Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Sonus Oliva Klub
IGNORED

SONUS OLIVA - Klub


IGNAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

MartinS może to nawet nie alergia na Albedo tylko Pan Andrzej widocznie nie ma w zwyczaju wypożyczać i już:)

 

To, że Pan AW nie wypozycza Ok, jego sprawa, natomiast uważam, że nie powinno się mówić do klienta w taki sposób.

Edytowane przez MartinS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wymieniłem z pomocą Pana Andrzeja głośnik wysokotonowy.

Konstrukcja AMT zastąpiła Scan-Speaka revelatora D2904

post-3650-0-97285900-1473194157_thumb.jpg

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, żeby wyczerpać i zakończyć temat, bo uważam, że nie ma po co go ciągnąć.

 

Poza tym jednym "zgrzytem" wszelkie wcześniejsze rozmowy z Panem Andrzejem Witkiem były bardzo kulturalne i odbywały się w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

Pozdrawiam i dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś już drugą osobą piszącą w tym wątku, która na przestrzeni kilku ostatnich tygodni zdecydowała się zamówić przedwzmacniacz SO. Wcześniej wspominał o tym @szatan, który zdecydował się na podobną konstrukcję do mojego pre. Ciekawe jakie będą Wasze opinie.

 

A na jakie lampy i kondensatory audio się zdecydowałeś?

 

 

Zamówiłem przedwzmacniacz liniowy z wbudowaną rozbudowaną sekcją MM oraz MC.

Będzie w masywnej obudowie z 10mm aluminiowym frontem i z czterema gałami do sterowania.

Jeśli chodzi o wybór podzespołów to na razie zdaje się na konstruktora. Trafo sieciowe od Lachowskiego w najlepszej wersji dla audio, rozdział zasilania dlawikami na dual mono. Opóźnione załączanie wyjść po ustabilizowaniu pracy lamp. W pre gramofonowym lampy Psvane następne nosy radzieckie, w sekcji MC trafa CineMag CMQEE-3440A. Kondensatory ICEL dla audio.

Preamp będzie na pewno przygotowany pod moją końcówkę Sugdena odnośnie impedancji itd., którą przywiozę Panu Andrzejowi odpowiednio wcześniej. Być może podczas wstępnych odsłuchów konstuktor sam zasugeruje jakieś zmiany / update komponentów.

 

Długo szukałem jakiegoś Audio Note M... lub Art Audio VPL i nawet znalazłem, jednak ostatecznie postanowiłem sprobować SO zważywszy na fakt nowego urządzenia oraz "pomocy technicznej" w razie czego ;-)

 

Jeśli masz doświadczenie to proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Zamówiłem przedwzmacniacz liniowy z wbudowaną rozbudowaną sekcją MM oraz MC.

Będzie w masywnej obudowie z 10mm aluminiowym frontem i z czterema gałami do sterowania.

Jeśli chodzi o wybór podzespołów to na razie zdaje się na konstruktora. Trafo sieciowe od Lachowskiego w najlepszej wersji dla audio, rozdział zasilania dlawikami na dual mono. Opóźnione załączanie wyjść po ustabilizowaniu pracy lamp. W pre gramofonowym lampy Psvane następne nosy radzieckie, w sekcji MC trafa CineMag CMQEE-3440A. Kondensatory ICEL dla audio.

Preamp będzie na pewno przygotowany pod moją końcówkę Sugdena odnośnie impedancji itd., którą przywiozę Panu Andrzejowi odpowiednio wcześniej. Być może podczas wstępnych odsłuchów konstuktor sam zasugeruje jakieś zmiany / update komponentów.

 

Długo szukałem jakiegoś Audio Note M... lub Art Audio VPL i nawet znalazłem, jednak ostatecznie postanowiłem sprobować SO zważywszy na fakt nowego urządzenia oraz "pomocy technicznej" w razie czego ;-)

 

Jeśli masz doświadczenie to proszę o sugestie.

 

Twoje pre będzie w wersji w pelni zbalansowanej, bez sterowania glosnoscia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już fakt, że znany producent nie ma IC do wypożyczenia do odsłuchu dla klienta, który nieznany mu wyrób ma kupić w ciemno (jedyny znany mi wypadek spośród rodzimych producentów IC), to jeszcze klienta traktuje delikatnie mówiąc niegrzecznie (własciwsze byłoby tu inne słowo).

