Skocz do zawartości
IGNORED

Wyższe ale niemłode odtwarzacze Marantza


jozwa maryn

Rekomendowane odpowiedzi

>zorro, tak masz racje :) ale sens mam nadzieje, ze przekazalem

 

>fakt, nie chcialo mi sie rozkrecac go zeby zrobic zdjecia, wiec poszly przed tuningiem. A czy cena jest wysoka czy niech zdecyduja Ci, ktorzy go beda chceli posluchac. Na szczescie kazdy ma prawo wyceniac dowolnie to co sprzedaje, czasy komunizmu mamy na szczescie za soba :) rynek wszystko weryfikuje, bezlitosnie. A ja wiem ile kosztowal mnie ten Cd, ile tuning, i tyle.

 

pzdr,

P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu zakłady ;))

 

skontaktowałem się z puchatkiem i zamierzam posłuchać tego... cudeka (czytaj: cedeka). mam nie daleko a nosze się z zamiarem kupna więc skosztuję.

 

ale +- 3kzł to faktyczni - sporo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>peperoni - koniecznie przywiez swoje plyty, bo u mnie klasyka i klimaty jazzowe :))) bedziemy sluchac na bardzo neutralnym IC i wzmacniaczu, wiec charakter CD-ka bedzie pokazany mam nadzieje idealnie. Co do ceny... hmm, zawsze mozemy porozumowac. Latwiej sie rozmawia z kims kto jest zdecydowany niz z wszystkimi co by chcieli ale i tak nie maja nawet polowy kwoty :)

 

czekam na info kiedy podjedziesz

Puchatek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Zyzio, Peperoni

 

Nie wiem z jakim skutkiem ten Marantz zostal stuningowany, ale po dobrej modyfikacji ten cedek potrafi grac spokojnie na poziomie 7-8kzl, tak wiec zaproponowana cena nie wydaje sie mocno wygorowana...

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki - to wlasnie przez ten watek zaczalem interesowac sie i kupowac te CD-ki :) Przez moje rece przeszly CD80 x 2, CD94MK2 oraz Philips CD880. Wszystko przez Jozwe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>enzo - tak naprawde to jest bardzo karkolomne poslugiwac sie poziomem ceny. jak napisalem w ogloszeniu na allegro - gra jak CD z poziomu 6-10 bo z takimi porownywalem. jak pisalem rowniez, CD za 20K moze grac jak qpa, vide watek Harviego o poszukiwaniach CD za 10Kpln. stad jest to tylko wyobrazenie o poziomie odniesienia, a nie poziom sam w sobie.

 

Z peperonim porownamy z CD za 12K pln. Marantz gra gorzej, pytanie czy: gra obiektywnie bardzo dobrze za te circa 3K pln (25% ceny tego z ktorym przegral) i w zwiazku z tym jest best buy. Ja go kupilem, poddalem tuningowi, sluchalem z wielka przyjemnoscia bo wlasnie nie mialem 12K na CD :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marantz CD73 chyba jeden z pierwszych

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5896-100009451 1170280820_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Marantz CD - 14. Licytacja od 3300 pln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he - moj kumpel sprzedal CD14, kupil ode mnie CD94MK2, a za reszte pieniedzy plyty :)

 

Fajny, ale w srodku bitstreamowy DAC7 oraz naped VAM 12.1 - nota bene wymieniony po roku bo padl...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena b.dobra,klocek zacny,tylko transport troszku odstający klasowo od reszty.Mój znajomy tez będzie się pozbywał tego modelu ,ale woła 5000zł(nówka sztuka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W srodku "slynne" DAC7 a nie DAC1... a poza tym wszystko to prawda :)

 

"Marantz CD 14 jeden z najdoskonalszych odtwarzaczy tej firmy. (...) 11 kg prawdziwego Hi Endu"

 

LOL, bez urazy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD14 - bardzo dobry odtwarzacz , niezastąpiony w zestawieniach z wszelkimi "miętkomembranowcami" np Seas XP lub wzmacniaczmi lampowymi . Doda życia do systemu. Doskonały do wszelkiej muzyki rozrywkowej. Cena dobra ale niepotrzebnie właściciel coś "paprał" przy elektronice - moim zadniem mocno zawęził w ten sposób krąg potencjalnych zainteresowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców wyższych modeli CD Marantza. Jak się mają muzycznie do siebie CD 72, CD 80 i CD 10?

