Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaimponowałeś mnie teraz 😁. Bardzo dobry to pomysł. Jest naprawdę spora różnica między serią entry a klasyczną ATC. Wiadomo że obudowa zamknięta a bass reflex też zmienia brzmienie ale w wyższej serii masz wszystko co najlepsze producent ma do zaoferowania. Powodzenia

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze 😊. Sam jestem najlepszym przykładem SCM 40 - > SCM 50 - > SCM 100 - > SCM 150 🤣

Każdy ma swoje upodobania i uszy ale wielokrotnie już pisałem że można zostać z prezentacją brzmienia, proponowaną przez ATC, na stałe.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2023 o 16:16, slawek471 napisał:

A może ktoś słuchał atc 11 z regą elicit mk5? Szczególnie zależy mi na wrażeniach przy cichym odsłuchach. Czy ten wzmacniacz ma wystarczającą moc dla tych kolumn? Pokój ok 16m, muzyka rock (np Rush Tool) i nie tylko rock, słucham prawie wszystkiego. Do reszty toru planuje streamer dmp master i jakby co rel t0Wiem że trzeba słyszeć na "własne uszy", ale wrażenia innych są  bardzo pomocne. Chętnie czytam opinie innych i naprawdę dzięki nim można sobie ułożyć wstępnie własne wyobrażenie dźwięku danego zestawu. Wiele osób tutaj potrafi świetnie opisać tak trudne "zjawisko" jak brzmienie muzyki. Działa to na wyobraźnię. Szczerze zazdroszczę. Ja tak nie potrafię. Ale czytać umiem🙂. Pozdrawiam wszystkich fanatyków dobrego brzmienia

Cześć, Adam wyżej opisał swoje odczucia 🙂 W razie czego zapraszam do kontaktu, mamy zarówno wspomnianego przez niego Caspiana M2, jak i Regę Elicit - sprawdzisz, posłuchasz i określisz, czy to odpowiedni kierunek dla Ciebie 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, remiqa napisał:

Niestety nie miałem możliwości, mam teraz scm 40 pasywne,w sklepie mówią że będzie duża różnica między scm 40 pasywnymi a aktywnymi, ale to wiadomo sklep, nie znam nikogo kto robił takie porównanie 

Jak mają w sklepie to nic tylko jechać porównać 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, szarymak napisał:

Być może aktywne 40-tki będą lepsze, czego Ci brakuje w pasywnych ?

Może głupio to zabrzmi ale na tą chwilę nic mi nie brakuje, może gdybym posłuchał aktywnych to mogłoby się okazać że jednak coś mi brakuje, wiesz scm40 mam prawie 4 lata i tak mnie męczy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, remiqa napisał:

Może głupio to zabrzmi ale na tą chwilę nic mi nie brakuje, może gdybym posłuchał aktywnych to mogłoby się okazać że jednak coś mi brakuje, wiesz scm40 mam prawie 4 lata i tak mnie męczy 😉

No… to masz jak ja 😀 u mnie trochę szybciej to nastąpiło…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, remiqa napisał:

Może głupio to zabrzmi ale na tą chwilę nic mi nie brakuje, może gdybym posłuchał aktywnych to mogłoby się okazać że jednak coś mi brakuje, wiesz scm40 mam prawie 4 lata i tak mnie męczy 😉

To taka zanana choroba audiofilska......wszystko jest ok. ale człowieka korci ,żeby coś zmienić.😀

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, S0nic napisał:

Dają radę 😉

One mają bardzo słabe rozciągnięcie basu w dół i do tego są strojone bardzo równo czyli nie ma górki na najniższych częstotliwościach.

 

Większym problemem jest ich cena 😕

 Masz na myśli 50-ki? "Zmieszczą" się w takim metrażu?

20 minut temu, misiek x napisał:

To taka zanana choroba audiofilska......wszystko jest ok. ale człowieka korci ,żeby coś zmienić.😀

Znam tą chorobę 😉 aczkolwiek teraz już tak mam, że nic za wszelką cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy SCM40, choć nie tylko.

Jak łączycie zworki? W które gniazda wpinacie kable głośnikowe? 


Podłączyłem przed chwilą zworki Tellurium Q Statement, natomiast głośnikowe Hijiri HCS w gniazdo od wysokotonowych. 
 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to we wszystkich posiadanych kolumnach ATC najlepszy efekt był zawsze przy podłączeniu kabli głośnikowych do HF. Czyli tak jak masz teraz 😁

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich miłośników ATC🙂. Jestem szczesliwym posiadaczem ATC SCM 40. Wiem ze to juz wielokrotnue przerabiany temat i najbardziej do napedzenia polecacie koncowki ATC, Naim. Mam pytanue jezeli chodzi i mocne integry koniecznie z min 1 XLR macie jakies sprawdzone połączenua do ATC? Pokój ok 35 m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, eagle37 napisał:

Witam i pozdrawiam wszystkich miłośników ATC🙂. Jestem szczesliwym posiadaczem ATC SCM 40. Wiem ze to juz wielokrotnue przerabiany temat i najbardziej do napedzenia polecacie koncowki ATC, Naim. Mam pytanue jezeli chodzi i mocne integry koniecznie z min 1 XLR macie jakies sprawdzone połączenua do ATC? Pokój ok 35 m. 

Musical Fidelity M6si 500 - w tym temacie może @muzofan się wypowie choć u niego inne klocki z MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eagle37 napisał:

Witam i pozdrawiam wszystkich miłośników ATC🙂. Jestem szczesliwym posiadaczem ATC SCM 40. Wiem ze to juz wielokrotnue przerabiany temat i najbardziej do napedzenia polecacie koncowki ATC, Naim. Mam pytanue jezeli chodzi i mocne integry koniecznie z min 1 XLR macie jakies sprawdzone połączenua do ATC? Pokój ok 35 m. 

Hegel ? np: 390 lub 590

Edytowane przez PanAntoni

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, eagle37 napisał:

Witam i pozdrawiam wszystkich miłośników ATC🙂. Jestem szczesliwym posiadaczem ATC SCM 40. Wiem ze to juz wielokrotnue przerabiany temat i najbardziej do napedzenia polecacie koncowki ATC, Naim. Mam pytanue jezeli chodzi i mocne integry koniecznie z min 1 XLR macie jakies sprawdzone połączenua do ATC? Pokój ok 35 m. 

Ja napędzam 40tki Makiem MA9000 i uważam to połączenie za bardzo udane. 🙂 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szarymak napisał:

Musical Fidelity M6si 500 - w tym temacie może @muzofan się wypowie choć u niego inne klocki z MF

Niestety nie pomogę w temacie integr. Żadnej, poza NAIM Unity Atom, nie miałem u siebie więc teoretyzować nie będę 😃. Praktycznie od samego początku zabawy szedłem w systemy dzielone.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.