Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Klub użytkowników odtwarzaczy strumieniowych


Beata-N
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, trafił do mnie CA Stream Magic... nastawiałem się na odsłuch plików 24/192 a tu dupa blada. Odtwarzacza sobie z nimi nieradzi. Czy to wina dysku? Pliki mam zapisane na 2.5" dysku WD Passport. Słyszałem opinię, że najlepiej byłoby sprawić sobie dysk 3.5" z niezależnym zasilaniem. Jakie są Wasze podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem w instrukcji, 192 tylko przed USB Audio, pozostałe dwa wejścia (klasyczne USB) obsługują 96max.

 

Pliki z HDtracks. Właśnie zakończyłem odsłuch Claptona/461 Ocean Blvd. - 24/96... jest lepiej niż przypuszczałem.

 

Tylko co zrobić z plikami 192 - konwertować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

dopisuję się jako 'nowy' z Olive O3HD. To mój pierwszy odtwarzacz strumieniowy i bardzo przypadł mi do gustu.

Ciekawy jestem czy nie można dorobić mu wyjścia optycznego lub coaxiala w miarę bezboleśnie, ale potrzebowałbym w tym pomocy bardziej doświadczonych kolegów.

Jak na razie udało mi się testowo 'zmusić' O3HD do współpracy z dyskiem 2TB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się dopisuje od dłuższego czasu posiadam SM6 - fajna maszyna.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapisać z Cyrus Stream X v2. Wersja v2 obsługuje 24-192 i pliki bezstratne Appla. Podłączone chwilowo do Cyrusa 8XPd zasilającego WIloson Benesch Square 2. Mam jeszcze Cyrusa DAC XP i szukam do niego ewentualnie końcówek monofonicznych. Zmiany, zmiany. Pliki rip CD oraz HD na NAS'ie w sieci.

Edytowane przez DJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od pewnego czasu Denon DNP-F109. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Urządzenia stereo.

 

Dane mogą być dostarczane z przez USB (karty pamięci, dysk twardy, iPad - przejmuje sterowanie, itd) oraz przez sieć (lokalny serwer, laptop w sieci, internet)

 

Wychodzi bez zmiany jakości, do 24-192, przez SPDIF coaxial

Dodatkowo ma nawet przyzwoity DAC w sobie i można wyjść analogowo RCA stereo.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Prawda prawda prawda... Jak by plyta byla po 20 zl to bym sam kupowal a tak ciagne flac z chomikuj itd... Sory ale plyta jie kupuje bo zbierac nie lubie, wole sie powymienac ze znajomymi. Artyski nazekaja ze tamtiem nie placimi i piraci jestesmy. Niech maja na stronie swojej plyte po 10-15 zl i mysle ze wiekszosci nie bedzie sie chcialo szukac po necie...

 

ależ ty jesteś zwykłym złodziejem

Idziesz i kradniesz audi, bo gdyby kosztowało 10tys zł, to być kupił legalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Pytanie do użytkowników SM6:

 

Przesiadłem się na większy dysk USB. Poprzednio grałem z WD my Passport 1TB, teraz zakupiłem WD My Book 3TB. Poza pojemnością, istotną różnicą jest format, mniejszy dysk to 2.5", ten nowy to 3.5" z własnym zasilaniem. No i niestety SM go nie widzi. Dysk jest widoczny przez komputer, w ten sposób przerzuciłem na niego zawartość poprzednika. Mogę na nim spokojnie pracować via komputer. Ale niestety sam odtwarzacz go nie widzi. Nawet po aktualizacji oprogramowania zarówno odtwarzacza jak i dysku (nota bene oba miały najnowszy soft).

 

Zaniosłem odtwarzacz do sklepu i podłączyłem ze sprzedawcą inny egzemplarz dysku. Ten sam problem. Komunikat EMPTY podczas gdy powinny być widoczne pliki firmowe dysku. Zgłosiłem rzecz do centrum wsparcia CA. Pracują nad tym.

 

Mieliście podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Taki Stream Magic gniazdo USB ma raczej do wpinania tzw. pendraków (pendrive) niż pełnowymiarowych dysków. Urządzenie jest rodzajem prostego komputera przeznaczonego do wykonywania kilku podstawowych funkcji. Podejrzewam, że może to być problem z systemem plików na dysku. Nie znalazłem informacji o tym jaki system plików SM6 umie czytać. W pierwszym rzędzie to należałoby sprawdzić - jaki system był na dysku 1TB, a jaki jest na 3TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StaryM może mieć rację. Nie widzi albo ze względu na system plików (wydaje mi się, że pisząc o jakimś "jedynie obowiązującym" nie do końca wiesz o czym piszesz...) albo ze względu na brak na nim plików audio w odpowiednim formacie (na nowym dysku nie zobaczy plików firmowych, tekstowych i np jpg). SM6 widzi tylko pliki audio.

