Skocz do zawartości
IGNORED

DIORA nowe produkty 2010


wiceq

Rekomendowane odpowiedzi

Czeski_film'ie możesz kupić zestaw jak w temacie

 

będziesz miał wtedy podstawę do wydania opinii i sposobność zrobienia rozbieranych fotek sprzętu

 

co byśmy mogli zobaczyć nowy wynalazek MANTA'y :)

 

a sam będziesz dumny ze znaczka DIORA

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

|Witam, jestem tu nowy także prosze o wyrozumiałość:) Chciałem tylko dodać ze od niedawna jestem posiadaczem nowego zestawu Diory CD600 i WS600, musze przyznać że mój szwagier stwierdził ze wszystko jest okey, a także jeśli chodzi o dżwięk, wzmacniacz dobrze sobie radzi, szwagier ma pojecie bo sam siedzi w temacie nie od dzis, ostatnio kupowałem sobie głośniki na ul. Andersa w Warszawie w sklepie www.tophifi.pl, jest to sklep z pożadnymi zestawami i fachowcami, którzy powiedzieli mi ze aby zobaczyć jakie kolumny dobrac do zestawu powinienem przynieść swój wzmacniacz i tak zrobiłem facet jak zobaczył myslał ze to sprzet z konca lat 90, ale szybko z prostowałem ze Diora sie reaktywowała i ze to nówka sztuka, jak podłączylismy to był bardzo zaskoczony i powiedział ze wcale nie odbiega od obecnych zestawów dostępnych na rynku jesli chodzi o dżwięk i w ogóle. Ja jak narazie jestem zadowolony z tego zestawu i mam nadzieje ze marka Diora bedzie znaczacą sie marka na rynku, a to że z w Chinach montują to nic nie znaczy teraz wszystkie firmy maja swoje fabryki w chinach czy to Panasoniki, Denony, Onkyo czy też z innych firm, kazda firma chce jak najtaniejszymi kosztami wyprodukowac sprzet a sprzedac drożej, nie stety skonczyły sie czasy rodzimych firm w większosci które robią cos w swoim kraju tyczy sie tez samochodów i innych produktów:)Z resztą ostatnio czytałem ostatnio że włąsciciele Diory mają inżynierów z dzierżeniowa bo dajże i odpowiedzialni za to co jest wsrodku jest ich pomysłami a Chińczycy są wykonawcami, tak jest chyba z kazdymi firmami:) Przepraszam za błędy i dziekuje za wyrozumiałość:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to gra i na jakie monitory Ciebie naciągnęli? :)

he na nic mnie nie naciagali sam podjełem decyzję:) a gra bez zarzutów, jak pisałem powyżej ludzie ze sklepu ze sprzetem hifi byli pod wrażeniem:)trudno mi jest tak porównywac do jakielkowiek innego sprzetu:) opinnie tylko słyszałem odnosnie o zestawie kina domowego diory, gdzie ludzie sobie chwalili, no a wsklepie z tego co słyszeli porównywali do klasy tej co jest obecnie dostepne:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he na nic mnie nie naciagali sam podjełem decyzję kiedy sie dowiedziałem o reaktywacji Diory:)poprostu wszedłem na strone internetową Diory i zanlazłem sklep internetowy, który był w ich linkach i odziwo sklep był 5 minut od mojego domu, zamówiłem i po dwóch dniach odebrałem go ze sklepu:) a gra bez zarzutów, jak pisałem powyżej ludzie ze sklepu ze sprzetem hifi ocenili wzmacniacz bardzo dobrze, który był podłączony do kolumn firmy Mission M34i. Koleś który je podłączył do wzmacniacza Diory WS600 był miło zaskoczony i podobały mu sie basy i ogólnie stwierdził ze dźwięk tez jest czysty :)trudno mi jest tak porównywać do jakiekolwiek innego sprzętu:) opinie tylko słyszałem odnośnie o zestawie kina domowego diory, gdzie ludzie sobie chwalili, no a w sklepie z tego co słyszeli porównywali do klasy tej co jest obecnie dostępne:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a jak one wygladają??:) ogólnie to kazdy w serwisie bedzie wiedział czy ktos grzebał czy nie bo to sie pozna:), tak z resztą ja zrobiłem kiedys juz nie pamietam co rozkręcałem chyba laptopa i nie uwzglednili mi gwarancji:p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mi chodzi tylko o zdjęcia środka, to więcej mówi niż wygląd zewnętrzny ;)

 

Co do samych plomb to zwykle naklejki (najczęściej metaliczno srebrne) przyklejone częściowo do górnej pokrywy i częściowo do reszty obudowy (np. tylniej ścianki) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chyba wystarczy tych zdjęc:P za duze nie są bo wiekszego rozmiaru nie mogłem przesłac:)

post-32839-005705400 1296152733_thumb.jpg

post-32839-069656600 1296152980_thumb.jpg

post-32839-072070600 1296153691_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

zrobiłem zdjęcia ale nie moge ich tu wysłac bo nie mam jakis uprawnien:(

 

