Skocz do zawartości
IGNORED

Harman/Kardon HK 680 CLUB ;-))


rafko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kabelek to zwykły "jack" z jednej i drugiej strony.Łączysz od wzmacniacza Out do tunera in., od tunera Out do CD in itd. Za pomocą tego kabelka sterujesz wzmakiem inne klocki Harmana . A jak masz też decka to steruje jeszcze funkcją "cd sync" Np taki kabelek http://allegro.pl/kabel-mini-jack-3-5mm-m-m-1-2m-iphone-ipad-android-i4790435281.html

Edytowane przez kickdown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich HK'owców i też chciałbym do klubu ;-)

Od tygodnia jestem w posiadaniu HK680 i jestem zachwycony, czuje że pogra u mnie dużej.

Gra w połączeniu z HD730 (poluje na HD760), TU950 i Monitor Audio BR5 (W przyszłości coś innego... może jakieś Quadrale Phonologue Gold)

 

Już pół roku z HK680... Kolumny zmieniłem na Paradigmy MONITOR 7 v.4 (Dźwięk klasę wyższy niż MA BR5, dźwięk systemu nie stracił klarowności a zyskał troszkę ciepła i rozmiaru).

Przez ostatnie pół roku miałem CD HD730, ale udało mi się niedawno upolować HD760 w bardzo dobrym stanie (i tutaj znów skok o klasę wyżej. Dźwięk charakterem bardzo zbliżony do tego z HD730, natomiast przestrzeń i detaliczność poprawiły się znacząco nie wspominając już o dynamice. HD760 nie gubi się przy szybkiej i energicznej muzyce. No i wykonanie... praca mechanizmu tacki czy choćby przycisków. różnica naprawdę spora oczywiście na plus :-)

 

Jak znajdę chwilkę to zrobię kilka fotek i wrzucę do oglądnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz zasługuje na naprawdę dobre żródło.Grałem na HD740 było nie żle .Ale teraz gram na Rotelu RCD-951 po tuningu i jest super.Przepaść w porównaniu z HD740.

 

Czytałem gdzieś że klocki Harman/Kardon też się nadają do tuningu, kto wie może kiedyś spróbuje tuningować swoją HD760 u jakiegoś profesjonalisty. Ale obawiam się że nie będzie to tania zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam, dopisuję się do klubu. Jednocześnie proszę o poradę co do kolumn, czy ktoś słuchał tego wzmacniacza z Kipschami? Przyznam że słuchałem wcześniej RF-62 II i zrobiły na mnie duże wrażenie (żywy dźwięk z dobrym basem) a w tej chwili nie mam gdzie posłuchać, jedyny sklep audio w okolicy ma przerwę wakacyjną. Ewentualnie może ktoś coś doradzi, pokój 17m2, lubię słuchać raczej głośno, z gatunków właściwie wszystko poza hip-hopem i disco-polo, budżet 2500-3000 zł, w grą wchodzą używki. Źródło - Denon DCD-735.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady i sugestie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Właściwie niedużo bo ok. 50 cm od tylnej i po prawie 1 m od bocznych, ale nic nie dudni, mimo nie najlepszej akustyki pokoju. Trochę się tego obawiałem po doświadczeniach z wieżą Sony z subem, gdzie przy głośnym słuchaniu pół domu wpadało w rezonans. Tutaj basu może ilościowo jest mniej, ale jest lepszej jakości, nie męczy przy słuchaniu i niżej schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ktos porównywał bezpośrednio pod tymi samymi klockami HK 680 z Yamaha np a-720 lub a-1020? Nie chodzi mi o wersje AX bo to nieco inne brzmienie. Druga opcja to jak wypada HK 680 w porównaniu z HK PM 655Vxi?

Edytowane przez lukaszLDZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mam wielką prośbę o pomoc. Udało mi się kupić HK 690 gra niesamowicie. Jednak przy wł słychać pykniecie w obydwu glosnikach oraz wychyla lekko membrany. Kiedy włączę HK przy wyłączonych głośnikach jest cisza, lampka zasilania zapala się na zielono wtedy włączam speaker on i absolutna cisza. Zero pykania czy wypychania. Pytanie czy to norma ,ten typ tak ma? Czy jednak wizyta w serwisie? Może trzeba najpierw włączać wzmacniacz a po chwili aktywację kolumn?