Ciekawi mnie, dlaczego nie zainstalowałeś serwera? Rozwiązanie chyba sprawniejsze niż żonglowanie dyskiem. Serwer na 99% będzie miał własny system plików, jeden z wielu niezobowiązujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd. SM6 widzi również katalogi, nawet jeżeli nie zawierają plików multimedialnych. Widzi katalogi preinstalowane przez WD na mniejszym dysku, zawierające pliki systemowe dysku. Tych samych katalogów preinstalowanych przez WD na większym dysku już nie widzi. Pytanie, czy pisząc swoją opinię wypowiadasz się jako użytkownik SM6 czy tylko jako czytelnik internetowych treści

Oba dyski mają system plików NTFS.

A serwera nie zainstalowałem bo miałem taki kaprys. Żonglerka dyskami to moje hobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji SM6 nie ma słowa o ograniczeniach pojemności dysków. Podobnie Support Team nie wnosił takich uwag, chociaż im więcej z nimi koresponduję tym bardziej się łamią i chyba w końcu przyznają, że takiej informacji zabrakło w instrukcji obsługi. Szkoda, bo to by znaczyło że wywaliłem 500 w błoto. (na szczęście znajdzie się jakieś zastosowanie dla tego dysku).

Czy zatem ktoś ma doświadczenie z podłączeniem urządzenia jak poniżej, nie chciałbym wpakować się ponownie, zwłaszcza, ze zwrotów dysków akurat nie przyjmują

http://www.komputronik.pl/product/113034/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/WD_My_Book_Live_3TB_10-100-1000_MB-s_Black.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji napisali że dysk ma być sformatowany jako FAT32

 

 

 

cytat z instrukcji

 

"• Upewnij się, że podłączony nośnik danych został sformatowany zgodnie z systemem plików

FAT32."•Sprawdź, czy podłączone do złącza USB odtwarzacza urządzenie nie wymaga prądu zasilaniao natężeniu wyższym niż 1A (dotyczy to nośników danych, które są zasilane ze złącza USB)http://www.cambridgeaudio.com/media/localusbmediatroubleshooting-1353494512.pdf

Edytowane przez ranczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Panie (mam nadzieję) i Panowie,

jako nowy użytkownik portalu, witam i pozdrawiam Was wszystkich serdecznie.

 

Mam pewną kwestię, którą chciałbym z Wami przedyskutować;

postanowiłem "wejść" w nowe media i zamówiłem odtwarzacz strumieniowy/dac/preamp Atoll ST200 (właśnie do mnie "płynie"). Obecnie jestem na etapie konstruowania odpowiedniego "zaplecza".

Po przeczytaniu kilku recenzji podobnych urządzeń, mam świadomość, że streaming plików via sieć LAN (wifi lub kabel sieciowy), pod względem jakości dźwięku, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Znacznie lepsze efekty (we wszystkich urządzeniach tego typu) przynosi wykorzystanie streamera jako przetwornika USB (B), z użyciem komputera (z odpowiednim oprogramowaniem bit-perfect).

 

Istnieje oczywiście jeszcze jedno rozwiązanie - podpięcie do streamera zewnętrznego dysku NAS bezpośrednio do łącza USB (A) zamiast do sieci LAN. I tu zrodziło mi się pytanie; czy takie połączenie, pod względem jakości dźwięku jest bliższe streamingowi via LAN, czy konwersji C/A sygnału z komputera.

 

Będę wdzięczny za wszelkie Wasze komentarzem, uwagi i sugestie.

 

Pozdrawiam, M

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob Roy

(Konto usunięte)

mam świadomość, że streaming plików via sieć LAN (wifi lub kabel sieciowy), pod względem jakości dźwięku, nie jest najlepszym rozwiązaniem.

 

A to dlatego, ze LAN nie ma zadnego wplywu na jakosc dzwieku i ciezko na tym zarobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

Jak rozumiem jesteście zdania, że niezależnie od tego czy dochodzi do transferu asynchronicznego z komputera przez USB (B), czy przez LAN (po kablu lub wifi), czy też przez USB A (pamięci zewnętrzne), teoretycznie nie powinno mieć to wpływu na jakość dźwięku (?).

 

Nie mogę tej teorii odmówić logicznych podstaw. Zastanawia mnie jednak skąd te radykalne rozbieżności w ocenie, publikowane na łamach prasy AV (choćby w teście ST200 w ostatnim wydaniu AVideo)?. Głuchota/manipulacja? ... bo jakość okablowania nie powinna mieć jakiegokolwiek znaczenia o ile struktura bitowa na wyjściu jest taka jak na wejściu.

 

Zupełnie nie mam doświadczenia w tej kwestii - bawiąc się ST200, SM6 i MA7004, nie miałem dostępu do urządzeń sieciowych, testowałem więc, przede wszystkim, łącza coaxial'ne z zewnętrznym transportem CD oraz pendrivy.

Pzdr, M

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.