Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Sonus Oliva Klub
IGNORED

SONUS OLIVA - Klub


IGNAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, nie słyszałem tamtych kolumn na allegro ale jeśli chodzi o bas to u mnie właśnie to największa zmiana. Do tej pory było łupnięcie i tyle a teraz jest bas, który słychać, Co do owijania i bubli to nie chce się kłócić ale kiedyś mercedes jak wypuścił klasę A to nie był w stanie zaliczyć testu łosia. Czy to znaczy że nie robili pomiarów, albo że mercedes nie zna się na produkcji samochodów? I że na podstawie papki prasowej owinął sobie część klientów, którzy kupują nadal a ci co o tym wiedzą nie kupują? Nie. To znaczy że zwyczajnie zaliczyli wtopę, pewnie tak samo jak Andrzej wtedy z tymi kolumnami co opisujesz. Ja też parę razy dałem ciała w robocie i pewnie każdy z nas. To tylko dowód że każdy jest człowiekiem. A jeśli stroi kolumny na ucho to szczerze zazdroszczę ucha. Mam tannoy stirling i cóż, jeśli On stroił je na ucho to szczerze powiem, że Tannoy wcześniej nie zrobił tego wcale albo zlecił to komuś z zakładu pracy chronionej o znacznej głuchocie. A seria niby taka Prestige.Niech stroi czym chce byle był taki efekt jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, że jesteś zadowolony ale to nie była jednorazowa wtopa. Nawet jak wykazane zostały błędy, nie chciał się autor kolumn przyznać do tego że zamówił złe głośniki, po prostu na pałę i zamiast wymienić, oferował zniżkę przy następnej konstrukcji. Żal.

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich sluchalem. Przetrzen zjawiskowa. A po 15 min krew z uszu. Balans tonalny totalnie przeniesiony w gore. Ja do SO absolutnie nic nie mam, popieram rodzime inicjatywy, te zas chcialem kupic (przekonuje mnie idea duzej powierzchni membrany na dole, chocby z estradowym rodowodem). Ale tego nie dalo sie sluchac. Dolu ni stwierdzono - procz wizualnych 30cm ;) Tak wlasnie mi sie zdawalo, ze strojone na ucho, pewnie w mocno wytlumionym, w sposob bardzo znaczacy lagodzacym gore, pomieszczeniu. Sugerowalem wlascicielowi przestrojenie, chocby u konstruktora. Wszak kosztowaly niemalo, nie wiem czy nie sprzedaja sie w chwili obecnej ponizej kosztow samych przetwornikow. Kolumny maja potencjal i to pewnie spory (poki krew sie jeszcze nie lala, a gral jakis sote jazz bez obrobki bylo genialnie) po prostu trzeba by je poprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słynny przetłumiony stryszek.. :) Jak on się odnosi to pomieszczeń klientów? Wcale :)

Gratuluję, że jesteś zadowolony ale to nie była jednorazowa wtopa. Nawet jak wykazane zostały błędy, nie chciał się autor kolumn przyznać do tego że zamówił złe głośniki, po prostu na pałę i zamiast wymienić, oferował zniżkę przy następnej konstrukcji. Żal.

Witam, niestety miałem takie same doświadczenie, niedopasowanie głośników do litrażu obudowy, czyli kłopoty z bassem i strojenie na stryszku, co miało negatywny wpływ na wysokie, i średnie tony.

Ogólnie byłem zadowolony na początku, bo to był przeskok jakościowy o klasę do posiadanych wcześniej kolumn, ale tylko do czasu kiedy się z nimi konkretnie oswoiłem, stwierdziłem że jednak coś jest nie tak. Co do niedopasowania głośników bassowych to wymówka była taka sama jak opisywałeś wcześniej.Życzę wszystkim wielbicielom tej firmy tylko pozytywnych doświadczeń, może ja miałem tylko pecha,jak kilku innych. Pozdrawiam.

Edytowane przez kiza

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja po odbiór kolumn pojechałem z własną skromną 9W lampą. Podłączyliśmy wszystko no i góra bardzo przyjemna nie natarczywa, średnica też ok za to basu brak.... trochę się przeraziłem bo miały schodzić do 30 Hz.

Po powrocie do domu i podłączeniu wszystkiego kolumny zagrały inaczej... tzn. góra trochę jaśniejsza ale dalej nie natarczywa no i pojawił się bas taki jakiego oczekiwałem z 30 cm przetwornika.Wychodzi na to że jednak przytłumione pomieszczenie Pana Andrzeja skutecznie zabija tą część pasma.

Pomiarów też nie widziałem , ale ogólnie jestem zadowolony z kolumn od Pana Andrzeja.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam!

