Skocz do zawartości
IGNORED

Piłka nożna


Hermes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

"W Anglii tzw. specjalisci napisali, ze karny byl 'kontrowersyjny'."

 

U Brytyjczyków jest to mocne sformułowanie. Nie chę się wtrącać do dyskusji typu musztarda po obiedzie, ale jeśli Anglicy określili karnego jako "kontrowersyjny", to znaczy że uważają, że to był błąd. Anglik potrafi decyzję Hitlera o rozpoczęciu wojny określić jako "kontrowesyjną".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jóźwa, akurat jeśli chodzi o Hitlera i o wojnę, Anglicy mają cały repertuar określeń niezwykle życzliwych Niemcom, i tylko w duchu współpracy w ramach Unii Europejskiej nie są one (tzn. te określenia) zbyt szeroko omawiane w wielkim słowniku OUP.

 

Innymi słowy, Anglicy uważają Niemców za śmierdzących sk**wysynów, a decyzję Hitlera o rozpoczęciu wojny za świństwo pomnożone przez łajdactwo, a nie za żadną "kontrowersyjną".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie chciało się biegać i strzelać bramek austriakom to teraz 2 bramki trzeba minimum wpakować chorwatom. Ale uwaga - chorwaci będą chcieli trafić na 1 miejsce w grupie ,wtedy w ćwierćfinale będą grać z turcją a nie z portugalią więc bramek sobie raczej nie dadzą łatwo strzelać.

 

Kiedy awansujemy:

 

Polska - Chorwacja Austria - Niemcy

2:0 1:0, 2:1

3:1 1:0, 2:1, 3:2

3:0 1:0, 2:1, 3:2, 2:0, 3:1

itd. itd.

 

Tyle z nadziei na awans.

We wtorek w końcu mam nadzieję że pojawią się opinie krytykujące Leo, bo do tej pory każdy krytykujący naszego holenderskiego trenera jest uważany za wroga narodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki konieczne do awansu :

 

Polska - Chorwacja / Austria - Niemcy

2:0 / 1:0, 2:1

3:1 / 1:0, 2:1, 3:2

3:0 / 1:0, 2:1, 3:2, 2:0, 3:1

itd./ itd.

 

Jeszcze raz czytelniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kubek, 16 Cze 2008, 08:58

 

 

>We wtorek w końcu mam nadzieję że pojawią się opinie krytykujące Leo, bo do tej pory każdy

>krytykujący naszego holenderskiego trenera jest uważany za wroga narodu.

 

Można już zaczynać? Według mnie błędem było takie nastawianie zespołu, że mecz z Niemcami jest najważniejszy. Ustawienie było takie, jakbyśmy grali z równa sobie drużyną. Widowisko niewątpliwie było ładne, ale Niemcy dzięki temu mogli rozwinąć skrzydła i skończyło się tak, jak skończyło. Ślady tej przegranej widać było w meczu z Austrią gdzie część zawodników nie dała z siebie wszystkiego i nie chciało im się biegać. Przyjęcie założenia, że w meczu z Niemcami co będzie, to będzie i skoncentrowanie się na pozostałych dwóch drużynach miało więcej sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Innymi słowy, Anglicy uważają Niemców za śmierdzących sk**wysynów, a decyzję Hitlera o rozpoczęciu wojny za świństwo pomnożone przez łajdactwo, a nie za żadną "kontrowersyjną"."

 

Paavo, najwidoczniej mnie nie zrozumiałeś. Anglicy, przynajmniej ci których znam, po prostu mają taki sposób wyrażania się. Jeśli Anglik mówi, ze coś jest kontrowersyjne, to znaczy po polsku, że skurwysyńskie. Jeśli wykonasz jakiś numer i Anglik gdzy się o tym dowie, uniesie brwi i powie, ze to było kontrowersyjne, to znaczy, że jesteś u niego skończony. Myślę, ze teraz jasne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Innymi słowy, Anglicy uważają Niemców za śmierdzących sk**wysynów, a decyzję Hitlera o rozpoczęciu wojny za świństwo pomnożone przez łajdactwo, a nie za żadną "kontrowersyjną"."

