Jump to content
IGNORED

Czym zastąpić niebieskie rubycony?

savitar7

Recommended Posts

niebieskie rubycony graja srednica jak wiekszosc kondkow.

ja zamiast nich dalem Fc i poprawa byla znaczna. Nalezy pamietac ze pojemnosc fc powinna byc odrobine wieksza (zamiast 100uF 120uF)

napiecie nalezy dac wieksze niz w oryginale dzieki czemu poprawi nam sie zejscie basu bez rownoczesnego rozwleczenia i zmulenia.

jesli masz super przezierny system i ostre/detaliczne kondki sie nie nadaja to trzeba myslec o elnach.

Ps. jak bedziesz zmienial to wymieniaj partiami i sprawdzaj czy efekt pasuje. przypominam jeszcze ze Fc'ki zaczynaja grac pelnym pasmem po ok 4 dniach dzialania - ok 100godz.

niewygrzane wypychaja srednice.

ps' to juz zakrawa o tuning ;) bedziesz zadowolony z tej podmiany.

A w sumie to wymyśliłem, że połaczę Naim'a z Mac. Kompakt i przedwzmacniacz już jadą. Na razie nie wiem, w która stronę będę potrzebował przegiąć - rozjaśnić, ściemnić.

Na tą chwilę jedno co mnie martwi to, że ładnie brzmi tylko na wysokich poziomach głośności. A wiem, że przy cichym słuchaniu też może być ładnie, słyszałem taki system. Od czego to zależy?

jesli nie wiesz co to panasonic fc to nasuwa sie pytanie czy masz lutownice>? jesli nie masz dobrej/doswiadczenia w lutowaniu to lepiej nie niszcz sobie sprzetu. kup inny klocek i tyle.

Ps. Zazwyczaj nie odradzam ludziskom zabaw z lutownica ale jesli mowa o jakims kultowym klocku to lepiej go zostawic w spokoju.

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

witam. Zasada wymiany kondensatorów jest prosta, wymieniamy je na takie jakie były, dlaczego- bo ktoś kto projektował wzmacniacz (markowy) zna swoje rzemiosło jak mało kto. Napięcia absolutnie takie jakie były, bo kondensatory powinny pracować blisko jego wartości znamionowej, to ważne i nie chodzi o oszczędność w kosztach. A także wymieniamy je dość często szybko tracą swoje właściwości. Dlatego po wymianie słyszymy znaczną różnice w brzmieniu nie koniecznie bo zastosowaliśmy super drogie.Elektrolitów się nie wygrzewa tylko przed wlutowaniem "formuje"

skk

Witam ponownie ponieważ nie uzyskałem odpowiedzi co to za seria CE kupiłem BXA zupełnie w ciemno.Miał ktoś do czynienia z tą serią ? Wiem ,że kondy są podzielone na long life do 1200 h ,low impedance i low ESR .Może mi ktoś wyjaśnic gdzie i kiedy się stosuje te serie i jaka będzie najlepsza w zamian za CE której już nie ma :)To te niebieskie.Dzieki

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.