Skocz do zawartości
IGNORED

Schemat i płytka pod TE7022L / TE7021L


pingwing

Rekomendowane odpowiedzi

pingwing, 15 Lip 2010, 14:08

 

>A tak zapytam. Jak znajdujecie w sklepach elektronicznych części, np. taki TPS2148. Po prostu

>przeglądacie po kolei kilka dużych hurtowni elektronicznych? Mógłbym prosić o jakąś listę?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzg, 15 Lip 2010, 14:10

 

>Sygnały powinny być na przemian z masami. Pozwoli to za ekranować linie już na poziomie gniazda. W

>kablu też muszą być ekranowane żyłą masową.

 

Czyli jednak lepiej robić kable specjalnie pod I2S. Tzn, na zwykłym ethernetowym też zagra, ale już docelowo lepiej będzie zarobić sobie taki jak ma być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że robienie dalekobieżnego wy. I2S jest bezsensu. ile osób z tego skorzysta ?

DAC-i potrzebują tez master clok-a przesyłanie tych MHZ skrętką nie wydaję mi się dobrym pomysłem.

Nie wydaję mi się też sensowne stosownie zewnętrznego stabilizatora na 1.8V jak jest już w układzie.

Pętla PLL i gen. najprawdopodobniej zasilane są z napięcia 3V3 razem z układami we/wy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ile mam obudów - powiedzmy, że nadwyżki mam 5szt. Jeśli byście się uparli na 'dalekosiężny' I2S to nawet wycięcie pod RJ-45 jest :), zasilające też jest a to od DIP switcha można zaadaptować na USB. Gdyby zrobić wyjście optyczne to też jest... pozostałaby jedna dziura w której trzeba by zrobić jakąś zaślepkę pod RCA - SPDIF. Wymiary zewn. to ok. 9x7cm.

 

Przepraszam za jakość zdjęć, ale słabe światło implikuje otwartą przysłonę, wysokie ISO, długie czas a jeszcze jak na złość obiektyw zawinietował. A po statyw... nie chciało mi się iść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6067-100000087 1279222323_thumb.jpg

post-6067-100000088 1279222323_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pingwing, prośba do Ciebie bo jedynie Ty będziesz w stanie odpowiedzieć, napisz dokładnie w miarę możliwości jakie są dokładnie funkcje poszczególnych pinów, tzn wy/we i2s/spdif już wiadomo, gpio raczej nas nie interesują, usb i kwarc też wiadomo. To co by mnie interesowało to szczegóły zasilania, czyli do jakich wewnętrznych modułów są podłączone poszczególne VSS, VDD33, VDD18 czy GND, wtedy można będzie jakoś sensownie rozplanować zasilanie. Także M/S_SEL, BOOTSEL (rozumiem że to wybór botowania czy z zewnętrznego EEPROMU czy z samego scalaka. SUSPEND to wejście czy wyjście? I2C rozumiem że też olewamy i nie czepiamy tam zewnętrznej pamięci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sens stosowania 'prostego' wyjścia I2S jest taki, że w przypadku umieszczenia odbiornika USB w pobliżu daca wystarczy taśma ułozona bez przeplotek.

równie dobrze może być wyjście typu IDC10 z naprzemiennymi przewodami sygnał-masa,

natomiast szkoda nie wyprowadzić żadnego I2S jeżeli ono tam jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaballus, 15 Lip 2010, 22:22

 

>Pingwing, prośba do Ciebie bo jedynie Ty będziesz w stanie odpowiedzieć, napisz dokładnie w miarę

>możliwości jakie są dokładnie funkcje poszczególnych pinów, tzn wy/we i2s/spdif już wiadomo, gpio

>raczej nas nie interesują, usb i kwarc też wiadomo. To co by mnie interesowało to szczegóły

>zasilania, czyli do jakich wewnętrznych modułów są podłączone poszczególne VSS, VDD33, VDD18 czy

>GND, wtedy można będzie jakoś sensownie rozplanować zasilanie. Także M/S_SEL, BOOTSEL (rozumiem że

>to wybór botowania czy z zewnętrznego EEPROMU czy z samego scalaka. SUSPEND to wejście czy wyjście?

>I2C rozumiem że też olewamy i nie czepiamy tam zewnętrznej pamięci?

 

Już odpowiadam.

W datasheecie nie ma nic o rozróżnieniu poszczególnych nóżek zasilania ani masy, w schemacie aplikacyjnym są te piny ze sobą połączone.

 

M/S_SEL to wybór trybu pracy wyjścia/wejścia I2S Master i Slave. Stan wysoki to tryb Slave, niski Master.

