Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacze strumieniowe.


JFSebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie,może troszkę zaśmiecę watek ,ale proszę mi wybaczyć bo szukam po forum kompetentnych ludzi ;-)

 

Jeśli jest informacja ,ze te odtwarzacze sieciowe np. Marantza NA7004 i Yamahe NP-S2000 czytają pliki tzw. hi res 24bity/96kHz, tzn. że na wyjściu cyfrowym też jest tylko 24bity/96kHz ?

Czy może być inaczej ?

I użycie innego DACa może dać odczyt gęstszych formatów ?

Domyślam się ,ze raczej to mało prawdopodobne ;-)

 

To raczej mało prawdopodobne. :)

Nie znam tych urządzeń, ale to co jest na wyjściu ma się nijak do tego, co może być na wyjściu. Są konwertery i pewno można nawet samemu ustawić, co ma być na wyjściu. Pottrzebna jest wiedza o konkretnych urządzeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Takie mam pytanko. Czy istnieje takie chyba proste urządzenie jak na zamieszczonym rysunku? Bez żadnych pilotów,serwerów, czy nawet bez możliwości wkładania jakiś pendrive czy innych kart pamięci. Chodzi tylko o to żeby np na kompie uruchomić foobara czy innego winampa i to co się odtwarza móc puścić na wzmacniacz bezprzewodowo. Czyli coś jakby karta wi-fi z wyjściami audio?

 

W sumie po prostu chodzi mi o taki bezprzewodowy kabel cyfrowy choć zwykłe wyjścia audio też by się przydały.

 

Na rysunkach dwie wersje.

 

A może coś na bluetooth?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6278-028733400 1299829522_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chodzi tylko o to żeby np na kompie uruchomić foobara czy innego winampa i to co się odtwarza móc puścić na wzmacniacz bezprzewodowo. Czyli coś jakby karta wi-fi z wyjściami audio?

Apple Airport Express.

 

Były jakieś urządzenia WUSB, ale to wydumki, nie interesowałbym się. Znajdziesz też zapewne coś na BT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FRITZ!WLAN Repeater N/G

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1391-002523300 1299859727_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FRITZ!WLAN Repeater N/G

Ot, ciekawostka. Miałeś okazję tego używać? Jaki strumień przesyła (Airport tylko 16/44), czy jest bit-perfect? Jak się sprawdza w praniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie niestety. Bedac w MM znalazlem szukajac noewgo rouetra. W necie tez malo informacji. Nie wiadomo jaki toto sygnal przesyla po optyku czy trzeba do tego nadajnik kupic od AVM. No i czy zbiera sygnal z kazdego playera.Moze byc ciekawie ale poki co malo informacji.

 

 

Apple pracuje nad odtwarzaniem 24 BIT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie niestety. Bedac w MM znalazlem szukajac noewgo rouetra. W necie tez malo informacji. Nie wiadomo jaki toto sygnal przesyla po optyku czy trzeba do tego nadajnik kupic od AVM. No i czy zbiera sygnal z kazdego playera.Moze byc ciekawie ale poki co malo informacji.

 

 

Apple pracuje nad odtwarzaniem 24 BIT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W sieci znalazem, ze nalezy zainstalowac odpwiedni program AVM nastepnie uruchomic FRITZ!Box Audio- und USB.

Strumieniowac mozna z komputera przez WMP, iTunes.

Jakiej jakosci toto sygnal odbiera i wypuszcza nie znalazlem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech apple najpierw popracuje nad dodaniem do swoich urzadzen sensownych sluchawek, udostepnieniem w sklepie utworow lossless, udostepnieniem sklepu krajom trzeciego swiata (m.in. polsce) itd.

Przepraszam za offtopic.

 

W kazdym media mozna takie ustrojstwo znalezc? Moze w ktoryms bedzie jakis orientujacy sie w temacie sprzedawca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Wybiła godzina. Czas (u mnie) na sieciowe odtwarzanie.

 

Co potrzebuję dokupić oprócz tytułowego Squeezebox-a?

