Skocz do zawartości
IGNORED

Cube Audio - ktoś słuchał/zna?


Gość discomaniac71

Pozycja polskich producentów na rynku audio  

113 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy uważasz że klocki/kolumny polskich producentów są konkurencyjne na rynku audio? (nie dotyczy Diory. Tonsilu itp)



Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, podobno te monitory są lepsze od WLM Diva... Słuchał ktoś tego?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

podobno ... :)

oni też mieli wyprodukować jakiś monitor na szerokopasmowcu który sami sprzedają a wyprodukowany jest przez stx-a

podobno niezły ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze od WLM zapewne dlatego, bo wydarta nakładka przeciwpyłowa nie tłumi koncentrycznego wysokotonowca -

nawet sam tego nie wymyśliłem, przytaczam słowa :-)

Najlepiej w ogóle wyjąć głośniki ze skrzynki, to wtedy najpiękniej na świecie będzie odtwarzana cisza...

 

Każdy się może wypowiedzieć, więc i moje zdanie: powoływanie się na porównania z WLM jest żenadą.

Bym bardzo prosił, że gdyby ktoś się wypowiadał, to niech dokładnie (powtórzę: dokładnie) opisze system,

w którym grały oryginalne kolumny WLM. Na stronie WWW firmy WLM są nowe zdjęcia - także z produkcji. Może link do galerii

jak powstają nasze swojskie "cuda"?

 

Były już na forum wypowiedzi, że WLM słabo grają - na podstawie klonów kolumn! Zaraz ktoś tych Cube posłucha i też powie,

że WLM jest kiepski. I tak aroganckimi porównaniami psuje się biznes tym, którzy na dobre interesy zasługują.

 

Ja tylko w takiej sprawie - bez ordynarnych porównań proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

grynio są różne wymagania. Tonsil spełnia jedynie te które mają mało wyrafinowani miłośnicy dźwięku. Panowie proszę do sedna tamatu, nie chcę żeby znów zaczęła się pyskówka nt. polskiego pseudo high-endu pokroju Tonsilu czy Diory. Ankieta dotyczyła raczej takich producentów jak Harpia Acoustics, Audio Academy, Sound & Line, Struss itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędzej tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w sumie może być ciekawy głośnik

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędzej tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w sumie może być ciekawy głośnik

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

tyle to i sam wczesniej przeczytalem

myslalem ze cos wiecej powstalo

?

przyznam sie , ze ostatnio chodzi mi po glowie zestaw szerokopasmowy

w zwiazku z tym ciekaw jestem

wiecej osobistych doswiadczen z tymi cube audio , jaka obudowa jak to sie ma do fostexa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja złożyłem rok temu projekt klang ton ct193 na monacorze sph60x,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bardzo fajnie ciepło z całkiem odważnym basem to grało a koszt ok 700pln z fornirem na obudowach zamawianych,

bardzo przyjemny dźwięk, gdyby był jakiś projekt pod tego stx-a to może też bym z ciekawości się skusił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za nowy rodzaj cenzury? Nie ma tego postu z 15:46

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ktoś miał doczynienia z tym szerokopasmowcem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

A ja mam tuby tractrix 600 hz od Cube audio. Miałem Acoustic Energy AE120 i moje DIY z tubami Cube to spory krok do przodu przedewszystkim jeśli chodzi o realizm,naturalność wokali i zakres sceny która się rozszerzyła na boki poza kolumny i troche do przodu.

 

Z polskiego Madrala A2 SE też jestem od dawna zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubedes, BMS 4538 w tubie fachowo osadzony na kolumnie;) W poniedziałek zamontuje lepsze okablowanie dla driverów,nie moge sie doczekać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24925-074965300 1301670359_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz coś więcej zdradzić o całej kolumnie? ;)

 

Niskośredniotonowy głośnik to Monacor sp30/200neo w bassreflex 120-130 litrów. Mam jeszcze belke do zamontowania aby usztywnić tylnią ścianke i musze sie zastanowić nad tym fornirem,składanie mniejszych kawałków forniru to nie najlepszy pomysł.

Grają przyjemnym basem całość ma odpowiednią wage,nie dudni. W założeniu miało być miekko,szybko i niskie zejście, z tego co wyszło na razie jestem zadowolony choć dla liniowego zejścia do 40 hz poświeciłem chyba charakterystyke impulsową ale za to potęga basu i przywalenie jak sie podkreci gałke głośności nie ma sobie równych wśród przeciętnych kolumn hifi,tylko że na codzień takie pranie basem nie jest wogóle potrzebne.Zwrotnica Behringer 2way aktywna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubedes, BMS 4538 w tubie fachowo osadzony na kolumnie;) W poniedziałek zamontuje lepsze okablowanie dla driverów,nie moge sie doczekać.

 

Dzięki.

To chyba pierwsze fotki tub lancastera, bo nawet on sam nie wkleja zdjęć, nawet na swoim forum (AH) ;-D

 

PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam Panie Wojtku (WLM - o ile dobrze kojarzę).

