Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  203 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, jaggo00 napisał:

Przerabiałem już trochę konfiguracji z integrami i zestawami preamp/końcówka mocy. Z mojego doświadczenia wynika jasno, dzielonki zdecydowanie wygrywają*. To samo dotyczy Maca. Miałem ma6850, ma7000. Teraz c2700(wcześniej c2500) z  końcówką mc302. Wg mnie inna liga. Dzielonki mają też dodatkową oczywistą zaletę, większą elastyczność w konfiguracji, tak jak w moim przypadku wymiany końcówki na mc462(może ktoś ma na sprzedaż?). A jeśli chodzi o kable, to nawet jeśli degradują dźwięk to jednak bilans jak pisałem wyżej na duuży plus.

*oczywiście mówię o moich konfiguracjach. 

Ciekaw jestem, jak zestawy dzielone, które Kolega posiadał miały by się do ma 1200, bo od dłuższego czasu myślę właśnie o tej integrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, sam się nad tym zastanawiałem. Myśląc o kupnie c2700 Osłuchałem nawet 12000 w sklepie, jednak zupełnie inne kolumny, system, pewnie wszystko niewygrzane zagrało jako całość znacznie słabiej niż mój system. Nie sądzę jednak, żeby 12000 był słabym zawodnikiem. Ale rozdzielnie zasilania, bardziej zaawansowany pre w przypadku dzielonki powinno jednak grać lepiej. Myślę tutaj o zestawie c53 lub c2700 z mc312. Z wyższymi modelami końcówek to to już nie ma o czym mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło kolejnych kilka dni, w sumie to już 10. Brzmienie zmieniło się diametralnie. Jest fajny kontrolowany bas, nasycenie, gęstość, barwa, otwarta góra, precyzja ale i łagodność, przestrzeń. Mac zaczął czarować. Nie dziwię się, że wielu się podoba - to bardzo fajne organiczne granie. Na ile jest dobre ostatecznie przekonam się jak podłączę ponownie swój wzmacniacz. Ciekawe też, czy proces transformacji dźwięku się zakończył.

Pojawił się jednak problem. Ciekawy jestem jakby ktoś sprawdził u siebie - niekoniecznie musi to być Mac: słuchamy muzyki przez jakiś czas, dajemy pauzę, czekamy 30s (może mniej, może więcej). Dla pewności w trakcie pauzy możemy cofnąć do przesłuchanego przed chwilą fragmentu.  Dajemy play. No i brzmi lepiej - szczegółowość, separacja, przestrzeń są wyraźnie lepsze, okazuje się że znika wcześniejszy bałagan. Sprawdzałem z różnymi źródłami: CD, DAC, dekoder TV po optyku do DA1 oraz po analogu. Z różnymi kablami zasilającymi do Maca - przez regenerator i z gniazdka. Zawsze to samo. W swoim wzmacniaczu mam to samo - ale ma swoje lata i wiem że trzeba mu wymienić kondensatory, zwłaszcza że grzeje się jak piec. Ale Mac jest nowy. Różnica jest duża. Nie wiem czy to cecha Maca, typowa cecha wielu wzmacniaczy czy  też magicznego prądu u mnie. Uwaga jeszcze taka - system mam dopieszczony, kable są dobrej jakości i przede wszystkim nie biegną byle gdzie i byle jak - w tym także cyfrowe. Wszystko słychać. No ale to już nie każdy wierzy że to ma znaczenie, więc pewnie i różnic nie usłyszy.

Przypadłość ta jest podstępna - trudno ją zdiagnozować a implikuje to, że jak testujesz jakiś nowy sprzęt, np. kable czy żródło, to po przełączeniu na nowy jest lepiej. Ale jak wrócisz do starego też jest lepiej. A potem do nowego - też lepiej. I tak w kółko. Obłęd gotowy. No chyba że różnica w jakości testowanych elementów jest duża - wtedy pojawia się jakaś logika.

To może być kwestia adaptacji/odpoczynku słuchu. Ale nie jest. W innym moim systemie w innym miejscu nie występuje.

No chyba że Mac cały czas się wygrzewa i mu to minie? Trudno mi w to jednak uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Aramis1 napisał:

Nie wiem czy Koledzy widzieli na olx parę dni temu była końcówka mocy mc 452, po trzech dniach zniknęła, musi to być dobry piec że tak szybko ktoś go kupił.

