Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Sonus Oliva Klub
IGNORED

SONUS OLIVA - Klub


IGNAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyłączam się do pytania postawionego wyżej pytania. Dolphin123 słuchałeś tych konstrukcji, czy tak sobie w ciemno oceniasz?

Jak słuchałem i swoje zdanie mam. A z treści kilku Twoich wypowiedzi w tym wątku wynika, że nie darzysz konstrukcji SO i samego konstruktora szczególną estymą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sluchalem 211 se tylko 845 i grało to całkiem dynamicznie jak na 25w i z piękną barwą.

Osobiście polecam 211 w push pullu mają straszne kopyto, ciężko uwierzyć, że gra lampa takich konstrukcji jednak prawie nie ma, moja budżetowa jolida oprócz tego średniej klasy air tight i kondo za pół bańki ;)

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sluchalem 211 se tylko 845 i grało to całkiem dynamicznie jak na 25w i z piękną barwą.

Osobiście polecam 211 w push pullu mają straszne kopyto, ciężko uwierzyć, że gra lampa takich konstrukcji jednak prawie nie ma, moja budżetowa jolida oprócz tego średniej klasy air tight i kondo za pół bańki ;)

cudze chwalicie swego nie znacie...

 

http://lampizator.eu/Fikus/211_AMP_TRUE_BALANCED.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem dam znać jak gra preamp sonus oliva, zdecydowałem się całkiem w ciemno zamówić a co tam raz się żyje :)

ten wzmak z allegro za 10 tys to chyba jest na lampach 211 albo 845, wzmaki na tych lampach grają fantastycznie.

 

No to czekamy z niecierpliwością.

Jakie źródło i jakie wyzwanie stawiasz dla przedwzmacniacza SO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się powoli do przejścia na 845 lub 211. Szkoda ze wizualnie słabo wygląda bo mocno bym się zastanowil nad zakupem.

Ja bym sie dwa razy zastanowil nad wydaniem 10K na wzmacnaicz Sonus Oliva. W podobnej cenie mozesz kupic sprzet markowy ktory zawsze odsprzedasz bez straty, tego niestety nie mozna powiedziec o produktach S.O. Wiem bo przerabialem temat ewentualnej odsprzedazy moich monoblokow :(

Na audio-markt.de masz za 2500 euro wzmacniacz Thöress 845 SE, swietny sprzet w tej cenie. W razie jak sie nie spodoba gwarantuje Ci ze sie go pozbedziesz w trymiga, a z S.O bedziesz sie bujal z nadzieja ze jakis naiwniak z forum sie znajdzie i odkupi bez ewentualnej straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie dwa razy zastanowil nad wydaniem 10K na wzmacnaicz Sonus Oliva. W podobnej cenie mozesz kupic sprzet markowy ktory zawsze odsprzedasz bez straty, tego niestety nie mozna powiedziec o produktach S.O. Wiem bo przerabialem temat ewentualnej odsprzedazy moich monoblokow :(

Na audio-markt.de masz za 2500 euro wzmacniacz Thöress 845 SE, swietny sprzet w tej cenie. W razie jak sie nie spodoba gwarantuje Ci ze sie go pozbedziesz w trymiga, a z S.O bedziesz sie bujal z nadzieja ze jakis naiwniak z forum sie znajdzie i odkupi bez ewentualnej straty.

 

To też zależy od podejścia kupującego / sprzedającego.

W pewnych kręgach sprzęt DIY lub cenionych manufaktur jest bardziej wartościowy niż "markowe" produkty. Trzeba tu jednak świadomego podejścia obu stron transakcji, troszkę doświadczenia, merytoryki oraz... sporego dystansu do forum internetowych.

Ale przyznaję rację: zastanowić się zawsze trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt towarzyszący jest w omnie.

Na stronę lampizatora nie wchodzę, nie uznaję tego za narodowy produkt bo rodacy nie liczą się dla producenta, ciężko zrobic Polską wersję strony?

Co do straty na sprzetach to jak tak panicznie bał bym się plecaka to nic bym nie kupił a moim zdaniem żeby cos poznać tak naprawdę to trzeba tego trochę posłuchać w swoim systemiem ostatnio sprzedałem cd ancient audio w 3 godziny od wystawienia i zarobilem na nim 1000 zl :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze zdecyduje się na line magnetic 518IA. Firma prawie wcale nie znana na naszym forum i mało w Europie. Za to za "dużą wodą "ma sporo pozytywnych opinii. Co ciekawe to fakt ze lampy sterujące można wymieniać do koloru do wyboru. Tak wiec zamiast za jakiś czas wydawać majątek na nowy wzmacniacz wystarczy bawić się lampami modyfikujac brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowales kiedys odsprzedac sprzet takiej "cenionej" manufaktury lub DIY? Po pierwsze sam fakt ze kupujac cos takiego jak S.O praktycznie na starcie ograniczasz grono potencjalnych nabywcow do naszego kraju. Po drugie, nawet biorac pod uwage nasz rynek to gwarantuje Ci ze chetnych na wzmacniacz S.O poza kregem uczestnikow tego watku znajdziesz niewielu. Zgoogluj sobie frazes Sonus Oliva, poza audiostereo doslownie kilka wpisow na dwoch innych forach. Ogolnie z marketingowego punktu widzenia, "firma Krzok".

