Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Klub użytkowników odtwarzaczy strumieniowych


Beata-N
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jamówię

(Konto usunięte)

No tak, branżowa demagogia... I tak jest małe prawdopodobieństwo, że Wojtek kupi akurat u mnie, w końcu dzieli nas cała Polska. Więc proszę przestań szukać spisku, akurat prześwietliłem wszystkie (oprócz O2M) Olivy jak się tylko dało, pracuje na nich na co dzień. Próbowałeś podpiąć takiego daca do O3? USB raczej średnio się do tego nadaje, nie ma co porównywać z koaksjalem.

 

A inna sprawa to weź szukaj teraz daca spośród setek propozycji na rynku, przy czym większość porównań kończy się na tym, że lepiej po prostu kupić wyższy model danego odtwarzacza. Do daca musisz kupić jeszcze dobry kabelek sieciowy i pewnie USB (w planach mam organoleptycznie sprawdzić wpływ kabla usb na dniach). No... chyba, że lubisz jak stoi jeszcze dodatkowa puszka na stoliku - ja tam osobiście jestem za upraszczaniem systemów

 

Kolego żaden spisek a strumieniowcami Pana Oliviera bawiłem się na długo zanim pojawiły się w polskiej dystrybucji i na długo zanim miałeś z nimi jakąkolwiek stycznosć.Wiem dokładnie jak gra każdy model i wiem jaki jest a właściwie jakiego progresu 03 v 04 brak.Dobru DAC z asynchronicznym USB z 03 gra jak ta lala-słuchałeś?a jeśli tak to z czym?Moim zdaniem i napisałem to już wcześniej prawidłowy up-grade to dokupienie do 03 DAC-a i potraktowanie trójki jako transportu,Ty proponujesz przesiadkę na poziom 11kzł,która oprócz coaxa niczym innym nie jest uzasadniona i jeszcze twierdzisz,że DAC w 04 prezentuje doskonały poziom,który wyklucza opcję zewnętrznego przetwornika.Dodajesz do tego wątpliwą na tym forum męczarnie w doborze różnych przetworników.Jeśli pasuje Ci jedno pudełko,kup Piano Crafta i po kłopocie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego żaden spisek a strumieniowcami Pana Oliviera bawiłem się na długo zanim pojawiły się w polskiej dystrybucji i na długo zanim miałeś z nimi jakąkolwiek stycznosć.Wiem dokładnie jak gra każdy model i wiem jaki jest a właściwie jakiego progresu 03 v 04 brak.Dobru DAC z asynchronicznym USB z 03 gra jak ta lala-słuchałeś?a jeśli tak to z czym?Moim zdaniem i napisałem to już wcześniej prawidłowy up-grade to dokupienie do 03 DAC-a i potraktowanie trójki jako transportu,Ty proponujesz przesiadkę na poziom 11kzł,która oprócz coaxa niczym innym nie jest uzasadniona i jeszcze twierdzisz,że DAC w 04 prezentuje doskonały poziom,który wyklucza opcję zewnętrznego przetwornika.Dodajesz do tego wątpliwą na tym forum męczarnie w doborze różnych przetworników.Jeśli pasuje Ci jedno pudełko,kup Piano Crafta i po kłopocie:)

 

No okej wiec jakiego DACA proponujesz do 03 zeby zmasakrowac 04 i czy uwazasz ze wejscie usb da taki sam progres jak coax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

No okej wiec jakiego DACA proponujesz do 03 zeby zmasakrowac 04 i czy uwazasz ze wejscie usb da taki sam progres jak coax

 

Wystarczy rDAC najlepiej z Teddy PSU(ja słuchałem z wtyczkowego)albo Hegla i bedzie zabawa.W 04 będziesz miał 2T i okey ale 03 możesz strumieniować z nas-a o pojemności jakiej chcesz..Wybór DACs jesst teraz ogromny,na rynku wtórnym można czasem znaleźć różności,gdybyś np upolował Ayre Q 89 kto wie kto wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

oba odpadaja, nie ta klasa, testowalem,dla mnie nic szczegolnego uwazam ze urzadzenia rozleklamowane na potrzeby handlu ,jutro bedzie u mnie test Olivki 03vs04 napisze jakie sa roznice i czy wogole sa :-)

 

Ayre nie ta klasa?no Kolego to ja mówię pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

umiesz czytac bo mam wrazenie ze nie napisalem OBA !!!!! a Ayre to juz trzecie urzadzenie ktore wymieniles

 