 

1. Dysk! To wiadomo. Pytanie - jaki dysk? Wystarczy zwykły przenośny usb czy potrzebny NAS, serwery itp? Czy to będzie działać bez włączania komputera?

 

2. DAC? Czy jest konieczny? Mój zestaw to budżetowa Yamaha RX-797 + CDX-497 + Heco Metas.

 

3. Coś jeszcze?

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Wybiła godzina. Czas (u mnie) na sieciowe odtwarzanie.

 

Co potrzebuję dokupić oprócz tytułowego Squeezebox-a?

 

1. Dysk! To wiadomo. Pytanie - jaki dysk? Wystarczy zwykły przenośny usb czy potrzebny NAS, serwery itp? Czy to będzie działać bez włączania komputera?

 

2. DAC? Czy jest konieczny? Mój zestaw to budżetowa Yamaha RX-797 + CDX-497 + Heco Metas.

 

3. Coś jeszcze?

 

Pzdr

 

Ad 2) Sam SBT gra jak budżetowy CD. Z DACiem bedzie lepiej. Jak lepiej to zależy od DACa i reszty toru (kolumny, wzmacniacz itd).

Sądzę, że w budżetowym zestawie może wystarczyć sam SBT bez zewnętrznego DACa. Dokup dysk na USB posłuchaj samego SBT, potem pożycz jakiegoś DACa i sam oceń czy

słyszysz różnice i czy chcesz wydać pieniądze na tą różnicę...

Temat jest dość rozległy i wszystko zależy od oczekiwań. Napisano już w tym temacie wiele, poczytaj w innych wątkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabialem ten temat, ze sbt i z linne akurate ds a wiec budzet i hi end...

DAC- im lepszy tym lepsze brzmienie ale przy Pana systemie bym nie przesadzal np: V-DAC musical fidelity, itp.

 

Server? taaak im lepszy tym lepiej i oczywiscie dziala bez peceta! Pc potrzebny jest do nawigacji, np: dodaj, usun, skopiuj itp... logujesz sie przez eksplorera na adres IP... i na monitorze masz interfejs NAS ktorym go obslugujesz.

oczywiscie oprocz muzy mozesz na Nas-ie miec co chcesz...muza, foty, filmy. dobry program do obslugi NASa to Twonky Media Player. Jak masz konsole do gier np:ps3, to tez mozesz korzystac z NAS a b o konsola to widzi: muza filmy foty...

Polecam QNAP...mam go 5 miesiecy 35000 plików, dwa strimery i dzila super...

 

co jeszcze?......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienia.

Trochę mi się przejaśniło.

 

I zacznę budować system od d... strony. Kupię najpierw dysk NAS, bo jak rozumiem cokolwiek postawię na końcu systemu: Linn (cenowo nierealne), Yamaha NP-S2000 (ciut mniej ale i tak nierealne), Marantz NA7004 (w miare realne), Squeezebox (realne, najbardziej prawdopodobne) - bez dysku nie ma życia. Pewnie będzie to polecany QNAP.

 

To oczywiste, że drogie odtwarzacze zagrają lepiej, ale - czy jakość dzwięku w najprostszym (najtańszym) zestawieniu: Dysk (pliki flac) -> Squeezebox (na razie BEZ Dac-a) -> Wzmacniacz - będzie zauważalnie lepsza niż prymitywne rozwiązanie mp3 nagrane na CD i włożone do odtwarzacza?

 

Pomijam pracę nad przekonwertowaniem wielkiej biblioteki flac do mp3

 

Pomysł na sieciowe odtwarzanie wziął się jak pewnie u wielu z Was ze zwykłego lenistwa. Dużo słucham, mam kilkaset płyt i choć zęby mnie bolą na myśl o mp3 (choć na płytę sporo się zmieści) - to kursowanie na lini fotel - zestaw - fotel też mi się znudziło. Co gorsze, przy każdym takim zabiegu muszę zrzucać kota z kolan, a tego nie lubię. Kot też nie.

