Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Andrzej_64730 napisał:

Witam wszystkich . Proszę o dopisanie mnie do klubu z kolumnami Revolution XT 8F ?

Podłącz im lepszy wzmacniacz z dobrym źródłem, to wtedy zobaczysz ile potrafią ?

Jako źródło korzystam przeważnie z gramofonu SL-1300 z wkładką Shure SM58. Lubię też posłuchać kaset z TD470, jako źródło CD używam HD970 a z żoną słuchamy głównie Spotify wykorzystując DAC-a z HD970.
Na co sugerował byś wymienić HK680? Preferuje dźwięk dynamiczny, dobrze kontrolowany i szybki z soczystym nisko schodzącym basem i naturalnie brzmiącymi czystymi blachami. Lubię w zasadzie każdy rodzaj muzyki, ale najbardziej rock progresywny z lat 70 (Emerson Lake and Palmer, King Crimson, Yes, Pink Floyd, UFO, Marilion itp.), trochę elektroniki (np. starszy Tangerine Dream np. Logos Live), współczesną muzykę rozrywkową (np. Bazi, Sam Smith etc.) ale w ma można powiedzieć że słucham wszystkiego a zwłaszcza tego co dobrze brzmi.
Ewentualnie może masz sugestie do wymiany wkładki? Bądź samego pre RIAA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna używałem PM645VXI który pomimo wieku jest całkiem niezły, kupiłem HK970 niejako kompletując zestaw "970" ale dźwięk z HK970 mnie rozczarował i wróciłem do PM-a. Potem zachęcony pozytywnymi opiniami z tego forum na temat HK680 postanowiłem go sprawdzić i póki co jestem z niego bardziej zadowolony niż z PM-a. Co sądzisz o HK680?

Edytowane przez Marek Kotarba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marek Kotarba napisał:

Jako źródło korzystam przeważnie z gramofonu SL-1300 z wkładką Shure SM58. Lubię też posłuchać kaset z TD470, jako źródło CD używam HD970 a z żoną słuchamy głównie Spotify wykorzystując DAC-a z HD970.
Na co sugerował byś wymienić HK680? Preferuje dźwięk dynamiczny, dobrze kontrolowany i szybki z soczystym nisko schodzącym basem i naturalnie brzmiącymi czystymi blachami. Lubię w zasadzie każdy rodzaj muzyki, ale najbardziej rock progresywny z lat 70 (Emerson Lake and Palmer, King Crimson, Yes, Pink Floyd, UFO, Marilion itp.), trochę elektroniki (np. starszy Tangerine Dream np. Logos Live), współczesną muzykę rozrywkową (np. Bazi, Sam Smith etc.) ale w ma można powiedzieć że słucham wszystkiego a zwłaszcza tego co dobrze brzmi.
Ewentualnie może masz sugestie do wymiany wkładki? Bądź samego pre RIAA?

Dużo zależy od Twojego budżetu. 
Spróbuj np. wypożyczyc lampowego Haiku Selene na 6550. 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Marek Kotarba napisał:

Do niedawna używałem PM645VXI który pomimo wieku jest całkiem niezły, kupiłem HK970 niejako kompletując zestaw "970" ale dźwięk z HK970 mnie rozczarował i wróciłem do PM-a. Potem zachęcony pozytywnymi opiniami z tego forum na temat HK680 postanowiłem go sprawdzić i póki co jestem z niego bardziej zadowolony niż z PM-a. Co sądzisz o HK680?

Na gramofonach się nie znam - gram z plików. HK680 znam bardzo dobrze. Korzystam z niego czasami w drugim zestawie do słuchania radia internetowego. Moim zdaniem niektóre opinie na jego temat są trochę przesadzone. Uważam, że jest to dobry wybór wśród nowych wzmacniaczy do ok 3k zł i tyle. Xt 8f na codzień używam z Arcamem A29. Może to zestawienie nie jest takie efektowne, jak z HK680, ale poza tym Arcam, to już wyższa liga. 