Ale po co ten wrzask?Masz potrzebę zmian lub konfrontacji i ja to rozumiem,porównaj opisz czy ewe.różnica jest warta takiej dopłaty.Najpierw jednak rozejrzyj się na rynku dac-ów to one w największej mierze determinują dzwięk,a ten w 04 versus jakiś zewnętrzny DAC może nie wytrzymać porównania-powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

04 jest nowiutka rozpakowalem swiezynke,mysle ze musi sie jeszcze troche wygrzac ,caly czas chodzi ,napewno jedno co moge stwierdzic urzadzenie jest lepiej wykonane co nie znaczy ze 03 jest wykonana zle, 04 porostu jest jeszcze lepiej wykonana ,gniazda wiadomo sa inne obudowa jakby z innego materialu aluminium jest szczotkowane ,oczywiscie to nie sa rzeczy ktore decydowalyby o tym ze warto doplacic ta roznice w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olive 04 gra bezapelacyjnie lepiej od 03 i to niepodlega zadnej dyskusji , stwierdzam to po bezposrednim odsluchu obu DS-ów, 04 napewno gra dziwiekiem bardziej wyrafinowanym (streamer nowy nie wygrzany, 03 trzy miesiace ciaglego sluchania),rozdzielczym (lepsza góra,bas i przestrzen) to czy ktos zdecyduje sie dolozyc ta roznice w cenie miedzy 03 a 04 to juz jego decyzja ,uwazam ze 03 jest swietna no ale 04 jeszcze lepsza ,jezeli ktos ma mozliwosc porownania obu DS-ów, powinien to przed zakupem zrobic,ja decyzji nie załuje,wiecej odpowiedzi jak ktos zainteresowany to na pw nie chce byc tu posadzany potem o jakas branzowa reklame czy cos w tym klimacie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Olive 04 gra bezapelacyjnie lepiej od 03 i to niepodlega zadnej dyskusji , stwierdzam to po bezposrednim odsluchu obu DS-ów, 04 napewno gra dziwiekiem bardziej wyrafinowanym (streamer nowy nie wygrzany, 03 trzy miesiace ciaglego sluchania),rozdzielczym (lepsza góra,bas i przestrzen) to czy ktos zdecyduje sie dolozyc ta roznice w cenie miedzy 03 a 04 to juz jego decyzja ,uwazam ze 03 jest swietna no ale 04 jeszcze lepsza ,jezeli ktos ma mozliwosc porownania obu DS-ów, powinien to przed zakupem zrobic,ja decyzji nie załuje,wiecej odpowiedzi jak ktos zainteresowany to na pw nie chce byc tu posadzany potem o jakas branzowa reklame czy cos w tym klimacie :-)

A porównałeś zestaw 03 plus zew DAC razem nie przekraczający ceny nowego 04 z samym 04 ?jestem ciekaw Twojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amores,

fajnie, że już po odsłuchach :)

 

Mam jednak prośbę.

Jakbyś odniósł się do porównania brzmienia tych urządzeń w kontekście ich ceny - byłoby super.

 

03HD to koszt 4000, zaś jego lepszy brat kosztuje 2,5x więcej, czyli 10 000 pln.

To, że sprzęt za dychę gra dużo lepiej (i to z tej samej serii), od tego za 4, wcale nie dziwi i gdyby tak nie było, to na 03 możnaby zakończyć produkcję i sprzedaż.

 

Zatem mam inną prośbe - napisz, co ma lepszą relację jakość/cena ?

Olive 03HD za 4000 pln, czy Olive 04HD za 10 000 pln ?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównałeś zestaw 03 plus zew DAC razem nie przekraczający ceny nowego 04 z samym 04 ?jestem ciekaw Twojej opinii.

 

Można wkładać do Poloneza silnik od Porshe i oczekiwać, że składak będzie lepszy od Passata. Tylko po co?

 

W tym zakresie cenowym wzrost ceny przekłada się wyraźnie na polepszenie brzmienia.

 

Olive O4 ma "legalne" wyjscia cyfrowe. Słuchałem O4 z zewnętrznym DAK'iem i było bbaaarrdzooo dobrze.

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Można wkładać do Poloneza silnik od Porshe i oczekiwać, że składak będzie lepszy od Passata. Tylko po co?

 

W tym zakresie cenowym wzrost ceny przekłada się wyraźnie na polepszenie brzmienia.

 

Olive O4 ma "legalne" wyjscia cyfrowe. Słuchałem O4 z zewnętrznym DAK'iem i było bbaaarrdzooo dobrze.