 

Pzdr

 

ps. zastanawiam się również nad rozwiązaniem Dysk -> OPPO (BDP-95)- > wzmacniacz. Ekonomicznie warte rozważenia bo w cenie dostnę dobry BR. Zagadką jest dzwięk takiego połączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienia.

Trochę mi się przejaśniło.

 

I zacznę budować system od d... strony. Kupię najpierw dysk NAS, bo jak rozumiem cokolwiek postawię na końcu systemu: Linn (cenowo nierealne), Yamaha NP-S2000 (ciut mniej ale i tak nierealne), Marantz NA7004 (w miare realne), Squeezebox (realne, najbardziej prawdopodobne) - bez dysku nie ma życia. Pewnie będzie to polecany QNAP.

 

 

Z dyskami NAS to uważaj... wydajnościowo może wyjść niezaciekawie. Jak Ci zacznie przybywać płyt i będziesz chciał szukać po tytułach, artystach itp to sam się przekonasz...że o interfejsie WWW nie wspomnę.

Zastanów się czy nie lepiej poskładac samemu małego cichego PC. Sam tak zrobiłem, płyta na atomie (mini-itx), mała obudowa, dysk , pamięć 2 GB. Wydałem 1000 zł na całość. "0" problemów

z wydajnością, stawiasz sytem jaki chcesz. Chcąc mieć podobną wydajność na qnapie wydasz znacznie więcej. Nie twierdzę bynajmnie, że qnap jest zły... po prostu można taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niebojących się linuksa jest jeszcze to (w połączeniu z dyskiem zewnętrznym USB/eSATA):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Radzi sobie wystarczająco dobrze, poza dwoma rzeczami: interfejs WWW, który jest nieco powolny (czy naprawdę nie da się zwiększyść jego wydajności? obsługa przez CLI jest niebiańsko wydajna), i transkodowanie strumieni (brak jednostki zmiennoprzecinkowej w CPU). Za to prawie nie zajmuje miejsca i potrzebuje do działania kilku watów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu do pobrania fajny gotowiec na serwer:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy nie lepiej poskładac samemu małego cichego PC. Sam tak zrobiłem, płyta na atomie (mini-itx), mała obudowa, dysk , pamięć 2 GB. Wydałem 1000 zł na całość. "0" problemów

z wydajnością, stawiasz sytem jaki chcesz. Chcąc mieć podobną wydajność na qnapie wydasz znacznie więcej. Nie twierdzę bynajmnie, że qnap jest zły... po prostu można taniej.

W 100% popieram. PC pozostaje rozwiązaniem najbardziej elastycznym i praktycznie bez ograniczeń. A przy tym tanim (mnie to wyszło ok. 600 zł)

Do tego pilot (12 zł ;-) i odpowiedni soft (np. darmowy XBMC) i nic więcej nie trzeba w temacie źródła i to nie tylko do muzy, ale też filmów w full HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC Nettop to niezła alternatywa. Jedyne co mi do tej pory nie wyszło to współpraca Linuxa z pilotem i odpowiedni odtwarzacz na Linuxa. Może XBMC jest alternatywą... Nie wiem. Poza tym przydałby się mały ekran LCD jako wyświetlacz. A małe są drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów linuxa to jest zdaje się najlepsze rozwiązanie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

klientów na wszelkiej maści pocketpc i iphony(ipod touch) jest dość dużo.

 

Jedynym problemem jest skonstruowanie sensownego wyjścia cyfrowego audio z takiego pc (robiącego za bibliotekę i transport).

Wydaje mi się że dobry konwerter USB/SPDIf może załatwić temat - problemem może tu być brak sterowników pod linuxa np. hiface z tego co wiem

jeszcze się takich nie dorobił.

