Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacze strumieniowe.


JFSebastian

Rekomendowane odpowiedzi

VoodoGT - jak sie nie myle to odbiera polskie stacje jak 3 - tzn kilka na pewno a jak wiele to nie wiem bo nie slucham jakosc odtwarzania tych stacji z internetu przez sbt jest nie do przyjecia jak dla mnie

 

a co do zakupu, to mysle ze sa tansze rozwiazania ale to zalezy czego oczekujesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...a co do zakupu, to mysle ze sa tansze rozwiazania...

np. TEAC WAP-2200

 

Brak Wifi a co się z tym wiąże brak radia internetowego. Czy oprócz tego Squeezebox'a i TEAC'a nie ma jakiś źródeł w cenie do 1 000 zł? Z tego co przeczytałem i tak trzeba DAC'a dokupić żeby dźwięk był na odpowiednim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VoodoGT - jak sie nie myle to odbiera polskie stacje jak 3 - tzn kilka na pewno a jak wiele to nie wiem bo nie slucham jakosc odtwarzania tych stacji z internetu przez sbt jest nie do przyjecia jak dla mnie

 

a co do zakupu, to mysle ze sa tansze rozwiazania ale to zalezy czego oczekujesz

 

 

SBT tak jak każdy SB odbiera stacje radiowe w takiej jakości w jakiej są nadawane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.

SB bezpośrednio na wzmacniacz (niezależnie czy po Ethernecie czy bezprzewodowo) daje niezły dźwięk i nie sieje zakłóceniami.

Jak wpinam między SB a wzmacniacz DACa (lampowego) przez SPDIF to pojawia się dziwny, świszczący przydźwięk (troszkę jak od pracy modemu). Jest dość spory i stały - obojętnie czy gra czy nie, a sam sygnał na wzmacniaczu jest słaby. Jak połączę przez USB to są same zakłócenia, a muzyki nie słychać.

Trochę wygląda jakby Wifi siało, ale przecież jak SB jest po kablu Ethernet to nie powinno mieć znaczenia. Kabel USB jest haniebny, ten SPDIF słabawy. Jedyne co mi przychodzi do głowy lepiej ekranowany przewód SPDIF. Macie jakieś inne sugestie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEAC WAP-4500 ma juz Wifi, i radio internetowe takze, tylko cena juz nie jest niestety ponizej 500 zl tak jak model 2200,

 

Ktoś robił może jakieś porównanie który z tych dwóch (SB Touch czy WAP-4500) lepiej się sprawdza podczas codziennego użytkowania oraz który lepiej gra bez zewnętrznego DAC'a? Gdyż urządzenia są w sumie bardzo podobne ceny też.

 

Z tego co wyczytałem to na chwilę obecną (oczywiście w cenach ~ 1000 zł) nie ma raczej pudełeczka pozwalającego pozbyć się laptopa, PC-ta, monitora i całego tego złomu z toru audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Z tego co wyczytałem to na chwilę obecną (oczywiście w cenach ~ 1000 zł) nie ma raczej pudełeczka pozwalającego pozbyć się laptopa, PC-ta, monitora i całego tego złomu z toru audio.

 

Owszem, pozwala na pozbycie się, ale co najwyżej do innego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, pozwala na pozbycie się, ale co najwyżej do innego pomieszczenia.

 

Ja zrozumiałem to tak, że po podpięciu przez USB zewnętrznego dysku z muzyką pozbywamy się na dobre gratów. Ewentualnie można zastosować dysk sieciowy i z niego pobierać dane do odczytu. Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem to tak, że po podpięciu przez USB zewnętrznego dysku z muzyką pozbywamy się na dobre gratów. Ewentualnie można zastosować dysk sieciowy i z niego pobierać dane do odczytu. Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie.

 

Dokładnie tak jak napisałeś.

Wszystkie inne graty są zbędne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Dokładnie tak jak napisałeś.

Wszystkie inne graty są zbędne.

 

No chyba, że o takie rozwiązanie ci akurat chodzi.

Niemniej nie zmienia to faktu że dalej SB to mały i wyspecjalizowany ale nadal komputer.

 

Prawdę mówiąc nie końca rozumiem ideę podpinania do Toucha dysków USB, bo jak dla mnie jedną z zalet SB (niewielu, jakie zauważam) jest pozbycie się dysków twardych z pomieszczenia odsłuchowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że o takie rozwiązanie ci akurat chodzi.

