Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacze strumieniowe.


JFSebastian

Rekomendowane odpowiedzi

J

Podczas, gdy Sneakym mozesz sluchac muzyki, w skrajnych przypadkach :), korzystajac jedynie ze swojego np. laptopa

Jak do słuchania masz używać laptopa, to na grzyba ci już żaden sneaky nie jest potrzebny. Są przetworniki C/A z wejściem USB, są konwertery USB/SPDIF, są Airport Express, SB i podobne wynalazki - alternatyw od groma.

 

No chyba, że komuś Linn założył klapki na oczy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

J

Jak do słuchania masz używać laptopa, to na grzyba ci już żaden sneaky nie jest potrzebny. Są przetworniki C/A z wejściem USB, są konwertery USB/SPDIF, są Airport Express, SB i podobne wynalazki - alternatyw od groma.

 

No chyba, że komuś Linn założył klapki na oczy ;)

 

 

Airport Express nie obsluguje gestych formatow :).

Nie obsluguje rowniez formatu FLAC.

DAC z USB - owszem - mgloby byc.

Tylko jest jedno ale : postawisz sobie takiego DACa w salonie/pokoju odsluchowym. A potem podciagniesz kabel USB do niego.

To ja osobiscie juz wole podciagac ethernet, albo poprzez WiFi, albo poprzez HomePlugi sie laczyc.

 

W dalszym ciagu podtrzymuje swoja teze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AE nie obsługuje FLAC? Nie wiem, kto ci takich bzdur nagadał. Obsługuje absolutnie wszystko, co tylko można zagrać na komputerze. Czy twój Linn także?

 

Można używać go do grania gęstych plików (choć do DAC trafi 16/44). Jeśli upierasz się przy gęstych plikach, obsługuje je SB.

 

Oba działają przez wifi.

 

Klapki nie uwierają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Można używać go do grania gęstych plików (choć do DAC trafi 16/44)

No wlasnie - wiec sluchamy de facto w formacie 16/44.

Jeśli upierasz się przy gęstych plikach, obsługuje je SB.

Ale to jest plastik-fantastik :)

 

Klapki nie uwierają?

 

Eeech.

Teo : Twoje konfiguracje to moze sie nadaja do mlodziezowego pokoju.

Jesli chodzi natomiast o postawienie czegos odtwarzajacego muzyke na przyzwoitym poziomie i nie epatujacego negatywnie swoim "komputerowym" wygladem, to niestety

pozostaje nastepujaca lista na chwile obecna :

1. Sneaky - przetestowany i sprawdzony

2. Marantz, Yamaha - nie przetestowane i nie sprawdzone

Ustrojstwa pt. troche kabli USB, troche komputerow i "plastiku-fantastiku" odrzucalbym.

Oczywiscie to nie ja bede wydawal pieniadze. Ale to moja opinia na chwile obecna.

Powstrzymalbym sie rowniez na Twoim miejscu od "atakow z klapkami". Skupmy sie moze na merytoryce.

Do tej pory mnie nie przekonales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Marantz NA7004.

same zalety w stosunku do propozycji to + to + to. No bo po co?

 

Normalne wymiary, dobry dźwięk, tuner DAB+ gratis.

 

YunnanTea : mi sie tez ten Marantz podoba.

Problem polega tylko na tym, ze chyba, na chwile obecna, to jeszcze nie ma "odwaznego", ktory by to kupil i osobiscie, w warunkach domowych, dostatecznie intensywnie przetestowal :).

 

Ja moze jestem skrzywiony moimi doswiadczeniami z tym nieszczesnym TEACiem, ale wlasnie dlatego jestem ostrozny.

Problem polega na tym, ze uPnP jest na tyle "ogolnym" standardem, ze dopuszcza nawet najbardziej "schizofreniczne" konfiguracje.

W przypadku - wlasnie - owego TEACa oznacza to np. ze playlista moze byc pamietana jedynie w kontrolerze. A standardowy kontroler to paść straszliwa :).

