Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  204 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, tomter napisał:

Ten nowy DAC gra wyraźnie lepiej? Ktoś porównywał? Czy obsługuje DSD?

DAC2 obsługuje do DSD512. Mój Mcintosh MA12000 gra z Auralic Aries G2.1 i Upsamplerem Sirius G2.1 i wszystko z TIDAL „leci” u mnie w DSD512. Miałem jeszcze Dac Vega G2.1, który wg. mnie był gorszym Dac’ em aniżeli DAC2 w Mcintosh. Więc Vega wróciła do sprzedawcy, pomimo wielu zachwytów na jego temat w internecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I słychać różnicę w stosunku do DA-1?L                                                 Trudno mi się jeszcze wypowiedziec obiektywnie .To nowy wzmacniacz na dotarciu jeszcze no i troszkę zmieniony jesli chodzi o parametry techniczne. Napewno 8950 z da2 jak narazie gra troszkę lżej i dżwiek jest bardziej rozdzielczy na moje ucho. Czy to zasługa tylko da 2  tego nie potrafie ocenić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
13 godzin temu, Aramis1 napisał:

Czy, ktoś z kolegów mógłby napisać coś jaka jest różnica między ma 1200 a systemami dzielonymi maka chodzi o brzmienie, czy warto iść w system dzielony skoro pojawiła się integra hybryda na lampach.

A to zależy ile masz miejsca. Jak mało to 12000 to świetna opcja. Ja osobiście wolę tranzystor. zaczynałem od dzielonki c53 +mc311 potem przesiadka na mc462 a teraz dwa monobloki 611. Dzielonka to trochę inne granie moim zdanie dużo lepsze. Przede wszystkim każdy element to oddzielne zasilanie. Możesz pobawić sie kablami dopasowyjąc dzwięk do upodobań bo mc jest dość podatny na dobre przewody. masz miejsce to dziel jak nie to 12000 to będzie dobry strzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, DariusMaximus said:

A to zależy ile masz miejsca. Jak mało to 12000 to świetna opcja. Ja osobiście wolę tranzystor. zaczynałem od dzielonki c53 +mc311 potem przesiadka na mc462 a teraz dwa monobloki 611. Dzielonka to trochę inne granie moim zdanie dużo lepsze. Przede wszystkim każdy element to oddzielne zasilanie. Możesz pobawić sie kablami dopasowyjąc dzwięk do upodobań bo mc jest dość podatny na dobre przewody. masz miejsce to dziel jak nie to 12000 to będzie dobry strzał

Rozumiem że obecny układ to C53 + MC611. Dlaczego wolisz tranzystor, czy miałeś okazję porównać bezpośrednio C53 z C2700?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, RadeX napisał:

Rozumiem że obecny układ to C53 + MC611. Dlaczego wolisz tranzystor, czy miałeś okazję porównać bezpośrednio C53 z C2700?

Tu masz film na YouTube, gdzie Panowie twierdzą, że lepszym rozwiązaniem jest MA12000 zamiast połączenia C53 z C2700- kwestia strat na położeniach urządzeń ze sobą. 

W filmie tym niesamowicie wychwalają Ma12000. Ja ją mam i na chwilę obecną nie szukam niczego nowego, choć przed jej zakupem przez 3 lata w kółko coś zmieniałem w torze audio szukając tego „czegoś”. W tym momencie i na tą chwilę najwidoczniej znalazłem to czego szukałem w przekazie audio i w końcu moja żona może odpocząć od tego „ciągłego cudowania”.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RadeX napisał:

Rozumiem że obecny układ to C53 + MC611. Dlaczego wolisz tranzystor, czy miałeś okazję porównać bezpośrednio C53 z C2700?

poza dzwiękiem gdzie oczywiście lubie ciepło ale lampa jest dla mnie za ciepła. poza tym lampa to zawsze problem bo trzeba ja co jakis czas wymieniać. co prawda w przedwzmacniaczu to jakies 4000h ale zawsze. moim zdaniem c53 jest najbardziej lampowy wsród tranzystorów. Mi bardziej przypadł do gustu tranzystor. ale proponuję przesłuchać samemu bo ceny pre sa podobne. ale zeby nie było to kupiłem jakiś czas temu wzmacniacz MC słuchawkowy lampowy MHA200 i ujeżdżam go sobie z focal utopia.  

przeskok z 462 do 611 to duza zmiana w dzwięku , 

Edytowane przez DariusMaximus
dodanie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2022 o 07:18, Aramis1 napisał:

Czy, ktoś z kolegów mógłby napisać coś jaka jest różnica między ma 1200 a systemami dzielonymi maka chodzi o brzmienie, czy warto iść w system dzielony skoro pojawiła się integra hybryda na lampach.

Kilka stron wcześniej na naszym forum była o tym mowa, też coś tam naskrobałem:) Ja mam 452+c2700 (kiedyś  d100, c50, c2500). Nie chcę teraz wychwalać jednego czy drugiego rozwiązania bo za chwilę się okaże, że mógbym być niewiarygodny:(

Otóż mój zestaw będzie w niedługim czasie na sprzedaż.  Może taka informacja się przyda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 5/5/2022 at 10:01 PM, klepek1 said:

Tu masz film na YouTube, gdzie Panowie twierdzą, że lepszym rozwiązaniem jest MA12000 zamiast połączenia C53 z C2700- kwestia strat na położeniach urządzeń ze sobą. 