Niemniej nie zmienia to faktu że dalej SB to mały i wyspecjalizowany ale nadal komputer.

 

Prawdę mówiąc nie końca rozumiem ideę podpinania do Toucha dysków USB, bo jak dla mnie jedną z zalet SB (niewielu, jakie zauważam) jest pozbycie się dysków twardych z pomieszczenia odsłuchowego.

 

 

no wlasnie to jest zaleta sbt - dziala bez pc a wiec jest samodzielnym odtwarzaczem plikow i chyba dopiero dzialanie dysku pod usb sprawilo ze ludzie sie tym tak na prawde zaczeli interesowac, gdyby zrobili cos co bedzie szybkie bez wieszania sie i bledow jeszcze i bardziej przypominajace klocek audio to moga odniesc sukces, moze nowa wersja sie zbizy do tego, choc nie ukrywam ze konieczne by bylo calkowicie nowe oprogramowanie i kilka poprawek sprzetowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

no wlasnie to jest zaleta sbt - dziala bez pc a wiec jest samodzielnym odtwarzaczem plikow i chyba dopiero dzialanie dysku pod usb sprawilo ze ludzie sie tym tak na prawde zaczeli interesowac, gdyby zrobili cos co bedzie szybkie bez wieszania sie i bledow jeszcze i bardziej przypominajace klocek audio to moga odniesc sukces, moze nowa wersja sie zbizy do tego, choc nie ukrywam ze konieczne by bylo calkowicie nowe oprogramowanie i kilka poprawek sprzetowych

 

Nikogo nie przekonuję, nie mniej jak ktoś chce się męczyć z podpiętym dyskiem USB do SB - jego sprawa.

Gdybym miał przyjąć takie właśnie rozwiązanie, wróciłbym do dedykowanego komputera jako transportu albo kupiłbym maca mini.

Dla mnie zaletą SB jest to, że serwer jest w garażu i nic mi nie szumi i nie szeleści w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie przekonuję, nie mniej jak ktoś chce się męczyć z podpiętym dyskiem USB do SB - jego sprawa.

Gdybym miał przyjąć takie właśnie rozwiązanie, wróciłbym do dedykowanego komputera jako transportu albo kupiłbym maca mini.

Dla mnie zaletą SB jest to, że serwer jest w garażu i nic mi nie szumi i nie szeleści w pokoju.

 

Mógłybyś nieco więcej napisać jakie problemy występują we współpracy SB Touch z dyskiem zewnętrzym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu - to ciesze sie ale to jest bezsensowne rozwiazanie serwery kopmputery cholera wie co zeby sluchac muzyki, jestem za 1 urzadzeniem radzocym sobie ze wszystkim, niestety jeszcze nie powstalo takie ktore spwlnia swoje zadanie w 100% ale jestem dobrej mysli... i w koncu jak powstanie to zrewolucjonizuje rynek i bay bay cd

 

VoodoGT - sa problemy z wieszaniem stabilnoscia itp sprawy programowe a pozatym dziala prawidlowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Mógłybyś nieco więcej napisać jakie problemy występują we współpracy SB Touch z dyskiem zewnętrzym?

 

Nic takiego nie napisałem, odnośnie jakichkolwiek problemów odnośnie współpracy.

Idzie mi o dysk jako źródło hałasu.

Eliminacja dysku z pomieszczenia odsłuchowego jako właśnie źródła hałasu, jakieś 2-3 lata temu, była sztandarowym argumentem zwolenników SB c/a użytkowanie dedykowanego komputera do audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEAC, juz model najtanszy, czyli WAP-2200 nie wymaga zadnego komputera, odtwarza pliki bezstratne z 2 gniazd USB, ma swoj ekranik LCD (w pilocie), daje poprzez lacze cyfrowe optyczne dobry sygnal na DAC, sa takze wyjscia analogowe i na sluchawki, i nie wiesza sie, sam nie wiem czego na dzis za takie, w sume niewielkie pieniadze chciec wiecej. Mam go od kilku tygodni, i mimo wad perwszych popularnych urzadzen tego typu, jestem zadowolony, nie wyobrazam sobie powrotu do CD, czy komputera,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysk 2.5 cala dobrze zaprojektowany i umieszczony generuje halas ktory podczas sluchania jest nieslyszalny wiec mozna go pominac - inne czynniki generuja wiekszy halas

 

zreszta bez wlaczaonej muzyki halas jest tez prawie nieslyszalny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie napisałem, odnośnie jakichkolwiek problemów odnośnie współpracy.