W efekcie czego mozna :

a) zazywac srodki uspokajajace i probowac owego pilota uzywac

b) probowac uzywac software'owych kontrolerow - i tutaj niestety traci sie gapless. Dodatkowo nie kazdy taki kontroler przetrzyma TEACa. W zasadzie tylko jeden jedyny sobie z nim radzi : foobar z wtyczka upnp.

No tragedia po prostu :).

W zwiazku z tym dobrze byloby toto przetestowac z np. Asset Controlem, kontrolerem wbudowanym w Twonky'ego, a takze sprawdzic dokladnie jak dziala ow interfejs webowy

(i do jakiego stopnia jest kompatybilny z przegladarkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Cambridge NP30 (zresztą nie zdziwiłbym się, gdyby stał na tych samych kościach co Marantz), tylko także problem z tym jak się naprawdę sprawuje. No, dokładnie to zaraz będzie, sprzedaż chyba jeszcze nie ruszyła?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth - OK - dobrym DACiem mozna tu wiele zdzialac.

Pozostaje "tylko" klopotliwosc w konfiguracji SB Toucha, o czym pisza tu i owdzie ...

W przypadku Linna (sprawdzone osobiscie) : klopotow zadnych nie ma.

No i jeszcze kwestia wygladu : SB Touch to taki "plastik fantastik" - za suma sumarum 3kpln (tyle chce wydac nasz kolega) jeden z klockow to wlasnie - "plastik fantastik".

No i jeszcze NAS na SqueezeCenter. Powinien miec "troche" pamieci, aby to przyzwoicie dzialalo.

Podczas, gdy Sneakym mozesz sluchac muzyki, w skrajnych przypadkach :), korzystajac jedynie ze swojego np.

laptopa

 

Dalej bede sie upieral przy bezkonkurencyjnosci uzywanego Sneaky'ego :).

 

Do SB Touch NAS jest zbędny. Ma wbudowany własny SqueezeCenter mogący obsługiwać po sieci kolejne SB.

Można oczywiście też z NAS.

 

Nie zauważyłem kłopotów z konfiguracją SB Touch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Do SB Touch NAS jest zbędny. Ma wbudowany własny SqueezeCenter mogący obsługiwać po sieci kolejne SB.

Można oczywiście też z NAS.

 

Nie zauważyłem kłopotów z konfiguracją SB Touch.

 

MarekZawa :

Oto watek (i strona), w ktorym opisywane sa klopoty z SB niektorych forumowiczow :

http://www.audiostereo.pl/squeezebox-wymiana-doswiadczen-itp_43729.html/page__st__550

W tym samym watku ktos opisuje jakie problemy ma z odtwarzaniem muzyki po USB (no bo jesli nie SqueezeCenter na osobnym komputerze, a jedynie wbudowany w SB, to zrodlem

moze byc tylko USB).

 

Dodatkowo, no wlasnie - plastik-fantastik :).

Kolega chce wydac 3kpln na odtwarzacz sieciowy.

Mozna te pieniadze zuzytkowac, oczywiscie, w rozny sposob :

 

1. Mozna kupic SB (plastk-fantastik + potencjalne problemy, ktore maja niektorzy) i do tego jakis fajny DAC

 

2. Mozna rowniez kupic dedykowany, zdecydowanie bardziej elegancki odtwarzacz

na chwile obecna mamy :

- ow uzywany Sneaky - jak dla mnie lider porownan w ciagu dalszym (bo sprawdzony przez wielu)

- Marantz i Yamaha - potencjalnie b. fajne, tylko niesprawdzone

- nawet ten BlackNote, ale wady, to potencjalnie niska ergonomia, no i - rowniez niesprawdzony przez zbyt wielu

- Cambridge Audio, o ktorym jeden z kolegow wspomnial - wada jest jego "potencjalne istnienie", bo na rynku go jeszcze nie ma

 

3. Mozna rowniez wydac pieniadze na bardziej "egzotyczne" i mniej "salonowe" propozycje - jakis DAC USB itp.

 

Oczywiscie mowimy tu o progu cenowym w okolicach 3kpln.

Ja osobiscie, kierujac sie swoimi wlasnymi gustami ograniczylbym wybor do opcji nr (2), jako ze nie lubie plastiku oraz nie bawi mnie platanina kabli USB w pomieszczeniu

bylo, nie bylo - mieszkalnym. Ale to sa tylko moje gusta.

