Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacze strumieniowe.


JFSebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega z pracy to młody dobrze się zapowiadający dyrektor ,wierzący w pliki ,cena nie powinna stanowić dla niego problemu,

tym bardziej,że chwalił mi się ostatnio ,że może z W.B. sobie to jakoś "taniej" sprowadzić .

 

 

to może niech kolega sobie fundnie dobrze się zapowiadający pełen system Klimaxa:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To może zmień Squeezeboxa Touch na Classica, ja mam od lat tego ostatniego i zero tego typu obserwacji !

Przez ponad rok porównywałem go do zakupionego transportu - DCSA Verdi za jedyne ok. 55000zł i S.C jako transport nie pokazał żadnej różnicy w porównaniu do kultowego transportu za mnóstwo kasy.

Żeby nie by nie było niedomówień,jest to opinia przynajmniej kilku osób ,które u mnie gościły i porównywały.

Finał sprzedałem DCSA, myślę ,ze coś nie tak jest u was w ustawieniach ?

 

nie chodzi o to, że Touch gra źle lub coś jest nie tak. Abstrahując od porównania do napędu CD stwierdzam fakt, że na podłączonym dysku USB (Seagate) poprzez kabel Wireworlda Ultraviolet ewidentnie gra lepiej niż z Qnap-a poprzez kabel ethernet. Ustawienia mam takie same w zasadzie. Wszystko na maksa powyłączane. Odtwarza tylko Flac-ki i 'łejwy'. Aha - doleję oliwy do ognia - uważam, że dysk Seagate jest lepszy niż Western Digital My Book. Choć tu wytłumaczeniem może być fakt, że Seagate ma solidniejszą aluminiową obudowę a WD zwykły plastik. Wibracje podczas odczytu? Nie mam pojęcia. Przecież to tylko 0-1 po tym samym kablu. Pod względem budowy mój 'plastikowy' Qnap (TS-110) też nie może podskoczyć HDD Seagate.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegę zdążyłem "zdeprawować" już lampowo ,więc nie ma dla niego lepszego wzmaka od lampiaka :-)

Pewnie kupi jakiegoś "bezobsługowego" Cary lub A.R. ,był w tym roku po raz pierwszy na Audio Szole

i mówił,że wpadły mu w ucho kolumny tubowe Aspara.

Ten strumieniowy Linn to z wygody ,jako żródło i "magazyn"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z pracy to młody dobrze się zapowiadający dyrektor ,wierzący w pliki ,cena nie powinna stanowić dla niego problemu,

tym bardziej,że chwalił mi się ostatnio ,że może z W.B. sobie to jakoś "taniej" sprowadzić .

Zdecydowanie warto... a taniej sobie nie sprowadzi - chyba, ze uzywany :)

LINN ma bardziej zgraną dystrybucje niz AmWay :) Cos o tym wiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to, że Touch gra źle lub coś jest nie tak. Abstrahując od porównania do napędu CD stwierdzam fakt, że na podłączonym dysku USB (Seagate) poprzez kabel Wireworlda Ultraviolet ewidentnie gra lepiej niż z Qnap-a poprzez kabel ethernet. Ustawienia mam takie same w zasadzie. Wszystko na maksa powyłączane. Odtwarza tylko Flac-ki i 'łejwy'. Aha - doleję oliwy do ognia - uważam, że dysk Seagate jest lepszy niż Western Digital My Book. Choć tu wytłumaczeniem może być fakt, że Seagate ma solidniejszą aluminiową obudowę a WD zwykły plastik. Wibracje podczas odczytu? Nie mam pojęcia. Przecież to tylko 0-1 po tym samym kablu. Pod względem budowy mój 'plastikowy' Qnap (TS-110) też nie może podskoczyć HDD Seagate.

 

Czy Seagate i Western obsługuje ten sam zasilacz czy różne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Aha - doleję oliwy do ognia - uważam, że dysk Seagate jest lepszy niż Western Digital My Book.

Brawa za odwagę! Teraz niestety będziesz musiał się przygotować na kpiny sceptyków, np. rocha.

O przewadze brzmieniowej dysków Seagate pisałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Podobne zdanie w tej kwestii ma Pan Redaktor Wojciech Pacuła, dla którego dyski tej firmy też brzmiały najlepiej.

