Jump to content
IGNORED

Wyższe ale niemłode odtwarzacze Marantza

jozwa maryn

Recommended Posts

• Redaktorzy

Czy ktoś z was ma namiary na stronę gdzie można by znaleźć dane i obrazki odtwarzaczy Marantz wyższej serii, tych dwucyfrowych, poczynając od 10. Nie mam na myśli tak popularnych jak 17, 14 czy powiedzmy 7, ale np. model 10, 11, 15 (?), 16, ew. coś jeśzcze, jeśli istniało.

Ja nie mam ;) . Ale chętnie dorzuce kilk swoich cyferek ! cd 80 , cd 94 i na szczycie stoi sobie cd 95 . Ceny używanych na ebayu do około 1000 euro . Zbudowane jak czołgi .Napędy nie do zdarcia , ponoc mały upgrade i mamy hi-endowe źródełko . U znajomego (forumowicza zresztą ) słuchałem przerobionego marantza cd 67 . Porównywaliśmy go z moim cecem tl51 z . Cec zagrał lepiej , ale tylko troszeczke .

Pozdrawiam

> STEREO z listopada 1994.

Mam wiekszosc Stereo, Stereoplay, Audio, Hii-Vision, Image Hi-Fi poczawszy od 1992 roku (plus conieco Hi-Fi Choice, Whats Hi-Fi, stereophile itp.), tak ze jesli znajdziesz jakies konkretne magazyny/wydania moge zajzec...

xajas

www.jaschiks.com

• Redaktorzy

Gdzieś tam jest też za 700 E od razu do wzięcia. Przejrzałem ludzkie recenzje tego modelu, ale próba nie jest dostatecznie wysoka. Parę recenzji że świetny, jakaś że za miękki i jakaś że za ostry. He he... Szkoda że standardowo nie ma XLR - w wysokim modelu człowiek jednak by się spodziewał. A są tylko w wersji D.

Mam recenzje cd 15 i 16 z HFN&RR.

15 została elegancko zmieszana z błotem przez Martina Collomsa, a nad 16 wypałował sie Ken Kesler (czym on sie nie zachwycał ...).

Ze swojego osobistego odświadczenia moge jednak powiedziec, że 16 to równiez mega kupa (miałem ponad pół roku).

Doskonały jest za to CD-7 - do tej pory żałuję że sprzedałem.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Panowie,te wszytkie modele które opisujecie (10,14,15,16) to shit.Gówniane bitstreamowe przetworniki.Juz wtedy Marantz swoje najlepsze lata miał za sobą.Wspaniałe maszyny to te które posiadały słynny tandem: napęd CDM1, , prosty czterokrotny oversampling (kości z serii SAA) i słynne TDA1541A,przez wielu uważany za najlepszy przetwornik cyfrowo analogowy jaki do dzisiaj powstał.To głównie modele Cd 94 , CD94MKII , CD 95.

Ciut słabszy (naped CDM1/MKII) CD 80 i jego odpowiednik Philipsa CD 12.Odpowiednikami tych najlepszych wymienionych Marantzów były Philipsy serii LHH.Na przykład LHH 1000,800 itd...

Z dzisiejszych maszyn jedynie CD-7 jest powrotem do korzeni.Solidny napęd i przetworniki TDA1541A z najlepszej seri S2 (double crown).Załaczam kilka fotek CD 94MKII.

[obrazekLUKASZ-101454_1.jpg] [obrazekLUKASZ-101454_2.jpg] [obrazekLUKASZ-101454_3.jpg]

Marantz CD-10

taktowanie zegara: 11.2896 MHz (takie jak w poprzedniku - CD94 Mk2)

chip: DAC7

nie miał na wyjściu XLR`ów

waga: 16.5kg

test w "What Hi-Fi", maj 1993, Ł1100

test w "Stereoplay", lipiec 1993, 2500 DM

(nie posiadam powyższych)

Nie byłem pod wrażeniem dżwięku, tego odtwarzacza.

Ze starych modeli Marantza, najbardziej podobał mi się dźwięk modelu CD72 (bez SE i Mk 2).

Model CD72, także jako transport (w połączeniu z zewnętrznym konwerterem Audio Alchemy v1.0), oferował bardzo dobry dżwięk.

[obrazekLUKASZ-101469_1.jpg]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.