Tannoy'e mają spore możliwości. Nie będzie przesadą podpiać je do amplifikacji nawet 2x droższej od nich samych. 

Tak, jak pisze julius-6, podaj budżet. Sprzęt ma być nowy, czy używany też wchodzi w grę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cześć,
Witam się i pozdrawiam wszystkich jako nowy członek klubu i szczęśliwy posiadacz Tannoy Definition DC10Ti. 
 

Hej hej ja również od miesiąca takie same !
Tzn ja czarne a ty :) ? Z jakim wzmacniaczem grają ? No objął wrażenia ?


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:


Hej hej ja również od miesiąca takie same !
Tzn ja czarne a ty ? ? Z jakim wzmacniaczem grają ? No objął wrażenia ?


Wysłane z miłości do muzyki

Cześć Marcinie,

Już się znamy. Tu Patryk ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ciszyn11 napisał:

 

Gratulujacje. Jak wrażenia? Czym je napędzasz?

Dzięki. 

Moja konfiguracja to:

Oprócz wspomnianych paczek Arcam FMJ C49 + FMJ P49, Lyngdorf CD-1, Transrotor Super7, wszystko spięte interconnectami XLR 5220 od Neotecha i Furutech Alpha 36 na bananach rodowanych z Viablue.

Co do wrażeń to jestem jak najbardziej zachwycony, to potężny, dynamiczny a zarazem bardzo szczegółowy dźwięk. Tannoye świetnie sie zgrały z Arcamami. Najważniejsze w tych kolumnach jest to, że są niezwykle trudne do ustawienia i zdecydowanie potrzebują sporo przestrzeni zarówno wokół, jak i przed nimi. W odpowiedniej konfiguracji odwdzięczają się niesamowitymi wrażeniami. Kupiłem je bardzo korzystnie z mikro mankamentami na obudowach, które już ładnie zamaskowałem. 

 

5 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

 


Świat DC10Ti jest mały emoji3.png


Wysłane z miłości do muzyki

 

Zdecydowanie. To bardzo specyficzne paczki, a jak jest o czymś mało informacji w necie to nikt nie kupuje. Ludzie już zapomnieli że zawsze przed zakupem warto najpierw posłuchać i kierują się tym co przeczytają, a jak brak opinii i recenzji to już klops ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że to są "nowoczesne" Tannoye które czerpią z tradycji. Nie wiem jak by się z lampą zgrywaly ale jak widać u kolegi powyżej z super tranzystorem graja, który w klasie A też potrafi, i umnie też z tranzystorem.
Patryk ja też mam Neotech ale 3220 !


Wysłane z miłości do muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że to są "nowoczesne" Tannoye które czerpią z tradycji. Nie wiem jak by się z lampą zgrywaly ale jak widać u kolegi powyżej z super tranzystorem graja, który w klasie A też potrafi, i umnie też z tranzystorem.
Patryk ja też mam Neotech ale 3220 !


Wysłane z miłości do muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2019 o 15:08, Andrzej_64730 napisał:

Na gramofonach się nie znam - gram z plików. HK680 znam bardzo dobrze. Korzystam z niego czasami w drugim zestawie do słuchania radia internetowego. Moim zdaniem niektóre opinie na jego temat są trochę przesadzone. Uważam, że jest to dobry wybór wśród nowych wzmacniaczy do ok 3k zł i tyle. Xt 8f na codzień używam z Arcamem A29. Może to zestawienie nie jest takie efektowne, jak z HK680, ale poza tym Arcam, to już wyższa liga. 

Tannoy'e mają spore możliwości. Nie będzie przesadą podpiać je do amplifikacji nawet 2x droższej od nich samych. 

Tak, jak pisze julius-6, podaj budżet. Sprzęt ma być nowy, czy używany też wchodzi w grę? 

