Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Sonus Oliva Klub
IGNORED

SONUS OLIVA - Klub


IGNAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie zwyczajowa zapowiedź testu i oczywiście sam test. Jednak dopiero dziś odebrałem pre od pana Witka. Muszę wykonać lepsze zdjęcia, aby wstawić zapowiedź recenzji. Właśnie teraz słucham na przedwzmacniaczu Sonus Oliva - gramofon to Pioneer PLX-1000 z wkładką Goldring 1042. Mogę na szybko napisać, że dźwięk jest soczysty, bardzo energiczny, plastyczny i gęsty. Fajnie się słucha. Jako porównanie mam trzy przedwzmacniacze: Primare R32, iFi iPhono i Ri-Audio PH-1 (czyli w zasadzie Clearaudio Symphono +).

 

Witam. Mogę powiedzieć że wierzę w ciemno bo to są te zmiany które zauważyłem u mnie po przeróbkach wzmacniacza i kolumn. Ciekawi mnie porównanie do clearaudio. Zastanawiałem się już jakiś czas temu nad zakupem pre sonus ale pewnie jak większość ludzi wycofałem się bo nie było nigdzie opinii i kupiłem clearaudio nano phono. Zastanawiałem się czy to ta sama półka ale jak porównujesz do Symphono + i okaże się że Sonus jest lepszy to chyba czas dokonać ponownych zmian :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję przedwzmacniacz gramofonowy Sonus Oliva dla wkładek MM, wersja hi-fi. Zdjęcie słabe, bo mało światła.

 

post-17176-0-77306900-1446305562_thumb.jpg

 

Ile kosztuje ten przedwzmacniacz, jaki czas oczekiwania orientujecie sie?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje.

Niedawno kupilem gramofon:

i zastanawiam sie wlasnie nad przedwzmacniaczem, pytanie czy jest sens do tego modelu. Generalnie gram na Creeku wiec moze wkladka by mi wystarczyla. Watek w kazdym razie sledze z uwaga.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia przedwzmacniacza gramofonowego Sonus Oliva mam już wykonane w lepszej jakości niż wczoraj. Jutro rano umieszczę na mojej stronie zapowiedź testu. Zapraszam.

 

Generalnie to bardzo dobre urządzenie. Ma nieco oldskulowy design obudowy, ale gra pierwszorzędnie jak na swoją cenę.

 

post-17176-0-62549900-1446409115_thumb.jpgpost-17176-0-88141000-1446409140_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Stwierdzilem, że podzielę się z Wami informacjami o kolumnach jakie praktycznie stworzył dla mnie p. Andrzej. Otóż pod koniec zeszłego roku wszedłem w posiadanie preampa/wzmaka słuchawkowego produkcji p. Andrzeja. Taki konkret na lampie 2A3. Robiąc dodatkowe przeróbki dla mnie p. Andrzej wskazał na możliwość prostego upgrade do roli pełnej integry o standardowej kilkuwatowej mocy, jak to z lamp 2A3. No i tak zrobilismy. Uzywanie tegoż wzmaka do kolumn rzędu 89-90dB mijało się mimo wszystko z sensem - słychać było, że czegoś brakuje. Więc zacząłem śledzić allegro żeby wyłowić coś w sensownym budżecie co by miało znacząco powyżej 90dB a przy okazji celowałem w jakieś "vintage" - nie mam wstrętu do kolumn japońskich itd. Wypatrzyłem w dobrym stanie kolumny Pioneer CS-63DX (https://www.google.c...CFQa4FAod_z8MTg) o wysokiej skuteczności, i solidnych rozmiarach. Kolumny dotarły do mnie, słuchałem ale czułem że bas ledwo schodzi do powiedzmy 60Hz itd. Chciałem lepiej. Kolumny posłałem do p. Andrzeja. No i od słowa do słowa doszliśmy do totalnej przebudowy. Chyba jedyne co pozostało po tych Pioneerach to membrany. Pan Andrzej zaprojektował zwrotnicę, stolarz wykonał piękną obudowę oraz standy (myslę, że jedna kolumna i stand to spokojnie ponad 40kg, a standy można jeszcze dociążyć), ja poprosiłem też o patent aby można było standy i kolumny łaczyć solidnie śrubami (jakoś mam wewnętrzne lęki gdy koło 30kgramowych monitorów kręcą się dzieciaki w domu). No i mam te stwory teraz w domu. Technicznie - wg p. Andrzeja skutecznośc jets niższa niż w oryginałach ale co to zmienia skoro Dynaco SCA35 z mocą ok. 12-13watt to już zbyt dużo dla nich. Ta integra na 2A3 - ok. 2x3waty napędza je z palcem w bucie. Dźwięk zeszedł niżej - schodzi do 35-40Hz (tzn słychać sygnał testowy, ale zapewne jest to jakieś 40Hz +/- 3dB). Góry nie oceniam - ja słyszę sygnały testowe do kilkunastu tysięcy na każdej kolumnie więc 20kHz jest dla mnie poza zasięgiem ;))))

Kolumny grają pełnym dźwiękiem, tworzą swego rodzaju "ścianę dźwięku", spójną i homogeniczną. Nie są efektowne - w sensie że nagle jest "łał!" - ale jest naprawdę dobrze....

