Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Vandersteen


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do 25mkw to już lepiej szarpnąć się na Dwójki w mojej opini.

Cztery głośniki basowe będą mogły się już rozpędzić z basem.

 

Głośnik centralny Vandersteen VCC-1 szuka nowej instalacji kina domowego.

 

http://allegro.pl/vandersteen-vcc-1-i6115424823.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W dużych pomieszczeniach potrzeba mocnych piecy do Dwójek by zagrały, u mnie z powodzeniem przy 100W w 26 metrach pięknie wypełniały Vandersteeny dźwiękiem.

 

Niestety wyprowadziłem się do mniejszego lokum, i moje Vandersteeny są na sprzedaż.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6122158592

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vandersteen 2 CeSignature II to kolumny wybitne. Szczególnie ta osatnia wersja, która ma świetny głośnik średnioterminowy i wysokotonowy z modelu 5. Pod tą niezbyt urodziwą pończochą są użyte patenty pana Ryszrda, który jest jednym z guru HIFI w USA. Grają jak sprzęt kilka razy droższy. Maja niesamowity potencjał.Zresztą pan Rysiek też o tym pisał na swojej stronie. Jest jeden warunek - reszta systemu musi też być dobra. W myśl powiedzenia - system gra jak najgorszy jego element.

Na sam fakt dopracowania tych kolumn wskazuje dobieranie do każdej pary głośników i elementów zwrotnicy w komorze bezdechowej. Charakterystyki takiej pary pokrywają się idealnie.

 

Co do wzmacniacza to wg mnie nie wymagają dużego pieca. Ja mam Vincenta SV 237 i gram nim na godzinie 10. Nie przekraczam 12. Przy godzinie 3 zapalają się diody sygnalizujące zagrożenie uszkodzenie głośnika.

Edytowane przez EPA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam klubowiczów :) jako były posiadsacz V1 zamieszczem ogłoszenie jedynek mojego znajomego , który zlecił mi ich sprzedaz :) może ktoś akurat zna kogos kto takowych poszukuje lub któremu sie spodobały :D Pozdrawiam szanowne grono ! :)

 

http://allegro.pl/vandersteen-model-1ci-podstawy-base-sklep-7700-i6156040754.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, jako były posiadacz Modelu 2c mam pytanie czy jest to duża różnica w jakości dźwięku w porównaniu do 2ce signature lub nawet signature2 ? Pytam, ponieważ mam zamiar nabyć w niedalekim czasie takie kolumny a może ktoś wcześniej przesiadał się z 2c na nowszy model i może coś podpowiedzieć czy warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda przesiadka z 2c na 2ci, z 2ci na 2ce itd jest słyszalna na plus, szczególnie dla wersji z Signature

 

 

Na Allegro są signature za 5700 ale zastanawiam się czy nie polować na signature 2. Ciekaw jestem czy jest miedzy nimi tez jakaś duża zmiana czy raczej kosmetyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie jestem posiadaczem V3A ale rozmawiałem z osobami, które mają 3A signature i powiedzieli mi, że do pokoi poniżej 30m2 basu będzie zbyt dużo. Te głośniki mają potężny bas do pokoi 50m2. Nawet 2Cs Signatue II są zbyt duże.

 

Pozdrawiam

 

Na Allegro są signature za 5700 ale zastanawiam się czy nie polować na signature 2. Ciekaw jestem czy jest miedzy nimi tez jakaś duża zmiana czy raczej kosmetyczna.

Wg Vandersteena różnica jest bardzo duża. Wkleiłem kiedyś na forum korespondencje z Vandersteenem na ten temat.

Edytowane przez EPA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie jestem posiadaczem V3A ale rozmawiałem z osobami, które mają 3A signature i powiedzieli mi, że do pokoi poniżej 30m2 basu będzie zbyt dużo. Te głośniki mają potężny bas do pokoi 50m2. Nawet 2Cs Signatue II są zbyt duże.

 

Pozdrawiam

 

 

Wg Vandersteena różnica jest bardzo duża. Wkleiłem kiedyś na forum korespondencje z Vandersteenem na ten temat.

