Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Sonus Oliva Klub
IGNORED

SONUS OLIVA - Klub


IGNAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie wczoraj zjawił się ten oto nowy domownik. Integra na lampie 2A3 (sterowane przez 6SN7), trzy wejścia liniowe, trafa Ogonowskiego, kondy V-Cap, potek DACT, lampy Sopia Electric, wygodny autobias. Klasyczna moc z 2A3 na poziomie 3-3,5wata. Układ z SunAudio 2A3. Podłączony do kolumn Klipsch Cornwall II (101dB) napędza je oczywiście bez problemu.

 

Jak gra? Jedyne co mam do porównania to japoński Tri na lampach 300B, gdzie są Shuguangi Z-Treasure. Tri brzmi "muzykalnie" - czyli wypchnięty środek, miła dla ucha klucha. Na tym tle wzmacniacz SonusOliva gra bardziej wyrównanym i rozciągniętym pasmem - nie wiem na ile to kwestia różnic brzmieniowych 2A3 versus 300B ale jest więcej energii/energatyczności, smaczków, przeszkadajek. Fajna rzecz ;)

Tydzien minął i mogę potwierdzić, że pięknie wzmacniaczyk gra. Dynamicznie, przejrzyście ale z lampowym nalotem. Kupiłem lampy EmissionLabs 2A3, są w drodze do mnie. Liczę na "ciut lepiej" w brzmieniu.

Będąc tydzien temu u p. Andrzeja na stryszku odsłuchiwałem bardzo ciekawe monitory które są na sprzedaż za okazyjną cenę. Słuchałem na stryszku ze wzmocnieniem lampowym kilkunastowatowym i bez bicia powiem, że gdyby dawały się napędzić 3ema watami z 2A3 to by już były u mnie. Ktoś kto kupi będzie miał extra brzmienie. Polecam kontakt z p. Andrzejem (o ile już sie nie sprzedały). Extras jest taki, że kolumny są niepolakierowane - więc nawet można umówić profesjonalną lakierkę na dowolny wybrany kolor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś szczegóły co do konstrukcji?

Monitory. Na przodzie dwa Illuminatory w de'apollito miedzy nimi jakis tweeter (ale nie wiem czy tez Illuminator). Z przodu cos a la bas reflex. Brzmienie - przestrzenne, duzo smaczkow. I calkiem imponujacy bas jak na takie monitorki. Duza kultura grania. Niestety czysto technicznych informacji co do konstrukcji, zwrotnicy itd nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś doświadczenia z lampowymi wzmacniaczami/ końcówkami mocy jakie robi sonus oliva?

jak oceniacie tęfirme na tym polu?

u mnie teraz gra 2A3 i gra bardzo OK - na ucho i pamięć w porównaniu do Leben300XS/F, Dynaco SCA35, Dynaco ST35, Triode TRV-A300SER... o dziwo wczoraj słuchając staregi Genesis poodkrywałem dźwięki i smaczki jakich kiedyś nie słysząłem albo przeoczałem słuchając...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phono - rozumiem, że masz na myśli pre gramofonowe.

Też się nad tym zastanawiałem. Strasznie mnie korci, ale mam pre nuda i gra to b. dobrze.

Nie miałem okazji słuchać, ale przy okazji wizyty w SO oglądałem to cudo - kolor black piano, wizualnie prezentował się, że ta to nazwę nobliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phono - rozumiem, że masz na myśli pre gramofonowe.

Też się nad tym zastanawiałem. Strasznie mnie korci, ale mam pre nuda i gra to b. dobrze.

Nie miałem okazji słuchać, ale przy okazji wizyty w SO oglądałem to cudo - kolor black piano, wizualnie prezentował się, że ta to nazwę nobliwie.

No ja nie widziałem naocznie. Aczkolwiek zakładam, że by się zgrał wizualnie z moim 2A3 SO - zawsze to coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

W związku z pojawieniem się tzw "atrakcyjnej niecodziennej okazji" rozważam sprzedaż mojego nowiutkiego wzmaka Sonus Oliva 2A3 (o którym pisałem tudzież: http://www.audiostereo.pl/sonus-oliva-klub_65608.html/page__st__420?do=findComment&comment=3777223). WARTO. Zainteresowanych zapraszam na priv. 3500zł z lampami 2A3 Sophia, 4500 z świetnymi lampami 2A3 EML Mesh. Na pokładzie świetny potencjometr DACT, trafa LOgonowskiego. Schemat wzorowany na SunAudio. Mozliwość podpięcia trzech źródeł. Bardzo wygodny pomiar i ustawianie biasu - nawet dla laika (jak ja). Moc ok 3.5wata. Stan idealny.

post-3626-0-82818400-1463574424_thumb.jpg

post-3626-0-92742000-1463574430_thumb.jpg

post-3626-0-33193400-1463575723_thumb.jpg

post-3626-0-82818400-1463574424_thumb.jpg

post-3626-0-92742000-1463574430_thumb.jpg

post-3626-0-33193400-1463575723_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

W klubie coś ucichło..... :( - a szkoda!:(:)

Ciekawe czy/i kiedy sonus oliva zaktualizuje lub zmieni /doda jakieś nowe zdjęcia wyrobów na swej stronie , bo mogło by ich tam być więcej....