Czyli coś musi być na rzeczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Seagate i Western obsługuje ten sam zasilacz czy różne ?

 

Każdy dysk ma swój. Oba jednak wyglądają na równie beznadziejne.

A jeśli ktoś nie słyszy różnicy, to tylko ma lepiej. Western Digital jest w końcu tańszy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dysk ma swój. Oba jednak wyglądają na równie beznadziejne.

A jeśli ktoś nie słyszy różnicy, to tylko ma lepiej. Western Digital jest w końcu tańszy :-)

 

Jeśli obudowy dysków mają takie same gniazda/koncówki od zasilaczy to sprawdz Westerna na zasilaczu Seagata.

Pewnie oba są zasilane tym samym napięciem 12V.

 

Sam nie moge tego zrobić ponieważ mam same Seagaty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam jeszcze jeden dylemat co do sprzętu. chodzi o odtwarzacz strumieniowy... znalazłem m.in.: Marantz NA 7004, czy też Arcam Solo Neo Music. nie będę ukrywał, że także w granicach 7000-8000zł (choć mam świadomość że Naim i Linn są czołówką tego wyścigu, ale to już "mercedesy" raczej nieosiągalne) może proponujecie inne firmy???

 

mam tutaj pytania

1. wartość odsłuchu odtwarzacz strumieniowego formatów FLAC (mam kilka płyt przegranych Deutsche Grammophon w tym formacie)?? z opisów sprzętu jest ona bardzo dobra-dobra. jakie są Wasze odczucia?? - podczas słuchania nie jestem w stanie odróżnić czu grany jest oryginał, z CD, plik wave, czy plik flac

2. rozumiem, że podłączam odtwarzacz kablem do komputera i niech płynie muzyka... ?? ;)))) - można, lepiej jednak urządzić sobie mini sieć z pomocż routera,i dysku sieciowego - co umozliwia juz obudowa do dusku zo okolo 200 złm bo wtedy pc jest nie potrzebny i wszytko mozna odpalić z pilota lub ipoda

3. jakie głośniki proponujecie do takiego odtwarzacza?? - odtwarzacz sieciowy nie ma wzamacniacza, wiec głosników sie nie podepnie

4. czy można podłączyć do takiego odtwarzacza odtwarzacz CD/gramofon, zakładając, że np. marantz NA 7004 nie posiada odtwarzacza CD wbudowanego?? - odtwarzacz cd podepniesz na wejscie cyfrowe, ale tenze opdtwarzacz musi miec wyjscie cyfrowe optyczne lu koaksjalne. Gramofonu sie podepnie jesli takze bedzie tkie wyjscie posdiadała, ale takiego raczej nie widzialem. Podpinanie cdka daje tyle ze korzysta sie z dac,a Na 700r, jesli cdek jest niższej klasy to to ma sens.

 

Wszystkie odpowiedzi dotyczą na7004

pzdr

GK

 

pozdrawiam :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sledze rynek urzadzen do odczytu plikow i to wszystko idzie w niepokojaca strone,

jak dla mnie wrecz w zla strone a mianowicie w strone kombajnow,

w rzeczywistosci na dzien dzisiejszy gdzie ludzie wybieraja glownie ze wzgledu na funkcjonalnosc tego typu odtwarzacze (a wiec czy obsluguje dyski po usb czy jest stabilny jakie pliki obsluguje itd) wiec uwazam ze powinno sie dazyc do produkcji tzw samych odtwarzaczy bez zadnych wzmacniaczy i innych dupereli cos jak odtwarzacz cd a coraz wiecej kombajnow za ktore trzeba placic podwojnie oj niepokojaca moda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dysk ma swój. Oba jednak wyglądają na równie beznadziejne.

A jeśli ktoś nie słyszy różnicy, to tylko ma lepiej. Western Digital jest w końcu tańszy :-)

 

no i w watku o SBT wkroczylismy w voodo-audio, czyzby to oznaczalo ze juz urzadzonko jest dopracowane i wszystko zostalo zrobione wiec zeby dalej dzialac to zaczniemy promowac voodo-rozwiazania,

 

no to ja porusze sprawy techniczne, urzadzenie dalej ma problem tzw bledu: znikajacego zegara po zawieszeniu a wiec pusty ekran po wylaczeniu otrzymujemy, byc moze zawieszenie jest przyczyna blednych plikow a wiec dalej to nieszczesne indeksowanie dysku