 

A co odpowiedział dokładnie jeśli mógłbyś mi podpowiedzieć więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Vandersteena różnica jest bardzo duża. Wkleiłem kiedyś na forum korespondencje z Vandersteenem na ten temat.

 

Słuchałem obu wersji,

Uważam że to kosmetyka i generalnie marketing, by sprzedawać nowe kolumny.

 

Wg mnie i grona w którym słuchalismy 2Ce sign i 2Ce sign 2, te kolumny są w zasadzie 1:1 i trudno je odróżnić od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

Chciałbym przyłączyć się do klubu:) Jako wpisowe daję V2, którymi cieszę się dopiero drugi dzień (ale jakie to dni). Generalnie jestem fanem starszego sprzętu i przez kilka ostatnich lat przez moje ręce przewinęło się troszkę sprzętu. Zaczynałem bardzo skromnie, powoli sięgając po lepszy sprzęt.

Były JBL L19 (bardzo fajne, niewielkie, przyjemne), były JBL L26 (trochę więcej radości) w końcu upolowałem L100 (tyle się o nich naczytałem, fakt fajnie i dają sporo radości). Czekają jeszcze do zlutowania zwrotnice Gravesen-a, więc jeszcze zobaczę co da się z nich wykrzesać. Bywało też bardziej egzotycznie jak Living Audio CE-5AC II (małe cudeńka z japonii). Były chwile jakby to opisać zboczenia z właściwego toru w postaci Bose 601 II (lubiłem je pomimo ich braków, słyszałem to ale miały swój urok i potrafiły wypełnić przestrzeń dzwiękiem), były Bose 901 II (stara konstrukcja do dziś produkowana) i ja się pytam dlaczego oni to nadal produkują? straszna pomyłka, której szybko się pozbyłem. Ale nie o tym miało być.

W tych poszukiwaniach w końcu trafiłem na Vandersteeny i przez dłuższy czas polowałem na atrakcyjną ofertę. W końcu się udało upolować V2 z podstawkami za oceanem za 300USD. Trochę kot w worku. W przenośni i dosłownie, ponieważ tkanina zmasakrowna przez sierściuchy, a w środku niewiadoma. Strach ma wielkie oczy. Okazało się, że problemem jest tylko kosmetyka z tym sobie bez problemu poradzę. Mój poczciwy wzmacniacz Yamaha CA-2010 na widok V2 chyba się zawstydził, ponieważ odmówił posłuszeństwa i musi wylądować w serwisie, więc nie pozostało mi nic innego jak użyć do napędzenia nowych cudeniek tym co jest (czy nawet nie wspomnę). W każdym razie nawet z badziewnym wzmacniaczem grają fenomenalnie. Bez porządnego wzmacniacza, bez bi-wire, bez sensownego ustawienia …. Jestem zachwycony. To naprawdę jest słuchanie muzyki od nowa. Z pewnością będzie to związek na lata.

Tylko teraz po głowie chodzi mi wzmacniacz. Upatrzyłem sobie Vincent SV-237. Czy ktoś z Was ma takie połączenie?

Z pewnością poczekam jeszcze na mojego CA2010 na powrót z serwisu i zobaczę jak to połączenie się sprawdzi.

 

Długie to powitanie wyszło

 

Pozdrawiam

JediMadness

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Byc moze dolacze do Waszego klubu.

Zalezy tylko, jak zgra sie model 1C z setem copland csa8 i cda 266- wiadomo, ze copland gra szczegolowo i chlodno.

Pomieszczenie ok 25m2, muza elektroniczna plus cos w stylu chemical brothers, daft pank, cassius, swayzak

Mial ktos moze do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

 

Na wpisowe do klubu daję V1ci. Jestem bardzo z nich zadowolony. Połączony ze wzmacniaczem na mosfetach dają ogromną przyjemność ze słuchania muzyki.

 

Mam pytanie. Czy ktokolwiek z Was mierzył minimalną impedancję tych kolumn? Nie interesują mnie specyfikacje techniczne tylko praktyczne zejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graja z sansui AU alha 607mos premium. Jedyny w europie wiec raczej nie bedziesz go znal. Sluchalem wczesniej V1 na wzmacniaczu DIY. Kupiłem V1 po konsultacji z moim kolegą grającym na hybrydzie Jolidy. Cel jaki miałem to zestaw grający aksamitnie, niemęcząco. Na nim słucham czasem po 5-7h dziennie.

