Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  269 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Co taka cisza w klubie. Nikt nic nie zmienia?

Ja powoli osłuchałem się z nowymi 7 i zaczynam małe poprawianie firmy ATC.

Podobnie jak w większych 40tkach wymieniłem terminale (patrz powyżej) na pojedyńcze solidne rodowane.

Efekt podobny jak poprzednio lecz w mniejszej skali- poprawa czytelności , rożdzielczości całego pasma. Więcej niuansów i wybrzmień.

Fotki wkleję w wolnej chwili.

W następnej kolejności wykleję od środka matą bitumiczną i filcem. Zobaczymy co to wniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swoimi 11 (v.2) też planuję się wybrać do znajomego na odsłuch na czymś mocniejszym (McIntosh C48/MC302) niż mój rotel rb1080.

 

no i się wybrałem :)

kolumny zagrały ładnie (przejrzyście i muzykalnie), choć jego pokój jest dość spory i z scm 40 byłoby jeszcze lepiej :)

ps. a pro pos modyfikacji atc, czy ktoś próbował dłubać przy zwrotnicy?

ps2. zamiast maty bitumicznej może lepiej użyć maty butylowej (dynamat lub taniej gms)?

Pozdrawiam,

E.

post-15174-0-98559100-1394890596_thumb.jpg

post-15174-0-98559100-1394890596_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedne i drugie(przygotowania do dłubania przy aucie).

Plan jest taki - najpierw bitumiczna na nią nanobutyl GSM i na koniec prasowany filc.

Przy zwrotnicach nie grzebałem nie znam się.

Czy 40 są stockowo solidnie wypełnione w środku wełną, bądź innym materiałem tłumiącym? Czy po wyklejeniu ścianek matami i filcem ujmujesz coś z tego wypełnienia, by zachować zbliżoną objętość obudowy (i nie zmienić strojenia obudowy)? Jak bardzo wpływają te zabiegi na zachowanie obudowy (zmniejszenie/stłumienie odgłosów przy opukiwaniu, bądź zmniejszenie drgań obudowy przy głośniejszym słuchaniu)? Przy obudowie zamkniętej ponoć jest większy margines błędu przy doborze ilości wytłumienia.

Pozdrawiam,

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40stki wypełnione są w 30-40% syntetyczną wełną góra i dół oddzielnie, ponadto przyklejone są na ściankach płaty maty bitumicznej wielkości pocztówek. Nie ujmowałem wypełnienia . Wpływ na dzwięk bezdyskusyjny zwłaszcza w dolnych rejestrach- im niżej tym lepiej. Opukiwaniem można stwierdzić bardziej głuchy odgłos a i same obudowy mniej grają. W teorii obudowy zamknięte im lepiej wytłumione- wypełnione tym lepiej. Polecam. Koszt niewielki i trochę dłubania a efekt jest zdecydowanie na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 są stockowo solidnie wypchane czarną wełną. Póki co wykleiłem je najcieńszą (1.2 mm) matą butylową gsm- zmiany raczej delikatne przy opukiwaniu. Zastanawiam się nad wymianą tej dość luźnej (nie sprasowanej) wełny na coś w stylu waty szklanej (?) która dość wyraźnie tłumi przepływ powietrza. Filc póki co odpuszczę by nie przedobrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wata przeznaczona do kolumn, więc nie powinno być problemu :)

swoją drogą kilka lat temu wytłumiałem w podobny sposób kolumny dali (to były kolumny wentylowane b-r), użyłem mat bitumicznych boll z filcem, ale tam pozbyłem się stockowego tłumienia, by nie przestroić kolumn.

http://www.stereophile.com/content/atv-scm7-v3-loudspeaker

^pełny test nowych 7: pomiary bardzo zbliżone do tych zamieszczonych na łamach av.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dali (to były kolumny wentylowane b-r)- Święta prawda że kolumny z br nie można za bardzo zapchać. Wiele lat temu bawiłam się kolumnami AE AEGIS 1 wytłumiałem różnymi "patentami" aż ostatecznie zostały maty plus filc z pustym środkiem. Chwalonym wypełnieniem jest wełna owcza- http://allegro.pl/monacor-mdm-3-welna-owcza-wytlumienie-maty-app-i4056089579 Ja nie miałem jeszcze okazji może przy następneych kolumnach.Test fajny dzięki. A poniżej maluchy po wymianie trminali.

post-31653-0-56770300-1395259532_thumb.jpg

Edytowane przez igor-69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się swoją historią, może kogoś zainteresuje i będzie w stanie mi doradzić.

