Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacze strumieniowe.


JFSebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Do niniejszego wątku dorzucę jeszcze kilka pytań, które mnie nurtują.

 

1. Marantz NA 70004 wydaje się dość ciekawą konstrukcją (zwłaszcza przy swojej cenie), bo Linn Majic DS trochę odstrasza.

a) Czy są już dostępne jakieś konkretniejsze testy tego sprzętu, żeby poczytać coś więcej?

b) Jak wygląda kwestia interfaceu obsługi - bo Linn to wiadomo (wg mnie czysta poezja), a tu dość tajemniczo

 

2. Rozumiem, że jezeli kupię jakiś sensowny router i podepne go do Marantza, to będę mógł używać PC z wireless jako magazyn plików? Przynajmniej dopóki nie uzbieram grosza na jakiś RIPserwer z prawdziwego zdarzeniaa?

 

3. Jako bazowe źródło mam CD Ayona CD1s. Ten odtwarzacz posiada wejście cyfrowe, więc myślałem, żeby podpiąć Marantza przez Ayona, żeby pominąć DAC w Marantzie, a korzystać z wyśmienitych podzespołów Ayona z wyjściem lamowym :)

a)czy jest w ogóle senns tak kombinować?

b)czy ktoś się orientuje, jakie próbkowanie obsługuje wejście Ayona CD1s? Bo ostatnio czytałem, że NOWOŚCIĄ w Ayonie CD2s jest to, że wejście obsługuje highress...

c)a może przetworniki Marantza są na tyle dobre, że nie ma co ulepszać?

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Bardzo ciekawa jest zapowiedź OPPO BDP 95 (oprócz wileoformatowego playera ma to być dobry streamer), ale musimy poczekać do połowy przyszłego roku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie stalo sie cos czemu sie w ogole nie dziwie ale niestety nie wiem co z tym zrobic:

 

mianowicie SBT nie potrafi zindeksowac dysku: wywala blad: lokalna usluga zostalka zatrzymana przez problem no i nie mam dostepu do dysku co z tym zrobic?

 

to jest przykre ale taki szanowany producent jak logitech powinien doskonale sobie zdawac sprawe ze jezeli uzalezni urzadzenie 100% od indeksowania to jest niemal na 100% pewne ze moga pojawic sie bledy uniemozliwiajace dostep do muzyki, i teraz pytanie, co zrobic gdy taki sie pojawi a nie ma sie pojecia co go powoduje czy jakis plik na dysku czy jakis blad podczas indeksowania i jak go usunac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu - ale ja jestem na tym forum i tutaj tez sa takie watki o SBT wiec korzystam, zreszta juz sobie poradzilem sprawdzajac okladki kilku ostatnich albumow jakie skopiowalem i usuwajac podejzane czy za duze czy z dziwnymi rozszerzeniami i poszlo, ale mimo to jest to smutne bo ktos niezorientowany poprostu moze polec przy tym ststemie

 

ale w sumie czas poszerzyc tematyke for o fora o tematyce odtwarzaczy plikow (o ile sa jakies polskie) a audio zostawic tylko dla typowych najprostszych i najbardiozej podstawowych elementow; cd wzmacniacz kolumny ewentualnie z przymrozeniem oka peryferia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o temat Twojego zapytania.

Idzie mi crossposting, który wykonałeś.

Być może Twojemu pokoleniu ta kwestia jest obca i obojętna ale u zarania Internetu było to spore nadużycie netetykiety.

 

wyrazam szczere opinie powinienes to uszanowac, a docenic moga Ci ktorzy przymierzaja sie do kupna bo wsrod sterowanych postow ukrywanych opinii dzialan zarobkowo-informacyjnych ja pisze bezstronnie to co jest a to ze czesto i tak a nie inaczej... no coz inaczej wyglada pokazanie prawdy a proba podbudowania urzadzenia jak to sie robi ze spora czescia tutaj sprzetu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy twoje opinie są szczere czy też nie.

Nie o to chodzi.

Idzie o to że nie potrafisz się zachować wśród ludzi, co z resztą jest przypadłością większej grupy spośród nowych userów tego forum.