 

BOOTSEL to wybór pracy z zewnętrznym EEPROMem (stan wysoki) i pracy na wewnętrznym ROMie (stan niski).

 

SUSPEND to wyjście sygnalizujące ustawienie trybu pracy USB na wstrzymany. Wyjście generuje stan wysoki gdy urządzenie jest wstrzymane, niski, gdy normalnie pracuje.

 

A potrzebuje ktoś zewnętrznej pamięci? Nie można tam ustawić czegoś więcej niż na wewnętrznym ROMie, można ustawić nazwę urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pingwing, 16 Lip 2010, 00:37

 

>A potrzebuje ktoś zewnętrznej pamięci? Nie można tam ustawić czegoś więcej niż na wewnętrznym ROMie,

>można ustawić nazwę urządzenia.

 

Nie, zewnętrzna pamięć jest niepotrzebna. Szkoda tylko że producent nie pokusił się o podanie jakiegoś blokowego schematu wewnętrznego z rozrysowanym zasilaniem. Można by np. pooddzielać zasilanie poszczególnych stopni dławikami, a tak to nie bardzo wiadomo co za co odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy częstotliwościach 44,1 i 48 kHz jest 256 * fs, przy 96 jest 128 * 96 kHz. Układ może pracować jako slave, wtedy trzeba mu podać MasterClock z zewnętrznego DACa, możliwe, że wtedy jest lepsza jakość wyjścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scythe1123, 15 Lip 2010, 19:11

 

>Rozumiem, że nie planujecie wstawić DAC'a do projektu tylko chcecie użyć układu jako cyfrowe

>wyjście z komputera?

 

Na razie opracowujemy schemat dla samego konwertera, jak już będzie docelowy, to schemat wstawię i udostępnię. Każdy będzie mógł sobie po prostu wstawić to jako wejście dla dowolnego DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad zasilaniem i fajnym rozwiązaniem byłoby zastosowanie ADUM5000 (cena około 40PLN) - posiada zintegrowane LDO 3V3/5V,... ale to rozwiązanie bardziej pasuje jakbyśmy zastosowali razem z ADUM4160 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w takim razie mam inne pytanie.

Czy zależy nam na tak dobrym graniu z USB? Wg. mnie projektowane urządzenie powinno jakoś grać z zasilaniem z USB, ale docelowo z zewnętrznym zasilaniem. Więc wg. mnie nie ma sensu kombinować z drogimi konwerterami DC-DC, a raczej zaprojektować coś, co będzie działało, a poza tym zaprojektować jakieś sensowne zasilanie 3,3 V, jak do DACów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sav!O, 19 Lip 2010, 08:19

 

>co masz na mysli piszac konkretne zasilanie do DAC'ow?

>

>zawsze to mozna zrealizowac na jakims tanim konwerterze DC-DC + zew. na LM ...

 

Chodzi mi o użycie jakiegoś zestawu stabilizatorów i części biernych skopiowanych z jakiegoś schematu DACa, na tym forum jest takich schematów dużo, ja i tak będę konwertera na TE7022L używał w stacjonarnym DACu, nawet wolę zasilanie zewnętrzne niż z USB, bo będę pewny, że nie będzie żadnych stuków, szumów itd przy włączaniu/wyłączaniu komputera, tak jak mam w obecnym DACu z odbiornikiem na PCM 2706.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możemy to zrealizować w taki sposób, każdy wykorzystałby to jakby chciał ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15361-100000097 1279623541_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego, może się przyda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jakaś straszna cisza nastała w temacie.

Ostatnio sam zacząłem rozgryzać temat, narysowałem schemat interfejsu. Izolacja galwaniczna na ADUM ( z możliwością pominięcia) generator (z możliwością zastosowania kwarcu) wyjście/wejście I2S na piny, wyjścia/wejścia SPDIF optyczne i koaksjalne (z izolacją galwaniczną na transformatorach).

Każda część układu zasilana z osobnego stabilizatora, całość trzeba zasilić z jakiegoś prestabilizatora. Spójrzcie na schemat i oczekuję ewentualnych uwag i sugestii, może jakieś bufory na SPDIF ewentualnie na I2S?

 

Ze względu na dziwny nowy regulamin schemat jest pod tym linkiem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś straszna cisza nastała w temacie.

Ostatnio sam zacząłem rozgryzać temat, narysowałem schemat interfejsu. Izolacja galwaniczna na ADUM ( z możliwością pominięcia) generator (z możliwością zastosowania kwarcu) wyjście/wejście I2S na piny, wyjścia/wejścia SPDIF optyczne i koaksjalne (z izolacją galwaniczną na transformatorach).