 

Wystawiłem ogłoszenia sprzedaży swoich SCM19, miałem też chęć wstawienia ich w inne miejsce odsłuchowe by poczekały na tzw. lepsze czasy, ale ten pomysł upadł. Plan który mam w głowie jest taki, by je sprzedać i zamienić na mniej wymagające prądowo, tańsze monitory. Jednak za każdym razem gdy ktoś zainteresowany pisze lub dzwoni, mam chęć usunięcia ogłoszeń i pozostawienia ATC u siebie. Boję się że gdy ktoś naprawdę będzie chciał je w końcu odkupić, wycofam się. Z drugiej strony próbowałem już Roksana Kandy K2, Naima XS-2 i kilku innych "zawodników" i nie jestem w 100% do nich przekonany, choć Zagrę konstrukcji Darkula chcę wymienić. Teraz pojawiła się też niezbędna dodatkowa opcja we wzmacniaczu, czyli możliwość regulacji balansu, bo po wstawieniu nowego mebla mam wyraźnie przesunięty wokal. Kombinowałem z ustawieniem kolumn, ale to nic nie daje.

 

Pytanie na koniec: Czy na serio nie ma na rynku nowego wzmacniacza w cenie do 6 000 PLN z regulacją balansu i odpowiedniego do SCM 19?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W koncu sie skusilem i dorzuce swoje dwa grosze.Od 2013roku przestalem szukac zlotego srodka w audio bo znalazlem firme ATC. Slucham scm 35 , 19ek w towarzystwie z sia2-150 + serwer + AVI 2000cd.

Co do tych 19ek i ich zapotrzebowania pradowego. Faktycznie nie sa to latwe kolumienki do aplikacji. Ale podobnie jak forumowicz sheykk zauwazyl problem moze polegac w akustyce samego pomieszczenia bo same kolumny potrzebuja wiecej pracy nad ich usytuowaniem. Musze nadmienic ze sam nie mam pomieszczenia zaaranzowanego ustrojami. Jest to najzwyklejszy pokoj/salon o wymiarach 3.15x5.95 (m). Do tego kilka mebli w lakierze i nawet lustra, wiec skustycznie na minus. Z 19kami krecilem sie to tu to tam i zribilo sie fajnie. Z 35 bylo calkowicie bezproblemowo. Jak postawilem tak stoja. Przynam szczerze ze caly wolny czas (ktory ma poswiecic) spedzam na sluchaniu. Od prawie roku nawet nie wkrecilem kolcow ale moze nie ma takiej potrzeby.

Acha jezeli ktos kupi nowe kolumny atc to sugeruje nie wylaczac wzmaka przez kilka tygodni. Potrzebuja sporo popracowac zani pokarza na co je stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

tytułem testów z pomiarami:

-nowe 40:

http://translate.google.com/translate?depth=1&hl=pl&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.pl&sl=auto&tl=pl&u=http://avmentor.gr/reviews/atc_scm40_2.htm&sandbox=0&usg=ALkJrhiq4hm6L7X8hXF395FNwXfKi22-KA

-wcześniejsze 19:

http://avmentor.gr/reviews/group_test_stand_bookshelf_loudspeakers_2009_9.htm

 

a przy okazji w aktualnym (czerwcowym) numerze stereophile'a zamieszczono historię kolumn w obudowie zamkniętej oraz opis brzmienia nowego wcielenia 19 i wyjaśnienie czemu atc w tańszych kolumnach stosuje i preferuje akurat ten konkretny typ obudowy a nie b-r jak w droższych i tym bardziej aktywnych kolumnach.

 

 

Pozdrawiam,

 

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

ATC, sa ta wspaniale kolumny, jak bede mial wieksza gotowke napewno wroce do nich. Jedyny wielki minus to trzeba pieca 2 razy drozszego niz same kolumny :( ale jak sie podlaczy dobry wzmacniacz do nich, to pokazuja klase. Sam sie przekonalem z 11ami.

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.