Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Sonus Oliva Klub
IGNORED

SONUS OLIVA - Klub


IGNAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Dopisuje się do klubu :) Na razie skromnie bo tylko podstawowy IC + listwa bez filtra ale z tego, co czytam do chyba warto dołożyć schaffnera...

Mam tylko małą wątpliwość - jeżeli transport, jak i zasilacz do DAC'a posiada już gniazdo z filtrem, to czy zdublowanie się filtrów ma sens? A może to przyniesie więcej szkody niż pożytku?

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania kolegi.Posiadam także listwę S.O. bez filtra, ale kable zasilające mam chyba z filtrami:MIT Z-Cord 2 i T.A. z seri Super.Czy warto myśleć o filtrze?,czy darować sobie taką modyfikację?

Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Czy ktoś z was ma może kolumny SO oparte na 12'' głośniku niskotonowym? Pan Andrzej zrobił ich kilka, interesuja mnie opinie użytkowników - szukam kolumn do ponad pokoju o powierzchni ponad 50 m2.

ja mam takie kolumny. Szczegóły w zakładce " o mnie".

gram w pokoju 35 m2. Na długiej ścianie. Do takiej powierzchni są na pewno wystarczające. SET 300 B daje radę :)

Dźwięk? Trzeba posłuchać. Mi odpowiada. Ale na pewno warte są swojej ceny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie kolumny. Szczegóły w zakładce " o mnie".

gram w pokoju 35 m2. Na długiej ścianie. Do takiej powierzchni są na pewno wystarczające. SET 300 B daje radę :)

Dźwięk? Trzeba posłuchać. Mi odpowiada. Ale na pewno warte są swojej ceny.

pozdrawiam

Dzięki za opinię Dezerter.

Jak oceniasz średnicę? Ten PHL Audio 1120 trochę mnie niepokoi, głośniki estradowe mają z założenia trochę inne zadanie niż neutralność, barwa itd., ma być głośno i soczyście. Fokale to głośnik powszechnie stosowany w car-audio.

Ciekawe, choć mocno oryginalne zestawienie, pozostaje posłuchać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHL to najlepsze głośniki jakie dane mi było słuchać w moim skromnym dorobku :) Wczoraj miałem okazje porównać kolumnę 2,5 drożną na 16 cm glośnikach PHL z kolumną 3 drożną na dużym glośniku niskotonowym. PHLe zjadły konkurenta na śniadanie pod każdym względem.

 

Prawdą natomiast jest, że bez dużej wiedzy, doświadczenia i dobrego sprzętu pomiarowego trudno zrobić do nich dobrą zwrotnice.

Edytowane przez peritus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHL to najlepsze głośniki jakie dane mi było słuchać w moim skromnym dorobku :) Wczoraj miałem okazje porównać kolumnę 2,5 drożną na 16 cm glośnikach PHL z kolumną 3 drożną na dużym glośniku niskotonowym. PHLe zjadły konkurenta na śniadanie pod każdym względem.

 

Prawdą natomiast jest, że bez dużej wiedzy, doświadczenia i dobrego sprzętu pomiarowego trudno zrobić do nich dobrą zwrotnice.

Dzięki raz jeszcze, rozbudziłeś moją ciekawość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Kto z posiadaczy srebrnego ic SO na Bullet Plug (najlepiej srebrnych, ew. z miedzi złoconej) zgodziłby się wypożyczyć mi swój kabelek do porównania ?

 

Dzisiaj rozmawiałem z p. Andrzejem i poinformował mnie, że niestety nie wypożycza, tylko robi na zamówienie :(

 

Będę wdzięczny ;)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

Dzisiaj rozmawiałem z p. Andrzejem i poinformował mnie, że niestety nie wypożycza, tylko robi na zamówienie :(

 

Będę wdzięczny ;)

 

 

dziwna polityka SO, nie mieć żadnych gotowców ? toż większość porządnych salonów wypożycza kable za kaucją..........nieładnie

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

dziwna polityka SO, nie mieć żadnych gotowców ? toż większość porządnych salonów wypożycza kable za kaucją..........nieładnie

 

też uważam, że nie jest to odpowiednie podejście do klienta.

Tym bardziej, ze np. kolega Kaumaha (4 strona klubu) wypożyczył od P. Andrzeja 2 ic poto, aby wybrać jeden z nich.

Jestem przekonany, że konstruktor ma gotowe niektóre kable, jednak wypożyczenie zależy chyba od jego aktualnego humoru.

 

na szczęście Pan Andrzej nie musi się bawić w żadną politykę :)

 

fakt, zakupy u niego są specyficzne, ale chyba w większości przypadków z pozytywnym efektem końcowym dla klienta

 

Zgadzam się, że zakupy u Pana Witka kończą się zazwyczaj powodzeniem, a klient jest zadowolony.