Dopiero co kupiliśmy HK680 i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Trudno mówić o budżecie na nowy wzmacniacz kiedy się na razie nie zamierza go zmieniać (HK680 póki co czaruje i zaskakuje brzmieniem więc na razie zostaje), ale w przyszłości pewnie Tannoye zyskają lepsze serducho. Interesuje mnie tylko ile musieli byśmy wydać by było jeszcze lepiej? (HK680 kosztował nas niecały tysiąc zł).
Po wtopie z 970 (z cyfrowym potencjometrem i opampami scalonymi) unikam jak ognia wszelkich wynalazków z układami scalonymi w torze audio, chciałbym aby wzmacniacz był w 100% zbudowany z układów dyskretnych, bez przekaźników przed złączami kolumnowymi, z solidnym zasilaniem, po prostu zbudowany porządnie i bezkompromisowo. Większość wzmacniaczy na rynku niestety wyposażona jest w układy scalone i trudno o taki. Tu ciekawym rozwiązaniem wydaje się wzmacniacz hybrydowy z lampami w sekcji pre lub wzmacniacz lampowy w których trudno doszukiwać się układów scalonych w sekcji pre.
Może znasz jakiś dobry i przystępny cenowo przedwzmacniacz lampowy który bym mógł wpiąć w HK680 na próbę? Może być używany, byłoby super gdyby miał preamp RIAA i pilota ale przede wszystkim świetny stosunek jakości do ceny. Potem z czasem mógł bym szukać potężnej końcówki np Arcama kontynuując "pogoń za króliczkiem"

 

W dniu 25.10.2019 o 15:08, Andrzej_64730 napisał:

Na gramofonach się nie znam - gram z plików. HK680 znam bardzo dobrze.

btw. czy słyszałeś może PM655 / PM655VXI lub PM665 /PM665VXI? Jak się mają do HK680? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Marek Kotarba napisał:

Dopiero co kupiliśmy HK680 i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Trudno mówić o budżecie na nowy wzmacniacz kiedy się na razie nie zamierza go zmieniać (HK680 póki co czaruje i zaskakuje brzmieniem więc na razie zostaje), ale w przyszłości pewnie Tannoye zyskają lepsze serducho. Interesuje mnie tylko ile musieli byśmy wydać by było jeszcze lepiej? (HK680 kosztował nas niecały tysiąc zł).

W tej dziedzinie nie ma limitów :) Zazwyczaj większy budżet to lepsza jakość. Skoro z HK jesteś zadowolony, to na razie słuchaj. Jak się osłuchasz, z czasem będziesz wiedział czy i czego Ci brakuje. W tedy proponuję posłuchać paru klocków i zdecydować, czy i w którą stronę chcesz iść.
Żadnego przedwzmacniacza lampowego ani serii PM nie słyszałem więc nie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Andrzej_64730 napisał:

W tej dziedzinie nie ma limitów :) Zazwyczaj większy budżet to lepsza jakość. Skoro z HK jesteś zadowolony, to na razie słuchaj. Jak się osłuchasz, z czasem będziesz wiedział czy i czego Ci brakuje. W tedy proponuję posłuchać paru klocków i zdecydować, czy i w którą stronę chcesz iść.
Żadnego przedwzmacniacza lampowego ani serii PM nie słyszałem więc nie pomogę

Dziękuje za odpowiedź. Myślę że za jakiś czas zacznę od próby zbudowania preampu opartego o preamp Lamma który to DIY zyskał na tym forum bardzo pozytywne opinie. Stosunek jakość/cena wydaje się być w tym wypadku bardzo kuszący, z drugiej strony fajnie będzie coś zrobić samemu. A może ktoś słuchał już XT8F z "Lammem" i końcówką mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2019 o 08:09, Marek Kotarba napisał:

bez przekaźników przed złączami kolumnowymi

Accuphase dopiero w ostatnich seriach zmienił je na tranzystory to musisz całkiem sporo wydać ? 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wczoraj nowych Tannoy Kensington GR
10 cali, magnes Alnico, 105L  - w promocji kosztują obecnie 44k zł (normalnie 60k)

Faktem jest, że pomieszczenie odsłuchowe tramwaj i nie sprzyjało, dlatego zaznaczam to od samego początku ?