Kolejna sprawa to beznadziejny serwis. W moim wypadku producent wypial sie na naprawe komentujac to faktem ze "sprzet jest za ciezki" i stan zdrowia nie pozwala mu na dzwiganie 25 kg monoblokow. A ch.j mnie to za przeproszeniem obchodzi!!! Z trzech monoblokow ktore zamowilem nigdy wszystkie jednoczesnie nie chodzily bo co roz w ktoryms cos sie psulo. Doslownie topily sie tandetne przelaczniki ktore nie byly dostosowane do tak wysokich napiec. Wtyk IEC byl wogole nie przykrecony, to samo z selektorem wejsc. Kondy doslownie bujaly sie jak psu jaja. nie zabezpieczone niczym trafo z wystajacymi kablami przez ktore leci wysokie napiecie. Wlacznik siciowy byl tak tandetny ze bylo przebicie, pan Witek tylko sie smial bo przeciez przelacznik plastikowy. A ja normalnie czulem prad jak wlaczalem wzmacniacz. Lampy mocy padaly jedna po drugiej, tutaj pan Witek stwierdzil ze to wina starych lamp!!! A mialem NOSY Tesli i RFT. W pol roku padlo mi z 6 lamp. Oczywiscie serwisu z przyczyn wymienionych wyzej sie nie doczekalem. Zawiozlem do innego serwisu ktory po wstepnych ogledzinach nie podlaj sie proby rewitalizacji z obawy na niebezpieczenstwo uzytkowe i przejecie ewektualnej odpowiedzialnosci za utrate czyjegos zycia. Doslownie takie stwierdzenie padlo!!

Na dzien dzisiejszy zostalem z trzema monoblokami ktorych nawet boje sie sprzedac, no chyba ze na czesci...ot takie to cudne sprzety made in Sonus Oliva..

Zastanawialiscie sie czy wzmacniacze S.O maja jakeikolwiek certyfikaty? CE na przyklad? Bez nich ten sprzet nie powienien wogole byc dopuszczony do sprzedazy. Jak sie nie daj Boze kiedykolwiek cos komus stanie to pan Witek bedzie praktykowal swoja tworczosc za murami pierdla.

 

Sprzęt towarzyszący jest w omnie.

Na stronę lampizatora nie wchodzę, nie uznaję tego za narodowy produkt bo rodacy nie liczą się dla producenta, ciężko zrobic Polską wersję strony?

Co do straty na sprzetach to jak tak panicznie bał bym się plecaka to nic bym nie kupił a moim zdaniem żeby cos poznać tak naprawdę to trzeba tego trochę posłuchać w swoim systemiem ostatnio sprzedałem cd ancient audio w 3 godziny od wystawienia i zarobilem na nim 1000 zl :)

Dziwisz sie? To zobacz co rodacy pisza o Lampizatorze...w mysl zasady, jak Bog kubie...

Edytowane przez nookie736
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolphin123 a Ty skąd to wiesz?

Wiem jak SO składa kolumny, bo miałem jego wyroby już u siebie na poprawkach. Niestety często klientami są ludzie, którzy słuchali do tej pory jakieś m audio, bowersów krzyczyących i innych wynalazków. Samo otrzymanie scanów już jest dużo lepiej grającym zestawem, ale niestety brak posłuchania dobrej aplikacji powoduje, że ludzię są zadowoleni z kolumn SO. Nie mniej wynika to z niewiedzy, jak taki zestaw może zagrać... Pisałem już nie raz o zwrotnicach, braku pomiarów, zgrania fazowego i wstawiania elementów na widzimisie...

