Skocz do zawartości
IGNORED

Harman/Kardon HK 680 CLUB ;-))


rafko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

1. Usuń zworki

2. Musisz mieć po 4 żyły na kolumnę.

3. Głośniki A we wzmacniaczu podłącz pod górę kolumn.

4. Głośniki B we wzmacniaczu podłącz pod dół kolumn.

5. Włącz we wzmacniaczu głośniki A+B

7. Badaj uszami.

 

Jestem przekonany że przy twoich głośnikach i dobrym okablowaniu różnica będzie wyraźna (na+)

Pod warunkiem że głośniki mają mozliwość pokazania zmian. Dużo zależy od warunków w pokoju i od ustawienia kolumn oczywiście.

W przypadku mojego zestawu poprawiła się stereofonia,detaliczność,minimalnie dynamika i kontur basu.

 

(W Audiostereo chyba masz ciekawy test dot. sesowności takiego rozwiazania przeprowadzony na wiele sposobów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemogę znaleźć niestety. Trafiłem nań przypadkowo z tydzień temu.

Wniosek był taki że jak najbardziej jest to efektywny sposób poprawy brzmienia.

Sprawdziłem na swoim systemie i potwierdzam poprawa jest wyraźna.

Kupując nowe kable na bank poszukam i kupię wersję bi wire.

Z resztą w większości sklepów można wypożyczyć niezobowiązująco za kaucją więc trzeba wziąć ze 4 komplety na weekend pomordować się i dojść do wniosku po swojemu.

Niektóre modele Audioquesta można podpiąć pojedyńczo bąadź podwójnie i chyba w tym pomędzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

760 to naprawde niezly cd'ek. Jeden z najlepszych jakie wypuscil harman. Swoja 760 oddalem rowniez za ok 700zl wiec cena na allegro raczej normalna jezeli jest w bdb stanie i z pilotem. Jedynym minusem dla mnie bylo ze gral za bardzo dolem w moim zestawie.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a wie ktoś może jak dobrać do tego wzmacniacza pilota?

Mam też hk980 od niego działa i w hd750 i w najważniejszych miejscach hk680 ( głośność, źródło ) więc nie powinno być prawdą to co gdzieś wyczytałem o niedostępności kodów...

 

Co do cedeka - po prostu nie słyszałem. I mam lekki uraz do allegro.

 

Po trzecie, nie ma ktoś jakiejś zaufanej osoby we wrocławiu, która mogłaby hk680 doprowadzić trochę do porządku?

Kiedy jeszcze działał, bardzo podobało mi się jak grał więc chciałbym przy nim pozostać, a ujawnił się jakiś zimny lut chyba, raz się końcówka włącza a innym razem nie... No chyba że będzie to kosztować więcej niż sam wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HK 680 pasuje uniwersalny Philips SRU 7060 dostępny na alledrogo za 50 zł (tzw. powystawowy).Wystarczy wstukać kod. Włącza,wyłącza, kręci gałą volume, chyba 3 źródła można wybierać.Bardzo solidny pilot i steruję nim też innymi urządzeniami.Ma funkcję uczenia się z oryginalnego pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viatraco, 13 Kwi 2010, 14:33

 

>Do HK 680 pasuje uniwersalny Philips SRU 7060 dostępny na alledrogo za 50 zł (tzw.

>powystawowy).Wystarczy wstukać kod. Włącza,wyłącza, kręci gałą volume, chyba 3 źródła można

>wybierać.Bardzo solidny pilot i steruję nim też innymi urządzeniami.Ma funkcję uczenia się z

>oryginalnego pilota

 

Ja ma cos takiego i tez robi to wszystko co napisales:

http://www.allegro.pl/item986502025_uniwersalny_pilot_ur_820_8w1_vivanco_uczy_sie.html

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zgodnie z zapowiedzia kilka moich spostrzezen z porownania HK680 i HK690.

