Skocz do zawartości
IGNORED

DIORA nowe produkty 2010


wiceq

Rekomendowane odpowiedzi

Wieje tandeta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wieje tandeta.

Mała zabawa: co to za odtwarzacz na wklejonej przeze mnie fotce i ile kosztuje?

(Pozwoliłem sobie wyciąć przedni panel oraz pilota, żeby nie było za łatwo)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czym tu się podniecać ? jaka Diora jak to Manta ? A Manta sama nie robi tylko Chiny dla niej klecą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, hmm od dłuższego czasu rozmyślałem nad diorą ws600 + cd600, powiem krótko , zdjęcie cd600 troszkę mnie zszokowało wygląda to jak " MAŁY CHŁOPCZYK NA DUŻYM ROWERZE".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami za kilka tyś złoty też płacisz za audiofilskie powietrze... albo klona budżetówki , więć 500 zeta za napęd odrobine elektroniki , tuner , czytniki , metalowy front i pilota to uczciwa cena !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet "poważne" firmy robią to podobnie- dla przykładu tuner radiowy to inna obudowa, zasilacz, płytka sterowania z wyświetlaczem, bo element radiowy przykręcony za gniazdo do tylnej ścianki w 90% urządzeń jest taki sam. Tu mamy tuner z transportem cd, więc na pewno cena nie jest przesadzona, nawet w swojej "klasie jakościowej" .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos z forumowiczow sie orientuje co to za glosniki sa dodawane do tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zestawu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zainteresowany zestawem Diora WS600 tylko mam pytanie - jakie głośniki dokupić do niego? Zakładam, że te przewidziane dodatkowo do zestawu, co przedstawił kolega wyżej nie są zbyt wysokich lotów. Wiem, że do takiego low-endowego zestawu hi-fi (o ironio!) nie potrzeba jakiś super głośników, no ale żeby nie były maksymalnym badziewiem. A i jeszcze pytanko do osób, które już mają ten sprzęt - czy można włączyć w nim funkcję sleep (lubię drzemać przy muzyce :). Byłbym wdzięczny za pomoc i pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie instrukcję tego sprzętu i na samym wstępie widzę:

System ochrony głowicy lasera

Głowica laserowa jest najważniejszą częścią całego urządzenia. Jej działanie wpływa bezpośrednio na trwałość całego urządzenia i możliwość korekcji błędów. Przy odtwarzaniu płyt uszkodzonych lub niestandardowych intensywność pracy lasera przeciętnego odtwarzacza jest 2-4, a czasem nawet do 20 razy wyższa, co obniża jego trwałość. Niniejsze urządzenie wyposażone jest w wyjątkowy system ochrony głowicy laserowej, zapewniający stały prąd dla lasera, co pozwala na wydłużenie żywotności głowicy.

Czyli przewiduję,że połowa płyt będzie na nim nieczytelna bo na co drugiej płycie jest jakaś ryska..

Włos na głowie się jeży. W życiu nie czytałem większej bzdury niż 20 razy wyższa intensywność pracy lasera! Idiotyzm do sześcianu. Wszystkie lasery we wszystkich głowicach pracują zawsze ze stałą mocą i rysy nie mają nic do rzeczy, bo większa moc lasera rysy nie usunie:-))) Jeśli takie bzdety są napisane w instrukcji do tej Diory, to podejżewam, że konstrukcja jest pełna idiotyzmów. A miałem okazję osobiście spotykać producentów idiotów, którym przez przypadek udawało się czegoś nie spieprzyć. Można wyłącznie mieć nadzieję, że przypadkiem wyszło nie tak źle jak zwykle. Przypuszczam, że konstrukcyjnie jest to ta sama MANTA za 200 zł. ale w droższej o 300 zł. obudowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włos na głowie się jeży. W życiu nie czytałem większej bzdury niż 20 razy wyższa intensywność pracy lasera! Idiotyzm do sześcianu. Wszystkie lasery we wszystkich głowicach pracują zawsze ze stałą mocą i rysy nie mają nic do rzeczy, bo większa moc lasera rysy nie usunie:-))) Jeśli takie bzdety są napisane w instrukcji do tej Diory, to podejżewam, że konstrukcja jest pełna idiotyzmów. A miałem okazję osobiście spotykać producentów idiotów, którym przez przypadek udawało się czegoś nie spieprzyć. Można wyłącznie mieć nadzieję, że przypadkiem wyszło nie tak źle jak zwykle. Przypuszczam, że konstrukcyjnie jest to ta sama MANTA za 200 zł. ale w droższej o 300 zł. obudowie.

 

to kolego mądrujesz się nie mając pojęcia o spawie ! laser skokowo zwiększa moc promienia w momencie zerwania kontaktu z scieżką płyty ( plus interpolacja brakujących bitów) choć najgorszym zjawiskiem jest kurz i tłuszcz z paluchów barbarzyńców !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pasjonujący wątek- życząc Diorze (Mancie) sukcesów, powinienem teraz za 580 zł kupić tego CD-eka z tunerem i wejściem na pen-driva.

 

I mam pytanie czy sentyment do PRL-owskiej produkcji, po którą musiałem stać w kolejce, jest ważniejszy czy może powinienem dołożyć stówę i mieć innego Chińczyka o europejskim rodowodzie?2213038-1-1-0.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cd diory swietna baza do tuningu mase pustego miejsca,wszech czytąjacy naped dvd..wystarczy wstawić lepszy zasilacz z toroidem a po drugiej stronie np AD1955 plus opa i wtedy usłyszycie bąka w szóstym rzędzie z płyty naima!!...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cd diory swietna baza do tuningu mase pustego miejsca,wszech czytąjacy naped dvd..wystarczy wstawić lepszy zasilacz z toroidem a po drugiej stronie np AD1955 plus opa i wtedy usłyszycie bąka w szóstym rzędzie z płyty naima!!...

