Skocz do zawartości
IGNORED

DIORA nowe produkty 2010


wiceq

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

z tym uznaniem bym nie przesadzał ! faktycznie przez Conrada i któreś z marketów wielobranżowych spzredawano integre Diory za 199 DM i tyle.

Na myśli miałem (chyba?) WS-704. W latach 90 jego test czytałem w zapomnianym już dzisiaj miesięczniku "Magazyn HiFi". O ile dobrze pamiętam był to test porównawczy i występowały tam jeszcze produkty JVC, Yamahy i Pioneera. Nie był tam żle oceniony.

 

Koledze chodzi prawdopodobnie o pozytywne opinie Niemców przytaczane w słynnym ekspresie dla reportera:

http://www.youtube.com/watch?v=O7xvVc5lyUo

Jeśli "zagajenie" jest do mnie, to dotychczas nie widziałem tego materiału ze "Sprawy dla reportera". Natomiast o ile pamięć mnie nie zawodzi to publikacje na ten temat zmieszczł miesięcznik "Audio-Video-Sat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla nie dziw sie chlopakom, Diora to czesc ich zycia, Ja tam jestem mlody gowniarz ale rozumiem ich :-) Pieprzyc fakt ze robi to Chinczyk czy inny skosny twor, ale sama nazwa prawie co zobowiazuje i daje nadzieje.

 

... a jezeli nawet znajdzie sie pseudo szpec ktory nigdy wczesniej sie na forum nie wypowiadal i oceni ja pozytywnie - co My na to bedziemy mogli? Napewno nie bedziemy w stanie tych slow zredukowac, a Ci co sie pala, kupia, i nikt wiecej.

 

 

Swoja droga, kuzwa sprzet stoi w Poznaniu nie na jakiejs pipiduwie, az dziw ze nikt jeszcze tematu nie ogarnal...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polska gospodarka po 90r (a nawet wcześniej ale była w rękach polskich) była wyniszczona potem za bezcen sprywatyzowana i w większości jest to obcy kapitał obecnie,

firmy polskie które mają pomysł w tej chwili mają bardzo ciężką drogę aby przebić się i wypozycjonować na rynku

nawet taka diora która kiedyś robiła na tamte czasy rewelacyjny sprzęt audio w chwili obecnej

szczerze powiedziawszy mimo że kibicuję im bardzo daję bardzo małą szansę na to aby zrobili produkt

który będzie mógł być wystarczający aby nawet nie pokonać ale w jakiś sposób rywalizować z odpowiednikami na rynku

dlatego żeby nie przedobrzyli i nie poszli drogą totalnie niszową jak wiwa etc i będą robili tanią legendę,

powinni zrobić mocne wejście i są w stanie wyprodukować na poziomie sonicznym budżetowych zachodnich firm produkty

jeżeli zaczynają od wejścia na rynek zestawem za tysiaka to nie rokuje to objawienia sonicznego raczej kolejny produkt

znikający w tłumie zalewu tanich gówienek, powinni zrobić mocne wejście moim zdaniem a tak to takie wsuwanie się w jakieś markety mm

czy inne gdzie diorę ktoś z sentymentu kupi bo akurat stoi obok wiwy128 a idą święta tak dla samego sentymentu i znaczka

nie tędy droga, jedyna szansa to jeżeli ten zestaw za tysiaka namiesza na rynku i zagra to porównywalnie albo lepiej niż najtańsze np nad , xindac 06 lub najtańszy rotel yamaha etc czyli odpowiedniki 2-3x droższe to będzie szansa że i my pomożemy ! sam to wtedy kupię! obiecuję! ale warunek musi być spełniony ! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz porównywać integre za 499,5 zł z sprzetem za 2000zł to powodzenia ! ( moim zdanie to objaw złej woli )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie

 

nie porównujemy tylko chcielibyśmy aby z takiego porównania wyszła obronną ręką to by już określało jej poziom soniczny,

bo jeżeli ma konkurować z wiwą albo konradem to trzeba napisać do diory żeby sobie żartów z legendy nie robili :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tradycja zobowiązuję więc niech Diora udowodni, że jej comeback utrze nosa konkurencji. A tak poważniej to tak jak pisałem wcześniej jeśli byłby to poziom budżetowego NADa, Cambridge lub Rotela to było by super!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio żona się mnie pytała co chcę na urodziny, chyba już wiem :-)

zdecydowanie w czarnym kolorze!