 

Cóż, przyznam się do czegoś, to ja ją skubnąłem:) 

Nie był to bynajmniej impuls, po prostu szukałem, przespałem na jesieni 462, teraz nie czekałem.

Zastąpiła mojego mc302, o którym złego słowa nie powiem! No ale z uwagi na powyższe aktualnie jest do kupienia.

Godzinę temu, kroob napisał:

Bardzo dobra, można od niej zacząć przygodę z makiem lub na niej skończyć :).

Ja zaczynałem z ma6850, czy będę kończył na 452? gdzieś tam ponoć są monobloki... 611; 1,25 ... 🙂. Ale tak też można i nie będzie to błąd!

Edytowane przez jaggo00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, jaggo00 napisał:

Cóż, przyznam się do czegoś, to ja ją skubnąłem:) 

Nie był to bynajmniej impuls, po prostu szukałem, przespałem na jesieni 462, teraz nie czekałem.

Zastąpiła mojego mc302, o którym złego słowa nie powiem! No ale z uwagi na powyższe aktualnie jest do kupienia.

Ja zaczynałem z ma6850, czy będę kończył na 452? gdzieś tam ponoć są monobloki... 611; 1,25 ... 🙂. Ale tak też można i nie będzie to błąd!

Gratulacje 👍👍👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co namierzyłem, to kolega, który łykną tą końcówkę jest z pomorskiego, proszę napisać jak jest różnica po zmianie sprzętu.

12 godzin temu, jaggo00 napisał:

Cóż, przyznam się do czegoś, to ja ją skubnąłem:) 

Nie był to bynajmniej impuls, po prostu szukałem, przespałem na jesieni 462, teraz nie czekałem.

Zastąpiła mojego mc302, o którym złego słowa nie powiem! No ale z uwagi na powyższe aktualnie jest do kupienia.

Ja zaczynałem z ma6850, czy będę kończył na 452? gdzieś tam ponoć są monobloki... 611; 1,25 ... 🙂. Ale tak też można i nie będzie to błąd!

Gratulacje 👍👍👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Aramis1 napisał:

Z tego co namierzyłem, to kolega, który łykną tą końcówkę jest z pomorskiego, proszę napisać jak jest różnica po zmianie sprzętu.

Gratulacje 👍👍👍

Cóż, to była dobra zmiana. Większa szczegółowość bez popadania w rozjaśninie, lepsze uporządkowanie i rozszerzenie sceny. Głębszy i lepeij kontrolowany bas.

Nie jestem zresztą typem analityka dźwiękowego ani poetą audiofilem i dla mnie najważniejsze jest to że gra znacznie przyjemniej:)

Ps. Tak jestem z pomorskiego:) nic się tutaj nie ukryje. Któryś z kolegów może również?

 

18 godzin temu, kroob napisał:

Polecam docelowo mc2301 najlepsze, 611 także bardzo dobre ale mocno odstają od 2301.

Nie myslałem zupełnie o 2301... kto wie? Choć nie ukrywam, że chodzi mi też po głowie spróbowanie pass labsa... ale pewnie wcześniej przyjdzie kolej zmianę kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2022 o 19:22, jaggo00 napisał:

Cóż, przyznam się do czegoś, to ja ją skubnąłem:) 

Nie był to bynajmniej impuls, po prostu szukałem, przespałem na jesieni 462, teraz nie czekałem.

Zastąpiła mojego mc302, o którym złego słowa nie powiem! No ale z uwagi na powyższe aktualnie jest do kupienia.

Ja zaczynałem z ma6850, czy będę kończył na 452? gdzieś tam ponoć są monobloki... 611; 1,25 ... 🙂. Ale tak też można i nie będzie to błąd!

Tak z ciekawości to czym kolega przedwzmacnia 462?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem purystą i staram się tego nie używać, ale niektóre płyty są tak słabo zrealizowane, że czasem trzeba trochę podbić niskie tony i w takich wypadkach korekcja się przydaje. Tym bardziej, że nie wpływa ona degradująco na jakość dźwięku jak w wielu innych urządzeniach, z którymi miałem styczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.