Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacze strumieniowe.


JFSebastian

Rekomendowane odpowiedzi

poeta81@

Nie. Do podłączenia kolumn potrzebna jest jeszcze jakaś końcówka mocy lub wzmacniacz zintegrowany. rDAC Arcama nigdy nie używałem więc nie będę się wypowiadał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie czy podłączenie zestawu rDAC Arcam + komputer jako źródło + słuchawki AKG 701 + wzmacniacz słuchawkowy Creek zagra lepiej od zestawu Linn Sneaky Music DS + słuchawki AKG 701 + wzmacniacz słuchawkowy Creek ????????? Jeśli tak (nie), to dlaczego??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od klasy wzmaka słuchawkowego na jaki się zdecydujesz. Jako źródło, nie mam wątpliwości że rDAC + Teddy PSU jest lepszy od Linna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie czy podłączenie zestawu rDAC Arcam + komputer jako źródło + słuchawki AKG 701 + wzmacniacz słuchawkowy Creek zagra lepiej od zestawu Linn Sneaky Music DS + słuchawki AKG 701 + wzmacniacz słuchawkowy Creek ????????? Jeśli tak (nie), to dlaczego??

Najłatwiej postawić obok siebie jedno oraz drugie i porównać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od klasy wzmaka słuchawkowego na jaki się zdecydujesz. Jako źródło, nie mam wątpliwości że rDAC + Teddy PSU jest lepszy od Linna.

 

rozumiem.

ale chodzi mi o to, czy rDAC Arcam + komputer jako źródło + słuchawki AKG 701 + wzmacniacz słuchawkowy Creek OBH 21 SE zagra na poziomie LInn sneaky DS ?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon dołaczył do grona odtwarzaczy plików w klasycznych obudowach hifi . Model DNP-A720E pewnie jest bratem Marantz NA-7004 , wygląda jak tuner TU-1500/1510AE i będzie kosztował ok 500 E

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon dołaczył do grona odtwarzaczy plików w klasycznych obudowach hifi . Model DNP-A720E pewnie jest bratem Marantz NA-7004 , wygląda jak tuner TU-1500/1510AE i będzie kosztował ok 500 E

A jakieś szczegóły techniczne; będzie "gapless", jakie pliki i o jakieg "gęstości" będzie odtwarzać?

Na stronach Denona jeszcze nic nie znalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś szczegóły techniczne; będzie "gapless", jakie pliki i o jakieg "gęstości" będzie odtwarzać?

Na stronach Denona jeszcze nic nie znalazłem.

 

Szczegolow jeszcze niewiele. O gapless nic nie pisza bo pewnie jeszcze tego nawet nikt w rekach nie mial (czyt. nie testowal).

Bedzie odtwarzal formaty MP3, WMA, AAC, WAV und FLAC (HD), sterowanie oczywiascie za pomoca pilota lub iPoda.

No i iTunes bedzie obsluzony po odpowiedniej doplacie 49 Euro za aktualizajcie softweru.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1391-0-24455200-1305976401_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do tego sieciowego Denona ma być podłączony jakiś tańszy wzmak lub ampli, to raczej wydanie 500 euro za bardzo się nie opłaci, bo już za 1600zł można mieć sieciowy stereofoniczny ampli Onkyo :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe widze coraz to nowsze odtwarzacze sieciowe a realnych przystepnych cenowo alternatyw SBT wciaz brak... a czekam caly czas bo SBT tylko po duzych nakladach i modyfikacjach jest stabilny i cos soba prezentuje, a przeciez kazdy czeka na cos co bedzie mialo wszystko w jednej obudowie, panowie dzialajcie szybciej ilez mamy czekac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do tego sieciowego Denona ma być podłączony jakiś tańszy wzmak lub ampli, to raczej wydanie 500 euro za bardzo się nie opłaci, bo już za 1600zł można mieć sieciowy stereofoniczny ampli Onkyo :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

osobiście czekam na ofertę nato urządzenie na rynku polskim , jednak jedyna firma która podaje dostepnośc tak na prawdeniema go na stanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe widze coraz to nowsze odtwarzacze sieciowe a realnych przystepnych cenowo alternatyw SBT wciaz brak...

Lud woli jak widać przede wszystkim multimedialne zabawki, sama muzyka to za mało, a np. gapless nie jest żadnym priorytetem. I takich kombajnów jest wysyp, gorzej jak wchodzimy w szczegóły.