Z owej opcji nr (2) staralbym sie wybrac urzadzenie stabilnie dzialajace (ktorego stabilnosc jest potwierdzona nie tylko przez sprzedawcow, ale, przede wszystkim,

przez uzytkownikow koncowych) i przyzwoicie grajace. Stad moj "upor" przy Sneakym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wireless:

 

Nie pasuje plastik-fantastik? To kup Micromegę WM-10. Nie dość, że to "Wireless Digital Music Player", to jeszcze logo będzie na froncie zacne. I nie z plastiku.

 

A przekonywać cię nie będę, wszakże

 

Prawdziwego Fanboy'a

nigdy nic nie przekona!

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

I jeszcze - zeby nie byc posadzonym o kryptoreklame :

Sam jestem na etapie oczekiwania na SB Toucha, ktorego bylem zakupilem przed 2 dniami :).

W koncu tego cholernego TEACa trzeba czyms zastapic, a cholerstwo ma jakby jakas szczegolna awersje na moja żone - przy mnie toto jeszcze jakos dziala :)

Ale - obiecalem sobie solennie, ze to juz ostatni "plastikowy" zakup dodatku do mojego zestawu sypialnianego.

Jak mi bedzie brzeczal, albo nieobslugiwal USB, to go zwroce, i wiecej czegos takiego nie bede kupowal :).

 

Wireless:

 

Nie pasuje plastik-fantastik? To kup Micromegę WM-10. Nie dość, że to "Wireless Digital Music Player", to jeszcze logo będzie na froncie zacne. I nie z plastiku.

 

A przekonywać cię nie będę, wszakże

 

Prawdziwego Fanboy'a

nigdy nic nie przekona!

 

;)

Teo : tylko ze ta Micromega to cokolwiek drozsza od AirPlaya (ktorego wszakze ma w sobie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozmawiacie wyłącznie o sprawach nieaudiofilskich-tylko o mozliwościach sprzętu,rodzaju połączeń.

Natomiast miałem osobiście możliwość posłuchania linna acurate-powiem krótko-bardzo słaby,wręcz kiepski przekaz.

Owszem wygodne urządzenie lecz gdzie prawdziwa muzyka?....ale są gusta różne i nie zamierzam nikogo

nawracac,ani sie z nim sprzeczać,lecz mi taka prezentacja nie odpowiada zupełnie,bo to zimny chirurg jest))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Panowie rozmawiacie wyłącznie o sprawach nieaudiofilskich-tylko o mozliwościach sprzętu,rodzaju połączeń.

Natomiast miałem osobiście możliwość posłuchania linna acurate-powiem krótko-bardzo słaby,wręcz kiepski przekaz.

Owszem wygodne urządzenie lecz gdzie prawdziwa muzyka?....ale są gusta różne i nie zamierzam nikogo

nawracac,ani sie z nim sprzeczać,lecz mi taka prezentacja nie odpowiada zupełnie,bo to zimny chirurg jest))))

Audiofilu : kwestia jakosci (i rodzaju) przekazu to jedna sprawa. Odczucia tu moga byc bardzo rozne, bo i gusta sa rozne, i - wlasnie - rodzaje polaczen rozmaite.

Ja osobiscie na brak muzykalnosci mojego Majika nie moge narzekac (ale - to moze byc kwestia - wlasnie - moich gustow, doswiadczen itp).

Niemniej jednak warunkiem wstepnym do tego aby bylo czego sluchac jest to aby to dzialalo :). I tu rodza sie pewne problemy, bo technologia dopiero wchodzi na rynek.

