Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Sonus Oliva Klub
IGNORED

SONUS OLIVA - Klub


IGNAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elektropunkt,

Mrok,

 

mam obydwa srebrne ic SO - ten na Neutrikach i od niedawna ten na miedzianych Bullet Plugach.

 

I powiem Wam, że ten na Neutrikach jest mistrzem w swojej klasie cenowej (290pln) i na pewno 2x wyższej. Jednak brakuje mu ( w mojej konfiguracji) kilku rzeczy:

basu, wypełnienia na średnicy i trójwymiarowości.

To wszystko i jeszcze więcej ma ic SO na buletach: wrócił basik, średnica została wypełniona, góra jest bogatsza, bardziej dźwięczna, a dźwięk stał się bardziej 3D.

 

Mrok, "te srebrne IC są w stanie oddać szczegółową górę w systemie lekko ocieplonym", jednak te na bulletach czarują górą dużo bardziej.

Miałem ten sam problem przy Furutechu FA-220 po zmianie zestawu stereo i już nie mam ;)

 

Słowem, warto dopłacić, chociaż ja ten z buletami trafiłem używkę za 500pln.

 

I tak tańszy wrócił do zestawu kina do oglądania filmów w 2.0 (dvd spięte ze wzmakiem), Furutech FA-220 poszedł ze stereo do zestawu słuchawkowego czekając na lepszy headamp, a ten na Bullet Plugach cieszy mnie prawie codziennie w stereo :))

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Moje maleństwa to repliki Visatona Experience V-20. Całość to konstrukcja Pana Andrzeja Witka Sonus Oliva.

Na sprzedaż.Dlaczego-Duszą się w moim nowym "salonie 13m2", nie mam wyjścia.

Decyzja zapadła!!Zagrają w pomieszczeniu od 20m2 .Może kogoś zainteresuje ta propozycja????

Pozd.

Edytowane przez kiza

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Elektropunkt,

Mrok,

 

mam obydwa srebrne ic SO - ten na Neutrikach i od niedawna ten na miedzianych Bullet Plugach.

 

I powiem Wam, że ten na Neutrikach jest mistrzem w swojej klasie cenowej (290pln) i na pewno 2x wyższej. Jednak brakuje mu ( w mojej konfiguracji) kilku rzeczy:

basu, wypełnienia na średnicy i trójwymiarowości.

To wszystko i jeszcze więcej ma ic SO na buletach: wrócił basik, średnica została wypełniona, góra jest bogatsza, bardziej dźwięczna, a dźwięk stał się bardziej 3D.

 

Mrok, "te srebrne IC są w stanie oddać szczegółową górę w systemie lekko ocieplonym", jednak te na bulletach czarują górą dużo bardziej.

Miałem ten sam problem przy Furutechu FA-220 po zmianie zestawu stereo i już nie mam ;)

 

Słowem, warto dopłacić, chociaż ja ten z buletami trafiłem używkę za 500pln.

 

I tak tańszy wrócił do zestawu kina do oglądania filmów w 2.0 (dvd spięte ze wzmakiem), Furutech FA-220 poszedł ze stereo do zestawu słuchawkowego czekając na lepszy headamp, a ten na Bullet Plugach cieszy mnie prawie codziennie w stereo :))

 

Witam, dzieki ze wkoncu ktos porownal oba IC od SO, nie ma na chwile obecna kasy na drozsza wersje, ale bede wdzieczny za pomoc w wyborze pomiedzy albedo blue vs. so na nautrikach oba moge miec w okolicach 200zl

 

Posiadam male pomieszczenie dobrze wytlumione:

vienna acoutics bach + exposure 2010.

Problem: za malo gory, srodek i dol wychodzi swietlnie, dobra kontrola wszystko gra, ale brakuje mi gory a slucham glownie jazzu, chce ja wskrzesić, nie uzylbym slowa rozjanisc bo kojarzy mi sie z ostroscia, zwyczajnie chce bardziej szczegolowej i wyrazistej gory, teraz mam IC ultralink matrix 2 (do sprzedania gdyby ktos potrzebowal)

Przy okazji gdyby poprawila sie przestrzen to tez bylbym zadowolony bo jak wspomniałem pokoj maly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzieki ze wkoncu ktos porownal oba IC od SO, nie ma na chwile obecna kasy na drozsza wersje, ale bede wdzieczny za pomoc w wyborze pomiedzy albedo blue vs. so na nautrikach oba moge miec w okolicach 200zl

...