W filmie tym niesamowicie wychwalają Ma12000. Ja ją mam i na chwilę obecną nie szukam niczego nowego, choć przed jej zakupem przez 3 lata w kółko coś zmieniałem w torze audio szukając tego „czegoś”. W tym momencie i na tą chwilę najwidoczniej znalazłem to czego szukałem w przekazie audio i w końcu moja żona może odpocząć od tego „ciągłego cudowania”.

Gratuluję zakończenia poszukiwań 🙂 To piękna maszynka, dla mnie ma za mało mocy dlatego już dawno poszedłem w monobloki. Tutaj niestety zawsze będą dylematy dotyczące preampa, tranzystor czy lampa. Niestety mam wyzwanie aby zrobić bezpośrednie porównanie C2700 i C53, coś z dostawami Maca do PL ostatnio słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 5/7/2022 at 6:29 PM, RadeX said:

Gratuluję zakończenia poszukiwań 🙂 To piękna maszynka, dla mnie ma za mało mocy dlatego już dawno poszedłem w monobloki. Tutaj niestety zawsze będą dylematy dotyczące preampa, tranzystor czy lampa. Niestety mam wyzwanie aby zrobić bezpośrednie porównanie C2700 i C53, coś z dostawami Maca do PL ostatnio słabo.

350W to za mało mocy?Nie twierdze ze nie,ale w przypadku moich kolumn o skuteczności 91db  i salonu ok16m2 to chyba powinno wystarczyć ? Pytam,bo również przymierzam się do do wymiany mojego Ma9000 na coś innego.Tzn chętnie wypożyczyłbym i porównał,bo naprawdę spory 2 z ma9000 grają dobrze.Ale jak to czasem bywa,czlowiek cały czas czegoś nowego szuka.😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po latach, choć nie bez żalu rozstaję się z Mcintoshem. Pewnie będzie brakowało tych wycieraczek no i tego barokowego sznytu:) Jeśli pozwolicie to nie opuszczę tego zacnego klubu. Pewnie bym dalej rozwijał system w  tym kierunku, tyle tylko, że kupione w tym roku paczki mają skuteczność na poziomie 100dB a wygląda, że pozostaną ze mną na bardzo długo. W każdym razie jestem już po testach innej elektroniki, która znacznie lepiej się dogadała z głośnikami. 

Chcę przy tej okazji napisać coś o da2 wbudowanym w świetny przedwzmacniacz c2700. Da2 cieszy się bardzo dobrą opinią i nie ukrywam, że również byłem z niego bardzo zadowolony. Pod nowy system kupiłem zewnętrznego daca: Mertonome Le Dac. Cóż trzeba było przetestować z c2700. Nie miałem jakiś wygórowanych oczekiwań, jednak różnica była bardzo duża na korzyść zewnętrznego urządzenia. Nie będę opisywał różnic bo nie o to chodzi. Myślę, że ta informacja przydać się może np tym, którzy rozważają zamianę da1 na da2. Wiem teraz, że warto potestować przed decyzją coś zewnętrznego. Przy tej okazji c2700 pokazał jakie ma rezerwy:) Podobnie może być np. w przypadku integr Ma8000, 9000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w klubie.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem integry MA9000 z DA2. Wzmacniacz dojechał do mnie w środę, ale dopiero dziś miałem czas się nim odpowiednio zająć. 
 

Mam problem, a mianowicie chciałbym żeby wzmacniacz grał również z systemem kina domowego w roli końcówki mocy dla kolumn frontowych. Postępując zgodnie z instrukcją ustawiłem wejście 6 jako wejście dla sygnału z procesora kina domowego. Niestety dźwięku w kolumnach brak. Może ktoś z tu obecnych przechodził już przez proces konfiguracji w takim zestawieniu i mogły podpowiedzieć co zrobić, żeby wszystko działało? 🙂 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, jackobtone said:

Witam wszystkich w klubie.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem integry MA9000 z DA2. Wzmacniacz dojechał do mnie w środę, ale dopiero dziś miałem czas się nim odpowiednio zająć. 
 

Mam problem, a mianowicie chciałbym żeby wzmacniacz grał również z systemem kina domowego w roli końcówki mocy dla kolumn frontowych. Postępując zgodnie z instrukcją ustawiłem wejście 6 jako wejście dla sygnału z procesora kina domowego. Niestety dźwięku w kolumnach brak. Może ktoś z tu obecnych przechodził już przez proces konfiguracji w takim zestawieniu i mogły podpowiedzieć co zrobić, żeby wszystko działało? 🙂 

Musisz połączyć amplituner z ma9000 kablem mały jack-jack (trigger).Na tylnym panelu maka to oznaczenie passthrough input a w amplitunerze 12v trigger output

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że jeśli Ma 9000 ma być końcówką to Volume w nim musisz ustawić bardzo wysoko/głośno i na stałem bo wówczas sterujesz tylko Volume z amplitunera od kina.. - sam sie na tym złapałem przy Naimie.😊

Jeśli to nie pomoże to być może wejście nr 6 trzeba jakoś aktywować. W Naimie 272 tak jest też że trzeba aktywować wejścia Din..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.