Skocz do zawartości
IGNORED

DIORA nowe produkty 2010


wiceq

Rekomendowane odpowiedzi

Jabol, a powiedz proszę czy ten wzmacniacz ma regulację barwy tonu bas/wysokie? Na panelu nic nie widać oczywoiscie ale na pilocie jest klawisz audio. To jest to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem ok terminale jak za 500pln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wicek jest bardzo aktywny:

 

31 10 2009, 17:08

Diora Hi-Fi znów na rynku? Pisali gdzieś w gazecie, że podobno ma być wzmak i zestaw kolumn. Wracają już ze 3 lata, ale wreszcie niby mają gotowy produkt.

Na innych forach tez piszą że powracają ale nie wiadomo co z tego wyjdzie.

Z tego co udało mi się dowiedzieć, sprzet jest juz w magazynie, w ciągu paru tylko dni będzie w sieciach typowo RTV (żadna biedronka czy lidl).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

So lis 06, 2010 5:24 pm

Ale chciałem was się zapytać o coś innego. Czy ktoś coś słyszał abo widział kolejny produkt? Ostatnio otrzymałem od kolegi @ z wiadomością że jest już kolejny produkt na rynku (zdjęcie załączam) wygląda za***iście z tego co mi kumpel napisał niby ktoś kto zna właścicieli zrobił fotkę i puścił w obieg. Mają być w zestawie jeszcze kolumny. Na stronie nie ma nic o tym sprzęcie oraz cenie. Gdzie to można kupić bo kumpel nic nie wie o tym?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co na to moderatorzy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jabol

 

Mógłbyś podać oznaczenia tranzystorów zaznaczonych na czerwono? Jeśli jescze obudowa jest otwarta :P

Z góry podziękować.

Są wypisane na laminacie... Czy to nie miały być MOSFETy przypadkiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na panelu nie ma ale jak wciskałem na pilocie audio to sie zmieniał dźwięk a na wyswietlaczu pojawiały sie literki przy kazdym wciskaniu L, R,i LR wiec chyba to jest to:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zapraszam jesli ktos jest ciekawy jak brzmi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Piestrak i Robert Waldemar Kubas to osoby które są włascicielami Diory a nie Chińczycy jak pisali na niektórych forach:)Obaj są z Dzierżeniowa tam gdzie była fabryka Diory i oni są odpowiedzialni całość oto Ci panowie jak widac to młodzi ludzie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na panelu nie ma ale jak wciskałem na pilocie audio to sie zmieniał dźwięk a na wyswietlaczu pojawiały sie literki przy kazdym wciskaniu L, R,i LR wiec chyba to jest to:)

 

 

no ok ale barwa dzwieku sie nie zmieniala? To tylko wlaczało lewy/prawy kanał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wypisane na laminacie... Czy to nie miały być MOSFETy przypadkiem?

 

 

Racja, jakoś nie zwróciłem uwagi na to, dzięki ;)

Co do tych "mosfetów", to rzeczywiście chwalili się fetami;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dziwne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ale barwa dzwieku sie nie zmieniala? To tylko wlaczało lewy/prawy kanał?

hmm trudno mi powiedziec tak dokładnie jak wciskałem to jakby było raz nisko raz wysoko, jakby basy sie zmieniały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwidocznione urządzenie na zdjęciach to praktycznie klasa low-end. Dokładnie wpisuje się to w dotychczasowy profil produktów spod tego znaku. Z tego co widać na zdjęciach można wywnioskować że:

- wzmacniacz ten to klasyczna końcówka bipolarna

- układ wejściowy z selektorem wejść zbudowany w oparciu o jakiś powierzchniowo montowany scalak, najprawdopodobniej firmy Princeton Technology (zdjęcie w tym miejscu mało czytelne ale wydaje mi się że oznaczenia scalak zaczynają się od PT...). To raczej klasa budżetu i urządzeń samochodowych - selektor zapewne na kluczach c-mos i jakieś sterowanie i2c + ewentualnie prosty procesor dźwięku.

- postamp na zwykłym przemysłowym podwójnym 4558 w wersji od Japan Radio Co. Ltd.