 

a czekam caly czas bo SBT tylko po duzych nakladach i modyfikacjach jest stabilny i cos soba prezentuje,

IMHO od razu jest stabilny. Jego filozofia to połączenie z siecią, serwery, itp. więc tego typu nakłady są nieuniknione jeśli ktoś tego typu infrastruktury nie posiada. Jakie modyfikacje masz na myśli?

 

a przeciez kazdy czeka na cos co bedzie mialo wszystko w jednej obudowie, panowie dzialajcie szybciej ilez mamy czekac?

OPPO? ;) Oczywiście póki co nie za cenę SBT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak w temacie, jestem już zdecydowany na zakup SQ Touch ale mam jeszcze pewną wątpliwość, do czego można porównać takiego Touch'a jeśli chodzi o jakość dźwięku. Chodzi mi głównie o to żeby wiedzieć czego po takim SQ oczekiwać żeby się nie zawieść. Obecnie używam już leciwego cedeka Sony 222ESD.

 

Artykuł Fikusa o SQ Duet jakoby lepszym od CECa TL1X zbił mnie z tropu, stąd to pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dueta, mam classica. Kup, poużywaj, nie będziesz mógł zrozumieć jakim to sposobem tyle lat używałeś płyt.

 

Potrzebny jest tylko solidny dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squeezebox Touch po zainstalowaniu modyfikacji software'u i dodaniu liniowego zasilacza spokojnie poradzi sobie jako transport, zwykle cdki nie maja nawet startu. Biorac pod uwage cene tego urzadzenia, to nie ma sie dla mnie nad czym zastanawiac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak w temacie, jestem już zdecydowany na zakup SQ Touch ale mam jeszcze pewną wątpliwość, do czego można porównać takiego Touch'a jeśli chodzi o jakość dźwięku. Chodzi mi głównie o to żeby wiedzieć czego po takim SQ oczekiwać żeby się nie zawieść. Obecnie używam już leciwego cedeka Sony 222ESD.

 

Artykuł Fikusa o SQ Duet jakoby lepszym od CECa TL1X zbił mnie z tropu, stąd to pytanie.

 

bez modyfikacji ze standardowym zasilaczem i dyskiem podpietym pod USB - a wiec najslabsza konfiguracja - jest lepiej od budzetowego cd ale do arcama 9 cd nie ma startu, wiecej jak na razie nie porownywalem, chociaz serwer juz stoi tylko jeszcze nie podlaczony wiec kolejne porownania beda wkrotce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak jest dobry :)

Poszperałem na googlach i spotkałem się z opinią żeby nie używać ethernetu i wifi, więc co w takim razie jest najlepszym źródłem dla SQ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem na googlach i spotkałem się z opinią żeby nie używać ethernetu i wifi, więc co w takim razie jest najlepszym źródłem dla SQ?

Poczytaj więcej, a pewnie znajdziesz opinie odwrotne o 180 stopni - i tyle to jest wszystko warte ;) A im bardziej "nawiedzony" użytkownik tym możesz się spodziewać jeszcze ciekawszych stwierdzeń.

Póki sam nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział z czym to się je, najlepiej zaprosić się do jakiegoś posiadacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak jest dobry :)

Poszperałem na googlach i spotkałem się z opinią żeby nie używać ethernetu i wifi, więc co w takim razie jest najlepszym źródłem dla SQ?

 

ja to znow slyszalem zeby podpinac wlasnie pod ethernet a unikac USB, wkrotce sam sprawdze i wydam OBIEKTYWNA opinie nie bedziemy siac dziadostwa... i pamietaj standardowy SBT podpiety pod USB jest troche lepszy tylko od buzdetowego CD -a wiec w podobnej cenie jak SBT - jak bedize po modyfikacjach jak zrobie sie przekonam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
do czego można porównać takiego Touch'a jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Przede wszystkim napisz, czy z SBT chcesz wyprowadzać sygnał analogowy, czy cyfrowy.