Idzie mi o dysk jako źródło hałasu.

Eliminacja dysku z pomieszczenia odsłuchowego jako właśnie źródła hałasu, jakieś 2-3 lata temu, była sztandarowym argumentem zwolenników SB c/a użytkowanie dedykowanego komputera do audio.

 

Dwa lata temu zakup bardzo cichego PC nie stanowił problemu. Używam Asusa X71A i słychać tylko leciutki szumek jak się ucho przystawi. Z metra jest praktycznie niesłyszalny. Jednak PC jako serwer to kiepski pomysł. Lepsze efekty można uzyskać z serwerów postawionych na dyskach sieciowych np. QNAP i jemu podobnych. Dobra cicha obudowa na HDD / bez wentylatora/ do SBT też nie stanowi problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Dwa lata temu zakup bardzo cichego PC nie stanowił problemu. Używam Asusa X71A i słychać tylko leciutki szumek jak się ucho przystawi. Z metra jest praktycznie niesłyszalny. Jednak PC jako serwer to kiepski pomysł. Lepsze efekty można uzyskać z serwerów postawionych na dyskach sieciowych np. QNAP i jemu podobne. Dobra cicha obudowa na HDD / bez wentylatora/ do SBT też nie stanowi problemu.

 

Widzisz, z metra.

Ja słyszałem każdy twardy dysk, niezależnie czy miał 2,5 czy 3,5 cala, czy był w obudowie czy bez obudowy, czy był zamknięty w Scythe Silent Box czy w inny sposób był wyciszany.

Być może dla kogoś słuchającego muzyki elektronicznej albo rocka ten hałas nie stanowi problemu.

Jednak dla mnie słuchanie HDD przy cichych fragmentach klasyki lub opery było męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, z metra.

Ja słyszałem każdy twardy dysk, niezależnie czy miał 2,5 czy 3,5 cala, czy był w obudowie czy bez obudowy, czy był zamknięty w Scythe Silent Box czy w inny sposób był wyciszany.

Być może dla kogoś słuchającego muzyki elektronicznej albo rocka ten hałas nie stanowi problemu.

Jednak dla mnie słuchanie HDD przy cichych fragmentach klasyki lub opery było męczące.

 

Kwestia doboru dysku. Ja specjalnie do tego celu wybrałem zewnętrzną Toshiba 250GB 2.5'' i jest bezgłośny nawet po przyłożeniu ucha jest cichszy niż zegarek na ręku. Nie ma opcji żeby ktoś to usłyszał bo szum otoczenia jest większy. Zgadzam się, że są głośniejsze które generują dźwięki wysokiej częstotliwości bardzo trudne do stłumienia (miałem tak z kartą graficzną strasznie wkurzające to było naszczęście się popsuła:) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Kwestia doboru dysku. Ja specjalnie do tego celu wybrałem zewnętrzną Toshiba 250GB 2.5'' i jest bezgłośny nawet po przyłożeniu ucha jest cichszy niż zegarek na ręku. Nie ma opcji żeby ktoś to usłyszał bo szum otoczenia jest większy. Zgadzam się, że są głośniejsze które generują dźwięki wysokiej częstotliwości bardzo trudne do stłumienia (miałem tak z kartą graficzną strasznie wkurzające to było naszczęście się popsuła:) )

 

Hm..

Gdybym chciał używać 250-tek potrzebowałbym ich z 10-12 szt, nie licząc tych które trzeba by użyć na backup.

Na HDD mam zarchiwizowane jakieś 1000 szt vinyli w gęstym formacie ( a co mi tam, powiem to głośno) i jakieś 2 tys swoich CD.

Wydaje mi się, mogę się mylić, że era cichych dysków skończyła się na 250-tkach właśnie.

