Jump to content
IGNORED

co zagra lepiej


dziobek1166

Recommended Posts

Ja Ci nie doradzę sprzętu bo za mało się na nim znam, sam niedawno pytałem o porady nim go poskładałem. Mogę doradzić Ci żebyś nie kupował w ciemno bo się zniechęcisz, słuchaj sprzętu albo uwierz pozytywnym opinią kolegów co się w tym temacie znają. Nie spiesz się... nie warto. Ja czekałem i to sporo teraz jestem zadowolony z cierpliwości.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej jednak posłuchać jedno i drugie, odsłuch jest chyba najważniejszy. Jeśli nie masz możliwośći wyporzyczenia kolumn (z róznych powodów bo czasem i tak bywa) to zawsze możesz zabrać swój sprzęt do kogoś kto je ma. Oczywiście to nie będzie to jak sprawdzenie u siebie w domu, ale przez to będziesz miał jako takie rozeznanie barwy dźwięku i na co te kolumny stać. Napisz coś więcej jaki masz pokój co w nim masz i czym byś je napedzał.

Ja weszłem chwilowo na neta ale jutro jak nie zapomnę coś doradzę, ale i tak pewnie zaraz Ktoś Ci nakieruje na dobre tory, pamiętaj nic na pośpiech Kokuszew Mirski dobrze radzi.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

chcę coś nie drogiego i dobrego, musi to być nowe. Pokój mam 4m na 3m i chcę je ustawić przy dłuższej ścianie szeroko od siebie i skierowane do siebie tak by dźwięk "schodził się" mniej więcej 50cm od ściany na przeciwko. Jeszcze nie wiem pod co je podłącze jak mi doradzicie jakieś kolumny to i penie jakiś wzmacniacz zintegrowany też doradzicie. Słyszałem że jamo i marantz grają ok, natomiast paradigm zagra lepiej z nadem.

Link to comment
Share on other sites

pomysl o glosnikach mission m34i mozna kupic je tanio a sa bardzo dobre. Gdzies wyczytalem ze ktorys zestaw z tych co podajesz ''jamo'' maja wycyfona gore i nie sa za dobre

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Link to comment
Share on other sites

Guest Audiozakupy

(Konto usunięte)

Widze, że celujesz w duże kolumny a masz mały pokój. Nawet Titan Monitor będą się lekko w nim dusić nie mówiąc o proponowanych przez kogoś M34i. Wydaje mi się, że możesz kupić trochę mniejsze monitorki, ale z wyższej półki i tutaj proponuje np Dynaudio DM 2/6 maluszki, ale basu nawet w 20m2 nie brakuje a do tego dochodzi świetny pozostały zakres. Można też pomyśleć nad Monitor Audio RX1.

Link to comment
Share on other sites

A kiedy styki w glowie sie luzuja, mozna dokrecic srubokretem.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Link to comment
Share on other sites

dziobek1166, 5 Kwi 2010, 21:26

 

Cytat z wątku:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jestem właśnie w trakcie lektury ostatniego, marcowego wydania Hi-Fi i Muzyka, a w nim opublikowany jest wywiad z konstruktorem firmy Yamaha odpowiedzialnym m. in. za budowę monitorów Yamaha Soavo 2 - panem Koji Okazaki. A pan ten ma dość kontrowersyjne (z pozoru) poglądy - bo np. zapytany - cytuję:

 

"Co by Pan radził audiofilom chcącym dobrze dobrać kolumny do pomieszczenia? Co będzie pasować do dużych, a co do małych pokoi? (Jacek Kłos)

- Do małych pokoi sugerowałbym duże kolumny. Do dużych - monitory podstawkowe. To może się wydawać zaskakujące, ale proszę zauważyć, że małe głośniki wymagają zazwyczaj dostarczenia wysokiej mocy. Tylko wtedy grają pełnym potencjałem. Słuchane cicho, ze wzmacniaczem o niewielkiej mocy, brzmią mało dynamicznie i brakuje im basu. Kiedy jednak odkręcimy potencjometr, ożywiają się i dostarczają dźwięk, na który czekaliśmy.

Kolumny podłogowe zachowują się inaczej. Zazwyczaj są wyposażone w głośniki niskotonowe o dużej średnicy, które nawet przy stosunkowo niewielkim poziomie wysterowania zapewniają odpowiednie nasycenie i zejście basu. Można słuchać cicho i uzyskać pełnozakresowy dźwięk. Z małymi monitorami zwykle to się nie udaje. Dopiero w ogromnych pomieszczeniach potrzebujemy zarówno dużych kolumn, jak i mocnych wzmacniaczy (Koji Okazaki)".

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.