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - coś w tym jest -nie mówie ,że nie.... -ale nie znaczy to ,że wyroby SO grają źle - ja też tak myślałem , gdy zapodałem schemat zwrotnicy moich SO na elektrodzie - i ludzie pisali ,że to nie może dobrze grać, że to i tamto nie tak - ale gra... - i to dobrze! - na tyle dobrze ,że odechciało mi sie czegokolwiek zmieniać i modyfikować :) - także są zadowoleni i niezadowoleni, co prawda nie twierdze ,że przetworniki w moich SO (morel et-338-104, seas m15ch002 i seas l22rn4x/p ) nie potrafią zagrać lepiej - pewno może i tak... - ale w porównaniu do moich poprzednich paradigm studio 20v5 - jest kilka razy/klas lepiej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest zadowolenie kupującego i tego nie neguję. Nie mniej wiem, że z danego zestawienia głośników przez SO można na prawdę wyciągnąć dużo więcej robiąc docelowe pomiary i zwrotnicę na ich podstawie. Tylko tyle od siebie :)

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest zadowolenie kupującego i tego nie neguję. Nie mniej wiem, że z danego zestawienia głośników przez SO można na prawdę wyciągnąć dużo więcej robiąc docelowe pomiary i zwrotnicę na ich podstawie. Tylko tyle od siebie :)

Ok. Podobno Pan Andrzej robi takowe pomiary. Ja słuchałem te monitory, które były wystawione na sprzedaż. Dla mnie grały rewelacyjnie, pierwsze co się rzucało - scena głębsza niż na tym co słuchałem do tej pory. I one naprawdę robiły wrażenie. Fakt, że do czynienia mam raczej z takimi kolumnami, których nie uważasz:) Więc trochę inny punkt odniesienia.

 

Ok. Podobno Pan Andrzej robi takowe pomiary. Ja słuchałem te monitory, które były wystawione na sprzedaż. Dla mnie grały rewelacyjnie, pierwsze co się rzucało - scena głębsza niż na tym co słuchałem do tej pory. I one naprawdę robiły wrażenie. Fakt, że do czynienia mam raczej z takimi kolumnami, których nie uważasz:) Więc trochę inny punkt odniesienia.

edit: nie ukrywam dolphin123, że bardzo chętnie bym posłuchał Twoich konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jest bardziej wytrwała, pamięta rożne zdarzenia (ale tylko negatywne) sprzed kilkunastu lat :(

Każdy model chyba tak ma ;)))))))

A czyta też w myslach co na pewno złego chciałeś właśnie powiedzieć albo zrobić albo spowodować niezrobieniem? ;))))

 

Ostatnio się odgraża, że na kolumnach będzie stawiała kwiaty :((

Znam to. Moja jeszcze próbowała je na kolumnach podlewać nawet ;)))))

 

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/wzmacniacze-stereo/sonus-oliva-2a3-os113120.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy Szanowni Koledzy mogą mi powiedzieć czy Pan Andrzej Witek zawsze jest dla Was uprzejmy?

 

Dlaczego o tym piszę?

 

Otóż dlatego, że zamówiłem u Pana AW dwa przewody zasilajace i listwę z filtrem. Za zamówienie zapłaciłem przelewem i przy okazji rozmowy telefonicznej nt. czy dotarł przelew, zapytałem Pana AW o jego IC, tj. charakter brzmienia itp. Na moje pytanie jak się ma jego IC do np. ALBEDO Monolith usłyszałem: "jak ma Pan dużo pieniędzy to proszę szukać gdzie indziej, dziękuję, do widzenia".

 

No muszę powiedzieć, że mnie z zatkało!!!

 

Pomijając już fakt, że znany producent nie ma IC do wypożyczenia do odsłuchu dla klienta, który nieznany mu wyrób ma kupić w ciemno (jedyny znany mi wypadek spośród rodzimych producentów IC), to jeszcze klienta traktuje delikatnie mówiąc niegrzecznie (własciwsze byłoby tu inne słowo).

 

Równie dobrze mogę powiedzieć,że widocznie Pan AW ma dużo pieniędzy, skoro tak odzywa się do klienta.

 

Miałem kontakt z różnymi ludźmi od audio, ale tak nie zachował się żaden z nich.

 

Wygląda na to, że klient nie ma prawa pytać o jakość produktu i jego porównanie do wyrobu konkurencji, bo takie pytania obrażają Pana AW.

 

I to tyle.

 

Pozdrawiam wszystkich Klubowiczów i miłośników SO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś trafić na bardzo zły dzień:(

Ja rozmawiałem telefonicznie z Panem Andrzejem, radziłem się w sprawie kolumn, które były na sprzedaż w Gdańsku. Zupełnie bezinteresownie mu powiedział co i jak, wskazał też (uważam) bardzo sensowną drogę modyfikacji. Kiedy nie mógł rozmawiać, uprzejmie się rozłączył i później napisał, kiedy możemy się zdzwonić. Ba, nawet sam zadzwonił do mnie. A przecież nic nie chciałem od Niego kupić.

Umówiliśmy się, że kiedyś wpadnę do Niego i porozmawiamy. Mega pozytywnie, tak że flaszkę można postawić:)

Co do Twojej sytuacji, to wierzę że tak było, ale choć mój był jednorazowym kontaktem to trudno mi wyobrazić sobie. Dobra, profesjonalna obsługa Klienta to też cel sam w sobie i frajda - nie tylko pieniądze.