 

Tak na marginesie:

http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-sonus-oliva-podstawy-marmur-i6262088363.html

koleś deczko przecenia sprzęt....:)

12 000, a szło coś podobnego kupić 4x taniej:

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/kolumny-podlogowe/sonus-oliva-os91505.html

nawet w lepszym stanie:P!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej skrajne opinie to są na temat kolumn SO. Niestety nie miałem przyjemności słuchać, aby samemu ocenić. Jednak tu w klubie jest chyba więcej negatywów, niestety.

 

Ciekawe co się zmieniło na przestrzeni kilku lat? Może ktoś posiada aktualnie wyprodukowane kolumny SO i mógłby coś w tym temacie napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn SO słuchałem w ich naturalnym środowisku, czyli u Pana Andrzeja w pokoju i na stryszku. Moim zdaniem w konfiguracji, w której grały, czyli ze wzmacniaczem TEAC wszystko było co najmniej dobrze - koherentne, naturalne, niemęczące, soczyste brzmienie.

Edytowane przez gzrech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - jakie to były kolumny? tak z ciekawośći? (monitory , podłogowe? - może pamiętasz na jakich głośnikach?)

Ja mam kolumny od sonus oliva i od roku nie narzekam - co prawda wydawało mi sie kiedyś ,że za ostro grają , ale..... - prubowałem zmienić wzmacniacz i dac i wyszło na jaw, że... - one grają bardzo dobrze, a zmiana wzmacniacza czy dacka nic nie daje - po prostu utwory których sluchałem były "ostrawe" :P:)! - a same kolumny idealnie ,wręcz wzorowo wychwytują te różnice w brzmieniu!!! - myślałem też o zmianach w zwrotnicy, aby zciszyć wysokie tony ,ale ostatecznie zaniechałem tego - i dobrze!

I mimo iż inni konstruktorzy diy-zwrotnic obwiniają zwrotnice wykonane przez sonus oliva za źle przemyślane (w tym te w moich kolumnach także) to ja uważam ,że liczy sie jak to gra całośćiowo , a nie ,że np wymieni sie jedną czy dwie cewki/kondensatory i nagle "magiczna róźdźka" sprawi ,że kolumny zagrają inaczej - ja i tak tego bym nie usłyszał (jak 95% innych "zwykłych zjadaczy chleba") którzy te kolumny użytkują.

Mi najbardziej w sonus oliva podoba sie to ,że podejmie się budowy praktycznie każdej ale to KAŻDEJ konstrukcji - czego o firmach takich jak: studio 16hz, harpia acustics, akustyk, akkus, esa itp. NIE można powiedzieć - albo wyceniają 2x tyle co sonus oliva, albo od razu rezygnują (pisze z doświadczenia, bo z każdą z firm rozmawiałem , i nie podjeła sie tego co sonus oliva wykonał perfekt),

Także ogólnie firma dobra - wykona każde kolumny i każdy wzmacniacz lampowy (końcówka, integra, słuchawkowy, przedwzmacniacz itp.).

Co do cen to niby wydaje sie drogawo , ale.... gdyby (no właśnie gdyby szło :))) to kupić w sklepie to kosztowało by przynajmniej 2x tyle :P:) - taka jest prawda wszystkich sprzętów wykonywanych na zamówienie w małych ilośćiach (czyt. 1szt indywidualnie:))!

 

tak na marginesie -czy słuchał ktoś srebrnych kabli od sonus oliva (głośnikowe i interkonekt)?

Czy ogólnie te kable "coś poprawiają w brzmieniu sprzętu"?

Bo w ciemno nie kupie , a myślałem nad interkonektem i głośnikowymi.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były duże kolumny podłogowe - podobne do tych wystawionych obecnie na allegro.

 

Jeżeli chodzi o kable SO - to mam cały pakiet- głośnikowe, zasilające, interkonekty. Grają rzekłbym dźwięcznie. Jednak w konfiguracji z niektórymi kolumnami mogą grać trochę ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bokser7778

Warta swieczki jest listwa zasilajaca SO. Np tansza bez filtra, bo mozesz w nia pchac wszystko. Ta z filtrem jest ok ale nie pod wzmaka IMHO, reszta spokojnie j/w. Dodatkowa zaleta listwy z filtrem to pobocznie powiem, ze poprawia obraz w tv (plazma).

