Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Sonus Oliva Klub
IGNORED

SONUS OLIVA - Klub


IGNAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam, bo filtr Schaffnera 2080 wpięty w tor zbyt złagodził brzmienie, żeby nie powiedzieć zamulił, dało się to usłyszeć głownie na wokalu, który stracił blask, swą dźwięczność. Poza tym paradoksalnie góra pozostała dalej dźwięczna, przekaz stał się jakby bardziej poukładany jak pisze Kiza, ale to chyba nie to. Ogólnie dźwięk się wycofał i stracił na dynamice. Whiter1 zgadzam się, obraz w TV zyskał na jakości :)

Dam filtrowi jeszcze szanse, zamierzam zmienić wzmak, może z innym będzie inaczej. Dlatego pytałem o "wygrzewanie" :)

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę zakupić listwę i podlączyć do niej TV, a w niedalekiej przyszłości również jakieś stereo. Czy używacie również kabli sieciowych SO w TV i czy to ma sens (listwa + kabel SO do tv)?

Do Tv jak bardzo chcesz to kup sobie taki kabel: http://allegro.pl/c7-sieciowka-c7-osemka-2-pin-zobacz-dostawa-i2434089150.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.Panowie Dezerter i Lux666 co się dzieje że sprzedajecie kolumny?SonusOliva sprowadza kolumny z Chin?, jeśli to oczywiście nie tajemnica.??

Ja swoje też chcę sprzedać, bez tajemnicy, zmieniłem mieszkanie na dużo mniejsze i kolumny zajmują mi połowę "salonu".

Pozd.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ochotę na inny dźwięk czyli gonię króliczka!

Życzę powodzenia, też bym pogonił ale brak środków.Klasowo mogły by zostać, ale mają za duży dziwięk na moje pomieszczenie i nie mogę rozwinąć skrzydeł.

Fajnie jest się rozwijać, iść do przodu, byle nie popaść w chorobę.Hobby mamy drogie, utrzymanie rodziny pochłania praktycznie wszystkie środki, także tylko możesz się cieszyć że udaje Ci się znależć wolne środki.

Pozd.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem monitory na trójdrożne podłogówki, brakowało mięcha, gdy miałem ochotę posłuchać czegoś z dużym wykopem. Nie jest to kompletnie wina kolumn, grają świetnie, mam małe i problematyczne pomieszczenie, ale jednak Harpie bardzo dobrze sobie z nim radzą i wcale nie mulą. W przyszłym roku zmieni się kubatura, dlatego to taki przyszłościowy zakup. Kolumny wystawiłem do ogłoszeń, ale nie mam musu ich sprzedania, chętnie zbuduję sobie 2 zestaw w oparciu o nie, jeśli będzie taka możliwość, do muzyki klasycznej, utworów akustycznych, czy muzyki z nastawieniem na wokal to można się zakochać i Harpie w aktualny zestawieniu nie są 10 klas do przodu, dźwięk jest z niższym zejściem i świetną spójnością, na czym mi zależało. Kolumny za 3tyś względem tych za 7 wcale nie mają się czego wstydzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To tłumaczy wszystko.Sory za moją dociekliwość, ale myślałem że z SonusOviwą zaczęło się dziać coś nie tak.

Grtuluję nowego zakupu i życzę wiekiej przyjemności ze słuchania.Harpia to zacna firma, gratyluję i dzięki za opis brzmienia.

Pozd.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

Zapisuje się z IC srebro + miedziane bullety.

Byłem sceptyczny ale w tej cenie (a praktycznie i 2 razy droższej) zamiata właściwie wszystko co słyszałem. Wyglądają dość paskudnie ale poprawa jest w praktycznie każdym aspekcie brzmienia, no przynajmiej u mnie.