Zwykle nie odnoszę się do negatywnych opinii formułowanych w taki sposób, tym bardziej znając Pańską sympatię do marki WLM.

 

Proszę nie wiązać zestawów Cube Audio Silver w jakikolwiek sposób z konstrukcją WLM DIVA.

 

Jest to konstrukcja całkowicie różna pod względem :

 

- głośnika średniowysokotonowego odtwarzającego pasmo najbardziej czułe dla ucha i przekazujące najwięcej informacji/emocji a więc głośnika średniowysokotonowego.

Przy tej okazji dodam, ze zastosowany przez nas głośnik jest obiektywnie z zupełnie innej (wyższej) półki cenowej.

Bliźniaczy do zastosowanego przez nas głośnik pracuje w zestawach kosztujących 100K$(oczywiście nie WLM).

Jeśli orientuje się Pan w jakich - świetnie, jeśli nie, i jest Pan ciekaw służę odpowiedzią na PW (wraz ze stosownym linkiem).

 

- zwrotnicy.

 

- zapewne objętości i strojenie obudowy (piszę "zapewne", bo nie interesowało mnie to)

 

WLM korzysta z głośnika wysokotonowego znanego z kultowej polskiej konstrukcji sprzed kilkudziesięciu lat (pewnie wie Pan z jakiego). Głośnik ten jest brandowany przez firmę Eminence jako APT.

Eminence oferuje m.in kit zawierający DOKŁADNIE zawartość Divy (Beta8/10/12CX + APT).

Zastosowanie nawet 2 identycznych głośników w zestawie nie determinuje dla mnie tego że konstrukcje powstałe w oparciu o nie są swoimi klonami. Jak się domyślam różne w obu przypadkach (kit Eminence, WLM) są zwrotnice.

 

Pisze Pan, że w Cube Audio Silver został użyty ten sam głośnik Eminence co w konstrukcji WLM (a wcześniej w kicie Eminence). Tak to prawda i jest to jedyna cześć wspólna pomiędzy oboma projektami. Czy to oznacza dla Pana :klonowanie: ?

 

Zestawów głośnikowych wykorzystujących ten san głośnik niskosredniotonowy są na rynku dziesiątki jeśli nie setki.

Zestawów głośnikowych wykorzystujących ten sam KOMPLET głośników (głośnik wysokotonwy + niskośredniotonowy) również pewnie znajdziemy na rynku kilka.

W każdym z tych zestawów (o ile nie są wprost i z intencji klonami, co w wypadku Cube Audio Silver nie ma miejsca i co mam nadzieję wystarczająco jasno wyjaśniłem ) mamy do czynienia z innym podejściem konstruktora.

Pyta Pan o zdjęcia z produkcji (akurat zauważył Pan, ze WLM zamieszcza takowe, wiele firm nie).

Jeśli jest to element podnoszący wiarygodność w oczach choćby jednego klienta pomyślę nad taką fotorelacją :-)

Proszę być spokojnym, nasze zestawy powstają w fabryce z wieloletnim doświadczeniem wykonującej obudowy zestawów głośnikowych dla kilku znanych krajowych producentów zestawów głośnikowych.

 

W przyszłości nauczeni doświadczeniem i niewybrednymi uwagami dołożymy starań by zestawy głośnikowe oferowane przez nas nie były kojarzone z konstrukcjami charakterystycznymi.

Mimo wszystko dziękuję za zwrócenie uwagi. Mam nadzieję że ma Pan świadomość Panie Wojtku, że swoją działalnością niszczy Pan produkt poprzez podawanie nieprawdy/insynuacje ?

 

Zachęcamy do zapoznania się z zestawami przed wyrażeniem opinii.

Z przyjemnością odpowiemy na pytania.

 

 

Pozdrawiam

Marek

[email protected]

 

PS. przepraszam, ze dopiero teraz odpowiadam na "zarzuty", ale sporadycznie przeglądam serwis.

PPS. w innym miejscu zapytano co wpłynęło na wybór tego a nie innego głośnika niskośredniotonowego :

 

"Głośnik niskośredniotonowy Eminence został wybrany ze względu na brak innych w tym segmencie cenowym.

Mam, nadzieję że nikt się nie obrazi o wklejenie fotek porównawczych detali przodu i tyłu kolumn.

Sami będziecie mogli Państwo ocenić w czym kolumny są podobne." (a są pod względem 1 zastosowanego głośnika)

 

Odpowiednio, pierwsze ujęcie WLM Diva, drugie Cube Audio Silver. Wnętrza obu zestawów całkowicie różne.

 

.

 

"No właśnie, podobno te monitory są lepsze od WLM Diva... Słuchał ktoś tego?"

 

Discomaniak, jakiś czas temu miałem WLM Diva (oddane w rozliczeniu).

Jeżeli masz pod ręką WLM i faktycznie chciałbyś porównać to z przyjemnością umówię się na spotkanie.