 

Pozdrawiam serdecznie,

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja tak może offtop; ale miałem troche sprzętu w rękach i apropos HK680:

wzmak się włącza, ale nie gra - wywalone bezpieczniki zabezpieczające końcówe. Wymienisz, pogra, i znowu BUM.

Dlaczego? tandetne elny w zasilaniu. ZAWSZE wymagają wymiany. Nawet jeśli trafi się egzemplarz jeszcze grający, warto wsadzic jakiekolwiek inne kondy, choćby używki, a elny na recykling. Zauwazyłem, że w innych modelach tej serii montowano także elny z tej samej serii, nie pamiętam wartości. One też się wybrzuszają, tracą pojemność i wkoncu zaczynają robić syf jakby był rezystorem a nie kondensatorem. Posiadając którys z tej serii, czy 630, czy 650 czy 680, i będąc z niego zadolonym, warto zainwestowac te 60złotych w nowe główne kapy, bo te wzmacniacze się pięknie potem odwdzięczają. Brzmienie krótko mówiąc ożywa. Pozdrawiam

 

Fashi - sprawdź głowne kondy. na 99% do wymiany. Kup jakies używki nippona chemicona albo nowe panasoniki, jak juz tu napisano, 10000/63v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy elny sa tandetne?

Jakos we wszystkich wzmacniaczach nie ma z nimi problemu, po 25 latach wciaz trzymaja pojmnosc.

 

Wiec opcje sa dwie

 

Albo wzmacniacz ma tak wyzylowane punkty pracy i kondensatory pracuja powyzej swojego napiecia zasilania, albo pracuja w ekstremalnie wysokiej temperaturze to sa jedyne dwa przypadki w ktorych kondensator moze sie wybrzuszyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy elny sa tandetne?

Jakos we wszystkich wzmacniaczach nie ma z nimi problemu, po 25 latach wciaz trzymaja pojmnosc.

 

Wiec opcje sa dwie

 

Albo wzmacniacz ma tak wyzylowane punkty pracy i kondensatory pracuja powyzej swojego napiecia zasilania, albo pracuja w ekstremalnie wysokiej temperaturze to sa jedyne dwa przypadki w ktorych kondensator moze sie wybrzuszyc

 

 

No jak widać są. Trafiały sie tandetne serie Duorexów, (m.in w sony x33es), tutaj w harmanach cała seria śmieciowa, we wzmakach kenwooda w sterowaniu zawsze walnięte są także dwie,,, ELNY. Elna ładnie brzmi, ale pod względem trwałości i wadliwości po wielu latach na tle innych marek dupy nie urywa. W HK680 wymieniałem własnie znów elny. powybrzuszane, oczywiście powywalane bezpieczniki. Na mierniku pokazywały wartości WYŻSZE niż nowe, a jednak po wstawieniu nowych kondów i nowych bezpieczników wzmacniacz zaczał bezproblemowo pracować. Nadmieniam, że napięcie jakie tam płynie to 53 Volty (elny są na 59v). Czyli typowo wadliwe/nietrwałe kondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu nie wymienilem żadnych kondensatorow elny w zasilaczu, a robie miesiecznie czasem 30 wzmacniaczy. Trafiłeś widocznie mocno wyeksploatowany egzemplarz, w domu jeszcze zajrze do serwisowki.

 

kolego ja 10 lat handluje tym sprzętem, i miałem troszke wiecej niż jeden wzmacniacz harmana i jeden odtwarzacz sony. Ale jak to od zawsze na audiostereo,, najwięcej "wiedzą" ci którzy najwięcej widzieli,, w googlu. Cóż, może moje rady komuś się przydadzą.

 

"Trafiłeś widocznie mocno wyeksploatowany egzemplarz",,

 

to w takim razie wiekszośc harmanów 15+ jest "wyeksploatowana". Swoją drogą pierwsze słysze o "wyeksploatowaniu" w kontekscie kondów w zasilaczu, i z teog co nie tylko mi wiadomo, wzmacniaczom bardziej szkodzi BRAK UZYTKOWANIA niż regularne EKSPLOATOWANIE,,,

Kolego przejrzyj pozostałe strony tego tematu, jest ich w sumie 6, chyba nie spojrzałes wczesniej, a warto ! Jak widać wg ciebie chyba każdy z ppsiadaczy hk680 ma tez WYEKSPLOATOWANY egzemplarz bo też te kondy wymieniali,, ze swojej strony kończę tę bezsensowną konwersację.

