Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Sonus Oliva Klub
IGNORED

SONUS OLIVA - Klub


IGNAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, niskotonowy to też PHL (budżetowo, po katalogowych, to bodajże jakieś 4x Eminence). Co do basu, to prawdę mówiąc nie wiem, co za model, ale sprawdzę ;) Średniotonowy to PHL 1120. Co do Revelatora - R2904/7000

 

Dzięki, faktycznie niskotonowe PHL'a są kosztowne. Wiesz może jaka będzie efektywność tych głośników?

Dwa PHL'e i ring radiator to bardzo smakowity zestaw - chętnie przeczytam jak grają - liczę na opis wrażeń z odsłuchu oraz na zdjęcia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie niskotonowe PHL'a są kosztowne. Wiesz może jaka będzie efektywność tych głośników?

Dwa PHL'e i ring radiator to bardzo smakowity zestaw - chętnie przeczytam jak grają - liczę na opis wrażeń z odsłuchu oraz na zdjęcia :-)

 

z tego co pamiętam ma być coś koło 95 dB.

wrażeniami oczywiście się podzielę, jak już będzie czym :)

 

póki co w najbliższych dniach czeka mnie prawdziwa orgia testowania i kombinacji - pewnie w środę (trzymam kciuki za Pocztę Polską) odbiorę nowe kable głośnikowe (Nordost Red Dawn) oraz 5 par lamp - 3 sterujące do wzmaka i 2 do CD. Naprawdę piękne sztuki. Będzie się działo ;) ale o tym to już pewnie będę wrzucał info w fanklubie Amplifona... będzie dobra baza do strojenia systemu pod nowe głośniki od SO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w końcu banan na facjacie się pojawił :) wróciłem do Musical Fidelity A3 i połączyłem go z Cambridge Audio 840C i oczywiście w roli głównej kolumnny wolnostojące SO na kewlarowych scanach i mały revelator na górze. kabelki to Anticables a interconect to Audioquest G Snake. Przepiekna barwa i wypełnienie oraz niesamowity rozmach :) kurde juz nic nie sprzedaje !!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe... podejrzewam, że mało osób na tym forum byłoby w stanie zdobyć się na taką deklarację ;))

no ale - GRATULACJE! :)

 

 

no własnie :) ale będę się starał zostac jak najdłużej z tym co mam bo jak ruszę jeden element toru to znowu się zacznie. spaprałem se kiedys system jak sprzedałem cd naima. w sumie nic nie zyskałem a straciłem tylko czas i pieniądze. teraz musiałbym wydać kolejne pare set lub przynajmniej tysiaka zeby cos zyskać a nic nie stracic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja póki co jestem na etapie grzebania w systemie. mam cichą nadzieję, że jak już dotrą nowe kolumny, to z pomocą kombinacji z lampami i ewentualnie kablami głośnikowymi osiągnę już pełną... no może nie nirvanę, ale chociaż satysfakcję ;)

 

 

oooo lampy był posłuchał, dobrej lampy, w chinole boję się pchać

 

chociaz nie ukrywam że Pan Andrzej z SO twierdzi ze te chinole mają dość dobry stosunek ceny do jakości, wcale nie odradzał mi chinskiej lampy za tysiąc pare ... aczkolwiek wymienić conajmniej kilka elementów które należy poprawić, poczynając od samych lamp i koncząc na wtykach głosnikowych :)

 

...wymienił...

 

Witam wszystkich, dopisuję się do Klubu :)

 

Na razie mam: listwę z filtrem, sieciówkę miedzianą, sieciówkę srebną.

W najbliższych dniach najprawdopodobniej dołączy IC.

 

A pewnie w ciągu najbliższego miesiąca nowe kolumny - już są w trakcie budowy :)

Będą duuuuże (ponoć 50kg sztuka), 3-drożne, na PHLach na basie i w środku + Revelator na górze.