Nieskromnie powiem tylko, ze różnica jest spora :-)

 

Silver grają realnie bardzo OK (przepraszam za lekką reklamę, ale autor wątku pyta, więc odpowiadam zgodnie z doświadczeniami). Dźwięk jest barwny, z nutką elektrostatyczności ze swobodną przestrzenią i dynamiką.

Jedyna ewentualna uwaga to, ze nie są to konstrukcje dla fanów niskich tąpnięć basu.

Spokojnie :-), basu będzie jak z 18cm midbasu np. Seasa, ale mniej efektywne konstrukcje wyposażone w 25cm woofer odtwarzają go więcej w niskich rejestrach.

To są najnormalniejsze prawa fizyki.

 

Czasami producenci podają dane techniczne odpowiadające rzeczywistości. Np. JBL w zestawach Everest nie wstydzi się napisać, ze zestawy odtwarzają pasmo od 45Hz (-6dB). Za to chyba nikt nie ma wątpliwości, ze bas z 2 szt 15 calowych wooferów to zupełnie inne doznanie niż bas z 1 szt 18cm przetwornika ?:-)

 

I na koniec uwaga natury ogólnej. Zestawy tubowe nie są z cała pewnością propozycją dla wszystkich (tak jak i każde inne dowolnie wybrane), za to jeśli ktoś posłucha dobrze skonfigurowanych i się zakocha to nie ma już powrotu :-)

Dla osób ceniących realizm, chcących mieć raz na zawsze święty spokój w temacie "gonienie królika" i cieszyć się muzyką.

Ze swojej strony polecam.

 

Pozdrawiam wszystkich miłośników muzyki

 

Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-27759-0-92399500-1312783129_thumb.jpeg

post-27759-0-89752500-1312783484_thumb.jpg

post-27759-0-40178900-1312783494_thumb.jpeg

post-27759-0-50076000-1312785112_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość _avw_

(Konto usunięte)

reakcja szachisty :lol: po ośmiu miesiącach od dokonania krytycznego wpisu. Trzeba było poczekać jeszcze miesiąc może by się coś oryginalnego urodziło zamiast naśladownictwa. Wystarczyło kilka ruchów frezarką i nikt by się nie czepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reakcja szachisty :lol: po ośmiu miesiącach od dokonania krytycznego wpisu. Trzeba było poczekać jeszcze miesiąc może by się coś oryginalnego urodziło zamiast naśladownictwa. Wystarczyło kilka ruchów frezarką i nikt by się nie czepiał.

 

 

Przykro czytać, tym bardziej ze tłumaczyłem zdaje się Panu (chyba, ze nastąpiła zbieżność loginów) kilkukrotnie wszystkie zamieszczone tutaj szczegóły/różnice obu konstrukcji.

 

Nie mam pretensji o to, ze osoba ogladajaca Silver i Divę widzi ten sam głośnik niskośredniotonowy, bo niby dlaczego dowolny głośnik niskośredniotonowy miałby się różnic od innego takiego samego ?:-)

Natomiast mówić o naśladownictwie nie można, ponieważ poza tym jednym elementem konstrukcji oba zestawy różnią się wszytskim :

 

1. głośnik średniowysokotonowy

2. zwrotnica

3. wygląd zewnętrzny (jednolita bryła vs "cokół")/inaczej zrealizowany port b-r i pewnie wytłumienie, inaczej wykonany tylni terminal.

4. Objętość i strojenie układu rezonansowego

 

Była już o tym mowa, ale skoro padają te same "zarzuty" to przedstawiam rzeczy, których albo faktycznie nie widać oglądając zestaw pobieżnie, albo są one wyrażane z czystej złośliwości. Ocenę opinii pozostawiam Państwu.

 

Proszę przyjąć moje informacje do wiadomości, w razie jakichkolwiek wątpliwości z przyjemnością je rozwieję podczas porównania bezpośredniego obu zestawów.

Tak jak pisałem nauczony doświadczeniem kolejne projekty (jeśli chodzi o zestawy tubowe zdecydowanie bardziej ambitne) będą realizowane w taki sposób by nie było niepotrzebnych tematów. Zatem zastosujemy :

 

- OEMowe produkowane przez nas tuby z polimerbetonu

- autorskie wzornictwo (oczywiście prawdziwy uparciuch zapewne znajdzie podobieństwa do tego czy owego - nie da się uniknąć porównań z innymi zestawami które również stosują....tuby :-), system tubowy ponadto musi być wkomponowany w konstrukcje nośną/obudowę).

Niemniej po cichu liczę na to, ze projekt tym razem bardzo się spodoba czytelnikom audiostereo :-)

 

Pozdrawiam

Marek

 

PS. refleks rzeczywiście może mało satysfakcjonujący w tym przypadku :-)

Tak jak pisałem zaglądam na serwis raz na kilka miesięcy. Nie mam nic przeciwko dyskusji czy uwagom, ale nie spodziewałem się szkalowania. Pewnie przez mój wrodzony optymizm.

 

Jako, że jak wiadomo obraz powie więcej niż 1000 słów pozwolę sobie zamieścić fotkę jednego z kandydatów do naszej nowej konstrukcji na tle popularnego APT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.