 

Rozumiem ,że 03 z zew DAC-em też słuchałeś?Podziel się wrażeniami

 

W modelach 03 i 04 wszystko co ma wpływ na brzmienie) za wyjątkiem przetworników jest takie samo,dlatego z mocnym przymróżeniem oka czytam o tych kolosalnych różnicach między BB a Cirrusem,kolosalna różnica to jest pomiędzy 04 a Olive-opus(poprzednik)ale tego to pewnie w ogóle nie słyszałeś

Edytowane przez jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest duza roznica a nawet bardzo, nie wierzysz zapraszam, nie bede dalej udowadnial bo po co, gdyby tak nie bylo, zostawil bym 03 ,04 gra o klase lepiej i nie bede kombinowal z dacami bo nie mam takiej potrzeby, na tym poziomie 04 w zupelnosci jak dla mnie wystarcza kto wie moze w przyszlosci zainwestuje w daca .04 powinna sie wygrzewac ok 100h a nie gra jeszcze 40h dopiero wrocilem ze studia i do konca tygodnia powinna sie wygrzac porzadnie ,mimo to, jest naprawde o wiele lepiej niz 03 i nie sprzedawalbym 03 gdyby bylo inaczej bo 03 mnie mile zaskoczyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz, co ma lepszą relację jakość dźwięku / cena ?

 

03HD za 4000, czy 04HD za 10 000 pln ?

 

taka odpowiedz nie istnieje a ja moge byc nieobiektywny bo wlasnie wymienilem 03 na 04

trzeba posluchac i samemu sobie odpowiedziec ,kazdy ma inne ucho i wymagania

 

Amores999,

Edytowane przez Amores999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Jako ciekawostke napisze, ze w niedziele bylem na targach w Horten i zdaje sie, ze glownie gry tam strumieniowce, min MBL, T+A Music Player Balanced, Linn Majik DS, Ayon s3 i jeszcze kilka ktorych nie wspomne. Swietnie zagral system T+A z Martin Logan:) Bardzo ladnie MBL z Tannoyami i wzmacniaczami Manleya, tylko bas szczuplutki w tym ostatnim. Jeszcze jakby chciano sie skompromitowac to puszczona Toccate J.S.B.:)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Zastój coś w w klubie :-(

 

W ten weekend będę porównywał ULPSy do Squeezeboxa Touch.

 

W lewym narożniku SBooster BOTW Linear Power Supply : http://www.squeeze-upgrade.com/logitech-linear-power-supply-squeezebox-touch-p-1572.html

W prawym narożniku Tomanek ULPS : http://www.tomanek.dbv.pl/viewpage.php?page_id=57

 

Streamer: Squeezebox Touch + TToolbox 3.0 (Wifi OFF/Analog Output OFF. Oba zasilacze bez modyfikacji, na standardwoych sieciówkach.

 

Można już obstawiać :-)

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastój coś w w klubie :-(

 

W ten weekend będę porównywał ULPSy do Squeezeboxa Touch.

 

W lewym narożniku SBooster BOTW Linear Power Supply : http://www.squeeze-upgrade.com/logitech-linear-power-supply-squeezebox-touch-p-1572.html

W prawym narożniku Tomanek ULPS : http://www.tomanek.dbv.pl/viewpage.php?page_id=57

 

Streamer: Squeezebox Touch + TToolbox 3.0 (Wifi OFF/Analog Output OFF. Oba zasilacze bez modyfikacji, na standardwoych sieciówkach.

 

Można już obstawiać :-)

Masz obie części SBoostera? Możesz napisać jakie - jeśli w ogóle - zmiany wnosi sam http://www.squeeze-upgrade.com/logitech-switchmode-upgrade-voor-squeezebox-touch-p-1567.html podłączony do oryginalnego impulsowego zasilacza SBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten PSU ma nierozłączalnego Sboostera niestety :-(

Czekam dalej na przesyłkę bo przelew się opóźnił.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten PSU ma nierozłączalnego Sboostera niestety :-(

Czekam dalej na przesyłkę bo przelew się opóźnił.

Szkoda :-) bo na stronach Soundcheck'a http://soundcheck-audio.blogspot.com/2011/11/touch-toolbox-hw-and-network.html znalazłem:

 

"My commercial PS recommendation would be an S-Booster Power Supply at around 140€ (currently 230V only) .

The Sbooster filter (a choke and some caps), which they sell also as a seperate unit, I consider one of the key elements here. That filter is put just in the 5V DC line in front of your Touch DC power line.

This filter can be bought as a standalone device for a couple of $.

It even works well on my battery+SuperTeddyReg based supply - between Teddyreg and Touch.

 

I tend to say, that the filter makes more of a difference than the PS or regulators itself. I had those TeddyRegs around. I wouldn't go form them any longer.

 

If you own a nice linear 5V supply already (EBAY sells those around 30$), you should try at least the Sbooster filter."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.