 

Jednak nie zgadzam się, że "na szczęście Pan Andrzej nie musi się bawić w żadną politykę :)", gdyż każdy przedsiębiorca (i ten mały, i ten duży), powinien w równym stopniu traktować klientów, a polityka względem nabywców powinna przysparzać potencjalnych następnych, a nie zniechęcać.

 

Bardzo szanuję pracę Pana Andrzeja i chwalę wszem i wobec jej owoce, niemniej jednak podejście jest do klientów jest trochę "nie ten teges" :(

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z posiadaczy srebrnego ic SO na Bullet Plug (najlepiej srebrnych, ew. z miedzi złoconej) zgodziłby się wypożyczyć mi swój kabelek do porównania ?

 

Dzisiaj rozmawiałem z p. Andrzejem i poinformował mnie, że niestety nie wypożycza, tylko robi na zamówienie :(

 

Będę wdzięczny ;)

 

Przegapilem go kiedys na alledrogo tez bym z checia go posluchal wypozyczyl bo tani nie jest a w ciemno zamawiac to bez sensu szkoda ze go nie maja :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że ja mam ten najtańszy ic SO na Neutrikach. Pierwotnie kupiony do KD, teraz pogrywa w stereo.

 

Właśnie nie wiem, który z wyższych wybrać, żeby był najbliżej tego, czego poszukuję i najlepiej zgrał się z resztą. Dlatego też pasowałoby pożyczyć obydwa, posłuchać i wybrać lepszy (dla mnie i zestawu). Tak, jak uczynił to kolega Kaumaha. Ja jednak nie doświadczyłem możliwości takiej przyjemności :(

 

Pan Andrzej przez telefon w dwóch zdaniach opisał mi różnice pomiędzy tymi trzema kablami i powiedział, że jak wybiorę, to mam się skontaktować :/

Szkoda, bo naprawdę szanuję Sonus Oliwa, nabyłem llstwę i dwa kable ...

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Robiłem u P.Andrzeja kolumny.Byłem osobiście, długa i przyjemna rozmowa na temat, kawa.Listwę kupiłem od ręki.co do kolumn to w czasie ich realizacji P. Andrzej kontaktował się ze mną kilka razy żeby ustalić szczguły.Teraz też piszę do niego od czasu do czau o poradę i zawsze jest miło i na temat.

Także jestem zaskoczony podejściem co do niktórych klijentów.Czasami jego porada składa się do kilku konkretnych zdań, ale zawsze mi się sprawdzila.

Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiza wierzę Ci i wiem ,że tak jest w SO. Po prostu może gdybym i ja zamówił tam nie tanie kable i listwę, ale też kolumny za ładnych kilka(naście) tysi ...

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiza wierzę Ci i wiem ,że tak jest w SO. Po prostu może gdybym i ja zamówił tam nie tanie kable i listwę, ale też kolumny za ładnych kilka(naście) tysi ...

Witam.Nie myśl że jestem taki szmalowny.Wydałem u P. Andrzeja kilka i to naprawdę kilka (naście możesz skreślić), bo na więcej mnie nie stać.Ale moin zdaniem to nie zmienia faktu o traktowaniu klijętów.Jak takie podejście by miał każdy salon (z takimi kompetencjami i wiedzą) to by było O.K.Takie jest moje zdanie o SonusOliva, i jak na razie nie mam powodów żeby je zmieniać.Po prostu kontakt osobisty daje inne podejście do klijenta.Meilowo też trochę namarudziłem P. Andrzejowi i zawsze byłem potraktowany miło i z wyrozumiałością chociaż moja wiedza co do audio ma wiele do życzenia.

Pozd.

 

Jednak nie zgadzam się, że "na szczęście Pan Andrzej nie musi się bawić w żadną politykę :)", gdyż każdy przedsiębiorca (i ten mały, i ten duży), powinien w równym stopniu traktować klientów, a polityka względem nabywców powinna przysparzać potencjalnych następnych, a nie zniechęcać.

 

Bardzo szanuję pracę Pana Andrzeja i chwalę wszem i wobec jej owoce, niemniej jednak podejście jest do klientów jest trochę "nie ten teges" :(

Whiter1, zgadzam się z Tobą całkowicie, ale dlaczego właśnie Ciebie to dotknęło nie umiem wytłumaczyć, może miał trochę spraw na głowie lub jakieś kłopoty.

Nie będę się doszukiwał powodu, ale to faktycznie nie ładnie i nie pasuje mi do osoby P. Andrzeja.

Pozd.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.