiaderko i grabki do piaskownicy. Na myślenie za wcześnie, na oczekiwanie normalnych zachowań też. Piaskownica jest twoi światem. Grzeb więc w swoim piaseczku i tylko nie nasyp sobie piaseczku do oczek, bo to boli. 

Nie mam ochoty już na polemikę z tobą bo to walenie głową w mur. Przyszła płyta wydana w kraju Putina, zobaczymy jak wydana , poligrafia już nie powala ale liczy sie wszak muza. Marcus Miller więc powinno być dobrze. Ciekaw jestem.

Misiek X.

Sorry, błędy ortograficzne w postach skierowanych do bajkopisaża robię celowo. Mimo wymogów dobrego wychowania . Nie mam, nawet ułamka grosza szacunku do tej osoby, mało tego, moje zdanie tylko się umacnia. Nim odpisałem koleś znów swoje. Sam nie ma ale drugiemu dokłada. 

San-sui.

Co masz ? Hm. Mało mnie to interesuje. Miej i kaczkę na złotym sznureczku w kryształowym wazonie. To co masz niestety nie nauczyo cię  tego co powinno a właściwie nie zmusiło do wyciągnięcia wniosków. Kopjuj Wklej to wychodzi ci dobrze, myślenie już gorzej. Ale tokuj koleś tokuj. To dobrze ci idzie. I co, masz już nowy pościk zaliczony do statystyki a jelenie o znastfo cię posądzą. Tyle to na Forum pisze, guru jakiś czy co ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

41 minut temu, misiek x napisał:

W domu czy w szkole nie nauczyli ?

Zgodnie z zasadami ortograficznymi i językowym savoir-vivre’em wielką literą piszemy zaimki osobowe i dzierżawcze, odnoszące się do osób, do których się zwracamy w listach lub e-mailach. W takich tekstach używamy zatem form: Ty, Tobą, Tobie / Ci, Ciebie / Cię, Twój, Wy, Was, Wam, Wami, Wasz

Nie dość że tetryk i zrzęda to jeszcze niedouczony 

Od razu czuję nauczyciela. Tu zauważył? A w innych postach nie? Tendencyjna wypowiedź. 

Piszę tak, jak na to zasługują interlokutorzy, głównie we wpisach i kończąc swe wypowiedzi - co wyraźnie zaznaczam w wielu wpisach. Wystarczy czytać wpisy. Mało sposterzgawczy jesteś!

 

W/g twego toku rozumowania największą wiedzę, z racji możliwości ale w temacie, ma tylko @ Bumpalump. 

 

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Ciebie , gdyż nikt inny do mnie nie napisał z małej litery , w przeciwieństwie do Ciebie. Jasne czy powtórzyć drukowanymi ?

6 minut temu, san-sui napisał:

razu czuję nauczyciela. Tu zauważył? A w innych postach nie? Tendencyjna wypowiedź. Tyle w temacie

 

san-sui tak na marginesie , masz psa ? Bo widzę że bardzo się nudzisz, o kolegów nawet nie pytam 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, janvideo24 napisał:

Tak na marginesie - porównanie przez analogię też jest porównaniem. 

Z tego wynika wprost, że ... AU-@907LTD nie może grać dobrze. 

1 godzinę temu, san-sui napisał:

Skoro AU-@907LTD "słodzi" tak samo, jak AU-777A, a, jak niektórzy uważają, ten ostatni nie gra dobrze, nie lampowo, więc jak możesz pytać o lampowe granie AU-@907LTD? 

 

 

 

11 minut temu, misiek x napisał:

Napisałem do Ciebie , gdyż nikt inny do mnie nie napisał z małej litery , w przeciwieństwie do Ciebie. Jasne czy powtórzyć drukowanymi ?

 

san-sui tak na marginesie , masz psa ? Bo widzę że bardzo się nudzisz, o kolegów nawet nie pytam 

Mało spostrzegawczy jesteś! 

