Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Sonus Oliva Klub
IGNORED

SONUS OLIVA - Klub


IGNAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się że dowcip trafił i nie uraził :-) Nie miałem takiego zamiaru. Co do mojego kontaktu z P. Andrzejem to chyba moge coś powiedzieć. Przerabiał moje kolumny Tannoy stirling , wzmacniacz arioso na 2a3, mam tez jego kabel zasilający i listwe oraz pre gramofonowe. Czy słyszałem coś lepszego? Niewiele ale jednak. Najważniejsze jednak to fakt że zmiany są i to pozytywne. Czy robił pomiary? Pewnie nie? Czy ma odpowiedni ostprzęt? nie wiem. Wiem jednak że nie żałuje ani złotówki. Zwłaszcza jeli chodzi o przeróbkę zwrotnicy w kolumnach. Kosztowały mnie trochę i niestety po podpięciu poczułem "lekkie" rozczarowanie. Po przeróbkach jest spora zmiana na +. Być może kolega dolphin by to zrobił lepiej, ale i tak jest super.A może skusze się na kolejny upgrade żeby porównać? Skąd Pan jest? Pozdrawiam Tomek

Edytowane przez Tomek Koko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A ja next week powininem odebrać zrobiony/przebudowany wzmak na 2A3. Poprzedni to był jakas taka hybryda ni to wydra ni pies że i integra i słuchawkowiec i pre ale po nieudanych próbach odsprzedaży za psie pieniądze poszedłem po rozum do głowy, że jak sprzęt ma trafa Ogonowskiego, v-capy, potek DACta, nietanie lampy Psvane z serii replik WE, oraz drugie lampy Sophia Electric.... itd..... to żal go za bezcen oddawać na siłę.... więc p. Andrzej składnie mi przebudowuje to na czystą integrę 2A3 na schemacie SunAudio... no jestem ciekaw jak to zabrzmi jak odbiorę ;).... test będzie na Klipsch Cornwall (101dB)...

Edytowane przez adamgdansk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... więc p. Andrzej składnie mi przebudowuje to na czystą integrę 2A3 na schemacie SunAudio... no jestem ciekaw jak to zabrzmi jak odbiorę ;).... test będzie na Klipsch Cornwall (101dB)...

 

Jeśli brzmieniowo wyjdzie porównywalnie z oryginalnym Sunem, to powinno być bardzo, bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brzmieniowo wyjdzie porównywalnie z oryginalnym Sunem, to powinno być bardzo, bardzo dobrze.

Pożyjemy, zobaczymy.... Niestety SunAudio nie znam ze słyszenia więc trudno będzie mi się odnieść. Natomiast na pewno będę w stanie ocenić jak brzmi na tle wzorca dźwięku jaki znam/pamietam chociażby z Lebena 300F czy obecnie słuchanego Triode TRV-A300SER an lampie 300B...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 2A3 to inne brzmienie niż 300B... nie są tak bezpośrednio porównywalne. Wybór może zależeć od indywidualnych preferencji.

 

A przerobiony wzmak będzie SE czy PP? do Cornwalli można śmiało startować z SE, będzie lepiej...

W sensie porównania do 300B to akurat chodziło mi o to czy klasa brzmienia będzie porównywalna do sklepowego wzmaka japonskiego SE na 300B za nascie tys złotych (pomijając koszt dobrych lamp 300B i sterujących, wiadomo) - nie czy 2A3 zabrzmi jak 300b oczywiście...

 

Wzmak ma być SE - jakżeby inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wczoraj zjawił się ten oto nowy domownik. Integra na lampie 2A3 (sterowane przez 6SN7), trzy wejścia liniowe, trafa Ogonowskiego, kondy V-Cap, potek DACT, lampy Sopia Electric, wygodny autobias. Klasyczna moc z 2A3 na poziomie 3-3,5wata. Układ z SunAudio 2A3. Podłączony do kolumn Klipsch Cornwall II (101dB) napędza je oczywiście bez problemu.

 

Jak gra? Jedyne co mam do porównania to japoński Tri na lampach 300B, gdzie są Shuguangi Z-Treasure. Tri brzmi "muzykalnie" - czyli wypchnięty środek, miła dla ucha klucha. Na tym tle wzmacniacz SonusOliva gra bardziej wyrównanym i rozciągniętym pasmem - nie wiem na ile to kwestia różnic brzmieniowych 2A3 versus 300B ale jest więcej energii/energatyczności, smaczków, przeszkadajek. Fajna rzecz ;)

post-3626-0-44693900-1458901836_thumb.jpg

post-3626-0-91973700-1458901840_thumb.jpg

post-3626-0-94577400-1458901844_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za bolce z boku wzmacniacza ?

Tam sie mierzy prad i ustawia bias lamp mocy - te grubsze bolce to koncowki potencjometrow a te ciensze to do pomiaru. Bardzo wygodne i dobrze dziala.

 

Nie orientuje sie ktoś czy firma sonus oliva buduje wzmacniacze/końcówki mocy lampowe na zamówienie?

Tak, w sumei to tylko na zamowienie i pod konkretnego klienta.

 

Jak może być porównywalnie ? Trafa Ogonowskiego to nie Tamura.

Fakt. I vice versa. I tylko te trafa Tamura cokolwiek tak maja znaczenie w tym SunAudio (tak mi sie wydaje). Aczkolwiek nie wiem czy nie mitologizuje sie tych kultowych traf w niektorych markach/wzmakach? Hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Użytkownik Lok dnia 26.03.2016 - 14:25 napisał

A co to za bolce z boku wzmacniacza ?

Tam sie mierzy prad i ustawia bias lamp mocy - te grubsze bolce to koncowki potencjometrow a te ciensze to do pomiaru. Bardzo wygodne i dobrze dziala.

 

Bardzo fajnie zrobione / niespotykane .

Osobiście miałem w swoim wzmacniaczu sporo problemów aby dostać się do potencjometrów z biasem.

Skończyło się na wierceniu w obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie zrobione / niespotykane .

Osobiście miałem w swoim wzmacniaczu sporo problemów aby dostać się do potencjometrów z biasem.

Skończyło się na wierceniu w obudowie.

Potwierdzam - bardzo wygodne i eleganckie rozwiązanie. Poprzednio tez miałem takie rozwiązanie typu - ustaw zmak do góry nogami, kręć potkiem przez dziurę od spodu itd ;) - dlatego tym razem moje oczekiwanie było proste - dostęp do wszystkiego (właczniki, bias) ma być na zewnątrz i z przodu/boku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.