 

jak juz zona ci kupi to skrobnij cos o nim :P (moze zmienie stara diore na nowa)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diora jak inne ze zrzeszenia Unitra nigdy nie robiły "rewelacyjnej elektroniki" a co najwyżej obsługiwały segment low-end. To były fabryki OEM produkujace tanią elektronikę dla zachodnich marek. Dzieki Gierkowi Polska mogła stac się tym czym teraz jest ChRL, ale ważnejsze dla zachodu było zniszczenie komunizmu naszymi rękami. Bo tak było taniej i bez dawania czegokolwiek zamian - no i jeszcze po tym oswobodzeniu nas (przez nas samych) z okowów komuny mogli np. zamykać w USA handlowców Łucznika żeby nie stanowili konkurencji dla Armalite, albo wysyłaś paszkwilanckie donosy CIA jakoby w zakładach chemicznych w Brzegu produkowano gazy bojowe żeby zniechęcić konkurentów amerykańskiego inwestora do zakupu tych zakładów.

 

Więc teraz ta Diora wyglada całkiem sensownie i na pewno nie jest gorsza od swoich PRLowskich poprzedników.

 

Ktoś wczesniej wyraził watpliwość czy przenoszenie produkcji do ChRL jest powodem obniżania cen czy raczej powiększania marż.

Żeby rozwiać te wątpliwość - oczywiście że intencją przenoszenia produkcji do ChRL jest podnoszenie marż. Producenci wiecej zarabiają kiedy maja niższe koszty pracy i zyskuja na urzedowo zaniżanym kursie Yuana. Gdyby tak nie było, to na Chińską Republikę Ludową cały demokratyczny świat powinien dawno nałożyć cła zaporowe i embargo technologiczne tak jak nałożył na PRL po wprowadzeniu Stanu Wojennego.

ChRL ma za uszami znacznie więcej niż miał PRL przez całą swoją historie włacznie z czasami głebokiego stalinizmu. Ale poza trąbieniem o tym jak się w Chinach niewolniczą pracę wykorzystuje, dzieci i więźniów wyzyskuje oraz opozycję gnębi, wszyscy na zachodzie mają to w dupie, bo doskonale na tym chińskim totalitaryzmie zarabiają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wcześniejszych wypowiedzi szacownych kolegów :

-niech nikt nie pisze że Diora powinna produkować i sprzedawac sprzet referencyjny to jedna wielka bzdura ! żaden z Was nie kupi zestawu za 999 a co dopiero za kilka razy więcej : zwykłe czcze gadanie

-w krzykliwym programie wojującej pani redaktor z 95 roku kadra techniczno-inżynieryjna ( w tureckich sweterkach..) podpiera się prasą niemiecką ( choć nie ta najbardziej opiniowórczą ) że produkt Diory został oceniony najwyżej sposród tzw. zachodnich marek : prosze zauważyć że w praktyce żadna z tam wymienionych firm nie produkuje pełnowymiarowego hifi !

co do spisku zwanego planem Balcerowcza ( który temu PRL wskiemu ekonomiście podyktował Bank Światowy )to się zgadzam że jednym z najważniejszych celów było wykończenie siermiężnej ale potencjalnej taniej konkurencji z dawnych demoludów oraz jednoczesne otwarcie rynku na własne produkcje.

W ciągu najbliższych lat nie będzie alternatywy dla produkcji na dalekim wschodzie ale musimy wierzyć ze prawdziwa wiedza musi powstawac w polskich umysłach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereoplay to nie jest opiniotworcza prasa??

Grundig, JVC, Technics Aiwa (zdaje sie, uze na zdjeciu widnieje jeszcze Pioneer) wszystkie te firmy w owym czasie produkowaly pelnowymiarowe sprzety.