 

Kolegom wypowiadającym się do tej pory w wątku szczerzę zazdroszczę dostępu do szklanych kul, które ujawniają takie informacje. Ja tam, kurczę, muszę pytać :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wiadomo, będzie grał po analogu, potem się jakiś dac na Crystalu czy Sabre dorzuci. Czy może warto "grzebnąć" DAC w SQ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dueta i classica. podlaczony do dueta nawet tani chinski dac (4xtda1543) dal slyszalna poprawe w stosunku do analoga. to samo w przypadku classica tylko z dacem matrix mini-i. w obu przypadkach znacznie poprawiła się średnica, jakby ktos wyciągnał wokalistę z 3ciego rzędu na scenę (trochę hiperbola, ale trafiały się takie utwory, gdzie była aż taka różnica).

nie porównywałem jeszcze 4xtda vs matrix.

 

w kazdym razie wg mnie, analogi w SB duet i classic są takie sobie. np. dvd 501 onkyo (wiec mocny budzet) podpięte pod matrixa zmasakrował analog classica (a podobno classic ma najlepsze analogi z serii SB, poza Transporterem).

 

EDIT:

duet, classic i 4xtda wymienilem zasilacze na liniowe (standardowe są impulsowe). matrix ma liniowe wbudowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne fikuśne ustrojstwo doczekało się polskiej dystrybucji:

CocktailAudio X10

CA_X10_04.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawe czy ma gapless, nie doczytałem się w opisie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na dzień dzisiejszy w dobie (bo to już standard w odtwarzaczach strumieniowych) wygodnego sterowania i nawigowania po plikach z ipoda siedząc w fotelu czy też nawet leżąc w łóżku itp , takie wbudowane w urządzenia wyświetlacze LCD to już jest funkcjonalny anachronizm. No bo czy ktoś normalny przy dzisiejszych możliwościach funkcjonalnych nawigowania po plikach i stacjach int z ipoda będzie siedział pochylony w niewielkiej odległości przed takim klockiem z wyświetlaczem z normalnym pilotem w ręku ?. No bo to co producent napisał że :

 

''Wbudowany kolorowy ekran LCD TFT o przekątnej 3.5" umożliwiający sterowanie urządzeniem z odległości do 3-4 metrów''

 

...to już jest chyba lekka przesada ;) ,wyjście tv by jeszcze nieco podratowało funkcjonalność.

 

Myślę że za jakiś czas takie sterowniki do nawigacji w rodzaju ipoda, to będzie oczywistość. Niestety za ipoda na razie trzeba nieco zapłacić bo w zasadzie jest to player, aparat itp ale myślę że jak producenci zaczną robić podobne samodzielne piloty bez tych funkcji, to cena będzie wtedy sporo mniejsza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - wyświetlacz lepiej jak jest, niżby go miało nie być. Z tym iPodem to nie przesadzajmy, nie każdy ma. natomiast nawet sieciowe playery Yamahy i Marantza mają wyświetlacze. Niepotrzebny jest tu wzmacniacz - większość z nas je ma, sprzęt taki z reguły podepnie pod DAC za pomocą optyka. Może bez wzmaka kosztowałby 800 zł ?

 

urządzenie to robo Novatron - jedna z firm od playerów MKV. urządzenie oparte na procku Sigmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... natomiast nawet sieciowe playery Yamahy i Marantza mają wyświetlacze.

 

I co, będziesz za każdym razem podstawiał krzesło albo pufa pod playera i potem siedział przy nim niewiadomo ile czasu nienaturalnie wykrzywiony/nachylony na tym krześle z pilotem w ręku ?, no bo raczej na wysokości oczu wyświetlacza mieć nie będziesz. A nawet gdyby tak było, to za każdym razem jak już znajdziesz na tym małym wyświetlaczu (dramatyczna nawigacja po folderach na jednolinijkowym wyświetlaczu) interesujący cię utwór, to będziesz potem musiał wstawać z tego krzesła i oddalać się na jakąś większą odległość aby usłyszeć prawidłową bazę stereo. Tak szczerze mówiąc to takie łażenie (i nawigacja na jednolinijkowym wyświetlaczu) w tę i we w tę trąci już w dzisiejszych czasach troszeczkę myszką ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że za jakiś czas takie sterowniki do nawigacji w rodzaju ipoda, to będzie oczywistość. Niestety za ipoda na razie trzeba nieco zapłacić bo w zasadzie jest to player, aparat itp ale myślę że jak producenci zaczną robić podobne samodzielne piloty bez tych funkcji, to cena będzie wtedy sporo mniejsza.