 

dalej nie rozwiazano problemu indeksowania, nie da sie tego wylaczyc i zaczac dzialac jak na katalogach

 

oczywiscie problem znikajacego zegara naprawiamy przywroceniem ustawien fabrycznych ale po tym nieszczesne indeksowanie musi zindeksowac pliki nie zajmuje to zbyt dlugo tylko pare minut przy 500gb jesli nie bylo innych bledow na dysku ale to jednak pare minut w sytuacji gdy nic sie nie wydarzy po drodze... bo gdy sie wydarzy to czas sie wydluzy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekzawa =>

 

Mam serwer zdublowany - postawiony na QNAPIe TS-109 (dysk Samsunga) i na Asrock Core 100HT-BD(dysk WD)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Asrock Core 100HT-BD to Windows 7 a, QNAP to Linuks i kto wie czy to nie ma wpływu na dźwiek ?

Na Asrocku wszystko chodzi błyskawicznie , wygoda użytkowania serwera lepsza, dźwięk bardzo rześki,dużo powietrza, na QNApie TS-109 jest jakby ciut wolniej - słaby procek, ale dźwiękowo wolę QNAPa TS-109 ;-)

Mam wrażenie ,ze przekaz jest bardziej wysmakowany,więcej subtelności -smaczków, więcej czarnego tła ,ale to różnice na pograniczu percepcji i nie podejmuje się zgadywać w ślepym teście.

Wydaje mi się ,że różnica może tkwić w fakcie ,że QNAP TS-109 stoi daleko od innych urządzeń no i ta obudowa z grubego aluminium, a Asrock to praktycznie normalny komputer, wiatrak, duży prock no i stoi u mnie blisko innych klocków ,obudowa stalowa i raczej generuje to wszystko-zakłócenia niż je tłumi, ale to tylko moje sugestie ?

Muszę dodać ,że w Qnapie jest dysk 3,5 cala ,a w Asrocku 2,5 i oba urządzenia mają zasilacz zewnętrzny z kolei w Squeezeboxie.C dokupiłem zasilacz transformatorowy i kolega mi go lekko zmodyfikował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo dołączę do posiadaczy SBT. W związku z tym pytanie o ewentualne podłączenie dysku zewnętrznego 2,5 przez USB. Jakie dyski na pewno działają, a które generują problemy związane z ograniczeniami prądowymi gniazda USB w SBT. Myślałem o Lacie by Starck 500GB.

A w tzw. międzyczasie trwa projekt przewalania całej kolekcji do FLACów, mam nadzieję że do końca roku zdążę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych Kolegów ma doświadczenie ze sterowaniem z iPad/Phone+iPeng? Chcę wykonać "screen off" (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i szukam nawigacji zastępczej dla pilota

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słuszny wniosek, tez tak uwazam.

Mnozenie w systemie klocków które maja te same elementy nie ma jakiegokolwiek sensu, a klocek który ma wszystkiego po trochu nie bardzo wiadomo do czego sie nadaje.

Do głownego systemu w domu czy do sypialni?

Mój wzorcowy system który staram sie skompletować:

Wzmak, CD, streamer, DAC.

 

Byłoby super gdyby np linn wypuścił samego Dac'a na poziomie Akurate, czy też Klimaxa.

Mogłby byc doskonałym uzupelnieniem wielu systemów.

Moze trzeba spróbować Brystona, ma ktos doswiadczenia w tym względzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam iPenga i sobie chwalę. Ostatnio po zainstalowaniu nowego iOS i dodaniu multitasku na Iphonie jest jeszcze lepiej bo iPeng działa w tle i nie trzeba za każdym razem odpalać aplikacji i czekać na połączenie z Touchem. Używam jednak wenętrznego serwera (z dyskiem USB) i nawet przez iPenga przechodzenie po folderach wymaga cierpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoć tu wytłumaczeniem może być fakt, że Seagate ma solidniejszą aluminiową obudowę a WD zwykły plastik"

 

 

O co tu chodzi ? U mnie wszystkie dyski obojętnie jakiej maści maja niemalże jednakowa metalowa obudowę , a mam tych dysków ......... a może więcej ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam iPenga i sobie chwalę. Ostatnio po zainstalowaniu nowego iOS i dodaniu multitasku na Iphonie jest jeszcze lepiej bo iPeng działa w tle i nie trzeba za każdym razem odpalać aplikacji i czekać na połączenie z Touchem. Używam jednak wenętrznego serwera (z dyskiem USB) i nawet przez iPenga przechodzenie po folderach wymaga cierpliwości.