 

Zestaw testowy:

-HD760 lub Lampucera maxi jako zrodlo

-wzmak

-Eltax Liberty 5+ (wersja mk.II - ta podobno gorsza w kolorze buk)

 

Po odpaleniu HK690 duze rozczarowanie - szeroko i bezbarwnie, chropowate wysokie etc. Oczywiscie z powodu tygodniowej podrozy z Niemiec sprzet laknal pradu. Po 18 godzinnym wygrzewaniu jest juz zupelnie inaczej.

 

Po pierwsze jest wieksza rozdzielczosc, slychac wiecej naraz. W tlumie instrumentow hk680 potrafil sie lekko pogubic, tu sie to raczej nie zdarza. 680-tka wydaje sie grac bardziej zwarto, 690 ma duzo wiecej powietrza. 690 gra bardziej "na twarz", 680 bardziej aksamitnie. Dynamika obu jest bardzo dobra. 680 gra pozornie bardziej dolem, wynika to chyba z tego, ze 690 oddaje wieksza czesc pasma - przedmioty wpadaja w rezonans a ja slysze bas mikry, przykryty jakby innymi czestotliwosciami.

Ciekawostka jest budowa - HK680 ma duzo lepsze gniazda glosnikowe, gniazda RCA (mimo, ze nie zlocone) i jest zrobiony w Japonii (HK690 na Tajwanie). Kazdy sprzet na zdjeciu ma rowniez inny odcien malowania , najczrniejszy jest HK690.

Tyle na poczatek, chyba 690 ze mna zostanie na dluzej a 680 poszuka nowego domu...

pozdrawiam harmanomaniakow

post-25990-100006692 1271876244_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchalem hk 680 i 690,zadna rewelacja,powiem szczerze ze za darmo bym nie wzial zadnego,ale z tego co pamietam 680 zagral lepiej,tem drugi 690 to kompletna klapa na calej lini,dziadostwo jakich malo,odradzam wydawanie pieniedzy na ten chłam,kazdy nowy zagra lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja biorę od razu, nawet nie za darmo.

 

Wydaje mi się że na forum powinien jednak być duży napis na froncie : "Dobre brzmienie jest dla każdego czym innym".

 

@Sebziel - dopiero teraz zobaczyłem twoją opinię o 760 - za tyle to bym wziął. Tym bardziej że w ogólnym pianiu o 750 nie doczytałem się że on ma tak mały poziom sygnału na wyjściu! 760 też tak ma ?

 

I domyślam się że ten 680 na alle to nie Twój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

760 nie ma niskiego poziomu na wyjsciu, przynajmniej porownujac do Lampucery.

Na Allegro nie ma jeszcze mojego 680 - test sie nie zakonczyl, chce zeby pare osob tego jeszcze posluchalo.

Nie mam, niestety, dojscia do "nowych sprzetow" w przedziale cenowym nowego HK690 (szacunkowo ok. 6kpln).

Te budzetowki np z Media Marktu ze slicznymi niebieskimi diodami NIE graja dobrze.

Byc moze sa sprzety w tejs cenie grajace lepiej, ale dla mnie na razie to brzmienie z taka barwa i wykopem (600W poboru)

wystarczy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mówisz o starych jak rozumiem ? Tak jak przedmówca - odczucia subiektywne.

 

Szczerze mówiąc u mnie stoi i się kurzy, nie zdarza mi się patrzeć na te klocki. Ma grać dobrze, a wystarczy żeby nie straszyło.

Jak np (wg mnie i tylko mnie!, nie widziałem wszystkich itd) dla mnie ca, nad i rotel wyglądają okropnie...

 

Wracając do Harmana - ja byłem przekonany że 690 to jest wyższy model tej samej linii co 680. A patrząc na opinie i budowę w środku to już nie jestem taki pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to JEST najwyzszy model serii 6xx. Nie wiem, czemu nie robili go w kraju - moze byl produkowany pozniej? Testy wciaz trwaja, on sie wciaz grzeje, ale chyba jest za mocny dla mnie... Daje wysokimi po uszach a niskimi po potylicy, moze pokoj za maly (16m2)?

Dynamika za to jest POTEZNA. Dzis spotkanie odsluchowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.