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, san-sui napisał:

Mało spostrzegawczy jesteś

Być może, odnosiłem się do ostatnich.Nie mam czasu na sprawdzanie wszystkich wpisów na forum , no ale mam kolegów i psa 😂

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle manipulacja poprzez dobór cytatów i odniesień.  OSZOŁOMIE, nie rozumiesz, porównanie poprzez analogię jest ze wszech miar wiarygodne. Należy jednak zaznaczyć do czego jest porównanie. Co się tak czepiłeś 906 MOS Limited. Niby to tak wspaniały wzmacniacz. Owszem, świetny dla tych co cenią nutę ciepła w sposobie grania, owszem, świetnie wygląda, jest z końca produkcji Sansui więc nie ma się co martwić o degradację elementów. Świetny w arametrach na papierze, co tak lubisz czytać. Jednak nie jedyny dobry. Jako integra ma u mnie świetną oceną, ale z twojego bełkotu wywnioskowałem, żze porównujesz do AU 777 i coś tam , coś tam bo zrozumieć i pojąć to ciebie trudno. JAk cenisz AU 777 to twoja sprawa. To dla mnie nie ta bajka, niestety stary, wzmacniacz oparty na starych rozwiązaniach wzmacniaczy w klasie AB. Elementy takie jak kondensatory elektrolityczne  to już z bomby do wymiany a nowych takich saych brak. Inne zmieniają brzmienie analogicznie do marki kondensatorów jakie zastosujesz do recapingu. Szkoda słów. 

Jestem bardzo spostrzegawczy. Mało mnie znasz. Odnośnie spostrzegawczości, dziś orzeł, tak orzeł polował na górkach przed łakami. Upolował lisa. Dziwne trochę ale tak było. Truchło lisa nadal leży na polu, trochę nadjedzone. Rownie spostrzegawcze wrony odgoniy już go od zdobyczy. Jeszcze nie widziałem tu orła. Robi niesamowite wrażenie . 

Misiek, nie przejmuj się oszołomem, nie ma co.

Jeszcze jedno. Ogólnie każdy wzmacniacz lampowy to potencjalny generator zniakształceń harmonicznych. Na szczęście są to harmoniczne , które są składowymi parzystymi a te dla ucha brzmią przyjemnie, czyli nie denerwują. Często właśnie taki rodzaj dźwięku podoba się słuchaczom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki.

Jak wiadomo „walczę” z 907Xr, jest wystawiona, ale brak konkretów. Tylko zainteresowanie tzw oglądaczy.

Co za tym idzie, może jeszcze za wcześnie rzucać biały ręcznik na ring, pozwolić dotrwać do gongu i wyjść do ostatniej rundy?

Szanowni Koledzy, może tym razem monitory na jedwabnym Revelatorze/Morelu?

Na pewno nie chce Vify Xt25. A może i żadnej Vify...(?) Także może jakieś wskazówki popularnych i dostępnych skrzynek na dobrych komponentach pasujących do brzmienia 907Xr, od bardziej doświadczonych Kolegów? 
Pozdrawiam,

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam słowa Pawcia @czubsi z jednego wpisu gdzie napisał, że ludzie zmieniają Sansui, bo do głowy im nie przyjdzie zmienić kolumny. Że taki user prędzej sprzeda cały set a kolumny zostawi...

Może ja po prostu jeszcze nie trafiłem na swoje „paczki” ? I się miotam... (?)

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Tajitsu napisał:

Na pewno nie chce Vify Xt25. A może i żadnej Vify...(?)

XT 25 okropny głośnik, ładnych kilka lat męczył mnie ten suchy dźwięk na wysokich aż któregoś dnia się wściekłem i zamieniłem je na kopułkę scana i od razu zagrało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Marzanna miałem w głowie zmianę na Morel Supreme lub SS Revelator jedwabny, ale nie chciałem popsuć drogich kolumn i koniec końców muszę szukać innych. Szkoda, bo oprócz Vify wszystko mi się podobało.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tajitsu napisał:

@Piotr Marzanna miałem w głowie zmianę na Morel Supreme lub SS Revelator jedwabny, ale nie chciałem popsuć drogich kolumn i koniec końców muszę szukać innych. Szkoda, bo oprócz Vify wszystko mi się podobało.

Ok..rozumiem.. Mi zaprzyjaźniony elektronik w miejsce tej nieszczęsnej vify dobrał głośnik kopułkowy scan speaka który był pasującym odpowiednikiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 😔bo z SS lub Morelem miałbym kolumny jak marzenie 😏

Być może drodzy Klubowicze coś wymyślą/podpowiedzą/podeślą na testy (?) .

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus Piotr!

Zerknę na Cudosy 😀

Xn185mk2 również mam na tapecie😉

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.