 

A to już dla fanów ;) stan dziewiczy ! z pozdrowieniami.

post-13075-0-20726500-1455975988_thumb.jpg

Edytowane przez denon.dcd.2560
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widocznie handlujesz szrotem.

 

Gdyby kondensatory Elny były wadliwe to problem dotyczylby tez sprzetu innych marek

 

Witam,

Mam wielką prośbę o pomoc. Udało mi się kupić HK 690 gra niesamowicie. Jednak przy wł słychać pykniecie w obydwu glosnikach oraz wychyla lekko membrany. Kiedy włączę HK przy wyłączonych głośnikach jest cisza, lampka zasilania zapala się na zielono wtedy włączam speaker on i absolutna cisza. Zero pykania czy wypychania. Pytanie czy to norma ,ten typ tak ma? Czy jednak wizyta w serwisie? Może trzeba najpierw włączać wzmacniacz a po chwili aktywację kolumn?

 

 

Zrob prosty test aby wykluczyc inne mozliwosci, przy wylaczonej muzyce przekrec szybko galke do oporu w prawo a pozniej szybko do oporu w lewo, widzisz ruch membrany w przod i w tyl?

 

Wine za takie objawy oczywiscie ponosza kondensatory ale nie zasilacza tylko wzmacniacza roznicowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z ożywienia wątku, zapytam o swój HK680. Otóż jak słucham cd wszystko jest ok, natomiast gdy źródłem jest komp lub TV wyraźnie słychać jakby trzaski, szelest, jakby dźwięk z gramofonu. Poza tym jak ustawiam źródło na kompa a TV jest włączony to delikatnie słychać w kolumnach dźwięk który jest w tv.

Pewnie coś juz się zmęczyło i trzeba wymienić a jeśli tak to polecicie mi kogoś w Warszawie kto ew. przejrzy wzmaka i wymieni ci należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory są dobre, nie wybrzuszone itd. Znajomy elektronik zernkął i wszystko jest dobrze. Równe napięcia, nie grzeje się (a napedza Jamo 3 ohm). Napięcie na wejściach głośnikowych w chwili włączenia przekaznika wynosi 0,10 V. Moze ten efekt z membraną jest spowodowany niską impedancją kolumn. Nie wiem , nie znam się.

 

Tak Elny są zamontowane w 690, jednak inne aniżeli w HK 680 którego miałem (owszem 3 z nich były do wymiany). W HK 690 napięcie pracy to 63V inna "etykietka" vs 59V HK 680.

 

Sprawdziłem podczas "szybkiego kręcenia" nic z membrana się nie dzieje.

 

Zajrzałem dzisiaj do mojego 690, i oto  co zobaczyłem:

 

4szt Elna for Audio 10000uf 63V, 

4szt Elna Cerafine 470uf 25V,  

2 Elny 220uf 25V,  

2 Elny 100uf 25V,  

5 szt Elna Cerafine 10uf 50V, 

2szt Rubycon 470uf 25V,  

4szt Rubycon 100uf 25V czarne, 

4szt Rubycon 100uf 25V małe błękitne,

7szt Rubycon 47uf 25V,  

6szt Rubycon 220uf 63V, 

7szt Rubycon 10uf 50V,

 

8szt dużych tranzystorów Motoroli plus 6szt mniejszych sterujących.

 

Czarny ,hermetyczny Alps z silniczkiem.

 

Ponoć "bebechy nie grają" , jednak ten wzmacniacz brzmi niesamowicie. Fortepian znajduje się w pokoju , kiedy zamkniemy oczy.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100mV napiecia niezrownowazenia to ejst stanowczo za duzo i masz tu swoja odpowiedz, przed zalaczeniem masz jeszcze wiecej.

 

Dla zobrazowania problemu ja w Sony TA-F830ES mam 1mV!

 

skoro masz znajomego elektronika to niech go naprawi bo problem lezy we wzmacniaczu roznicowym, robilem juz takich dziesiatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry pomylił em się, dzwoniłem do niego i jest 0,05 V.

Mea culpa.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fashi, na obydwu parach wyjść głośnikowych (czyli A i B) występuje ten problem? Jka dla mnie to wygląda na zwarty przekażnik, czy w momencie gdy dioda zaczyna świecić na zielono słychać *pyknięcie* we wzmacniaczu?

edit. nie sam przekaźnik a układ zabezpieczeń.

Edytowane przez manieq

haj-fajowo jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.