Co prawda opiera sie o pewne standardy, ale sa one dosc ogolne i dopuszczaja rowniez bardzo "zakrecone" architektury, ktorych w zaden sposob nie mozna potem sensownie

kontrolowac :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja Toucha + NAS zajęła mi 10 minut. Trzeba mieć naprawdę zrypaną sieć lub zerową "wiedzę komputerową" żeby mieć jakieś problemy z instalacją Squeezeboxa. Sq nie musi być instalowany na NAS, może być na PC, LAPTOPIE itp.- nie widzę więc jakiekolwiek różnic odnośnie funkcjonalności i ergonomii działania w porównaniu do tego linna. A odnośnie plastik-fantastik toucha - linn sneaky też za piękny to nie jest;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekZawa :

Oto watek (i strona), w ktorym opisywane sa klopoty z SB niektorych forumowiczow :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W tym samym watku ktos opisuje jakie problemy ma z odtwarzaniem muzyki po USB (no bo jesli nie SqueezeCenter na osobnym komputerze, a jedynie wbudowany w SB, to zrodlem

moze byc tylko USB).

 

Dodatkowo, no wlasnie - plastik-fantastik :).

Kolega chce wydac 3kpln na odtwarzacz sieciowy.

Mozna te pieniadze zuzytkowac, oczywiscie, w rozny sposob :

 

1. Mozna kupic SB (plastk-fantastik + potencjalne problemy, ktore maja niektorzy) i do tego jakis fajny DAC

 

2. Mozna rowniez kupic dedykowany, zdecydowanie bardziej elegancki odtwarzacz

na chwile obecna mamy :

- ow uzywany Sneaky - jak dla mnie lider porownan w ciagu dalszym (bo sprawdzony przez wielu)

- Marantz i Yamaha - potencjalnie b. fajne, tylko niesprawdzone

- nawet ten BlackNote, ale wady, to potencjalnie niska ergonomia, no i - rowniez niesprawdzony przez zbyt wielu

- Cambridge Audio, o ktorym jeden z kolegow wspomnial - wada jest jego "potencjalne istnienie", bo na rynku go jeszcze nie ma

 

3. Mozna rowniez wydac pieniadze na bardziej "egzotyczne" i mniej "salonowe" propozycje - jakis DAC USB itp.

 

Oczywiscie mowimy tu o progu cenowym w okolicach 3kpln.

Ja osobiscie, kierujac sie swoimi wlasnymi gustami ograniczylbym wybor do opcji nr (2), jako ze nie lubie plastiku oraz nie bawi mnie platanina kabli USB w pomieszczeniu

bylo, nie bylo - mieszkalnym. Ale to sa tylko moje gusta.

Z owej opcji nr (2) staralbym sie wybrac urzadzenie stabilnie dzialajace (ktorego stabilnosc jest potwierdzona nie tylko przez sprzedawcow, ale, przede wszystkim,

przez uzytkownikow koncowych) i przyzwoicie grajace. Stad moj "upor" przy Sneakym :)

 

1. Nie chce mi się czytać o cudzych problemach-szkoda czasu. Od dawna używam Squeezebox Classic, obecnie również Touch. Opanowałem je na tyle że problemów z nimi nie mam. Toucha ćwiczylem na NAS i własnym SC na dysku USB. W obu konfoguracjach pracuje poprawnie.

 

2. Nikogo nie namawiam do kupna SB ani też innego urządzenia strumieniującego. Zabrałem jedynie głoś w kwestii technicznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Konfiguracja Toucha + NAS zajęła mi 10 minut. Trzeba mieć naprawdę zrypaną sieć lub zerową "wiedzę komputerową" żeby mieć jakieś problemy z instalacją Squeezeboxa. Sq nie musi być instalowany na NAS, może być na PC, LAPTOPIE itp.- nie widzę więc jakiekolwiek różnic odnośnie funkcjonalności i ergonomii działania w porównaniu do tego linna. A odnośnie plastik-fantastik toucha - linn sneaky też za piękny to nie jest;).

Mimat : to nie sa moje opinie !!!

Tylko tych, co to maja. Podalem adres watku.

I jednemu cos brzeczy, innemu USB nie do konca dziala itp.

Ja to dopiero sie o tym przekonam.

A Sneaky - przynajmniej nie jest plastikowy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimny chirurg? czy na sali jest lekarz? ;) akurate gra po cieplejszej stronie mocy, miałem, przesłuchałem, zbieram fundusze...

 

że cieplejsza strona mocy?

takie bzdury tylko w nocy!

naprawde chcesz lekarza?