- dokładnej topologii końcówki nie da się określić bez rozrysowania schematu, nie wiadomo jaka jest tam para różnicowa, czy ma lustro prądowe czy DC servo.

- na zdjęciach nie widać tranzystorów do termicznej kompensacji prądu spoczynkowego - nie wiem jak oni sobie z tym poradzili bez sprzęgu termicznego.

- co do pozostałych elementów nie mam zastrzeżeń jak dla klasy low-end. W tej kategorii cenowej jest to prosty wzmacniacz o przyzwoitym wykonaniu bez większych szans na tuning.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwidocznione urządzenie na zdjęciach to praktycznie klasa low-end. Dokładnie wpisuje się to w dotychczasowy profil produktów spod tego znaku. Z tego co widać na zdjęciach można wywnioskować że:

- wzmacniacz ten to klasyczna końcówka bipolarna

- układ wejściowy z selektorem wejść zbudowany w oparciu o jakiś powierzchniowo montowany scalak, najprawdopodobniej firmy Princeton Technology (zdjęcie w tym miejscu mało czytelne ale wydaje mi się że oznaczenia scalak zaczynają się od PT...). To raczej klasa budżetu i urządzeń samochodowych - selektor zapewne na kluczach c-mos i jakieś sterowanie i2c + ewentualnie prosty procesor dźwięku.

- postamp na zwykłym przemysłowym podwójnym 4558 w wersji od Japan Radio Co. Ltd.

- dokładnej topologii końcówki nie da się określić bez rozrysowania schematu, nie wiadomo jaka jest tam para różnicowa, czy ma lustro prądowe czy DC servo.

- na zdjęciach nie widać tranzystorów do termicznej kompensacji prądu spoczynkowego - nie wiem jak oni sobie z tym poradzili bez sprzęgu termicznego.

- co do pozostałych elementów nie mam zastrzeżeń jak dla klasy low-end. W tej kategorii cenowej jest to prosty wzmacniacz o przyzwoitym wykonaniu bez większych szans na tuning.

 

Hmm jak byłem w sklepie www.tophifi.pl to jest z Warszawy sklep zze sprzetem klasy sredniej gdzie kupowałem kolumny i musiałem wziąsc ten wzmacniacz Diory WS600 to człowiek po podłoczeniu kolumn i usłyszeniu muzyki stwierdził ze to klasa srednia, a takze był miło zaskoczony tak dobrym brzmieniem:) Rozumiem ze są tu sami manniacy i znawcy ale rózne są zdania na ten temat:) Pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Mariusz Piestrak i Robert Waldemar Kubas to osoby które są włascicielami Diory a nie Chińczycy jak pisali na niektórych forach:)Obaj są z Dzierżeniowa tam gdzie była fabryka Diory i oni są odpowiedzialni całość oto Ci panowie jak widac to młodzi ludzie "

 

Tak obserwuję ten wątek o zakupie i nie wiem o cochodzi, to jakiś marketing???????????????????

 

I te dziwne błędy ortograficzne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak byłem w sklepie www.tophifi.pl to jest z Warszawy sklep zze sprzetem klasy sredniej gdzie kupowałem kolumny i musiałem wziąsc ten wzmacniacz Diory WS600 to człowiek po podłoczeniu kolumn i usłyszeniu muzyki stwierdził ze to klasa srednia, a takze był miło zaskoczony tak dobrym brzmieniem:) Rozumiem ze są tu sami manniacy i znawcy ale rózne są zdania na ten temat:) Pozdrawiam:)

Ja jestem tylko skromnym "naprawiaczem" sprzętu RTV. Nie mam i nie miałem aspiracji audiofilskich. "Robiłem" jednak nie jeden wzmacniacz i nie jedno widziałem. Opisywanemu tu wzmacniaczowi bliżej do urządzeń McVoice, Akira czy Microlab niż do choćby najprostszych modeli HK :) Oczywiście porównując do marketowej masówki to WS600 jest lepiej wykonany, ale nie przesadzajmy :) W każdym razie 500-600 zł jest na pewno wart.

 

Pozdrawiam. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że chociaż na logo jest R to ci co bardziej zorientowani nie będą wiązać tych wypocin z prawdziwą, starą Diorą.