Wziąłem swoje 2 wzmaki (Line Magnetic 845 i Haiku 300B) , DAC (Xiang Sheng) i kable głosnikowe (nazwijmy je roboczo DIY) 
Źródło Tidal Hifi - nie wygłupiałem się z targaniem gramofonu. 

Wnioski następujące: 

Line Magnetic na 845 - wysterował je bez problemu, był niezły drive, bas się trzymał i było go ile trzeba. Chciały grać. 
300b Sensei - mimo skuteczności kolumn 93db czuć było względem 845 niedostatek mocy. Potencjometr musiał być odkręcony jakoś 20-30% dalej niż u mnie w domu. Bas się nie trzymał, choć średnica była lepsza od 845. Niemniej z tych 2 pieców pasował zdecydowanie bardziej Line Magnetic. 

Zupełnie odwrotnie niż u mnie w domu, gdzie 300B z LGM gra synergicznie - łagodzi lekko ich ostry charakter, wypełnia średnice i nadaje barw i wagi instrumentom i wokalom. Kontroli na basie absolutnej oczywiście nie ma, ale gra to na poziomie 845 z Kensingtonem - czyli jak na lampę bardzo dobrze. 
 

Co poza tym powiem o Kensingtonie? 

Niezły bas - potrafi zejść, uderzyć, ma odpowiednią masę, nie jest tekturowy.
Lepsza od LGM/SRM głębia - dużo więcej działo się wgłąb, ale tu akurat pomieszczenie bardziej sprzyjało (więcej miejsca za sluchaczem i za kolumnami niż u mnie) 
Trochę bardziej gładkie od LGM/SRM. 

I z plusów - chyba tyle.

Na satysfakcjonującym poziomie zagrał Kensington z zestawem Moon'a (jakies 44k ze stramerem) , czyli z Tannoy zestaw za katalogowo blisko 90k zł. 

I ten zestaw zbliżył się pod względem konturu instrumentów, rozdzielczości do 300b + LGM , które pamiętałem z domu. Grało to jednak z lepszym basem, ale znacznie gorszą barwą - wokale, saksofon, trąbka, bębny zostały dość mocno odchudzone i uproszczone.

Próbowaliśmy również DACa Chord Qtest (katalogowo ok 6,5) - przekaz nieco pojawił sie względem Xianga - ale różnica absolutnie nie warta takiej dopłaty w cenie. 

LGM/SRM są znacznie lepsze barwowo (pod warunkiem sparowania z odpowienim piecem) mają lepiej rysowane kontury instrumentów, wokale są bardziej namacalne, saksofon tenorowy prawdziwie charczy, struny bardziej realistycznie wibrują. O dziwo nie brakuje im  masy w brzmieniu, czy wypełnienia pomieszczenia (mimo, że moj pokoj odsluchowy jest wiekszy niż sala odsłuchowa) Nie potrafią zejść tak nisko, ale bas jest w odpowiednim zestawieniu odczuwalny i nadaje odpowiedni rytm i podstawę basową muzyce. Oczywiście stricte do rocka, czy metalu tj łojenia bym ich nie polecił, ale klasyka w stylu Floydów im na pewno nie straszna. Jeśli słuchamy jazzu, wokali, akustyki to oddają instrumenty i głosy ludzki po prostu obłędnie. 

Wczorajsze spotkanie z Kensingtonami i przedwczorajsze z Klispch Forte III (które również bardzo lubię) tylko mnie w tym utwierdziły. 

Ten odsłuch miał jednak jeszcze jednego małego bohatera, którego postaram sie posłuchać w przyszłym tygodniu - Tsakiridis na EL84. Wprawdzie do Kensingtona miał chyba za dużo basu i w wokalach damskich ustępował 300b i 845, ale kapitalnie dopala dolną średnicę  i gra z przyjemnym drivem , piękną barwą czy nie za słodko, gdzie ma mankamenty? Pewnie się pojwią ? 