 

OK. nareszcie. Albedo Blue vs. Sonus Oliva topowy IC.

 

Trochę to zajęło, bo najpierw nie miałem czasu, a jak już miałem, to nie miałem… kabla Albedo. Gdzieś go wcięło normalnie. Ani w szafach. Ani na szafach. Ani w piwnicy w kartonach po sprzęcie. W końcu przez przypadek namierzyłem go wpiętego w system kina domowego ;) Skleroza…

 

Nie jestem recenzetem, przełączanie kabli też nie ułatwia – szkoda, że się nie da jakoś tak z pilota przełączać: kilk, kabel 1, klik, kabel 2 ;) Tylko to bieganie, czołganie, wciskanie, ech…

 

Zacząłem od Albedo. Zabrzmiał nawet całkiem… ciepło. W każdym razie było trochę więcej średnicy niż mnie przyzwyczaił mój system przez ostatni czas. Bas zwarty, góra w sumie ok. Na wokalach (Jopek) czasem pojawiała się jakaś taka szorstkość i brudki. Hm.

 

Po przełączeniu na SO. Hm. Hm, hm. Przestrzeni, wybrzmień i powietrza nagle dużo więcej. Kto otworzył okno? ;))) Więcej detali, szczegółów, „plantkonu”. Bas chyba troszkę się „zamglił” w stosunku do Albedo, ale cała reszta… To robi wrażenie. Wokale troszkę się wycofały, ale za to „uprzestrzenniły”. Nie są już takie „bardzo wprost”.

:)

 

teraz jeszcze właśnie zrobiłem porównanie nie na Jopek, ale na chilloutowej elektronice, ale takiej fajnej - z różnymi ciekawymi rzeczami w górze, przeszkadzajkami i solidnym basem. Potwierdziły się wcześniejsze spostrzeżenia: Albedo gra bardziej "środkiem". I to pod każdym względem. Średnica jest trochę wypchnięta, trochę podkreślona, wyższego basu jest więcej, a gorzej z tym najniższym. Najwyższej góry też tyle nie ma co w SO. Poza tym scena jest budowana bardziej "na środku", bardziej skupiona. Do tego w Albedo mimo wrażenia pewnego ocieplenia średnicy w stosunku do SO jest jakiś taki... "suchy" i przygaszony. Sonus Oliva to przestrzeń, powietrze i wybrzmienia. Zamiast jakiegoś suchego cykania po środku są "kryształki fruwające po pokoju" ;)To chyba najbardziej rzucająca się w uszy różnica. Plus dużo szersze pasmo..

 

Czy warto? zależy ile masz na zbyciu. I jaką masz resztę systemu. Jak dla mnie, z perspektywy kasy jaką już władowałem przez ostatnie 1-2 miesiące w stworzenie nowego systemu (ech...) - absolutnie warto. Bez chwili zastanowienia :)

.

 

dzięki za wpis. na razie przyjąłem założenie: zobaczymy co będzie za jakiś czas, jak dłużej pograją.

 

 

 

 

ja porównywałem: 1. srebrny (chyba po prostu "jednolity" czy jak to nazwać ;) przewód) na miedzianych bullet-plugach z 2. srebro (po 10 cieniutkich nitek, osobno izolowanych, na żyłę) na srebrnych bullet-plugach. Ten drugi to aktualnie topowy IC w ofercie p. Andrzeja. Jak to brzmiało?

 

Wpiąłem 1. na miejsce mojego starego Albedo Blue (też srebrny) - i było "ooooooooo"... więcej dźwięku, jakoś tak pełniej, mniej sucho. Słuchałem, słuchałem i wpiąłem nr 2. Więcej detali na górze, lepsza kontrola basu, dźwięku nieco mniej. Po jakimś czasie dotarło do mnie o co chodzi - nr 1 dodawał od siebie jakiś taki minimalny pogłos, który dawał wrażenie "więcej dźwięku". Nr 2 jest bardziej neutralny, lepsza rozdzielczość. Ostatecznie mimo, że nr 2 dwukrotnie droższy, wziąłem ten wyższy model.