 

W środku pewnie świeci pustkami ale nawet dla zaspokojenia ciekawości bym na popatrzył...

A to wcześniej "r" Nie było??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez konkretnego porównania, sprzet w sprzęt, trudno opierać się na jednej plotkowej opinii, ale również potwierdzę, że te 500zł to raczej napewno jest wart ten wzmacniacz. Choćby obudowa wydaje się w miare solidna ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wcześniej "r" Nie było??

 

 

Ano nie było, a przynajmniej nie na LOGO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do regulacji tonów to pytałem o to korespondując z człowiekiem z manty

 

"Nie, ten model będzie postawowym w ofercie, w opracowaniu jest model wyższy

(niedługo rusza produkcja seryjna) o wyśzej mocy z regulacją wyokich/

niskich i z balansem."

 

szerokość to 43cm a nie 50 jak w danych..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to regulacja niskich wysokich tonów i balansu jest nie potrzebna-prosta droga sygnału. Wystarczy spojrzeć na drogie konstrukcje.

Wzmacniacz na pewno warty tej kwoty,jak na tak niską cenę zbudowany jest przyzwoicie.

Chciałbym zauważyć że co prawda kondensatory w zasilaczu to nichicon o pojemnosći 6800uf to niestety reszta wygląda na jakieś tanie,niefirmowe.

Było by dobrze gdyby ktoś napisał opinię porównując diorę bezpośrednio z wzmacniaczami z podobnej półki cenowej.

Mimo wszystko na pewno jest to jakiś postęp w stosunku do starszych konstrukcji.

Diora ws 504/704 wzmacniacze na układach scalonych stk były dość awaryjne,panel przedni to sam plastik ale grały bardzo dobrze.

Teraz mamy wzmacniacz na tranzystorach także jest dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabol

 

fajne filmiki,

dużo wiadomo już o budowie wzmacniacza a czy mógłbyś wrzucić fotki wnętrza odtwarzacza, jaki laser w nim siedzi, jaki przetwornik itd.

jeśli możesz to napisz też coś o samym odtwarzaczu CD/tunerze - jak chodzi szuflada, czy mocno "kłapie", czy może wysuwa się bezgłośnie, jak działa tuner, RDS, jak odbiera, no i czy próbowałeś już tych dwóch "szparek" z lewej strony? ;)))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy jak z tymi zdjeciami bedzie byc moze go rozkrece i wstawie byc moze jutro, jesli chodzi o tuner to przełacza sie sie przyciskiem "source" jesli chodzi o szuflade cd to mogła by sie troszke ciszej wysuwac:), ale dla mnie to szczegół takie czepianie sie popierdułek, byle działał:P, no jak narazie nie prubowałem kozystac z tych dwóch przycisków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD będzie raczej biedny jak sądzę, ale wzmacniacz wygląda fajnie.

Generalnie podoba mi się to i cieszę się, że coś się w kwestii Diory dzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie przed chwilą przeprowadziłem rozmowe telefoniczną z właścicielem Diory:) Moja pytania które zadałem przez majla zostały dokładnie wyjasnione. Jesli chodzi oto dlaczego montowane jest to w Chinach jest proste 90% produkcji wszystkich firm jest własnie z tamtąd, tak jak mi powiedział "nie mielismy wpływu na to, tam produkcja jest tania , a gdybysmy robili to w kraju nasze produkty były by droższe" jesli chodzi o pomysły to są projektowane tutaj w kraju z załoga młodych ludzi a całe składanie przebiega w Chinach, maja tam trzy audyty które sprawdzaja produkcje jakos wykonania itp. Niedługo maja wyjasnic głupoty które są na forach i komentarzach dotyczących Diory i Manty, tak jak mi wyjasniono Manta jest dystrybutorem i serwisantem i to wszystko! Jesli chodzi o podzespoły to mają swoich dystrybutorów i napewno nie jest to jakis trefny towar. Juz niedługo mają trafic sprzety takie jak zawsze chcieli robic i niestety beda one droższe bo jak mi mówił bedzie to klasa wyższa:)Niestety nie nagrywałem i nie moge dokładnie tego wyjasnic, ale jesli ktos dzwoni i chce wszystko wyjasnic to duzo o nim swiadczy!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.