Zaciekawił mnie temat kabli p.Andrzeja.

Ciekawi mnie czy są warte swych cen.

Jak się mają do Nordost Heimdal, ewentualnie minimum Red Dawn?

Må ktoś porównanie?

Po pierwszych waszych postach byłem ciekawy i chętny kupić, ale po wtopie z kolumnami yo juz nie wiem.

U Andrzeja interesuje mnie kable, ewentualnie przeróbka, czy też wymiana kondensatorów i terminali glosnikowych w Elektrokompaniet ECI -1

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Stwierdzilem, że podzielę się z Wami informacjami o kolumnach jakie praktycznie stworzył dla mnie p. Andrzej. Otóż pod koniec zeszłego roku wszedłem w posiadanie preampa/wzmaka słuchawkowego produkcji p. Andrzeja. Taki konkret na lampie 2A3. Robiąc dodatkowe przeróbki dla mnie p. Andrzej wskazał na możliwość prostego upgrade do roli pełnej integry o standardowej kilkuwatowej mocy, jak to z lamp 2A3. No i tak zrobilismy. Uzywanie tegoż wzmaka do kolumn rzędu 89-90dB mijało się mimo wszystko z sensem - słychać było, że czegoś brakuje. Więc zacząłem śledzić allegro żeby wyłowić coś w sensownym budżecie co by miało znacząco powyżej 90dB a przy okazji celowałem w jakieś "vintage" - nie mam wstrętu do kolumn japońskich itd. Wypatrzyłem w dobrym stanie kolumny Pioneer CS-63DX (https://www.google.c...CFQa4FAod_z8MTg) o wysokiej skuteczności, i solidnych rozmiarach. Kolumny dotarły do mnie, słuchałem ale czułem że bas ledwo schodzi do powiedzmy 60Hz itd. Chciałem lepiej. Kolumny posłałem do p. Andrzeja. No i od słowa do słowa doszliśmy do totalnej przebudowy. Chyba jedyne co pozostało po tych Pioneerach to membrany. Pan Andrzej zaprojektował zwrotnicę, stolarz wykonał piękną obudowę oraz standy (myslę, że jedna kolumna i stand to spokojnie ponad 40kg, a standy można jeszcze dociążyć), ja poprosiłem też o patent aby można było standy i kolumny łaczyć solidnie śrubami (jakoś mam wewnętrzne lęki gdy koło 30kgramowych monitorów kręcą się dzieciaki w domu). No i mam te stwory teraz w domu. Technicznie - wg p. Andrzeja skutecznośc jets niższa niż w oryginałach ale co to zmienia skoro Dynaco SCA35 z mocą ok. 12-13watt to już zbyt dużo dla nich. Ta integra na 2A3 - ok. 2x3waty napędza je z palcem w bucie. Dźwięk zeszedł niżej - schodzi do 35-40Hz (tzn słychać sygnał testowy, ale zapewne jest to jakieś 40Hz +/- 3dB). Góry nie oceniam - ja słyszę sygnały testowe do kilkunastu tysięcy na każdej kolumnie więc 20kHz jest dla mnie poza zasięgiem ;))))

Kolumny grają pełnym dźwiękiem, tworzą swego rodzaju "ścianę dźwięku", spójną i homogeniczną. Nie są efektowne - w sensie że nagle jest "łał!" - ale jest naprawdę dobrze....

post-3626-0-13988100-1444897957_thumb.jpg

post-3626-0-57513500-1444897963_thumb.jpg

post-3626-0-84099600-1444897969_thumb.jpg

post-3626-0-78956900-1444897977_thumb.jpg

post-3626-0-02194500-1444897985_thumb.jpg

post-3626-0-21721900-1444897992_thumb.jpg

post-3626-0-60490500-1444898008_thumb.jpg

post-3626-0-60894500-1444898014_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna robota Adamie. Pozdrawiam z nieco deszczowego Sopotu.

Tak, ładna. Zależało mi na tym aby wyglądało porządnie - stąd profesjonalny stolarz zaangażowany był. '

W Gdansku też siąpi ;(

 

Aż się boję zapytać na podstawie czego ją projektował.. :)

;))

dobrze że Stradivari już nie żyje bo też by od Ciebie dostał za strojenie skrzypiec na słuch ;)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przeciez nie porownuje. No ale jakby Stradivari na słuch stroil kolumny to bys mial uwagi? ;)

 

 

 

Przecież Stradivari miał "nad słuch " a więc z czym tu porównywać , S.Oliva ? ;)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest "nadsluch"? :)

 

Tak też zastanawiam się jak się "stroi" kable w profesjonalnych firmach/manufakturach - np w Transparentne, MIT czy Cardasie...