Zasilajace przewody sa rowniez b.dobre. Cala funkcjonalnosc polega generalnie na tym, ze nie robi sie syf na tylach polaczeniowych-swietna izolacja.

IC Sonus trzeba posluchac w systemie jak kazde inne-nie ma reguly. Ja mam zawsze kontakt z jasnymi systemami wiec srebro tylko raz mi sie sprawdzilo i co ciekawe z ca stream magic. (bylo idealnie).

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa Pana Andrzeja (ta z filtrem) ma jeszcze jedną magiczną właściwość - brzmienie zmienia się w zależności od tego, czy kabel od wzmacniacza wepnie się do gniazda w listwie bliżej kabla zasilającego, czy dalej od tego miejsca. Kto nie wierzy niech sprawdzi. Różnica nie jest oczywiście spektakularna, nie mniej jest słyszalna.

 

W moim systemie użycie listwy z filtrem miało wpływ na lepszą separację poszczególnych instrumentów oraz ładnie ułożyło scenę.

Edytowane przez gzrech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm- może jeszcze kiedyś nad kablami pomyślę....

co do listwy - to troche drogawa mi sie wydaje- obecnie mam taką:

Belkin-SurgeMaster-Maximum-Series-Parasurtenseur.jpg

 

i spisuje sie okej - uziemienie i zabezpieczenie okej , mam ją 7 lat - już pare razy ratowała sprzęt (komputer i wzmacniacz) w czasie burzy (mówie o prawdziwym niedalekim uderzeniu pioruna i zaniku prądu w sieci - listwa niedopuśćiła przepięcia poza gniazda w niej , i blokowała włączenie jej wyłączając bezpiecznik na korytarzu !:)- nie tylko o tym ,że w czasie burzy sprzęt działał - nie nie:P:)) i spisywała i spisuje sie perfekt (bodaj 70-80zł za nią dałem jako nowa) - ale czy listwa może brzmienie poprawiać?! - to by trza przetestować !???

Edytowane przez bokser7778
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrajne tzn że gra i że nie gra czy też...? ;))

 

Violet na swoim blogu popełnił zgoła pozytywną recenzję. Z kolei w treści jednego z forumowych wątków posiadacz przedwzmacniacza wypowiadał się niepochlebnie zarówno co do brzmienia, jak i samej jego konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślę że ową opinią nie ma się co przejmować. Albo to była pojedyncza wtopa Pana Andrzeja albo jakaś zwykła złośliwość kogoś rozżalonego. Mam to pre ze srebrnym okablowaniem i z całą odpowiedzialnością stwierdzam że spisuje sie super!!!!.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys cos mi sie obilo o niepochlebnej opini, tyle co jeszcze pamietam, to ten opiniodawca, opisal brzmienie zbyt wczesnie. Potem sie poprawil bo sprzet mu sie wygrzal.

 

Tomek, ktora masz wersje pre, ta ktora Violet recenzjonowal czy wersje highendowa?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Mój phono SO ostatecznie sobie chwalę. Lampa jest lampa wiadomo. Ale czy w cenie za jaką kupiłem (ok 2tys) to w ogóle można narzekać na solidne phono lampowe na dobrych elementach, z możliwością podpięcia dwóch ramion (osobne rca dla MM i dla MC) i z kilkoma nastawami impedancji (od 50ohm...) dla wkładek MC. Do tego indiwidualny serwis albo poprawki na życzenie klienta aby dopasować do systemu.

Brzmi bardzo dobrze, działa poprawnie. Z metką firmy ze sklepu kosztowałby pewnie 3 razy tyle i już...

 

Ponowię przy okazji ofertę bo przez jakiś czas była nieaktualna ....rozważam sprzedaż mojego wzmaka Sonus Oliva 2A3 (o którym pisałem tudzież: http://www.audiostereo.pl/sonus-oliva-klub_65608.html/page__st__420?do=findComment&comment=3777223).

 

Warto ;)

 

Zainteresowanych zapraszam na priv. 3000zł z lampami mocy 2A3 Sophia i sterującymi starymi "z epoki".

Na pokładzie świetny potencjometr DACT, trafa Ogonowskiego, dobre kondensatory (VCap).

Schemat wzorowany na SunAudio.

Mozliwość podpięcia trzech źródeł.

Bardzo wygodny pomiar i ustawianie biasu - nawet dla laika (jak ja).

Moc ok 3.5wata.

post-3626-0-79221700-1469102187_thumb.jpg

post-3626-0-39091900-1469102199_thumb.jpg

post-3626-0-34759600-1469102206_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.