Ciekawe, że b. mało jest opinii o lampach konstrukcji p. Andrzeja - ktoś ma/zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Byłem u niego dwa razy.Słyszałem kilka jego konstrukcji.Jedną posiadam-kolumny.Wielkie wrażenie zrobił na mnie jego system oparty na wzór kina domowego.To znaczy cztery kolumny jego konstrukcji zasilane jego lampami.Słuchaliśmy i oglądaliśmy koncert Deep-Purple, coś niesamowitego dla mnie.Żeczywiście dużo się mówi na temat jego kolumn, kabli, a o lampach nic nie słychać? Nie stety gram na tranzystorze, także po jednorazowym słuchaniu jego lamp nie będę wydawał opini.

Pozd.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wzmak konstrukcji Pana Andrzeja.

jest to integra 300B, którą aktualnie używam jako końcówki.

Pan Andrzej zrobił kawał dobrej roboty, po tym jak tunnigował moją pierwszą lampę czyli Music Angela na kt88.

jeśli chodzi o budowę to:

Sterujące to 6sn7 lub 12sn7. Mam możliwość kombinowania dźwiękiem do woli.

lampy sterujące to z szóstek: marconi, Sophia, RCA, tungsole. Z dwunastek mam tylko tungsole słynne roundplate. Lampy mocy początkowo to emission Labs 300B XLS a obecnie Sophia Carbon. Wszystkie pozostałe elementy to MKP i mundorfy jeśli chodzi o kondensatory i trafa od Pana Ogonowskiego. Okablowanie jest srebrne. Nie chciałem oszczędzać. Koszt był spory. Ale już teraz wiem, że nie zamierzam się z nim rozstać.

Słucham głównie jazzu ale nie gardzę też klasyką i pięknymi wokalami kobiecymi.

jak to gra?

Słyszałem wiele wzmaków zarówno lamp jak i tranzystorów za różne pieniądze i na razie nie słyszałem lepszej średnicy i góry. Można go słuchać godzinami bez zmęczenia nawet przy większych natężeniach dźwięku. Bajka!

Piszę to i słucham Barb Jungr z hi-resów "Love me tender" i muszę przyznać, że tak powinna brzmieć muzyka...

Jak dostanę stolik i standy od Pana Janusza Rogoza, to porobię zdjęcia i umieszczę je w klubie Leaka, którego też słucham na zmianę z Sonus Olivą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wzmak konstrukcji Pana Andrzeja.

jest to integra 300B, którą aktualnie używam jako końcówki.

Pan Andrzej zrobił kawał dobrej roboty, po tym jak tunnigował moją pierwszą lampę czyli Music Angela na kt88.

jeśli chodzi o budowę to:

Sterujące to 6sn7 lub 12sn7. Mam możliwość kombinowania dźwiękiem do woli.

lampy sterujące to z szóstek: marconi, Sophia, RCA, tungsole. Z dwunastek mam tylko tungsole słynne roundplate. Lampy mocy początkowo to emission Labs 300B XLS a obecnie Sophia Carbon. Wszystkie pozostałe elementy to MKP i mundorfy jeśli chodzi o kondensatory i trafa od Pana Ogonowskiego. Okablowanie jest srebrne. Nie chciałem oszczędzać. Koszt był spory. Ale już teraz wiem, że nie zamierzam się z nim rozstać.

Słucham głównie jazzu ale nie gardzę też klasyką i pięknymi wokalami kobiecymi.

jak to gra?

Słyszałem wiele wzmaków zarówno lamp jak i tranzystorów za różne pieniądze i na razie nie słyszałem lepszej średnicy i góry. Można go słuchać godzinami bez zmęczenia nawet przy większych natężeniach dźwięku. Bajka!

Piszę to i słucham Barb Jungr z hi-resów "Love me tender" i muszę przyznać, że tak powinna brzmieć muzyka...

Jak dostanę stolik i standy od Pana Janusza Rogoza, to porobię zdjęcia i umieszczę je w klubie Leaka, którego też słucham na zmianę z Sonus Olivą.

Witam.Chciałem napisać podobnie o wrażeniach z odsłuchów jego lamp, ale to było słuchanie jednorazowe i nie chciałem wydawać pochpnych decyzji.Całkowicie się z Tobą zgadzam, co do specyfiki brzmienia.