 

jak tak dalej pójdzie, to może dostanę firmową koszulkę ;))

 

 

czekamy na recenzję i fotki !!!!!!!!! jestem ciekaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo lampy był posłuchał, dobrej lampy, w chinole boję się pchać

 

chociaz nie ukrywam że Pan Andrzej z SO twierdzi ze te chinole mają dość dobry stosunek ceny do jakości, wcale nie odradzał mi chinskiej lampy za tysiąc pare ...

 

a o jakich chinolach mówisz? bo ja nic nie wspominałem :)

mam Amplifona, a to zacna polska manufaktura. a co do lamp, którymi mam zamiar (oby od jutra) mieszać, to wspaniałe okazy NOSów, głównie amerykańskich (z wyjątkiem jednej pary brytyjskich Mullardów)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o jakich chinolach mówisz? bo ja nic nie wspominałem :)

mam Amplifona, a to zacna polska manufaktura. a co do lamp, którymi mam zamiar (oby od jutra) mieszać, to wspaniałe okazy NOSów, głównie amerykańskich (z wyjątkiem jednej pary brytyjskich Mullardów)...

 

 

nie nie tak ogólnikowo wspomnialem o chinolach :) za dobrą manufakturę europejską trzeba dać pare tysiaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam zwolenników S.O. Tragedia, zmieniam mieszkanie na mniejsze i jestem zmuszony się pozbyć swoich S.O.,za duże na 13m.

Jeżeli ktoś ma ochotę na nie, proszę pisać na P.W.Zdjęcie znajduje się w klubie.

Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo przykra wiadomość, bo cena w odsprzedaży to jedyny minus kolumn SO. Jesteś pewien, że przy cichszym graniu nie da rady ich tam zmieścić, czy chodzi o gabaryty? Zazwyczaj mało kto ma możliwość regularnie sobie 'połupać'.

Jedna szt. waży 105kg.Gabaryty 135x34x40.Fotka jest na str.2 klubu S.O.

Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

ta dam! moje nowe kolumienki od Sonus Oliva dotarły godzinę temu :)

 

na razie w "przejściowym" pokoju odsłuchowym (docelowy się remontuje),

dla porównania pstryknięte przy moich dotychczasowych skrzynkach...

 

(nie, motylki to nie mój pomysł. z kobietami czasem się po prostu nie dyskutuje... ;) )

 

jak brzmią? jak rozmiar sugeruje - wszystkiego więcej, wszystko lepiej.

za jakiś czas, po wygrzaniu, przyjdzie pora na bardziej szczegółowe opisy...

 

zestaw.JPG

pojedyncza.JPG

Edytowane przez Kaumaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozmawiałem z p. Andrzejem, to biorąc pod uwagę klasę głośników i użyte komponenty, jeżeli kolumny miałyby metkę znanej tzw. audiofilskiej firmy 30 000 to prawdopodobnie jest raczej minimum ;)

 

A korzystając z okazji - serdeczne, wielkie podziękowania dla p. Andrzeja za niezliczone maile i rozmowy telefoniczne. Takie podejście do klienta to coś naprawdę wspaniałego! Gorąco polecam zakupy w Sonus Oliva :) W końcu to wątek klubowy, prawda? ;)

Edytowane przez Kaumaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozmawiałem z p. Andrzejem, to biorąc pod uwagę klasę głośników i użyte komponenty, jeżeli kolumny miałyby metkę znanej tzw. audiofilskiej firmy 30 000 to prawdopodobnie jest raczej minimum ;)

 

A korzystając z okazji - serdeczne, wielkie podziękowania dla p. Andrzeja za niezliczone maile i rozmowy telefoniczne. Takie podejście do klienta to coś naprawdę wspaniałego! Gorąco polecam zakupy w Sonus Oliva :) W końcu to wątek klubowy, prawda? ;)

 

Gratulacje zarówno dla właściciela jak i dla konstruktora! Kolumny wyglądają pięknie - muszę przyznać że produkty SO przemawiają do mnie już nie tylko "koncepcją" i dobrym stosunkiem cena/jakość ale również wyglądem.