 

 

już lepiej kupić inny cd i mieć w dupie tunning

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

a gdzie jest zasilacz w tym CD600 ? :) ...aaaa rozumiem zapomnieli wsadzić :)

No ale może Piotrek coś by z niego wyciągnął jak sam pisał...kwestia tylko kosztów poprawienia tego badziewia bo baza z niego całkiem fajna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała zabawa: co to za odtwarzacz na wklejonej przeze mnie fotce i ile kosztuje?

(Pozwoliłem sobie wyciąć przedni panel oraz pilota, żeby nie było za łatwo)

 

MF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MF

audiofilskie powietrze kosztuje ! od 5kzł w górę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam najmocniej-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capriman,

jeśli chcecie żeby marka była dobrze postrzegana dołączcie coś nieco wyższej klasy od tego szajsu.

Na tym forum są poważni ludzie, którzy śmieją się ze "sponsorowanych" recenzji. Z nieudolnego WOMM-u też. Uważasz ich za idiotów?

 

A propos recenzji: "wprawdzie nas nie zachwycił", "bas, któremu brakuje odpowiedniego ciężaru i dynamiki" i ogólnie "oszczędna dynamika" w kontekście socjotechnicznie ułożonych "pochwał" brzmią dość wymownie.

Brak podstawowych danych (dynamika i zniekształcenia) również.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Proponuję dorzucić lepszy wzmacniacz w dobrej cenie (989zł).

2x105 wat. 98 dB, ominięcie "gałkologii(guzik z prawej)" zniekształcenia rzędu 0,04%.

Zarobicie na nim mniej, ale zyskacie szacunek, który zaprocentuje.

Kolor grafitowy (rzadki). Skręcany w Polsce i z jakimkolwiek polskim elementem - np. toroidem. (podstawa do napisu made in Poland).

 

Do instrukcji Ws 600 dołóżcie listę "dedykowanych kolumn".

Wasze "Diora - voice - kraft" do muzyki łagodniejszej,

"Paradigm monitor 7" do rockowej,itd. Sprawdźcie też jak

to gówno chodzi na Tonsilach. To kolejna grupa potencjalnych odbiorców

"Diory".

 

A przede wszystkim... zatrudnijcie kogoś z bladoróżowym choćby pojęciem

o marketingu i wdrażaniu produktów.

post-35636-0-22993500-1307771362_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Cię rozczaruję ale nie jestem powiązany z firmą-śledzę od dawna temat reaktywacji Diory jak również kolejnych wcieleń Tonsilu o którym wspomniałeś z podobnego sentymentu do marek z jakiego inni podjęli się tych działań i im kibicuję bo chciałbym aby w końcu pojawiła się jakaś przyzwoita alternatywa w segmencie budżetowym dla chińskich konstrukcji-nic chyba dziwnego.Wkleiłem linka bo liczyłem że kogoś zainteresuje recenzja o której wspomniał grzesiek_g_fox.Czy sponsorowana-nie wiem.. Gdyby nie wspomniano w niej o mankamentach tego zestawu i wynikałoby,że gra idealnie a kosztuje jedynie tysiaka to wtedy byłbym tego pewien.Widzę,że alledrogo jest zasypane nowymi produktami,ale nie widać żeby ktoś je kupował-może również poluje na recenzję a może tak jak ja liczy,że jeśli ruszy się sprzedaż(a na pewno się ruszy tak jak Manta stopniowo zalała rynek i ma swoich zwolenników)to szybciej pojawią się kolejne produkty-może takie spełniające wymogi tych którzy dziś z góry skreślają firmę.Z tego co wiem po wymianie kilku maili z człowiekiem z Manty-jest już podobno zaprojektowany mocniejszy model w którym pojawi się regulacja tonów,której w ws600 brak.. Podobno są też plany aby część (podzespołów) była wytwarzana czy składana u nas-już nie pamiętam teraz-musiałbym przeszukać skrzynkę. Wiem,że zaglądają tu ludzie którzy potrafią wydać dużo kasy na dobry sprzęt,ale jedni zarabiają więcej a drudzy mniej,jedni wydają wszystkie zarobione pieniądze na siebie i przyjemności inni mają rodziny na utrzymaniu,jedni mają takie a drudzy inne priorytety finansowe.. Nie chcę słuchać muzyki z plastikowego zestawu kina domowego-a że mam obecnie inne wydatki i nic mnie nie pogania-mam czas aby poobserwować czy nowe produkty są warte uwagi,czy są szanse,że kolejne będą mogły mnie zainteresować.. W każdym przedziale cenowym są lepsze i gorsze konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie, capriman, nie rozczarowałeś mnie, ale pozdrów panow: jabol, wiceq, N.di, czeski_film, drapik...

i emkry(z forum elektrody). Powtarzam: "Diora" potrzebuje kogoś z pojęciem o marketingu.

Ten krok był nieco desperacki (foto):

 

...pomijając już fakt, że za kolumienki o wartości 699zł (ceneo)zażądano

1199 (cd600+ws600+kolumny BOSTON ACCOUSTICS CS 226 - 2199zł na allegro).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.