 

Ja w każdym bądź razie w roli samego transportu polecam jednak squeezeboxa. Nie wiem (nie sprawdzałem) czy kombinowanie z PC i jakimiś konwertereami USB/SPDIF da zauważalnie lepszy sygnał

SPDIF na wyjściu (z transportu) do DACa. Może sam kiedyś się skuszę na hiface, bo serwer z plikami muzycznymi (dla moich squeezboxów) mam na windows xp, jakbym zrobił porówanie to coś z pewnością napiszę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC Nettop to niezła alternatywa. Jedyne co mi do tej pory nie wyszło to współpraca Linuxa z pilotem i odpowiedni odtwarzacz na Linuxa. Może XBMC jest alternatywą... Nie wiem. Poza tym przydałby się mały ekran LCD jako wyświetlacz. A małe są drogie.

Ubuntu 10.10 + XMBC 10.1 + pilot (sprawdzony intervideo RC-201) i działa od strzału bez żadnego kombinowania -> przetestowałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky

"Ja mam postawiony serwer na kompie i nie mam żadnych problemów. Zresztą poczytaj artykuł który polecił forumowicz WildStar jest tam wyraźnie napisane że jakośc po USB jest kiepska ponieważ SBT ma słabsze kodeki od tych użytych na serwerze. I to już jest argument aby przejsc na serwer jest w 100% niezawodny, szykbi i dekoduje lepiej od SBT. "

 

Panowie skoro ktoś napisał że jakość plików po USB ma słabszą jakość to jak to się ma do plików WAV gdzie nie są potrzebne kodeki do ich odtwarzania ?

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie skoro ktoś napisał że jakość plików po USB ma słabszą jakość to jak to się ma do plików WAV gdzie nie są potrzebne kodeki do ich odtwarzania ?

pozdrawiam

Krótko mówiąc - ma się to nijak. Kodeki nie mają nic do rzeczy. Prosty przesył po USB jest obarczony bolączką synchronicznego taktowania transmisji zegarem z odtwarzacza. Jeśli plik typu FLAC zdekodujesz w odtwarzaczu i prześlesz asynchronicznie (np. do rdaca), to jakość nie będzie ustępowała transmisji po spdif

Istnieją też specjalizowane konwertery usb/spdif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ już podawano tutaj przykłady urządzonek typu wszystko w jednym to jako ciekawostkę podam, że nowy wypust ACRyan Play!On HD2 oraz ACRyan Play!On HD Mini2 obsługują CUE. Ciekawe jak w tym przypadku jest z gapless?

acplayhdm.jpg

 

Jest także możliwość skorzystania przez www z wirtualnego pilota. Wygląda teoretycznie to dość ciekawie, ciekawe jak w praktyce? Pełne możliwości opisane tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu faktycznie ciekawe "pudełko" w rozsądnej cenie. Jednak nawet, jeśli na ten moment byłby bez wad (np. gapless) to i tak pewnie z czasem wyjdzie, ze coś tam nie działa, czegoś nie czyta, a producent nie udostępni poprawki/nowej wersji softu. Dlatego pozostanę orędownikiem rozwiązań odtwarzaczy opartych na PC, jako najbardziej elastycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie CUE oznaczało by,ze odtwarzacz widzi,że ma przejść bezpośrednio do kolejnego utworu, bez przerwy, jesli tak jest opisane to w tym pliku. Ale chiński Aune Mini APE też miał czytać CUE a już słyszę,że jednak gapless nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o opinię na temat Martantza na7004.

doskonała obsługa, wygląd - wszystko fajnie ale nigdzie nie znalazłem słowa na temat brzmienia - czyli tego co najważniejsze.

może znajdzie się ktoś, kto to słuchał?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

ostatnio rynek odtwarzaczy strumieniowych się poszerzył. Postanowiłem, że zakup odtwarzacz strumieniowego będzie dla mnie najlepszym wyborem. Mam pokój 12m2.