Niemniej. Rozumiem powoli czemu ludzie tak się 'srają' na punkcie starych Tannoy...

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)

Chord Qutest to może być fajny przykład na to, że kasa nie gra. Dla porównania - wyłącznie budowy - Arcam rDAC za grosze.

Ale, ad rem.
Łączenie Tannoy Kensington GR z lampą, to nie jest moim zdaniem najlepszy pomysł. Tannoye, mimo że 93 dB, to jednak lubią prąd.
Posłuchaj z Yamahą A-S3000/2100/1100 a basu i zejścia nie braknie.
Co do reszty, rzecz gustu.

5a6d2981fe95de335ad59fc21c096678.jpg4740ba655feb126649997fe567d02a58.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, julius-6 napisał:

Niemniej. Rozumiem powoli czemu ludzie tak się 'srają' na punkcie starych Tannoy...

Dla mnie Kensingtony to pierwsze " od dołu"  Tannoye z linii prestige które mogą nawiązać walkę ze "starymi" i ich dźwięk do tych starych jakoś nawiązuje. Mają trochę zalet, trochę wad, ale  - grają . Wszystko poniżej, z tweterem Tulip Waveguide , jak dla mnie gra całkiem dobrze ale bez ciar na plecach . To jednak chyba musi być Pepperpot żeby grało podobnie jak dawniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Dla mnie Kensingtony to pierwsze " od dołu"  Tannoye z linii prestige które mogą nawiązać walkę ze "starymi" i ich dźwięk do tych starych jakoś nawiązuje. Mają trochę zalet, trochę wad, ale  - grają . Wszystko poniżej, z tweterem Tulip Waveguide , jak dla mnie gra całkiem dobrze ale bez ciar na plecach . To jednak chyba musi być Pepperpot żeby grało podobnie jak dawniej.


Niższe modele nie mają też Alnico.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Dla mnie Kensingtony to pierwsze " od dołu"  Tannoye z linii prestige które mogą nawiązać walkę ze "starymi" i ich dźwięk do tych starych jakoś nawiązuje. Mają trochę zalet, trochę wad, ale  - grają . Wszystko poniżej, z tweterem Tulip Waveguide , jak dla mnie gra całkiem dobrze ale bez ciar na plecach . To jednak chyba musi być Pepperpot żeby grało podobnie jak dawniej.


Niższe modele nie mają też Alnico.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, skali napisał:

Dla mnie Kensingtony to pierwsze " od dołu"  Tannoye z linii prestige które mogą nawiązać walkę ze "starymi" i ich dźwięk do tych starych jakoś nawiązuje. Mają trochę zalet, trochę wad, ale  - grają . 

Zgadza się. Kensingtony grają jak Tannoy. Chciałem posłuchać modelu na który mnie stać (Turnberry/Stirling) - w większej skrzyni niż LGM i SRM, ale że nie było akurat na stanie to dostałem Kensingtony. Myślę że w większym pomieszczeniu i przy odpowiednim dopieszczeniu można byłoby uzyskać z nich naprawdę dobre brzmienie. Niemniej... To są kolumny za 44k... cholera...

53 minuty temu, Sine Metu napisał:

Łączenie Tannoy Kensington GR z lampą, to nie jest moim zdaniem najlepszy pomysł. Tannoye, mimo że 93 dB, to jednak lubią prąd.

Z 845 nie było absolutnie problemu z wysterowaniem, bas schodził wystarczająco nisko - niżej właściwie bym chyba już nie chciał. 300B to inna bajka. No i nie wiem, który tranzystor dla Tannoyowi barwę odpowiednią. Ja takowego jeszcze nie słyszałem. 

4 minuty temu, skali napisał:

Szacowne klasyczne  LRM/SRM/LGM  na głośnikach serii K też nie mają AlNiCo .

Ale uważam, że gdyby miały to były by jeszcze lepsze, być może....