 

e tam nie umie, nie wyzywam nie obrazam tylko czasami nie na temat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie jest problem , nabyłem nowego laptopa z win-7 i systm nie wykrywa Squeezebox Touch(tzn przy instalacji Squeezebox serwer jest ok, widzi go ale po zamknięciu systemu i ponownym urchomieniu już go nie widzi)

.Jak skonfigurować win -7 aby wszystko hulało.Na starym laptopie z win-xp nie było takiego problemu.

 

pozd.Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziala normalnie, nic nie musialem robic i to do tego wireless. Jak masz podlaczonego Squeezea do kompa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziala normalnie, nic nie musialem robic i to do tego wireless. Jak masz podlaczonego Squeezea do kompa?

też po wifi,na xp było ok a na win-7 kiszka.Od wczoraj kombinuje i nic mi nie wychodzi,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Po co nowy wątek, takie problemy omawiamy w istniejącym temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

sklejone

 

I dobrze, po co mnożyć wątki. Proponuję wszystkie "nowe" tematy wklejać do starszych, jeżeli są bliźniacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, po co mnożyć wątki. Proponuję wszystkie "nowe" tematy wklejać do starszych, jeżeli są bliźniacze.

 

a ja proponuje pisac po prostu w klubie milosnikow SBT po co cudowac i w kazdym dziale pisac o SBT jak jest to tego odpowiedni dzial i temat ktore specjalnie w tym celu powstaly?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie jest problem , nabyłem nowego laptopa z win-7 i systm nie wykrywa Squeezebox Touch(tzn przy instalacji Squeezebox serwer jest ok, widzi go ale po zamknięciu systemu i ponownym urchomieniu już go nie widzi)

.Jak skonfigurować win -7 aby wszystko hulało.Na starym laptopie z win-xp nie było takiego problemu.

 

pozd.Paweł

Witam

ponawiam pytanie,mam problem jak powyżej.W panelu sterowania SBT w zakładce "diagnostyka" mam taki komunikat.

 

 

"Program Squeezebox Server działa, ale nie można skontaktować się z nim na porcie 9000.Następujące aplikacje mogą blokować połączenie:

 

Program Squeezebox Server jest skonfigurowany w celu użycia serwera proxy. W przypadku takiej konfiguracji nie można przetestować połączenia z witryną mysqueezebox.com na porcie 3483.

 

Próba nawiązania komunikacji z witryną mysqueezebox.com nie powiodła się

Może to być tymczasowy problem z Internetem lub ograniczenie narzucone przez usługodawcę internetowego. Jeżeli problem nie zniknie, upewnij się, że zapora nie blokuje ruchu wychodzącego."

 

Prosze bardzo o pomoc,nie mogę dać sobie z tym rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zdecydowałem się na rozbudowe systemu stereo o sbt.

Na razie zamierzam wpiąć go bezpośrednio do dysku twardego ewentualnie skonfigurować go z moim dell xps.

Pytania:

1. Mam na oku dysk toshiba 500MB 3,5 cala (z zasilaczem) Czy to jet ok? czy lepiej jakiś 2,5 bez zasilania?

2. Mam creeka 4330 i paradigmy studio 20 czy jet sens inwetować w daca ( myslę o mf v-dac)?

Poz.m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Witam zdecydowałem się na rozbudowe systemu stereo o sbt.

Na razie zamierzam wpiąć go bezpośrednio do dysku twardego ewentualnie skonfigurować go z moim dell xps.

Pytania:

1. Mam na oku dysk toshiba 500MB 3,5 cala (z zasilaczem) Czy to jet ok? czy lepiej jakiś 2,5 bez zasilania?

2. Mam creeka 4330 i paradigmy studio 20 czy jet sens inwetować w daca ( myslę o mf v-dac)?

Poz.m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

SQ T działa z twardym wpiętym bezpośrednio. Ja mam Samsunga 1TB, 3,5 cala z zewnętrznym zasilaniem. Na dysku mam ok. 1200 płyt, zajmuje to ponad połowę miejsca. Na początku, mordowałem się strasznie, co rusz się zawieszał. Po wgraniu nowego softu jest nieźle, ale nie idealnie. Nadal zdarza się czasami, że na chwilę przycina muzykę, w trakcie zmiany okładki płyty na wyświetlaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,szukam O.S.do odtwarzania plikow flac,chetnie z DAC,na pokladzie,twardym dyskiem,ale niekoniecznie,muza to jazz,progress rock,metal,wokalistki,gitarzysci,budżet to okolo 3 000 zeta,fabrycznie nowy lub uzywany,dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Jesli Ci twardy dysk niekoniecznie potrzebny, to jednoznacznie ja osobiscie poszukalbym uzywanego Sneaky'ego Linna.