 

Alternatywa moze byc telefon komorkowy na Androidzie. Najtansze czyli Szajsung GTi 550, LG Gt540 etc mozna kupic juz od 300 zl bez abonamentu.

Jesli ktos chce lepsiejszy to za pare zloty w abonamencie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne fikuśne ustrojstwo doczekało się polskiej dystrybucji:

CocktailAudio X10

CA_X10_04.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawe czy ma gapless, nie doczytałem się w opisie.

 

kolejy sprzet, kolejana porazka dla audiofila, wzmacniacz wbudowany, wciaz stary drogi SBT pozostaje...

 

Moim zdaniem na dzień dzisiejszy w dobie (bo to już standard w odtwarzaczach strumieniowych) wygodnego sterowania i nawigowania po plikach z ipoda siedząc w fotelu czy też nawet leżąc w łóżku itp , takie wbudowane w urządzenia wyświetlacze LCD to już jest funkcjonalny anachronizm. No bo czy ktoś normalny przy dzisiejszych możliwościach funkcjonalnych nawigowania po plikach i stacjach int z ipoda będzie siedział pochylony w niewielkiej odległości przed takim klockiem z wyświetlaczem z normalnym pilotem w ręku ?. No bo to co producent napisał że :

 

''Wbudowany kolorowy ekran LCD TFT o przekątnej 3.5" umożliwiający sterowanie urządzeniem z odległości do 3-4 metrów''

 

...to już jest chyba lekka przesada ;) ,wyjście tv by jeszcze nieco podratowało funkcjonalność.

 

Myślę że za jakiś czas takie sterowniki do nawigacji w rodzaju ipoda, to będzie oczywistość. Niestety za ipoda na razie trzeba nieco zapłacić bo w zasadzie jest to player, aparat itp ale myślę że jak producenci zaczną robić podobne samodzielne piloty bez tych funkcji, to cena będzie wtedy sporo mniejsza.

 

 

oczywiscie ze wyswietlacz jest potrzebny, to tak samo jak produkowac sprzet bez przyciskow bo maja piloty, co z tego jesli czesc ludzi korzystac naprzemiennie a takie nowe energozrace i wymagajace oprogramowania i komplikacji sterowania tym bardziej wymagaja wsparcia w postaci alternatywnej obslugi (ekran wbudowany)

moze kiedys jak udoskonala sterowanie bedzie mozna zrezygnowac z ekranow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

oczywiscie ze wyswietlacz jest potrzebny, to tak samo jak produkowac sprzet bez przyciskow bo maja piloty, co z tego jesli czesc ludzi korzystac naprzemiennie ....

 

Wbudowane wyświetlacze dzisiaj mają zastosowanie bardziej dekoracyjno kontrolne jak funkcjonalne, a tym bardziej z miejsca odsłuchu. Dzisiaj już nawet McIntosh wie o tym że audiofil chce nawigować plikami z miejsca odsłuchu a zarazem chce dobrze widzieć jego słynne niebieskie wskaźniki mocy kanałów co z takiej odległości w niegdysiejszych warunkach było niemożliwe, dlatego McIntosh opracował odpowiedni soft na ipada którego stawiasz przed sobą na stoliku na odpowiedniej podstawce i oto co z miejsca odsłuchu przed sobą widzisz :

 

>> jakby ktoś nie zauważył, to pod fotką jest taki przesówny pasek dla przesówania dalszych fotek<<

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(taka mała uwaga nie da się z tej stronki skopiować bezpośredniego linka do fotek softu na ipada i dlatego wkleja się za każdym razem tylko dla ipoda, dlatego samemu trzeba kliknąć nad fotką gdzie jest do wyboru iPhone i iPad.

 

A także na ipoda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

LUXMAN też już coś podobnego oferuje:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I jeszcze filmik pokazujący jak to w praktyce wygląda :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W tym drugim linku od razu widać że gość jest starej daty, bo zamiast rozsiąść się wygodnie przed ipadem w miejscu odsłuchu, to stoi jak kloc przy samym sprzecie ;) .

 

I na koniec jeszcze Luxman, tylko w tym przypadku nie wiadomo czy to jest oryginalny soft :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ma wyjscie cyfrowe więc omija wzmacniacz. co do gapless, jeszcze nie dzwoniłem do HM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.