 

Oczywiście patrząc na same użyte głośniki - taka konstrukcja ze znaną "metką" musiałaby kosztować duże pieniądze.

 

Mnie zastanawia co zyskałeś przez zastąpienie niskotonowego Eminence'a (wykorzystywanego w podobnych, wcześniejszych konstrukcjach SO) przez duuuużo droższego PHL?

Edytowane przez lorecci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi samemu trudno powiedzieć, bo nie miałem możliwości nausznego porównania obu tych głośników.

 

zaufałem konstruktorowi - na pytanie zadane p. Andrzejowi na etapie ustalania szczegółów konstrukcji: "co zapewniłoby największą zmianę w brzmieniu na plus po dołożeniu np. X zł" otrzymałem odpowiedź, że właśnie zmiana Eminenca na PHLa.

Edytowane przez Kaumaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy srebrnych ic SO.

 

Mam srebrny promocyjny interkonekt SO na złoconych RCA Neutrika łączący dvd z intergrą (do filmów w 2.0).

Zaś zestaw stereo Roksan Caspian M1 (połączony ic RCA Furutech FA-220) chciałbym troszkę rozjaśnić brzmieniowo i delikatnie podostrzyć.

 

Pan Andrzej ma w swojej ofercie również srebrny IC na srebrnych Bullet Plug, który bardzo chwali.

 

I teraz:

 

Czy porównywał któryś z kolegów te obydwa srebrne ic RCA - na pozłacanych Neutrikach za 290pln i na srebrnych Bullet Plug za 820pln ?

Czy różnica w jakości brzmienia dorównuje różnicy w cenie?

Czy bardzo i w jakich aspektach słyszeć różnicę ?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,niżej schodzący bas (chociaż muszę przyznać, że na razie nie ma go jakoś powalająco dużo - spodziewałem się więcej po 30 cm membranach ;) ale jest tyle, ile trzeba, za to precyzyjny. lepsze to niż disco-dudnienie jak z "kultowych" Altusów 140, które kiedyś miałem ;)''

i raczej nie powali ;-)), jak dłużej posłuchasz to stwierdzisz, że jest go tyle co potrzeba, lub jeśli chcesz niżej, to zamów u Pana Witka dwa subwoofery, uzyskasz niższe zejście o dobrej jakości. 12'' to nie tak dużo dla głośników wysoko efektywnych.

 

Cytat wziąłem z klubu Amplifona, aby tam nie śmiecić.

Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy listwa Sonus Olivy dalej jest bezkonkurencyjna w kontekście cena/jakość wykonania/wpływ na dzwięk , kolega

prosił zapytać bo potrzebuje do K.D. ?

Jak policzysz ceny poszczególnych składników listwy SonusOlivy to cena jest więcej niż dobra, ocenę jej działania Masz we wcześniejszych opisach.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy listwa Sonus Olivy dalej jest bezkonkurencyjna w kontekście cena/jakość wykonania/wpływ na dzwięk , kolega

prosił zapytać bo potrzebuje do K.D. ?

Posiadam listwę SonusOliva 3lata bez filtra.Wykonanie jak i cena w tym przedziale moim zdaniem rewelacja.

Co do wpływu na dziwięk to pamiętam że jak miałem Onkyo Integra był pozytywny,teraz zmieniłem graty i kupiłem w miarę przyzwoite kable sieciowe.

Do listwy mam aktualnie wpięte DVD i TV.Moim zdaniem listwa jest O.K,a różnice w dziwięku jedni słyszą inni nie.Musisz sam posłuchać.

Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,niżej schodzący bas (chociaż muszę przyznać, że na razie nie ma go jakoś powalająco dużo - spodziewałem się więcej po 30 cm membranach ;) ale jest tyle, ile trzeba, za to precyzyjny. lepsze to niż disco-dudnienie jak z "kultowych" Altusów 140, które kiedyś miałem ;)''

i raczej nie powali ;-)), jak dłużej posłuchasz to stwierdzisz, że jest go tyle co potrzeba, lub jeśli chcesz niżej, to zamów u Pana Witka dwa subwoofery, uzyskasz niższe zejście o dobrej jakości. 12'' to nie tak dużo dla głośników wysoko efektywnych.

