Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  203 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jakość i wykonanie bardzo dobre ...co do brzmienia to już indywidualna sprawa.....po kilku latach mcd 301 nie czytał płyt sacd (ja takich nie mam, więc dowiedziałem się o tym dopiero po sprzedaży)....skończyło się wymianą lasera w hifi clubie (koszt w okolicach kilku stówek) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mztv napisał:

jakość i wykonanie bardzo dobre ...co do brzmienia to już indywidualna sprawa.....po kilku latach mcd 301 nie czytał płyt sacd (ja takich nie mam, więc dowiedziałem się o tym dopiero po sprzedaży)....skończyło się wymianą lasera w hifi clubie (koszt w okolicach kilku stówek) 

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minutes ago, Aramis1 said:

Zaproponowano mi w salonie MCD 600 za 29 tys, będzie to grało z ma 7000 i  monitor audio gold 5g 300 czy warto.

Za 29k możesz mieć np transport mbl...warto się zastanowić skoro masz dobry DAC w MA7000

Edytowane przez panQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może być  szczegółowiej, pewnie może

czy może być szersza, wyższa, głębsza scena, pewnie może

czy może być lepsza barwa, kontury i głębszy szybszy bas, pewnie może, ale to co wczoraj usłyszałem( bo wczoraj byłem w Katowicach) wystarczy aż nadto. To już jest koniec moich poszukiwań. Słuchałem też wczoraj mcd 350, ale w porównaniu z mcd 600 to okręgówka, mój obecny pd 75 pioneer jest na tym samym poziomie jak nie lepszym.Zdjęcia kiepskie robione w nocy.

IMG_20211108_175054353.jpg

IMG_20211108_175112998.jpg

Edytowane przez Aramis1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Koledzy wstępnie planuje zakup po nowym roku jeden z tych klocków MA252, MA352, MA5300 do AP Avanti 30,6,35 co możecie powiedzieć o nich ?

Ps. Żadne starsze modele mnie nie interesuje np ze względy na okropne piloty, które posiadają 🙂

 

Edytowane przez KoKsiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KoKsiK napisał:

Koledzy wstępnie planuje zakup po nowym roku jeden z tych klocków MA252, MA352, MA5300 do AP Avanti 30,6,35 co możecie powiedzieć o nich ?

Ps. Żadne starsze modele mnie nie interesuje np ze względy na okropne piloty, które posiadają 🙂

 

MA5300 odpuść. Miałem, odradzam z całego serca 😉
 

P.S. 
Pilot możesz bez problemu kupić inny z palety maca 😛 będzie działać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem na odsłuchach kilka wzmacniaczy zintegrowanych, m.in. porównywałem MA252 oraz MA5300. Bardzo podobał mi się 252 i to on został nominowany do pozostania ze mną na dłużej, natomiast 5300 wg mnie nie jest warty tej różnicy w cenie. Uważam, że MA252 jest wzmacniaczem, z którym bardzo przyjemnie można żyć długo i zbudować wokół niego bardzo przyzwoity system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, KoKsiK napisał:

Koledzy wstępnie planuje zakup po nowym roku jeden z tych klocków MA252, MA352, MA5300 do AP Avanti 30,6,35 co możecie powiedzieć o nich ?

Ps. Żadne starsze modele mnie nie interesuje np ze względy na okropne piloty, które posiadają 🙂

 

O Ma5300 czytałem tylko same negatywne opinie ale nie słyszałem. MA252 - nie czytałem i nie słyszałem, ale Ma352 ma mój kolega i powiem szczerze że pomimo wyglądu który w ogóle do mnie nie przemawia. W moim odczuciu jest kiczowato - ochydny, pomimo dobrej jakości chromu. Ale gra dobrze. Słuchałem go z Martinami loganami esl x i jakimś źródłem sieciowym ze średniej półki. Dźwięk bardzo przejrzysty lekko ocieplony dobra dynamika, niesamowita scena. Podobało mi się.

Edytowane przez Jasion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jasion1 napisał:

O Ma5300 czytałem tylko same negatywne opinie ale nie słyszałem. MA252 - nie czytałem i nie słyszałem, ale Ma352 ma mój kolega i powiem szczerze że pomimo wyglądu który w ogóle do mnie nie przemawia. W moim odczuciu jest kiczowato - ochydny, pomimo dobrej jakości chromu. Ale gra dobrze. Słuchałem go z Martinami loganami esl x i jakimś źródłem sieciowym ze średniej półki. Dźwięk bardzo przejrzysty lekko ocieplony dobra dynamika, niesamowita scena. Podobało mi się.

Rozumiem dzięki za informacje no właśnie takiego brzmienia szukam z tego co piszesz. Wygląd dla Mnie i w końcu mojej Żony bardziej niż akceptowalny no może tylko ta czarna nadbudówka, mogła by być, inna ale to chyba, każdy MAK tak ma lub podobnie. Niestety albo MAK albo Cygański Accu no chyba, ze zostanę z setem Onkyo 3000+5000, który się podoba chyba każdemu, bez znaczenia na płeć i wiek no i gra zacnie z tym, że chciałem spróbować cos z lampą. Wiecie jak to jest w głownie zawsze jakieś inne opcje, a co by było, gdybym to i tamto miał-spróbował 🙂

PS. Co do MA252, to raczej odpuszczę, ponieważ jak dla Mnie MAK, bez wycieraczek to jak Ferrari w innym kolorze niż czerwień, niby nadal Ferrari ale cos nie tak dokonca 🙂 

Edytowane przez KoKsiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, KoKsiK napisał:

Wygląd dla Mnie i w końcu mojej Żony bardziej niż akceptowalny

W moim przypadku brak akceptacji dla specyficznego wyglądu przez moją drugą połowę sprawił, że MA252 nie pozostał u mnie.

12 godzin temu, Jasion1 napisał:

 Dźwięk bardzo przejrzysty lekko ocieplony dobra dynamika, niesamowita scena.

Jeśli chodzi o MA252, to dodam jeszcze, że średnica naprawdę czaruje i jest bardzo ładne scalenie wszystkich podzakresów, dzięki czemu nie ma żadnych wyraźnych "dziur" między nimi. Poza tym nie jest mega analityczny (nieco uśrednia nagrania albo mało je różnicuje), co wbrew pozorom nie jest wadą, bo sprawia, że MUZYKI słucha się z przyjemnością przez bardzo długi czas.

Z MA352 powinno być jeszcze lepiej, więc będziesz więcj niż szczęśliwy z długich godzin w jego towarzystwie 😀

Edytowane przez MarcinQoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, MarcinQoo napisał:
11 godzin temu, KoKsiK napisał:

Wygląd dla Mnie i w końcu mojej Żony bardziej niż akceptowalny

W moim przypadku brak akceptacji dla specyficznego wyglądu przez moją drugą połowę sprawił, że MA252 nie pozostał u mnie.

U mnie, żonka lekko zawiedziona ..... że MA 252 został. Zawsze mi wypomina całą wieżę Technics jak to świetnie wyglądało, a teraz wszystko z inne parafii, hehe🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2021 o 07:25, Aramis1 napisał:

Słuchałem ma 8900 w salonie w Katowicach, w porównaniu do integry ma 7000 wypada blado, oczywiście odsłuch obu klocków był w innych warunkach odsłuchowych więc to może być przyczyną takiej oceny.

Co było gorsze w stosunku do 7000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.