-dla Ciebie weterynarza!

posłuchałem-przeanalizowałem

szybko sie zadeklarowałem

zbierasz fundusze-zaiste-

potrzebujesz specjalistę-

polecam prof.Skarzyńskiego,

naprawi Twój słuch kolego))

Bądż wreszcie audiofilem-

-choć przez krótką chwilę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekZawa :

Oto watek (i strona), w ktorym opisywane sa klopoty z SB niektorych forumowiczow :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W tym samym watku ktos opisuje jakie problemy ma z odtwarzaniem muzyki po USB (no bo jesli nie SqueezeCenter na osobnym komputerze, a jedynie wbudowany w SB, to zrodlem

moze byc tylko USB).

 

Dodatkowo, no wlasnie - plastik-fantastik :).

Kolega chce wydac 3kpln na odtwarzacz sieciowy.

Mozna te pieniadze zuzytkowac, oczywiscie, w rozny sposob :

 

1. Mozna kupic SB (plastk-fantastik + potencjalne problemy, ktore maja niektorzy) i do tego jakis fajny DAC

 

2. Mozna rowniez kupic dedykowany, zdecydowanie bardziej elegancki odtwarzacz

na chwile obecna mamy :

- ow uzywany Sneaky - jak dla mnie lider porownan w ciagu dalszym (bo sprawdzony przez wielu)

- Marantz i Yamaha - potencjalnie b. fajne, tylko niesprawdzone

- nawet ten BlackNote, ale wady, to potencjalnie niska ergonomia, no i - rowniez niesprawdzony przez zbyt wielu

- Cambridge Audio, o ktorym jeden z kolegow wspomnial - wada jest jego "potencjalne istnienie", bo na rynku go jeszcze nie ma

 

3. Mozna rowniez wydac pieniadze na bardziej "egzotyczne" i mniej "salonowe" propozycje - jakis DAC USB itp.

 

Oczywiscie mowimy tu o progu cenowym w okolicach 3kpln.

Ja osobiscie, kierujac sie swoimi wlasnymi gustami ograniczylbym wybor do opcji nr (2), jako ze nie lubie plastiku oraz nie bawi mnie platanina kabli USB w pomieszczeniu

bylo, nie bylo - mieszkalnym. Ale to sa tylko moje gusta.

Z owej opcji nr (2) staralbym sie wybrac urzadzenie stabilnie dzialajace (ktorego stabilnosc jest potwierdzona nie tylko przez sprzedawcow, ale, przede wszystkim,

przez uzytkownikow koncowych) i przyzwoicie grajace. Stad moj "upor" przy Sneakym :)

 

troche sie zagalopowales ze swoimi radami, mimo ze w pewnych kwestiach masz racje a szczegolnie w tej ze jest to dopiero rozwijajaca sie technologia...

 

wiec teraz muj punkt widzenia bez faworyzowania negowania a luzne wnioski...

 

- czy kupisz pan linna czy sbt czy cos innego - musisz wiedziec ze to nie bedzie pierwsze ani ostatnie urzadzenie i za 1-2 lata beda lepsze funkcjonalniejsze i tansze, a wiec nalezy zwrocic uwage tylko na to czy bedzie dzialac poprawnie i obslugiwac wszysto czego potrzebujemy (wlacznie z wejsciami-wyjsciami),

- linn czy SBT zrobia to samo i jesli planujemy daca to kryterium wyboru powinno byc (CENA - a wiec linn odpada) albo wlasne widzimisie (bo ladny bo audiofilska firma) wtedy mozna wziasc drozszy sprzet czy linna, ale nalezy pamietac ze podlaczajac pod to daca po prostu przeplacimy

- jesli chcemy sluchac na urzadzeniu to nalezy je po prostu przesluchac i wybraz najbardizej nam odpowiadajace