Sorki za lamerskie pytko: jak iPod/Phone z iPeng na pokładzie łączą się z SB Serwerem? Po Wifi przez router czy bezpośrednio do PC jeśli ma WiFi, a może przez IR?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za lamerskie pytko: jak iPod/Phone z iPeng na pokładzie łączą się z SB Serwerem? Po Wifi przez router czy bezpośrednio do PC jeśli ma WiFi, a może przez IR?

 

Ja miałem niedawno problem bo zrywało mi na plikach 24bit i zauważyłem że pomajstrowałem coś w ustawieniach i dekodwał SBT przez WiFi. Teraz mam WiFi Ipeng/SBT i na kablu SBT/PC Serwer i jest ekstra. Zresztą dekodowanie Flac przy użyciu PC jest lepsze niż przez SBT.

 

Sorki za lamerskie pytko: jak iPod/Phone z iPeng na pokładzie łączą się z SB Serwerem? Po Wifi przez router czy bezpośrednio do PC jeśli ma WiFi, a może przez IR?

 

Ja miałem niedawno problem bo zrywało mi na plikach 24bit i zauważyłem że pomajstrowałem coś w ustawieniach i dekodwał SBT przez WiFi. Teraz mam WiFi Ipeng/SBT i na kablu SBT/PC Serwer i jest ekstra. Zresztą dekodowanie Flac przy użyciu PC jest lepsze niż przez SBT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Byłoby super gdyby np linn wypuścił samego Dac'a na poziomie Akurate, czy też Klimaxa.

Mogłby byc doskonałym uzupelnieniem wielu systemów.

To jest prawie sam DAC :) (ze stosunkowo niewielkim dodatkiem oprogramowania do obslugi ethernetu/upnp)

Problemem moze byc wiec wejsc cyfrowych.

Z drugiej strony :

co niby mialoby do tych wejsc byc podlaczane ?

Ja wiem, ze czesc osob woli USB, mozliwosc podpiecia dyskow i przegladania tego folder po folderze.

Jednakze - Akurate i Klimax kosztuja swoje, niestety, mozna wiec przyjac, ze osoby kupujace te urzadzenia wrecz - hehe - niezauwaza

wydatku na osobny, ogolnie mowiac, serwer uPnP (czy to w postaci NASa, czy komputera), oraz na spiecie tego wszystkiego ethernetem

(tym bardziej, ze dystrybutor Linna ma wrecz obowiazek narzucony przez centrale wspomoc klienta w instalacji sprzetu zakupionego u niego.

I tu w zasadzie wszelkie korzysci z takich, badz innych wejsc cyfrowych redukuja sie do zera.

W efekcie - przez, moze, pierwszych kilka dni bawilbys sie np. CDkiem wpietym przez SPDIF do Klimaxa, a potem dalbys sobie spokoj, i wejscie

cyfrowe byloby po prostu niewykorzystane.

Reasumujac : w przypadku dopracowanego pod wzgledem ergonomii i stabilnosci rozwiazania tak naprawde wejscie cyfrowe nie jest potrzebne.

A jesli na dodatek mialoby to jakikolwiek ujemny wplyw na dzwiek (ze wzgledu na wiekszy stopien zlozonosci ukladu), to gra nie jest warta swieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O co tu chodzi ? U mnie wszystkie dyski obojętnie jakiej maści maja niemalże jednakowa metalowa obudowę , a mam tych dysków ......... a może więcej ;-)

 

postęp proszę Pana, postęp... nowszy Qnap TS-110 jest już plastikowy. Niestety, nie zwróciłem na to uwagi, bo można było śmiało nabyć jeszcze TS-109. Twój waży 1,2kg a nowy tylko 0,7 (a nie od dziś wiadomo, że dobry sprzęt musi ważyć -:)). Jedyna zasadnicza różnica, to że nowy 'łyka' 2x większy dysk. Niestety, ogólnie rzec traktując trzeba uznać, że postęp w przypadku Qnap-a jest mało audiofilski ;-)

 

A dyski zewnętrzne wcale nie są standardowo w metalu. ja mam do czynienia z kilkoma i tylko 40% jest zacnie opakowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawie sam DAC :) (ze stosunkowo niewielkim dodatkiem oprogramowania do obslugi ethernetu/upnp)

Problemem moze byc wiec wejsc cyfrowych.