O napędach i kościach już wiem, ale może jakieś inne uwagi o tych sprzętach? Czy CD72 dzieli aż taka przepaśc od CD80? Do którego z dwóch bliżej jest CD10?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam 17-stkę za b.sympatyczną maszynkę,posiadam zwykłą mk2 i jestem zadowolony.W porównaniu do 14-stki jest mniej delikatna i nie ma xlr-ów,ale jest szczegółowa i ma przyjemną podstawę basową.Zapłaciłem za praktycznie nową sztuke 1900zł więc musicie zrozumieć mój brak zastrzerzeń do tego modelu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś 16-tkę,bardzo porządna konstrukcja,ale troszke delikatne brzmienie.Trochę załuję ,że ją sprzedałem.W tandemie z pm16 te klocki świetnie się uzupełniały,poniewaz wzmacniacz emanował dośc ostrym i suchym dżwiękiem,a cd16 łagodziło te ostrosci.Poza tym w komplecie stanowiły estetyczny przebój tamtych czasów,a nawet dziś nie ma wiele ładniejszych klocków.a tak poza tematem to dzisiejsze urzdzenia marantza ani wykonaniem,ani wzorniczo nie umywają się do produktów firmy z lat 90-tych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchatek >

Ja chyba też nie będę miał po niedzieli jednego ze swoich CD-wów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie stać mnie na trzymanie w domu 8 różnych odtwarzaczy DVD/SACD/CD. (chodzi oczywiście o porządek i wolne miejsce ;-)

 

W miedzy czasie nabyłem CD 80 (niemodyfikowany). I wypożyczyłem japońską wersję CD80 do porównania (też niemodyfikowana - chociaż miała trafo schowane do środka). Czy może o tym egzemplarzu pisałeś że był mocno używany? (w porównaniu z moim japoniec miał ciemniej świecący wyświetlacz i lekko rozmyty.)

Komicznie wyglądały dwa takie monstra jeden na drugim ;-)

 

Grał nieco lepiej jedyna różnica w środku jaką dostrzegłem to Steroflexy zamiast MKP w torze analogowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD72 'chodził' u mnie 11 lat bez najmniejszego problemu mimo intensywnego użytkowania. Świetny transport, cichutki mechanizm i muzykalność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ryszard_wpl - nie widzialem nigdy japonskiej wersji CD80 - mozesz zalaczyc fotke? A co to znaczy, ze mial trafo schowane do srodka, a niby gdzie jest trafo w CD80?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesowaly by roznice i podobienstwa miedzy CD80 i CD10...kategoria cenowa ta sama, ktory lepszy?? Kraze od jakiegos czasu w poszukiwaniach zastapcy dla mojego x333es i pomyslalem o jakims starszym Marantzu...generalnie szukam cd z bardzo dobra (wrecz trojwymiarowa ;-) scena....porownywal ktos z was bezposrednio te dwa modele??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puchatek

 

>to wlasnie przez ten watek zaczalem interesowac sie i kupowac te CD-ki :) Przez moje rece przeszly CD80 x 2, >CD94MK2 oraz Philips CD880. Wszystko przez Jozwe :)

 

No i jak bys ocenil ich brzmienia?

 

Ktory gral najlepiej??

 

Pytam bo po ostatnich odsluchach w KAiM spośród trzech Marantzow : CD63KIS, CD50 modified by Dreamer_1 i CD 6000 by Garmi, najlepiej zagral ten ostatni. CHoc naped najzwyklejszy z tej trojki.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>rafko - nie bylem a KAim i nie sluchalem, wiec sie nie wypowiadam odnosnie brzmienia tych "mlodych" ale jak rozumiem modyfikowanych Marantzow.

 

Odnosnie brzmienia tych, ktore mialem czyli:

 

- niemodyfikowany CD80 - juz gdzies pisalem o nim - bez rewelacji choc jego muzykalnosc rzuca sie od razu w uszy. Zreszta zostal sprzedany koteczkowi i gra w jego systemie "analogowe" zrodlo cyfrowe :)

- modyfikowany Philips CD880 - modyfikacja z 1991 roku by Eringa. Bardzo dobry dzwiek, bardzo dobry.

- modyfikowany CD94MK2 - hmm, bardzo dobry dzwiek. Nie wiem czy to wplyw CDM1PRO + podwojnej obsady TDA1541 Silver Crown czy wprowadzonych modyfikacji - zreszta jak pisalem gdzies wyzej zrobionych troche od czapy. Bardzo dobre brzmienie, sluzy mojemu przyjacielowi od roku (temu, ktory sprzedal CD14)

 

- modyfikowany - obecnie sprzedawany - CD80. Nie bede powtarzal, bo zachecam do posluchania tego CD. W mojej ocenie idealnie polaczone "zdobycze sztuki DIY i technologii AD2005" z bezkompromisowa konstrukcja, rewelacyjnym napedem i swietnym DAC-em z dawnych czasow.

 

Ja pisalem wczesniej - wszystkie powyzsze CD-ki, ktore przeszly przez moje rece mialy jedna "wade" - byly juz grzebane i co tu duzo mowic normalnie eksploatowane. Kiedy trafilem na niemal "nowego" CD80 (malo uzywany i nie grzebany) postanowilem go sobie zostawic. Gdyby nie to - zostawilbym i modyfikowal porzadnie CD94MK2. Z braku czasu ciagle nie zrobilismy z kumplem meczu - CD80 vs CD94MK2.... ciekawym wyniku :)

 

pozdrawiam

Puchatek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.