Jeszcze nigdy nie obcowałem z takim dziwiękiem jaki słyszałem u P. Andrzeja.Gratuluję dobrego wyboru, najważniejsze że się Tobie podoba, reszte olać.Też zastanawiałem się nad lampą od P. Andrzeja, tylko ze względu na dzieci kupiłem tranzystor.Pozd.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wzmak konstrukcji Pana Andrzeja.

jest to integra 300B, którą aktualnie używam jako końcówki.

Pan Andrzej zrobił kawał dobrej roboty, po tym jak tunnigował moją pierwszą lampę czyli Music Angela na kt88.

jeśli chodzi o budowę to:

Sterujące to 6sn7 lub 12sn7. Mam możliwość kombinowania dźwiękiem do woli.

lampy sterujące to z szóstek: marconi, Sophia, RCA, tungsole. Z dwunastek mam tylko tungsole słynne roundplate. Lampy mocy początkowo to emission Labs 300B XLS a obecnie Sophia Carbon. Wszystkie pozostałe elementy to MKP i mundorfy jeśli chodzi o kondensatory i trafa od Pana Ogonowskiego. Okablowanie jest srebrne. Nie chciałem oszczędzać. Koszt był spory. Ale już teraz wiem, że nie zamierzam się z nim rozstać.

Słucham głównie jazzu ale nie gardzę też klasyką i pięknymi wokalami kobiecymi.

jak to gra?

Słyszałem wiele wzmaków zarówno lamp jak i tranzystorów za różne pieniądze i na razie nie słyszałem lepszej średnicy i góry. Można go słuchać godzinami bez zmęczenia nawet przy większych natężeniach dźwięku. Bajka!

Piszę to i słucham Barb Jungr z hi-resów "Love me tender" i muszę przyznać, że tak powinna brzmieć muzyka...

Jak dostanę stolik i standy od Pana Janusza Rogoza, to porobię zdjęcia i umieszczę je w klubie Leaka, którego też słucham na zmianę z Sonus Olivą.

 

No proszę jednak ktoś ma.

Dezerter

No teraz dałeś mi do myślenia . napisałem do p. Andrzeja czy będzie w stanie zaprojektować/wykonać zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy. Zobaczymy

A piszesz o doskonałej średnicy i górze? Czyżby dół pasma był słabszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr122,

 

dół to inna bajka. Kolumny od Pana Andrzeja o skuteczności 92 dB nie schodzą tak nisko jak się o tym przekonałem po podpięciu do 300B leak sandwich 600 o skuteczności 96 dB. Jakoś nigdy nie odczuwałem braku basu ale teraz po kilkudziesięciu godzinach na 40 - letnich leakach spodobało mi się granie z taaaaakim basem.

Mam w planach poważny odsłuch tannoya sprzed 30-40 lat i nowoczesnego art loudspeakers z 300B konstrukcji Pana Andrzeja. Przyszły tydzień zadecyduje, w którym kierunku pójdę.

W każdym razie wzmak zostaje. Na kolumny SO na razie nikt się nie zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho

Super pierwsza fotka - proste i piękne.

Za drugą (a właściwie za jakość) masz przygotowanie specjalne miejsce w piekle :)

A stolik to chyba Rogoz co? mam dokładnie ten projekt tylko z dodatkowym pietrem w górę - też zresztą super miły kontakt i doskonały produkt.

Tak czy inaczej słowo się rzekło i ruszyły pierwsze prace koncepcyjne nad moim wzmacniaczem słuchawkowym. Projekt jest ambitny, oczekiwania duże - no zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś srebra do lampki MingDa przeczytałem już że IC na wtykach Bullet jest dużo lepszy od Neutrika, a porównywał ktoś między bulletami z miedzi a srebrnymi czy są jakieś różnice ?

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam srebrny IC Pana Andrzeja na bulletach. Moim zdaniem świetny kabel w swojej cenie.

Rzeczywiście nieco rozjaśnia system. U mnie nie grał z focalami ATLR, które miałem w głośnikach. Ale z innymi gwizdkami jest dobrze.

Teraz gram głównie na XLO reference 3. Ale to inna bajka cenowa i dźwiękowa również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.