 

Chodzi mi o dokonanie wyboru między:

Yamaha NP-S2000 + Yamaha A-S2000 (tutaj musiałbym nieco poczekać to połączenie tego zestawu jest znacznie droższe)

Linn Sneaky Music DS

Marantz NA 7004 + Marantz PM 7004

 

Chodzi mi o jakość dźwięku, gdzie zależy mi na wykorzystaniu plików w formatach 24/192. Zaznaczę, że jeśli jest tak, że Yamaha NP-S2000 np. nie wykorzystując plików 24/192, jednak lepiej zagra chociażby 24/96 i to powoduje, że nie ma odczuwalnych różnych między 24/192 w innych urządzeniach, to będę za... :)))

Oczywiście początkowo będę słuchał muzyki na słuchawkach AKG 701 + wzmacniacz słuchawkowy Creek OBH 21 SE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja jak koncepcja. Każdy może sobie marzyć. Ale to co napisałeś jest trochę niespójne. Po pierwsze nie masz pokoju tylko mały pokoik. A to już jakoś definiuje potencjalną wielkość sprzętu.

Piszesz, że początkowo będziesz słuchał muzyki na słuchawkach AGD. No ładnie tylko gdzie i do czego podłączysz te słuchawki, żeby pobrać sygnał.

Sądzę, że powinieneś wyjść od sygnału. W komputerze masz lub możesz mieć t.z. radio internetowe. Można tego słuchać choćby przy pomocy iTunes, FStream lub innego programu. Dzwięk jest trochę taki metaliczny i dlatego dobrym rozwiązaniem jest do tego wysokiej klasy zintegrowany przedwzmacniacz zwany tu na forum - pre. N.p. Nuforce Icon lub inny. Tam jest w środku przede wszystkim super DAC, bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz. Takie rozwiązanie pozwoli ci już spokojnie słuchać muzyki na bardzo wysokim poziomie. Kolejny krok to możesz kupić sobie jak to nazwałeś odtwarzacz strumieniowy czyli tuner, a później małą końcówkę mocy. Należy również pomyśleć o monitorkach do tego mini pokoiku. I masz super zestaw.

Natomiast cała ta Yamaha to raczej jak już sobie wybudujesz willę to będzie do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja jak koncepcja. Każdy może sobie marzyć. Ale to co napisałeś jest trochę niespójne. Po pierwsze nie masz pokoju tylko mały pokoik. A to już jakoś definiuje potencjalną wielkość sprzętu.

Piszesz, że początkowo będziesz słuchał muzyki na słuchawkach AGD. No ładnie tylko gdzie i do czego podłączysz te słuchawki, żeby pobrać sygnał.

Sądzę, że powinieneś wyjść od sygnału. W komputerze masz lub możesz mieć t.z. radio internetowe. Można tego słuchać choćby przy pomocy iTunes, FStream lub innego programu. Dzwięk jest trochę taki metaliczny i dlatego dobrym rozwiązaniem jest do tego wysokiej klasy zintegrowany przedwzmacniacz zwany tu na forum - pre. N.p. Nuforce Icon lub inny. Tam jest w środku przede wszystkim super DAC, bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz. Takie rozwiązanie pozwoli ci już spokojnie słuchać muzyki na bardzo wysokim poziomie. Kolejny krok to możesz kupić sobie jak to nazwałeś odtwarzacz strumieniowy czyli tuner, a później małą końcówkę mocy. Należy również pomyśleć o monitorkach do tego mini pokoiku. I masz super zestaw.

Natomiast cała ta Yamaha to raczej jak już sobie wybudujesz willę to będzie do tego.

 

To mam pytanie dotyczące proponowanego Nuforce Icon, czy aby podłączyć kolumny, trzeba zakupić wzmacniacz, czy wystarczy podłączyć do niego???

2. pytanie, czy Nuforce Icon jest lepszy niż rDAC Arcam???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o jakość dźwięku, gdzie zależy mi na wykorzystaniu plików w formatach 24/192.

Plików 192/24 nie ma tak dużo, ale za rok czy dwa ta sytuacja mocno może się zmienić. Warto więc od razu pomyśleć o odtwarzaniu gęstych formatów. Na 12m2 o jakich kolumnach myślisz? Może warto zamiast Linn'a Sneaky zainteresować się modelem Sekrit. Ma dodatkowe wejścia, większy wzmacniacz i lepszy zasilacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.