Mogę potwierdzić, że p. Andrzej w moim przypadku nigdy nie odniósł się nieuprzejmie lub niegrzecznie do żadnego zapytania czy prośby z mojej strony. Z tego co wnioskuję to kable i sprzęty robi pod konkretne zamówienie - to w koncu jedna osoba a nie wieloosobowa manufaktura (jakby może nazwa SO sugerowała nie znającym realiów), pytanie ile tych kabli trzeba by mieć w zapasie aby "wypożyczać" (w koncu nie wiemy ile zapytań o "wypożyczenie" producent dostaje ;). A co do pytania o porównanie do Albedo - czy założenie byłoby takie, że producenci pozyczają sobie kable do odłsuchów albo "prucia" aby zobaczyć jak są zbudowane? Proponuję analogiczne pytanie zadać Albedo - jak brzmienie ich kabli ma się do SO - jestem ciekaw czy/co powiedzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze wrócę do porównywania IC:

 

Sonus Oliva - 1 m. cena 590,00 zł.

Albedo Monolith RCA - 1 m. cena 2 700,00 zł.

 

wiem, że w Audio ceny nie grają, ale to jest tylko zaszczyt dla S.O. że ktoś chce te dwa kable ze sobą porównywać :-)

Nie wiem czy te ceny SO wciąż aktualne? Chyba ze srebrnymi bullet-plugami i bateryjką cena byłaby jednak wyższa. Mimo wszystko - cenowa przepaść, choć nie sądzę by dźwiękowa również. W końcu to tylko kabel a nie wzmacniacz albo kolumny. Dodatkowo oczywiście trzeba by uwzględnić koszty promocji i marketingu itd po stronie Albedo, marże sklepów czy też pośredników (o ile ma to miejsce - nie wiem), ew koszty najmu powierzchni - a p. Andrzej robi "u siebie", sam itd więc to 1:1 porównanie cenowe może być mylne. Pomijając to, że ceny sklepowe kabli są "nadmuchane" - realną cenę i wartość kabli pokazuje rynek second hand, bo w koncu co tu się zużywa, a cena idzie z 40% w dół przy używce...

Edytowane przez adamgdansk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego revelatora miałeś - szpilkę czy kopułkę?

Jaka jest zmiana w dźwięku w stosunku do scana - co uległo poprawie?

AMT zastąpił kopułkę Scan Speak Revelator D2904-710003

Dla mnie, z uwagi na czterokrotnie większą powierzchnię drgającą lepiej spasował się ze średniotonowym.

Poza tym, lepiej odwzorowuje mikro detale i jest bardziej muzykalny ...... i.t.d. :)

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz pre od sonus olivy, słuchałem niewiele bo czasu brak i urządzenie musi się wygrzać ale już gra bardzo dobrze, rozdzielczo, neutralnie, dynamicznie, swobodną i dokładną sceną, fajna iluzja obecności instrumentów

Przydałoby się trochę więcej nasycenia średnich tonów i troszkę bardziej obfity bas( bardzo szybki i wielobarwny) ale przy okazji pre doszły do systemu dwa srebrne kable więc to zapewne po części też jest wina pewnego odchudzenia.

Napiszę więcej jak sie osłucham i pomieszam kablami, może ktoś chciałby porównać preamp sonus olivy z markowym zbalansowanym pre? Sam jestem ciekawy w przyszłości myślę o arc ref 3 lub 5.

 

 

 

Fotka

post-13519-0-62622700-1474218409_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam juz pre od sonus olivy, słuchałem niewiele bo czasu brak i urządzenie musi się wygrzać ale już gra bardzo dobrze, rozdzielczo, neutralnie, dynamicznie, swobodną i dokładną sceną, fajna iluzja obecności instrumentów

Przydałoby się trochę więcej nasycenia średnich tonów i troszkę bardziej obfity bas( bardzo szybki i wielobarwny) ale przy okazji pre doszły do systemu dwa srebrne kable więc to zapewne po części też jest wina pewnego odchudzenia.

Napiszę więcej jak sie osłucham i pomieszam kablami, może ktoś chciałby porównać preamp sonus olivy z markowym zbalansowanym pre? Sam jestem ciekawy w przyszłości myślę o arc ref 3 lub 5.

 

 

 

Fotka

Te kondensatory nie mają żadnego mocowania do obudowy?

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.