 

Pewnie wynajmują do tych celów laboratoria NASA . Kurcze , jak zachęcająco by taka informacja w ulotce wyglądała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wynajmują do tych celów laboratoria NASA . Kurcze , jak zachęcająco by taka informacja w ulotce wyglądała ;)

haha tu daleko szukać nie trzeba - pamiętam, że firma Audionova (nota bene - istnieje jeszcze w ogóle?) pisała o swoich kabelkach głośnikowych, że powstały we współpracy z jakimś inzynierem z NASA ;)

 

Cieszę się, że jesteś zadowolony. Nie mniej, znając podejście do tematu pana Andrzejaw wiem, że to co zrobił wymaga poprawy.. ;)

Kto wie, może, nie pisałem że to produkt idealny i skończony albo jakiś referencyjny. A co - chcesz poprawić ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej wymienione firmy nie są w stanie wykonać kolumn w cenie firmy sonus oliva na tych samych przetwornikach i w tak solidnie wykonanych obudowach i w takich kombinacjach kolorów.... (wszystkie opytałem , zanim wybrałem Pana Witka...:)) - wyszło kilka tysięcy taniej :) - a czy idealnie....? to już nie moja sprawa - ważne ,że wg mnie grają bardzo dobrze.

Wg mnie skoro Pan andrzej ma tyle lat doświadczenia to to wszystko nie idzie na marne....

Dla przykładu:

qba Dominator 100 TL na nie oszukujmy się średniej klasy głośnikach seasa (z aluminiowymi membranami to taka średnia klasa , wyżej są z magnezowymi, magnezowe z 6cioma magnesami, nexetel i nexetel z 6cioma magnesami neodymowymi najwyższe - membrana o połowe lżejsza niż magnezowe przy 15cm średnicy aluminium ma 8,1g magnez 9,5 a nexetel tylko 6,75g !) (wysokotonowy nawet rzekłbym podstawowej klasy) to koszt 8900zł , a sonus oliva wykona podobną konstrukcje i to w lepszej jakośćiowo obudowie i na lepszych przetwornikach bo średniotonowy 15cm najwyższy model seas jaki istnieje , wysokotonowy lepszy niż SEAS T25CF001 EXCEL (tylko niskotonowy taki sam 22cm z 4 warstwową cewką) i w dowolnej kombinacji kolorów obudowy prawie 2 tysiące taniej !

 

więc strojenie strojeniem - każdy stroi jak tam u siebie słyszy (albo jak mu pomiar - nie zawsze trafnie zresztą) pokazuje....

Audiofil nigdy nie ma fajnego dźwięku, on go cały czas szuka...... - także ogólnie nie obchodzi mnie co siedzi w zwrotnicy i jak to jest strojone , ważne ,że gra dla mnie okej - a ,że komuś nie pasuje ... - cóż jego problem :(

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up up

Dokładnie

Firmy takie jak: studio 16hz, harpia acustik, akustyK, visaton, qba, akkus czy tonsil (tak tak - oni też produkują zestawy tej klasy na indywidualne zamówienia :))! nie mogą sie równać z sonus oliva gdyż:

-posiadają co prawda bogaty park maszyn i sprzętu pomiarowego , ale nie kiedy to właśnie pomiar ma mniejsze znaczenie niż nasz słuch, z pomiaru po prostu wiem ,że potrafi wyjść jeszcze gorzej niż powinno sie słyszeć:)

-wyżej wymienione firmy to NIE SĄ firmy jednoosobowe jak sonus oliva (który to wszystko poza niektórymi obudowami które wykonuje inna osoba - robi sam) , a jak wiadomo sztabowi ludzi czyt, "darmozjadów" np. biurowym, kierownictwu, jakimś menadżerom, i pracownikom trza zapłacić! - stąd konstrukcje analogiczne do tych zamawianych w sonus oliva u nich wychodzą po prostu o wieeeele drożej , o ile wogóle są w stanie sprostać wyzwaniu... (z regóły sie tego nie podejmują... :)) - wiem z doświadczenia:)

-a sonus oliva niejednokrotnie udowodnił ,że nawet konstrukcje bardzo nietypowe kształty obudów i z bardzo ietypowych materiałów (grube wielowarstwowe płyty, gięta sklejka czy granit !) potrafi wykonać bez problemu i po mistrzowsku! - w tym to INNE FIRMY POWINNY SIE OD NIEGO UCZYĆ! A NIE OLEWAĆ KLIENTÓW !!!! :(:):P

Nie żebym Pana Andrzeja bronił jakoś specjalnie - ale stwierdzam osobiśćie widziane i słyszane fakty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.