W związku ze zmianą koncepcji (audiophilia nervosis starcza daje o sobie znać) oraz ze względów $$$ sprzedam i kolumny i wspomniany wzmak/preamp. Wszystko w ogłoszeniach. Dla chętnego Klubowicza co by chciał przygarnąc obie te ciekawostki razem - 6tys złotych polskich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po ciekawej lekturze zamówiłem pre. Po tym jak usłyszałam co daje wymiana przewodów w kolumnach na srebrno zdecydowałem się na drugą wersję przedwzmacniacza. Ciekawi mnie jak zagra w porównaniu z moim clearaudio. Ehh tylko te 20 dni czekania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie zadanie kondycjnera? Listwa eliminuje zakłócenia?

 

Mam listwę SO z filtrem do tego używam dc blokera od Tomanka.Bez wchodzenia w szczegóły - użycie listwy miało wpływ na separację instrumentów i poukładanie sceny. Mogę tylko polecić.

A jest sens stosować i listwę SO z filtrami i dc blocer?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W klubie coś ucichło..... :(

nawiasem mówiąc - szkoda ,że Pan Andrzej Witek nie odświeży/dorzuci jakiś dodatkowych zdjęć, opisów na swojej stronie..... a szkoda - fajnie było by popatrzeć na wykonane przez niego kolumny....

np - tu moje....

2015-10-1_sxppser.jpg

Edytowane przez szymek20

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że nie ma fotki ze środka..

 

np - tu moje....

Coś więcej na temat kolumn możesz napisać? Punkty podziału, charakterystyki, elementy w zwrotnicy, koszt?

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hej. No trochę musiałem go posłuchać, żeby cokolwiek napisać, bo emocji było co niemiara :-). Zacznę może od tego z czym słucham, może pomoże to komuś. Kolumny to modyfikowane tannoy stirling se, wzmacniacz to przerobiony feliks audio arioso na lampach 2a3 i 6f8g, gramofon to ad fontes z wkładka goldring 1042. Nie spodziewajcie się tylko jakiś audiofilskich elaboratów na temat wyższego/średnigo/nizszego basu czy szczegółow na temat średnich zakresów górnego pasma itp. Zaznaczam tez że nie mam porównania z żadną z droższych konkurencji, bo do tej pory miałem tylko CA 640p, jakis podobnej klasy NAD-a i obecnie Clearaudio Nano Phono.

No dobra to w skrócie wygląda to tak. Dojechał w piątek i po wyjęciu oraz odpaleniu chciałem zadzwonić do Pana Andrzeja, że chyba sie pomylił i zamiast wersji ze srebrnym okablowaniem przysłał mi wersję z .... no właśnie, nie wiem z czym. Totalna klapa. Jakby ktoś położył koc i przykrył kocem. Na szczęście mam już pewne doświadczenie z konstruktorem bo to on przerabiał moje kolumny i wzmacniacz, wiec wziąłem głęboki oddech i .... wyłączyłem gramofon. Zrobiłem sobie herbatę i włączyłem pre łudząc się że to kwestia braku wygrzania. Wygrzewałem całą noc i następny dzień. Wieczorem usiadłem, odpaliłem i zacząłem słyszeć to czego oczekiwałem. Do CA czy Nada nie będę się odnosił bo chyba to oczywiste że nie ma o czym mówić. Jeśli natomiast chodzi o clearaudio to na wstępie zaznaczę że to bardzo fajne pre. Jak w takim maleństwie zmieścili takiego potwora to nie wiem. Dźwięk jest czysty, wręcz sterylny. Nie wiem, czy w parze z jakimś jasnym wzmacniaczem nie będzie zbyt ostry ale z lampa zgrywa się rewelacyjnie. Jest zdecydowanie po jasne stronie mocy i jeśli komuś podoba się taki trochę cd dźwięk to polecam. Teraz trochę o Sonus Oliva. To co mnie zaskoczyło na początku to potęga dźwięku. Myślę, że on jeszcze się wygrzewa ale nie ma już takich różnic jak w piątek, więc albo są to niuanse albo subiektywne odczucie. Dźwięk jest gęsty, mocny ale nie mylić z zamulaniem. Clearaudio ma super przestrzeń, która sprawia, że mamy wrażenie iż wokalista jest tuż przed nami. I to mnie zdziwiło przy Sonus. Niby jest potężna przestrzeń ale ten dźwięk nie jest tak blisko jak w Clearaudio. Dopiero po chwili załapałem. Tu przestrzeń powiększa się na boki i mocno w tył. Sprawia że z moich 25m robi się sala koncertowa. W przód owszem też ale nie tak bardzo jak w clearaudio. Co ważne dźwięk jest mocny, taki mięsisty jak pisałem ale ma więcej szczegółów niż jasno grający Nanophono. Szczegóły te jednak są podane w sposób mniej jaskrawy. Czuć lampę i prawdziwy urok analogu. Gdy słuchałem koncertu Leonarda Cohena to trąbka pięknie grała gdzieś z tyłu, uderzenia w struny gitary były dźwięczne, takie sprężyste ale delikatne. Potem włączyłem Clannad i szok. Normalnie petarda dźwięku. Potęga gitary i mnóstwo smaczków muzycznych gdzieś w tle. Totalne zaskoczenie. Z kolei przy Symphonice Georga Michaela pojawiły się hektary przestrzeni. Sala koncertowa na wyciągnięcie ręki. I to jest to czego nie potrafi clearaudio. Gra pięknie ale wszystko zagra podobnie. Sonus zagra każda płyte inaczej. To trochę inny świat.

No dobra to tyle w skrócie.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.