 

Paavo, najwidoczniej mnie nie zrozumiałeś. Anglicy, przynajmniej ci których znam, po prostu mają taki sposób wyrażania się. Jeśli Anglik mówi, ze coś jest kontrowersyjne, to znaczy po polsku, że skurwysyńskie. Jeśli wykonasz jakiś numer i Anglik gdzy się o tym dowie, uniesie brwi i powie, ze to było kontrowersyjne, to znaczy, że jesteś u niego skończony. Myślę, ze teraz jasne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Redakcja, 16 Cze 2008, 09:39

 

Wątpię, żeby pawik zrozumiał. A co do meritum, to angole tacy po prostu są. Proszę sobie przypomnieć "Rybkę zwaną Wandą" i hasła typu: "Uwielbiam okradać Anglików. Są tacy uprzejmi" (cytat z pamięci).

Anglik nie odpowie, że coś jest niemożliwe, tylko "obawiam się, że jest to niemożliwe". Czyli pierwsze zdanie powinno brzmieć: obawiam się, że pawik tego nie zrozumie ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ano. I warto umieć to deszyfrować, np. jeśli Anglik powie że obawia się, ze coś jest niemożliwe, to nie ma na myśli, ze po wręczeniu stu złotych albo po udowodnieniu z nim pokrewieństwa actually stanie się to jednak możliwe, tylko że kategorycznie wykluczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro_747, 16 Cze 2008, 09:34

 

>>We wtorek w końcu mam nadzieję że pojawią się opinie krytykujące Leo, bo do tej pory każdy

>>krytykujący naszego holenderskiego trenera jest uważany za wroga narodu...

 

>Ślady tej przegranej widać było w meczu z Austrią gdzie część zawodników nie dała z siebie wszystkiego i nie chciało im się biegać...

 

I to jest właśnie dobra puenta tematu. Powiesić trenera, bo zawodnikom nie chciało się biegać. Może jeszcze na pocieszenie damy chłopcom po powrocie medale, premie i po bilecie na lot pierwszą klasą do dowolnie wybranego przez siebie klubu na świecie, gdzie w cieplarnianych warunkach, nieniepokojeni przez nikogo, będą mogli opływać w luksusy i doczekać emeryturek grzejąc ławkę rezerwowych, skoro biegać im się k**wa nie chce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>parantulla, 16 Cze 2008, 16:05

 

Nasza ligowa rzeczywistość jest taka, że już przeciętniak całkiem nieźle sobie żyje. Nie każdemu chce się męczyć, żeby osiągnąć coś więcej, odstawić gorzałę, zacząć trenować indywidualnie itp. I w takiej rzeczywistości musi działać trener. Może to olać i wymagać gry na najwyższym poziomie w każdym meczu, może też realnie ocenić rzeczywistość i stwierdzić, że z trzech meczów jeden odpuszczamy. Rehnagel stwierdził, że nasza taktyka z Niemcami była bez sensu bo zostawiliśmy im za dużo miejsca. W meczu z Austrią zagraliśmy słabiej mimo, że realnie mieliśmy większe szanse na zdobycie punktów. Co będzie z Chorwacją? Wkrótce się dowiemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ale uwaga - chorwaci będą chcieli trafić na 1 miejsce w grupie ,wtedy w

>ćwierćfinale będą grać z turcją a nie z portugalią więc bramek sobie raczej nie dadzą łatwo

>strzelać."

przecież Chorwacja ma zapewnione 1 miejesce w grupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro_747, 16 Cze 2008, 16:21

 

>Co będzie z Chorwacją? Wkrótce się dowiemy.

 

To może ja skoczę na klatkę schodową wykręcić główne korki,

bo chyba nie chcę tego widzieć ani nawet słyszeć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boruc powinien wejść honorowo sam do ćwierćfinałów.

 

Patałachy to zbyt delikatne slowo. Za taka grę po mistrzostwach wszystkich powinni wyp... z druzyny narodowej raz na zawsze.

 

Z wyjatkiem Boruca i tych co nie zagrali ani minuty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejnie Polacy grają, jeszcze gorzej niż w poprzednich meczach. Aż żal dupę ściska, jak na to się patrzy...

A Niemcy już prowadzą 1:0, czyli cudów nie będzie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać z tego, czego nawet już nie chce mi się oglądać, brytyjscy sędziowie nie są naszym największym problemem. Jedyny sport w którym można coś wywalczyć chodząc, jest chód sportowy.

Leo, przykro mi to mówić, ale z gówna bata nie ukręcisz...

Idę sobie książkę poczytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma sie co wk......ć to jest jakaś II liga piłkarska na pewno nie na ten turniej chłopcy maja chyba jaja powiązane - jest jak jest najsłabsza drużyna i nie maja co szukać na Euro szkoda tylko ,że Boruc trafił na taki akurat dupny skład zapewne nie jedna drużyna chciałaby mieć takiego bramkarza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.