Każdy Twój post przez pierwsze 7 dni od rejestracji wymaga akceptacji moderatorów,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosimy o wypowiedzi kogos, kto sie na bebechach zna... :-)

 

Napisz cos jeszcze prosze o wygladzie zewn klockow, jak mocno pali sie ta dioda, czy nie wygladaja kiczowato, jak dzialaja klawisze etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zenątrz wyglada ładnie, pokrywy są czarne a przód taki jak widac na zdjeciach( no ja mam zetaw ze srebnym przodem) przyciski sa małe i raczej nie zucaja sie w oczy przycisk source to przełącznik z tunera na CD, diody swięcą sie na niebiesko i raczej nie jest to kiczowate, minusem moze byc brak na wyswietlaczu podawania ile decybeli jest obecnie przy przekrecaniu na głosniej czy na sciszanie, ale tak według mnie jest raczej prosty w obsłudze:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny juz mam to M34i kupowałem je w sklepie na ulicy Andersa w Warszawie z reszta musiałem tam sie udac ze wzmacniaczem aby zobaczyc i sułyszec jakie kolumny sie bedą nadawac, koles ze sklepu bym miło zaskoczony jak usłyszał jak graja pod tym wzmacniaczem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bebechach się nie znam ale wstydu nie ma- trafo normalne oddalone w miarę od reszty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zapomnieć o tym, że ten wzmacniacz kosztuje trochę ponad 500zł.

 

Za to to się przecież nawet dobrej podstawki pod kabel nie kupi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą nie jestem, ale kilka wzmacniaczy Diory rozebrałem, przerobiłem, kilka urządzeń DIY poskładałem to jakąś tam opinie mogę wystawić.

Po pierwsze to wkońcu jakiś normalnie wyglądający wzmacniacz Diory (od wewnątrz, od zewnątrz w sumie też!). Bez zbędnych dupereli, zawiłych połączeń układów z kablami które ciągną sie przez obudowę tam i spowrotem. Bardzo fajnie wygląda płytka pcb, żadko spotyka się taką "grafikę", która maksymalnie wykorzystuje powierzchnię, czyli ściezki szerokie jak nasze wody. Bez schematu trudno wnioskować o układzie, ale napewno jest prosty, czy symetryczny, trudno powiedzieć, możliwe, ale prosty to napewno ;) Samo wykorzystanie elementów dyskretnych daje poczucie jakości, a i tuningować fajniej ;)) Toroid wzbudza także zaufanie, pożądny, taki jak powinien być. Kondensatory Nichicona, może nie najwyższych lotów marka, ale zawsze to nie Hitano i inne XKrzaki.

 

A teraz minusy; pojedyńczy zasilacz, no tutaj można było już upchać dwa, szkoda, że tego niema, dorobić drugi nie będzie tak łatwo bo wszystko na jednej pcb :P Skoro tak daleko oddalone tranzystory od części sterującej to mogli dać jakies odsprzężanie zasilania, no ale to szczegół i można zawsze poprawić, w torze sygnału jak domniemam elektrolity... ehhh. Hmmm... w sumie trudno się czegoś więcej czepić, ale już na pierwszy rzut oka wolę taki wzmacniacz niż Diore WS504, poprostu tutaj niema co się zepsuć, a jak sie uda to i tak łatwo i tanio mozna naprawić ;)

 

Nie jest to audiofilski sprzęt, nie jest kierowany do osób które będa go porównywac z Accu czy Krellem, to nie ta półka, ale jest to przyzwoicie wykonany wzmacniacz który celuje w półkę średnią, czyli ma grac dobrze i nie psuć się, a do tego jeszcze dobrze wyglądać, wyróżniać się na tle plasikowego szajsu. Jak dla mnie fajny klocek, tylko teraz pytanie to jak gra!? Chciałbym go mieć na 5min u siebie, niewięcej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jabol

 

Mógłbyś podać oznaczenia tranzystorów zaznaczonych na czerwono? Jeśli jescze obudowa jest otwarta :P

Z góry podziękować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stety juz go z kreciłem:)w sumie to sie troszke boje zeby nic nie sknocic:P rozumiem minusy wy panowie lepej sie znacie:)ja az takich wymagan nie mam z resztą tak jak słyszałem z rozmowy sprzet miał byc skierowany raczej do szerszego grona ludzi, czyli srednia półka, czyli Denony itp. a jesli o dzięk to umiesciłem troszke wyzej odpowiedzi filmik, wiadomo nie odzwierciedli tego na zywca, ale jak pisałem pare wyzej odpowiedzi szwagier który zna sie na budowie segnentów bo jest po elektroniku i sam potrafi wszystko złozyc powiedział ze dzięk jest czysty i nie wywaliłem jak narazie kasy w błoto za takie pieniadze jak jest warty cały zestaw:) równierz w sklepie ze sprzetem wyzszej półki byli miło zaskoczeni dzwiekiem jak równierz basem itp. mysleli ze to wzmacniacz z zkonca lat 90:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.