 

a teraz co do SBT - mam go kilka miesiecy i ma on problemy z oprogramowaniem ale wyszlo juz troche poprawek i ono dziala juz dobrze tylko czasami wystepuja bledy, oczywiscie ma wady ale SBT spelnia zadanie odtwarza flac i ma wszystkie podstawowe funkcje jakich potrzebujemy, a cena przystepna, wiekszosc problemow opisanych w watku jest juz nieaktualnych, ale jak mowilem na poczatku zgadzam sie z Toba ze to rozwijajace sie technologia (odtwarzacze strumieniowe) wiec SBT czy TEAC to tak na prawde jedna z najsensowniejszych rozwiazan cena-jakosc w segmencie odtwarzaczy strumieniowych, ktore i tak zostanie wkrotce zastapione czyms innym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

a teraz co do SBT - mam go kilka miesiecy i ma on problemy z oprogramowaniem ale wyszlo juz troche poprawek i ono dziala juz dobrze tylko czasami wystepuja bledy, oczywiscie ma wady ale SBT spelnia zadanie odtwarza flac i ma wszystkie podstawowe funkcje jakich potrzebujemy, a cena przystepna, wiekszosc problemow opisanych w watku jest juz nieaktualnych, ale jak mowilem na poczatku zgadzam sie z Toba ze to rozwijajace sie technologia (odtwarzacze strumieniowe) wiec SBT czy TEAC to tak na prawde jedna z najsensowniejszych rozwiazan cena-jakosc w segmencie odtwarzaczy strumieniowych, ktore i tak zostanie wkrotce zastapione czyms innym...

 

Antymalkontent :

1. Pisze tu o uzywanym Sneakym - jego cena zmiesci sie w zadanym progu (ok. 3kpln)

2. Zgadzam sie z Toba, ze SB to sensowne urzadzenie w swoim zakresie cenowym (ok. 1kpln). Niemniej jednak kolega chce wydac ok. 3kpln.

I znowu wobec tego : jak na moj gust to troche duzo, aby w zestawie kupionych za te pieniadze urzadzen bylo cos w rodzaju SB.

Dla mnie 3kpln to wystarczajaco duzo, aby oczekiwac i bezproblemowego dzialania i "nieplastikowego" wygladu.

Zwroc, prosze, uwage, ze ja swojego SB kupilem jako dodatek - cala reszta juz istnieje. I jako dodatek bedzie funkcjonowal.

A mimo to - jesli mi bedzie trzeszczal, albo mial z czymkolwiek problemy, to poleci z powrotem do sklepu z ktorego wywedrowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

moge napisac,ze od dluzszego czasu korzystam ze SB Classic - 2 sztuki (obecnie bedzie SB Duet...bajerancki pilot.. ;-) )

poprawnie skonfigurowany nigdy nie sprawil mi klopotow - instrukcja jest O.K i praktycznie kazdy moze go uruchomic - nie jest potrzebna ogromna wiedza "komputerowa.

 

Jesli komus nie odpowiada "plastic fantastic" to SB Duet mozna porostu schowac a wyeksponowac DAC zapiety do streamera....i cieszyc sie pelna obsluga z pilota.

 

Cena sprzetu jest naprawde niewielka, znakomicie sprawdza sie jako transport..... no i mozliwosc zapiecia 2 DAC jednoczesnie jest OKi... tak jak ich dowolna zmiana zostawiajac SB - wygodne i mniejsze koszty poszukiwania odpowiedniego brzmienia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolega myśli naprawdę przyszłościowo to mogę polecić tylko Dune HD Max. Spisze się zarówno w szerokim rozumianym audio jak i video. Do tego DAC który będzie Ci brzmieniowo odpowiadał i jesteś w domu. Może być jeszcze Popcorn Hour C200 wtedy więcej zostanie na DACa. Wg mnie na chwile obecną jest to najlepsze rozwiązanie i prawdziwy krok w przód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oze jeszcze jedne komentarz Sneaky vs, SBT.

Mam obydwa i tego drugiego dodatkowo z zewnętrznym dobrym zasilaniem.

 

Jakość dzwięku Sneaky jest proporcjonalna do róznicy w cenie pomiędzy tymi urządzeniami. Naprawdę.

Używany Sneaky jest bajecznym rozwiązaniem.

 

Wyjscie analogowe jest bardzo dobre, choć słabsze niż mój lampowy DAC na AD 1865, który na meteriale 24/96 nadal brzmi lepiej (mimo 18 bit DAC) niż wbudowany Wolfson.

 

Mógłbym jednak bezpoleśnie żyć z analogiem Sneaky.