 

Po 1sze : dziala i jest sprawdzone :)

Tu uwaga - ja osobiscie mam zle doswiadczenia z TEACiem WAP-4500. On - hmmm - czasem dziala. A czasem nie dziala :)

Ma sporo bugow. Nauczony tym doswiadczeniem podchodze do takich odtwarzaczy na zasadzie ograniczonego zaufania (nie wierze reklamom, ze to dziala, dopoki sam nie sprawdze :) ).

Oprocz tego mam Majika - i on w 100% dziala. Konfort obslugi nieporownywalny do owego TEACa. Nie wspomne o roznicy w jakosci

dzwieku, bo to oczywiste.

 

Po drugie : wlasnie ow komfort obslugi. Ergonomia 100%towa.

 

Po trzecie : darmowe i trywialnie latwe upgrejdy oprogramowania - zarowno kontrolera ("pilota" :), jak i firmware'u, ktore

znaczaco rozszerzaja jego funkcjonalnosc (nowe formaty, radia itp)

 

Po czwarte : zweryfikowana przez wielu (i przeze mnie rowniez osobiscie) dzialajaca obsluga gestych formatow (do 24 bitow/192kHz)

 

Po piate : support (w razie czego) - dostepny w PL

 

Wg mnie to tak naprawde w przedziale cenowym uzywanego Sneaky'ego (tak do ok. 3,5 kpln, powiedzmy) to nie ma zweryfikowanej doswiadczalnie konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

...a np.Marantz NA 7004?

 

OK - ale pytanie brzmi : ile osob mialo okazje owego Marantza dokladnie przetestowac ?

 

Bo uzytkownikow DSow Linna (i w tym owego Sneaky'ego) jest duzo - nawet calkiem sporo znajdziesz na tym forum.

A uzytkownikow owego Marantza na razie poki co nie widac.

Co wiecej - w razie czego Panowie Linnowie zawsze sa gotowi pomoc.

 

Tak jak pisalem : w zakresie cenowym uzywanego Sneaky'ego przetestowanej i sprawdzonej przez uzytkownikow konkurencji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na Blacknote DSS 15. Świetne pod względem urządzenie w cenie poniżej 4000 zł. Proponuję odsłuch.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Zwróć uwagę na Blacknote DSS 15. Świetne pod względem urządzenie w cenie poniżej 4000 zł. Proponuję odsłuch.

 

Q21 :

Jak widze, to ow DSS posiada jedynie mozliwosci odtwarzania po USB.

A jak z czytelnoscia wyswietlacza/pilotem i ogolnie : komfortem obslugi ?

Bo jak rozumiem, to podlaczam dysk pod port USB, siadam w fotelu i z pilota wybieram albumy/utwory czytajac to co mi wyswietlacz wyswietli ?

Dla mnie troche malo ergonomiczne. Wolalbym "pilota" w postaci mojego laptopa/pda, gdzie wszystko widac i latwo przeszukiwac biblioteke plyt ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB Touch + NAS + jakiś DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

SB Touch + NAS + jakiś DAC

 

Elberoth - OK - dobrym DACiem mozna tu wiele zdzialac.

Pozostaje "tylko" klopotliwosc w konfiguracji SB Toucha, o czym pisza tu i owdzie ...

W przypadku Linna (sprawdzone osobiscie) : klopotow zadnych nie ma.

No i jeszcze kwestia wygladu : SB Touch to taki "plastik fantastik" - za suma sumarum 3kpln (tyle chce wydac nasz kolega) jeden z klockow to wlasnie - "plastik fantastik".

No i jeszcze NAS na SqueezeCenter. Powinien miec "troche" pamieci, aby to przyzwoicie dzialalo.

Podczas, gdy Sneakym mozesz sluchac muzyki, w skrajnych przypadkach :), korzystajac jedynie ze swojego np.

laptopa

 

Dalej bede sie upieral przy bezkonkurencyjnosci uzywanego Sneaky'ego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.