 

Cytat wziąłem z klubu Amplifona, aby tam nie śmiecić.

 

dzięki za wpis. na razie przyjąłem założenie: zobaczymy co będzie za jakiś czas, jak dłużej pograją.

 

Pytanie do posiadaczy srebrnych ic SO.

 

Mam srebrny promocyjny interkonekt SO na złoconych RCA Neutrika łączący dvd z intergrą (do filmów w 2.0).

Zaś zestaw stereo Roksan Caspian M1 (połączony ic RCA Furutech FA-220) chciałbym troszkę rozjaśnić brzmieniowo i delikatnie podostrzyć.

 

Pan Andrzej ma w swojej ofercie również srebrny IC na srebrnych Bullet Plug, który bardzo chwali.

 

I teraz:

 

Czy porównywał któryś z kolegów te obydwa srebrne ic RCA - na pozłacanych Neutrikach za 290pln i na srebrnych Bullet Plug za 820pln ?

Czy różnica w jakości brzmienia dorównuje różnicy w cenie?

Czy bardzo i w jakich aspektach słyszeć różnicę ?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

ja porównywałem: 1. srebrny (chyba po prostu "jednolity" czy jak to nazwać ;) przewód) na miedzianych bullet-plugach z 2. srebro (po 10 cieniutkich nitek, osobno izolowanych, na żyłę) na srebrnych bullet-plugach. Ten drugi to aktualnie topowy IC w ofercie p. Andrzeja. Jak to brzmiało?

 

Wpiąłem 1. na miejsce mojego starego Albedo Blue (też srebrny) - i było "ooooooooo"... więcej dźwięku, jakoś tak pełniej, mniej sucho. Słuchałem, słuchałem i wpiąłem nr 2. Więcej detali na górze, lepsza kontrola basu, dźwięku nieco mniej. Po jakimś czasie dotarło do mnie o co chodzi - nr 1 dodawał od siebie jakiś taki minimalny pogłos, który dawał wrażenie "więcej dźwięku". Nr 2 jest bardziej neutralny, lepsza rozdzielczość. Ostatecznie mimo, że nr 2 dwukrotnie droższy, wziąłem ten wyższy model.

 

Nie wiem czy coś Ci to pomoże... ;)

Edytowane przez Kaumaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, myślę, że to coś pomoże.

 

A czy porównywałeś może ten topowy ic SO, który kupiłeś ze swoim Albedo Blue ?

Jak one względem siebie na basie i wysokich ?

 

Bo pisałeś, że po wpięciu tańszego ic SO pojawiło się więcej dźwięku względem Albedo, a potem po wpięciu droższego SO, dźwięku jakby znowu mniej.

Że ten tańszy dodał jakby pogłos.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, myślę, że to coś pomoże.

 

A czy porównywałeś może ten topowy ic SO, który kupiłeś ze swoim Albedo Blue ?

Jak one względem siebie na basie i wysokich ?

 

Bo pisałeś, że po wpięciu tańszego ic SO pojawiło się więcej dźwięku względem Albedo, a potem po wpięciu droższego SO, dźwięku jakby znowu mniej.

Że ten tańszy dodał jakby pogłos.

 

prawdę mówiąc tych dwóch bezpośrednio nie porównywałem :)

sprawdzę dzisiaj wieczorem i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdę mówiąc tych dwóch bezpośrednio nie porównywałem :)

sprawdzę dzisiaj wieczorem i dam znać.

 

Będę wdzięczny, zatem czekam na wnioski.

Interesuje mnie ilość i jakość wysokich tonów i jakość i ilość basu oraz przejrzystość, neutralność.

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.