 

Nie wiem czy coś Ci to pomoże... ;)

W sumie ten wpis kolegi był pierwszy.

Myślę, że trochę pomogłem pośrednio ;)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

.

 

 

W sumie ten wpis kolegi był pierwszy.

Myślę, że trochę pomogłem pośrednio ;)

 

Posrednio, bo czytalem te posty ale one dotycza porownania albedo blue vs sonus oliva za ponad tysiaka, a ja chce porownania albedo blue za 200 z nowym sonus oliva na neutrikach za 300 zl :)

Kasa ta sama, jedno i drugie to srebro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Dzięki za zaproszenie - chyba jednak nie skorzystam. Na przetwornikach i całej tej elektronice się zupełnie nie znam. Powiem tak: wiem jaki mam sprzęt i co chce od przyszłych kolumn. Wiem jaki mam budżet. Mam do użytkowników pytanie - jaka jest rzeczywista jakość wykonania i wykończenia kolumn SO? Niekryje że oprócz tego że kolumna ma ładnie grać to istotne dla mnie jest jak wygląda. Nie do przyjęcia dla mnie jest DIY-owskie podejście.

Na jakich przetwornikach posiadasz kolumny S.O jeśli jest tam Scan-Speak to poproszę o zdjęcie na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

z ciekawostek - w tym roku p. Andrzej dośc mocno poprawiał i tuningował dla mnie wzmacniacz Dynaco SCA35, lekki vintage na el84 z końcówki lat 60tych. Wzmacniacz uprzednio był już tuningowany, ale dopiero korekty i propozycje p. Andrzeja dały ostateczny szlif i świetny rezultat

Edytowane przez misiomor
na prośbę autora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat "tuningu" w S.O. w jest mi bardzo dobrze znany. Pan Andrzej zmodernizował mojego yaqina ms 6v6 w taki sposób, że z mocno przeciętnego wzmacniacza w chwili obecnej gra on co najmniej przyzwoicie. Jak dla mnie klasa i przy tym zostaję. Modernizacja miał 3 etapy. Modernizowałem także odtwarza cd yagina sd 32a, tutaj możliwości modernizacji były ograniczone, ale efekt jest zadowalający. Posiadam też praktycznie całe okablowania z S.O., listwę sieciową. Mogę tylko polecić współpracę z Panem Witkiem. To serdeczny człowiek i zna się na rzeczy. Ciekawostką jest tajemniczy stryszek z pokojem odsłuchowym, w którym stoją klocki, które nie wyglądają jak z witryn salonów audio znanych marek, ale jak grają ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze za moją namową przerobił Radmory LS 30 , nowa zwrotnica, na górze AMT i nowa jakość dźwięku.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

no wlaśnie bo narazie jade na rotelowym

 

napisałem wątek i poszukuje

 

 

Co to za preampa phono pan Andrzej skonstruował i jaki to koszt?

 

dodam, że w lampe to raczej nie chciałbym pójść

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelszuszu zajrzyj na stronę SO - tam w dziale nowości są informacje o przedwzmacniaczu. Tyle, że to konstrukcja lampowa. A swoją drogę na ile Pan Andrzej wycenił Twoje kable głośnikowe. Pisałeś w dziale lampa, że mają długość 1,7m, czyli tyle ile mnie interesuje. Mi proponował w korzystnej cenie kabelki, które służą jako demonstracyjne, tyle że były nieco zbyt krótkie, No i muszę zamówić nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapłaciłem za kable głośnikowe u pana andrzeja

 

1,75m x 2 ze srebra 99,9978 w przekroju 14 AWG s=2,5 mm2 to cena 1500,- pln

 

plus za rca 500zł długości 40cm

 

gzrech nie chciałbym pchać sie w pre phono lampowego, narazie wstrzymuje zakupy związaną z lampa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Zapisuje się do klubu. Z całym arsenałem Witkowego sprzętu.

Końcówki mocy na 845

Pre pasywne z pre gramofonowym

Dwie pary kolumn

- pierwsza w całości na scan speak

- druga w całości na acuttonach

Żal mi było sprzedawać scan speakowych konstrukcji bo są po prostu wybitne więc tak sobie zostały.

Gra to razem wybornie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.