Na temat reform Balcerowicza mozna by wiele pisac czy byly sluszne czy nie - nie mnie to oceniac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ww firm jedynie Pioneer po pewnej pzrerwie wrócił do produkcji sprzetu 17 calowego ! Technics i Aiwa zupełnie nie istnieją ( a Diora owszem...;) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że na allegro zablokowali podgląd licytujących/kupujących-już bym napisał do szczęśliwego nabywcy żeby się tu ujawnił i podzielił odczuciami-liczę jednak tylko na te słuchowe bo co do wykonania to trochę zastrzeżeń by było..Ten człowiek z Manty wspominał o późniejszej częściowej produkcji u nas-mam nadzieję,że już przy kolejnym zestawie "700" wpadną na to,żeby u nas przynajmniej robić do tego panele czołowe żeby tak chińszczyzną nie jechało-albo przynajmniej podniosą poprzeczkę bo arkusz prostego aluminium z otworami jest trochę mało finezyjny-przydały by się przynajmniej jakieś podkładki centrujące przy przyciskach i gałce bo koślawo wyglądają takie nierówne luzy..Wątpię że gdyby nie wiem jak to grało to,że ktoś na miejscu starej 500-tki postawiłby taką konserwę.. Trzeba pamiętać,że w tym przedziale cenowym wygląd jest bardzo ważny-to półka dla tych których nie stać na coś lepszego i chcą się dowartościować-więc jeśli na półce obok w podobnej cenie będzie coś ze słabiej grającego ale ze smukłym panelem,ładnym pilotem i znanym znaczkiem to Diora przegra..to nie high-end żeby wygląd był na pierwszym planie-tam jak ktoś ze znajomych złośliwie skomentuje wygląd to zawsze można go usadzić ceną.. :) Piloty też mogłyby być robione u nas-nie wiem dlaczego nie zastosowano tu żadnych znaków przy guzikach tylko każda funkcja jest opisana skrótem literowym-mam tu przede wszystkim na myśli tego większego pilota gdzie przy wielu jednakowych kształtem guzikach takie opisy będą wymagały założenia przez niektórych okularów bo się tego nie zapamięta..Krzywy napis na pilocie,krzywo przyklejony znaczek jak na tym srebrnym wzmacniaczu na stronce-nie wspomnę o krzywo umieszczonym wyświetlaczu za szybką w zestawie czarnym..Żona uczestnicząca w zakupie pokaże na inny zestaw i powie,że jej się bardziej podoba..a facetów estetów też nie brakuje-trzeba nad tym popracować.Ktoś się martwił szerokością-dowiadywałem się-w danych jest prawdopodobnie podana szerokość kartonu-sam sprzęt ma 43cm..

 

Miałem wczoraj fajny sen-podekscytowany powrotem diory:na teren stojących jeszcze w tym śnie zakładów wkroczyli ludzie,którzy niegdyś tam pracowali,zaczęli odbijać dechy z okien,odmalowywać jakieś kanciapy,opisywać budynki i instalować na dachu wielkie napisy Diora.. :)

Wiem,że niema szans na to co kiedyś,ale jakąś częściową produkcję w końcu przewidują..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekać, aż ten nabywca wystawi komentarz - wtedy szybciutko do niego napisać i zaprosić tutaj - a już magicznie by było, gdyby miał tu już konto (w co wątpię - przed zakupem by się podzielił informacją:)

Sam chętnie poczytam opinie ma temat tej Diorki.

Mnie osobiście brakuje w cd tunerze połączenia wifi. Gdyby było, chyba bym się nie wahał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no i zapomniałem o jeszcze jednym..Czy tylko mi by się bardziej podobał ten zestaw gdyby napisy zamiast bić po oczach bielą rodem z manty były złote jak w dawnej diorce?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek-1969

z ww firm jedynie Pioneer po pewnej pzrerwie wrócił do produkcji sprzetu 17 calowego ! Technics i Aiwa zupełnie nie istnieją ( a Diora owszem...;)

 

 

...a co takiego Pioneer produkuje 17 " ??? Technics to byla nazwa handlowa fmy Panasonic National...jesli mi dobrze wiadomo...

 

Technics

Type Public (NYSE: MC,TYO: 6752)

Industry Electronics

Founded March, 1918

Headquarters Kadoma, Osaka, Japan

Key people Fumio Ohtsubo, president

Products DJ sets, headphones, synthesizers, turntables

 

Technics is a brand name of the Panasonic Corporation, a company that produces a variety of electronic products.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ktoś z Was może to kupił? chwalić się jak to gra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Za to ja mam inne pytanie. Czy ktoś tu w końcu zrobi porządek i wystrzeli w kosmos te wszystkie klony

razem z bezsensownymi pytaniami, które mają tylko i wyłącznie podciągac wątek do góry?

Bo to już dawno nudne się stało, a tego badziewia jak widac i tak nikt nie kupuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.