Obecnie mam 4 Samsungi po 1T które dość głośno buczą. Jakiś czas temu nabyłem 1T Caviara Green i ten także do cichych nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak wd 500giga jest cichy

 

i teraz sprawa ktora jest powazna i powiazana z audiofilizmem

 

jesli dysk 2.5 wd generuje halas 5dB a muzyka generuje halas do 60dB to mowiac wprost poza muzyka gdzie sa przerwy gdzie natezenie dzwieku spada do 0dB minus halas urzadzen jak i stosunkuS/N oraz przy tak wytlumionym pomieszczeniu gdzie mamy halas w najglosniejszych mometach ponizej tych 5dB w pozostalych przypadkach ucho ludzkie nie wychwyci halasu bo nie ma tak duzej czulosci smiem twierdzic nawet ze sam stosunek S/N urzadzen audio przy 50% glosnosci generuje wiekszy halas, audiofilizm audiofilizmem ale badzmy racjonalni bo sami sobie szkodzimy wmawiajac sobie rozne dziwne rzeczy albo nie kupujmy glosnych dyskow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm..

Gdybym chciał używać 250-tek potrzebowałbym ich z 10-12 szt, nie licząc tych które trzeba by użyć na backup.

Na HDD mam zarchiwizowane jakieś 1000 szt vinyli w gęstym formacie ( a co mi tam, powiem to głośno) i jakieś 2 tys swoich CD.

Wydaje mi się, mogę się mylić, że era cichych dysków skończyła się na 250-tkach właśnie.

Obecnie mam 4 Samsungi po 1T które dość głośno buczą. Jakiś czas temu nabyłem 1T Caviara Green i ten także do cichych nie należy.

 

Czyli w sumie ok 1,5 TB muzy to na co ci pozostale 3,5TB???

 

wiec tak wd 500giga jest cichy

 

i teraz sprawa ktora jest powazna i powiazana z audiofilizmem

 

jesli dysk 2.5 wd generuje halas 5dB a muzyka generuje halas do 60dB to mowiac wprost poza muzyka gdzie sa przerwy gdzie natezenie dzwieku spada do 0dB minus halas urzadzen jak i stosunkuS/N oraz przy tak wytlumionym pomieszczeniu gdzie mamy halas w najglosniejszych mometach ponizej tych 5dB w pozostalych przypadkach ucho ludzkie nie wychwyci halasu bo nie ma tak duzej czulosci smiem twierdzic nawet ze sam stosunek S/N urzadzen audio przy 50% glosnosci generuje wiekszy halas, audiofilizm audiofilizmem ale badzmy racjonalni bo sami sobie szkodzimy wmawiajac sobie rozne dziwne rzeczy albo nie kupujmy glosnych dyskow

 

Rochu slucha w kabinie bezechowej wiec te 5dB to i tak slyszy w odleglosci 5m od dysku, a poza tym ma nieprzecietny sluch (rozrozniajac dzwiek z poszczegolnych dyskow w tym SSD - ciekawe czy te tez halasuja)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dysk 2.5 wd generuje halas 5dB

 

Wiadomo, że rochu ma najczulszy słuch na tym forum, ale te 5db to już przesada. Jakaś pomyłka. Dyski mają koło 30dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, z metra.

Ja słyszałem każdy twardy dysk, niezależnie czy miał 2,5 czy 3,5 cala, czy był w obudowie czy bez obudowy, czy był zamknięty w Scythe Silent Box czy w inny sposób był wyciszany.

Być może dla kogoś słuchającego muzyki elektronicznej albo rocka ten hałas nie stanowi problemu.

Jednak dla mnie słuchanie HDD przy cichych fragmentach klasyki lub opery było męczące.

 

Złe dyski kupujesz. Ja mam Samsunga 2,5" 1TB i jest cichy, praktycznie bezgłośny. Z 1m w ogóle go nie słychać.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Nie widzę powodu dla zabawy w staranne dobieranie komponentów w przypadku tak nieszczególnego urządzenia jakim jest SB Touch.

Mimo osobistego zniechęcenia do komputerowego audio, nadal ripuję płyty, bo w końcu zapewne pokaże się na rynku jakieś sensowne pod względem sonicznym urządzenie do odtwarzania plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie. Czy dźwięk ze squeezebox'a touch'a po coaxialu do DAC będzie lepszy niż ze squeezebox'a duet?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.