 

Różne wersje firmware CARA dają pełne spektrum charakteru dzwięku, który można dostaować do reszty komponentów.

Cara 4 jest jasna, lekka, szybka, żywa, błyszcząca, lekko powierzchowna

Cara 9 jest ciężka, nasycona, lekko przygaszona, ale nieco dojrzalsza

Cara 7 ma dobre cechy 4 i 9.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli kolega myśli naprawdę przyszłościowo to mogę polecić tylko Dune HD Max. Spisze się zarówno w szerokim rozumianym audio jak i video...

Używasz Dune? Bo jak dla mnie, do muzyki kompletnie się nie nadaje.

Po pierwsze, brak gapless.

Po drugie, reinicjalizacja wyjścia po zmianie pliku, co w wersji Prime (z napędem optycznym) powodowało przerwy w dźwięku nawet podczas odtwarzania płyt CD. Kombajn? Chyba do koszenia trawy... ;)

Osobiście przymierzałem się do Dune lub C-200; ostatnio pewne nadzieje wzbudził we mnie Netgear NTV-550, ale jako świeżynka wymaga poprawek w sofcie a gapless ma tylko dla flac i mp3. Być może skończy się na osobnych urządzeniach do muzyki i do filmów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz Dune? Bo jak dla mnie, do muzyki kompletnie się nie nadaje.

Po pierwsze, brak gapless.

Po drugie, reinicjalizacja wyjścia po zmianie pliku, co w wersji Prime (z napędem optycznym) powodowało przerwy w dźwięku nawet podczas odtwarzania płyt CD. Kombajn? Chyba do koszenia trawy... ;)

Osobiście przymierzałem się do Dune lub C-200; ostatnio pewne nadzieje wzbudził we mnie Netgear NTV-550, ale jako świeżynka wymaga poprawek w sofcie a gapless ma tylko dla flac i mp3. Być może skończy się na osobnych urządzeniach do muzyki i do filmów.

 

Nie używam ale się własnie do tego typu urządzenia przymierzam no jeżeli Dune niema gapless to faktycznie może to go dyskwalifikować. Więc będę musiał bliżej się przyjrzeć C-200 i sprawdzić jak tam to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa alfa softu Dune podobno pozwala na nawigację po zasobach przy pomocy wyświetlacza na panelu, co może świadczyć o zmianie podejścia do funkcjonalności jako odtwarzacz muzyki; ale to jak zwykle czas pokaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oze jeszcze jedne komentarz Sneaky vs, SBT.

Mam obydwa i tego drugiego dodatkowo z zewnętrznym dobrym zasilaniem.

 

Jakość dzwięku Sneaky jest proporcjonalna do róznicy w cenie pomiędzy tymi urządzeniami. Naprawdę.

Używany Sneaky jest bajecznym rozwiązaniem.

 

Wyjscie analogowe jest bardzo dobre, choć słabsze niż mój lampowy DAC na AD 1865, który na meteriale 24/96 nadal brzmi lepiej (mimo 18 bit DAC) niż wbudowany Wolfson.

 

Mógłbym jednak bezpoleśnie żyć z analogiem Sneaky.

 

Różne wersje firmware CARA dają pełne spektrum charakteru dzwięku, który można dostaować do reszty komponentów.

Cara 4 jest jasna, lekka, szybka, żywa, błyszcząca, lekko powierzchowna

Cara 9 jest ciężka, nasycona, lekko przygaszona, ale nieco dojrzalsza

Cara 7 ma dobre cechy 4 i 9.

 

wiec tak

1. a jesli ktos planuje podlaczyc pod daca odtwarzacz to co?

w sumie wiecej podpunktow nie pisze bo sa mniej wazne gdyz mamy 2kzl wiecej na daca wybierajac cos innego od Sneaky a odpowienio szukajac mozna juz miec prawie hi-end daca+transport w cenie do 1kzl lub lina jak kto woli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Dune niema gapless to faktycznie może to go dyskwalifikować. Więc będę musiał bliżej się przyjrzeć C-200 i sprawdzić jak tam to wygląda.

Panowie, a jak jest w końcu z gaplessem w Popcornie C200? Działa poprawnie dla flac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.