Dlaczego pytam? Bo przymierzam się do końcówki z tolerancją 8-16ohm tolerującej zejscie minimum 6ohm. Docelowo z tą końcówką bedą inne kolumny ale dmucham na zimne i staram sie nie uszkodzić sprzętu.

 

Jedyne co w obecnym zestawie muszę poprawić to akustyka pomieszczenie 14m.(otwartej szerokim wejsciem na 70m.) Bastrapy w rogach bo bas potrafi się wzbudzić. Zresztą zawsze tam miałem pogłos i jak już mam docelowe kolumny to wiem w jakim kierunku iść z ustrojami akustycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy miałem jeszcze v1ci to też potestowałem je na dwóch końcówkach: rb1080 (bipolar a/b) oraz am100se (mosfet). Krótko mówiąc najlepiej byłoby wziąć z obu wzmaków to co najlepiej im wychodziło i byłoby super (dynamika i szybkość rotela, a barwę atolla).

Wersja 1b nie schodziła z impedancją poniżej 6 Ohm (test w stereophile'u), a same kolumny maja łagodne kąty fazowe- nie przejmowałbym się zbytnio tymi wartościami. W basie bo to najtrudniejsze pasmo względem wzmacniacza było pow. 6 Ohm:

http://www.stereophile.com/content/vandersteen-audio-1b-loudspeaker-measurements#FiLsiWqzgRpqL4E3.97

1ci nie powinno się drastycznie różnić.

Edytowane przez MrPhilGood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za bardzo przydatne info. Wiem, że są ''łagodne'' dla wzmacniaczy tylko, że taka informacje z testow dziennikarzy jest niewielemówiąca. Schodzą do 6ohm już mi coś mówi i to, że najtrudniejsze pasmo powyżej 6 też.

 

Philgood, jako źródło jest sansui cd alfa 717dr przez dac dual mono sabre 9018. To dodaje dynamiki. Barwa wzorcowa. V1 nie nadają się do mocnej muzyki typu metal. No może gdyby dodać jakąś wysokowydajną końcówkę żeby skrócić bas.

Czytałem też w V1 o przyćmionych wysokich. W moim systemie nic takiego nie ma miejsca jest w sam raz:). Potencjometr na V1 na 0.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://vandersteen.com//media/files/Manuals/1cmanual.pdf

Zmierz wysokość swoich uszu lub nosa w miejscu odsłuchu i odległość od centrum kolumny (patrząc od góry to miejsce gdzie przetną się przekątne jakbyś poprowadził od rogów kolumny). Sprawdź która z linii odchylenia będzie najbliżej przecięcia się obu wymiarów. Chyba, że siedzisz wystarczająco nisko i nie trzeba odchylać do tyłu kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Puki co baza klasycznie, wierzchołek trójkąta równobocznego. Kolumny pochylone mniej więcej celując mi wysokim w oczy. Siedzę blisko około2,5m. Lekko skręcone, że linia spotyka się za moją głową. Przy takim ustawieniu szersza scena. Odległość od ścian bocznych 40cm, od tylnej 55cm.

Zaraz przeglądnę instrukcję. Może jeszcze coś poprawię choć teraz już jestem zadowolony.

 

PhilGood. Okazuje się, że jednak Rysiek jest lepszy ode mnie w ustawianiu paczek. Niewielkie zmiany. Odsunołem jeszcze z20cm kolumny od ścian bocznych i 10 od tylnej. Jest lepiej. Jeszcze bardziej poprawiła się stereofonia. Mam szybszy bas. Chyba obejdzie się bez bastrapów. Możliwe staje się słuchanie nawet surowszego metalu. Ściana dzwięku stała się na tyle przezroczysta, że wychwytuje się pojedyncze dzwięki, a nie tylko ścianę. Ten system nie jest do szybszej muzy ale już nie jest najgorzej. Przy Jopek, Symfonicznej, J.M Jarre,Wattersie ideał.

No to jestem Ci winien przysługę ;). Wal w ciemno jak będziesz coś potrzebował :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.