Z drugiej strony :

co niby mialoby do tych wejsc byc podlaczane ?

Ja wiem, ze czesc osob woli USB, mozliwosc podpiecia dyskow i przegladania tego folder po folderze.

Jednakze - Akurate i Klimax kosztuja swoje, niestety, mozna wiec przyjac, ze osoby kupujace te urzadzenia wrecz - hehe - niezauwaza

wydatku na osobny, ogolnie mowiac, serwer uPnP (czy to w postaci NASa, czy komputera), oraz na spiecie tego wszystkiego ethernetem

(tym bardziej, ze dystrybutor Linna ma wrecz obowiazek narzucony przez centrale wspomoc klienta w instalacji sprzetu zakupionego u niego.

I tu w zasadzie wszelkie korzysci z takich, badz innych wejsc cyfrowych redukuja sie do zera.

W efekcie - przez, moze, pierwszych kilka dni bawilbys sie np. CDkiem wpietym przez SPDIF do Klimaxa, a potem dalbys sobie spokoj, i wejscie

cyfrowe byloby po prostu niewykorzystane.

Reasumujac : w przypadku dopracowanego pod wzgledem ergonomii i stabilnosci rozwiazania tak naprawde wejscie cyfrowe nie jest potrzebne.

A jesli na dodatek mialoby to jakikolwiek ujemny wplyw na dzwiek (ze wzgledu na wiekszy stopien zlozonosci ukladu), to gra nie jest warta swieczki.

 

No nie wiem, nie wiem

pliki z sici to jedno ale

nie jestem pewien ilu klientów nie załaciłoby pargroszy wiecej by sobie do dac'a podpiąć np:

- BD - by posłuchac sciezek lpcm w lepszej jakosci niz wprost z BD

- tvsat - sam próbowałem, przy słuchaniu muzyki róznica o klase na tym co mam ( czekam na mezzo HD)

- sacd - sciezka lpcm z płyty hybrydowych mogłaby zabrzmieć na nowo

 

dlatego korci mnie Bryston, ale najpierw musze popróbować

 

"W efekcie - przez, moze, pierwszych kilka dni bawilbys sie np. CDkiem wpietym przez SPDIF do Klimaxa, a potem dalbys sobie spokoj" - ale w tej zabawie jest najwieksza przyjemność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dodam swoje 3 grosze. Ostatnio w moje ręce wpadło takie oto urządzenie: Dune HD Max, z dyskiem twardym 2 TB oraz odtwarzaczem płyt BD. Urządzenie ma możliwość ściągania torrentów po podłączeniu do internetu :) Oraz wszystko co jest potrzebne do bezproblemowego odtwarzania najnowszych formatów. Po krótkich testach mogę powiedzieć, że bardzo fajnie się prezentuje oraz odtwarza z bardzo dobrą jakością. Linków do opisu nie wklejam żeby nie być posądzonym o reklamę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Postęp proszę Pana, postęp... nowszy Qnap TS-110 jest już plastikowy. Niestety, nie zwróciłem na to uwagi, bo można było śmiało nabyć jeszcze TS-109.

(...)

A dyski zewnętrzne wcale nie są standardowo w metalu. ja mam do czynienia z kilkoma i tylko 40% jest zacnie opakowane

Obudowy dysków talerzowych są zawsze metalowe. Nigdy nie widziałem dysku, który miałby obudowę plastikową.

To, że sam Qnap TS-110 oraz niektóre zewnętrzne dyski (a raczej ich "kieszenie") są wykonane z plastiku nie oznacza automatycznie, że zainstalowane w nich dyski też posiadają obudowę plastikową. Obudowy HDD są zawsze metalowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj=>

No właśnie ,ja mam same metalowe dyski zarówno 2,5 jak i 3,5 cala ,może koledze chodziło o jakiś SSD - może te są z tworzywa ? ;-)

A QNAP TS-109 jest w grubej aluminiowej obudowie i to pewnie jego wielka zaleta !

Wadą jest słaby procek i mało ramu ;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake: Może i tak, to wklejam link.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.