Z drugiej strony, powiedzmy sobie szczerze - są ludzie, którzy wykorzystują sytuacje. I tu przykład - chcę sprzedać wzmak, wiadomo, że każdy chciałby odsłuchać w swoim zestawie - ale są ludzie, którzy dzwonią o wypożyczenie by tylko posłuchać!!!

Szanuję mój sprzęt, ale nie jestem frajerem. Może taki delikwent rozsierdził Pana Andrzeja...

Myślę, że gdy za kilka dni zadzwonisz będzie już ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni dyskutowałem mailowo oraz telefonicznie z Panem Andrzejem w sprawie przedwzmacniacza, którym byłem zainteresowany. Mimo mojej upierdliwości za każdym razem dyskusja przebiegała przyjemnie i uprzejmie, Pan Andrzej jasno określa co może zrobić a czego nie i dlaczego. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, temat zakończyłem zamówieniem. Jak produkt pojawi się już w moim systemie na pewno się jeszcze podzielę wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś trafić na bardzo zły dzień:(

Ja rozmawiałem telefonicznie z Panem Andrzejem, radziłem się w sprawie kolumn, które były na sprzedaż w Gdańsku. Zupełnie bezinteresownie mu powiedział co i jak, wskazał też (uważam) bardzo sensowną drogę modyfikacji. Kiedy nie mógł rozmawiać, uprzejmie się rozłączył i później napisał, kiedy możemy się zdzwonić. Ba, nawet sam zadzwonił do mnie. A przecież nic nie chciałem od Niego kupić.

Umówiliśmy się, że kiedyś wpadnę do Niego i porozmawiamy. Mega pozytywnie, tak że flaszkę można postawić:)

Co do Twojej sytuacji, to wierzę że tak było, ale choć mój był jednorazowym kontaktem to trudno mi wyobrazić sobie. Dobra, profesjonalna obsługa Klienta to też cel sam w sobie i frajda - nie tylko pieniądze.

Z drugiej strony, powiedzmy sobie szczerze - są ludzie, którzy wykorzystują sytuacje. I tu przykład - chcę sprzedać wzmak, wiadomo, że każdy chciałby odsłuchać w swoim zestawie - ale są ludzie, którzy dzwonią o wypożyczenie by tylko posłuchać!!!

Szanuję mój sprzęt, ale nie jestem frajerem. Może taki delikwent rozsierdził Pana Andrzeja...

Myślę, że gdy za kilka dni zadzwonisz będzie już ok:)

 

Ja nie chcę tylko posłuchać.

 

System mam całkiem niezły i myślę nad zmianą IC, bo zmieniłem kolumny, a mam nie jakiś najgorszy IC bo Tara Labs RSC Prime M3, który obecnie kosztuje prawie 1200 PLN.

 

Chciałem wypróbować czegoś w srebrze, a jak by było w systemie OK, to bym kupił.

 

Poza tym przecież zapłaciłbym kaucję.

 

Nie mam w zwyczaju kupować IC bez odsłuchu i już!

 

A o porównanie do Monolith'a spytałem, bo co prawda nie słuchałem ale ponoć to IC dożywotni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni dyskutowałem mailowo oraz telefonicznie z Panem Andrzejem w sprawie przedwzmacniacza, którym byłem zainteresowany. Mimo mojej upierdliwości za każdym razem dyskusja przebiegała przyjemnie i uprzejmie, Pan Andrzej jasno określa co może zrobić a czego nie i dlaczego. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, temat zakończyłem zamówieniem. Jak produkt pojawi się już w moim systemie na pewno się jeszcze podzielę wrażeniami.

 

Jesteś już drugą osobą piszącą w tym wątku, która na przestrzeni kilku ostatnich tygodni zdecydowała się zamówić przedwzmacniacz SO. Wcześniej wspominał o tym @szatan, który zdecydował się na podobną konstrukcję do mojego pre. Ciekawe jakie będą Wasze opinie.

 

A na jakie lampy i kondensatory audio się zdecydowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecodzienna sytuacja. Miałem wielokrotny kontakt z panem Andrzejem, zarówno telefoniczny, mailowy, jak i osobisty - zawsze pełna kultura. Rzekłbym nawet swego rodzaju przedwojenny sznyt. Po prostu wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, którzy mają swoje słabsze chwile.

 

Pewnie masz rację, że to była słabsza chwila, a może jakaś "alergia" na Albedo.

 

W każdym razie nie wyssałem tego z palca i poczułem się nie za dobrze, ale słusznie prawisz, że jesteśmy tylko ludźmi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.