Zgadza się, mają magnesy ferytowe, ktore odpowiedzialne są za większą precyzję w graniu, ale są też nieco mniej gładkie od Alnico,. No i ta głębia sceny to prawdopodobnie też zasługa tych magnesów, bo wszystko co słuchałem z Tannoy na Alnico miało tą głębię lepszą. Alnico niby daje też lepszą barwę, ale tego na podstawie odsłuchu Kensingtona nie mogę potwierdzić.. 

Niemniej, feryt jest precyzyjniejszy, bardziej dobitny, bardziej hmm... precyzyjniejszy?  
Monitor GOLD to tak naprawdę mocno podobny przetwornik do 3419 ale z Alnico. 

Godzinę temu, Sine Metu napisał:

Chord Qutest to może być fajny przykład na to, że kasa nie gra. Dla porównania - wyłącznie budowy - Arcam rDAC za grosze.

Ja nasłuchałem się od paru osob jakie to niesamowicie dobre DAC. Ich gabaryt powodował u mnie również lekkie niedowierzanie. Była okazja to podpięliśmy, szczególnie że wiem, że wiem ile dzieli Xianga od takiego sobie toru gramofnowego... 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, julius-6 napisał:

Chciałem posłuchać modelu na który mnie stać (Turnberry/Stirling) - w większej skrzyni niż LGM i SRM, ale że nie było akurat na stanie to dostałem Kensingtony

Stirling i Turnberry są całkiem OK, ale to jednak nie to samo....Turnberry miałem i poza tym że szerszy sweetspot i scena głębsza - reszta gorsza niż zarówno HPD jak i LRM/LGM . Takie normalne kolumny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam goldberry ?

 

Przedwczoraj z Lutkiem robiliśmy operację moim Tannoy. 

Chcieliśmy włożyć do obudów turnberry w których mam włożone 10" gold lsu głośniki hpd 295 z eatonow, niestety okazało się, że hpd jest centymetr głębszy od lsu i opierał się o wzmocnienie za głośnikiem wewnątrz obudowy... operacja zakończyła się niepowodzeniem ?

Bardzo ciekawie wypada porownanie goldberry do eaton, to całkiem podobny charakter a różnice zapewne wynikają z wielkości obudowy tzn eaton mają bas świetny l, zróżnicowany , czysty, sprężysty nie twardy jak srm12x ale nie sięga zbyt głęboko w gold lsu jest naturalnie więcej basu i idzie niżej ale w bezpośrednim porowniu do eaton czuć nieco brudu, rezonansu obudowy i niedoskonałości pomieszczenia, eaton jak i lsu gold grają bardzo naturalnie i z fajną jak na tannoy glebią sceny nie zaokraglają poszczególnych dźwięków ale też nie są tak bezpośrednie i ofensywne jak srm12x.

Goldy lsu od hpd mają wiecej mięsa i ciepła nie są tak czyste w calym paśmie nie wiem  na ile różnice wynikają z obudowy a na ile z przetworników.

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Zgadza się, mają magnesy ferytowe, ktore odpowiedzialne są za większą precyzję w graniu, ale są też nieco mniej gładkie od Alnico,. No i ta głębia sceny to prawdopodobnie też zasługa tych magnesów, bo wszystko co słuchałem z Tannoy na Alnico miało tą głębię lepszą. Alnico niby daje też lepszą barwę, ale tego na podstawie odsłuchu Kensingtona nie mogę potwierdzić.. 

Niemniej, feryt jest precyzyjniejszy, bardziej dobitny, bardziej hmm... precyzyjniejszy?  
Monitor GOLD to tak naprawdę mocno podobny przetwornik do 3419 ale z Alnico. 


Jak podaje nasz miszcz recenzji oraz sam Tannoy w instrukcji obsługi, jest to Alcomax 3.

Alcomax 3. To stop żelaza i niklu z dodatkami kobaltu aluminium i innych (firma nie podaje jakich) metali. Magnes ma łączyć w sobie zalety klasycznego AlNiCo oraz klasycznych ferrytowych.

http://www.highfidelity.pl/@main-1805&lang=

4603016d576807abdd581f9ce073c063.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.