Każda część układu zasilana z osobnego stabilizatora, całość trzeba zasilić z jakiegoś prestabilizatora. Spójrzcie na schemat i oczekuję ewentualnych uwag i sugestii, może jakieś bufory na SPDIF ewentualnie na I2S?

 

Ze względu na dziwny nowy regulamin schemat jest pod tym linkiem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Zamiast TORX 173 zastosuj TORX147, są na 3.3volta i sa znacznie lepsze (mniejszy jitter własny), chociaż wydzielone zasilanie +5v umożliwia adaptację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast TORX 173 zastosuj TORX147, są na 3.3volta i sa znacznie lepsze (mniejszy jitter własny), chociaż wydzielone zasilanie +5v umożliwia adaptację.

 

Ładny i sensowny schemat. Tylko zamknąć takie urządzenie w niewielkiej obudowie, oddzielny zasilacz i będzie funkcjonalne maleństwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny i sensowny schemat. Tylko zamknąć takie urządzenie w niewielkiej obudowie, oddzielny zasilacz i będzie funkcjonalne maleństwo.

 

:) Maleństwo niestety nie wyszło ale wielkie też nie jest. Widok płytki jeszcze z TORX/TOTX173 ale poszukam lub zrobię bibliotekę i podmienię na 147. Jeśli byłbyś zainteresowany plikami Eagla żeby się ewentualnie samemu pobawić to pisz. Zresztą jak skończę to i tak wystawię pliki na stronę.

 

2 pdfy z płytką:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Maleństwo niestety nie wyszło ale wielkie też nie jest. Widok płytki jeszcze z TORX/TOTX173 ale poszukam lub zrobię bibliotekę i podmienię na 147. Jeśli byłbyś zainteresowany plikami Eagla żeby się ewentualnie samemu pobawić to pisz. Zresztą jak skończę to i tak wystawię pliki na stronę.

 

2 pdfy z płytką:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

PCB rzeczywiście wyszło duże, ja planowałem USB dać po jednej stronie, a gniazda po przeciwnej. Dodatkowo nie planowałem optyków, więc by wyszło jeszcze mniejsze. Sygnały USB i tak u Ciebie idą drugą stroną PCB, więc jest to jak najbardziej możliwe, ale to w końcu Twoje PCB.

 

Jak z dostępnością tych transformatorów separujących SPDIF?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCB rzeczywiście wyszło duże, ja planowałem USB dać po jednej stronie, a gniazda po przeciwnej. Dodatkowo nie planowałem optyków, więc by wyszło jeszcze mniejsze. Sygnały USB i tak u Ciebie idą drugą stroną PCB, więc jest to jak najbardziej możliwe, ale to w końcu Twoje PCB.

 

Jak z dostępnością tych transformatorów separujących SPDIF?

 

Dałem wszystkie gniazda po jednej stronie gdyż łatwiej włożyć taką płytkę w obudowę, dosuwasz tylko do tylnej ścianki. Przy gniazdach z obydwu stron trzeba już projektować pod konkretną obudowę na konkretny wymiar. Starałem się zrobić to jak najbardziej uniwersalne, a wiadomo że wtedy wychodzi trochę większe.

 

Transformatory to Murata DA101C dostępne w Farnellu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mi się podoba projekt gaballusa. Płytka mogłaby być mniejsza ale priorytetem jest chyba uniwersalność. Jeśli ktoś nie potrzebuje optyków albo będzie zasilał z wewnątrz to nie musi danych gniazd i elementów montować.

 

Jeszcze pytanie co do TENORa - jeśli mam połączony CD przez spdif i komputer pod usb i oba żródła grają - co wychodzi po i2s ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na nóżce BOOTSEL brakuje rezystora 5,6 kOhm do masy. W schematach jakie widziałem zawsze on był.

 

Jeszcze pytanie co do TENORa - jeśli mam połączony CD przez spdif i komputer pod usb i oba żródła grają - co wychodzi po i2s ?

 

Po I2S wychodzi zawsze komputer, jeżeli do wejścia SPDIF podłączy się CD i w mikserze komputera zrobi się pętlę wejście/wyjście, co najprawdopodobniej jest możliwe, wtedy na wyjściu będzie CD + dźwięk z komputera. Oczywiście ta pętla nie jest optymalna jakościowo i lepiej jej unikać.

 

Wejście SPDIF/I2S przewidziane jest do nagrywania po tych interfejsach. Można np. zrzucić bezstratnie DATa na dysk, ogólnie do egzotycznych zastosowań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.